Καταστρέφεται ο εγκέφαλος?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595

    Καταστρέφεται ο εγκέφαλος?

    Μου εχει κολησει τωρα τελευταια οτι με την ψυχωση και την σχιζοφρενεια καταστρεφεται σιγα σιγα ο εγκεφαλος.Αραγε κατα ποσο ειναι αληθεια αυτο?Νομιζω οτι και που παιρνω τα φαρμακα μου κανονικα ο εγκεφαλος μου δεν λειτουργει οπως παλια δηλαδη ξεχναω παρα πολυ,δεν εχω καλη μνημη και μειωμενη οξυδερκεια.Τι εχετε να πειτε πανω σε αυτο?Πιστευεται οτι και με τα φαρμακα ακομα η "αρρωστεια" σιγα σιγα καταστρεφει τον εγκεφαλο?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    φυσικα κ καταστρεφεται, κ οχι μονο απ'αυτα αλλα απο ολα! τα φαρμακα ετσι κ αλλιως σε επηρεαζουν αναγκαζωντας σε να λειτουργησεις με το ζορι οπως πρεπει. ακομα κ με το βιαγκρα παθαινεις ζημια. αλλα αδικα ανησυχεις, με το σκεπτικο σου θα πρεπε να κλαιγομαστε για τη καθε στιγμη που περνα κ γινομαστε πιο γεροι. το θεμα ειναι να μη το παρακανεις με τα φαρμακα, γιατι στο τελος καταντας να μην εισαι εσυ.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Αν καταστρεφόταν έτσι, θα είχε καταστραφεί από χρόνια σταδιακά πριν το πάθουμε, συν όλα τα χρόνια μετά που παίρνουμε τα φάρμακα, συνεπώς δεν θα έμενε τίποτα. Καμμιά βλάβη να προξενήθηκε μόνο αλλά δεν είμαστε γιατροί, εγώ τουλάχιστον αυτό δεν το ξέρω, απλά υποθέσεις κάνω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    το υπερβολικο στρες καταστρεφει τον εγκεφαλο. αυτο ειναι γεγονος.
    τα φαρμακα μας προστατευουν απο το να καταστραφει ο εγκεφαλος παραπανω.

    βοηθαει και η αεροβια γυμναστικη κ.λ.π.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Καταστρέφεται. Βαριά λέξη. Καταστροφολογία. Άλλη μία.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Έχει ενδιαφέρον ταινία τώρα στον ΑΝΤ1! Σε κάποια φάση έλεγε μια γυναίκα σε έναν ασθενή. Είσαι τυχερός γιατί πολύς κόσμος έχει σχιζοφρένεια αλλά δεν μπορούν οι περισσότεροι από όσους νοσούν να κατανοήσουν την σχιζοφρένεια τους και να θεραπευτούν. Να τα ακούτε αυτά.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Ααα ωραία ταινία ίνσεκτ, τώρα θα την βάλω. :)

Similar Threads

  1. Γυναικείος-Ανδρικος Εγκέφαλος Υπάρχουν διαφορές?
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 22-01-2010, 00:33
  2. ο εγκεφαλος
    By badboy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 21-06-2009, 14:54
  3. Εγκέφαλος ή ψυχή;
    By aliento in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 08-02-2008, 00:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •