Η ΒΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....εννοω οτι σε παιδια προσχολικης ηλικιας με εντονες διαταραχες συμπεριφορας,χωρις συμβουλευτικη παρεμβαση στους γονεις σε τακτικη βαση,δεν θα πετυχεις&πολλα!Το μικρο ειναι εκτος οριων,ο παιδιατρος εβαλε λιγο Αταραξ αλλα αποτελεσμα ουδεν Orion!Βαλαμε 3 σταγονιτσες αλοπεριντιν των 2,αν&ειναι πολυ μικρο ,αλλα η κατασταση ειναι οριακη!Οι γονεις δεν μπορουν να ερχονται για συμβουλευτικη,λογω οικονομικων...τα κ.ψ.υ τους κλεινουν ραντεβου μετα απο 6μηνο,παλιοκατασταση!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    ο α σηκώθηκε το πρωί. πριν μπει στο μπάνιο, άναψε το μάτι της κουζίνας, όπως κάθε πρωί, και βάσταγε από πάνω τα εσσώρουχά του και τις κάλτσες του, για να ζεσταθούν. υγρά πάντως δεν ήταν με τίποτα. μετά μπήκε για μπάνιο. όταν η β μπήκε στο μπάνιο, εκεί μοίριζε κάποιο φάρμακο.
    βγήκε και του λέει: α μου, μήπως συμβαίνει κάτι που δεν το ξέρω; μήπως καμιά δερματοπάθεια; σε βλέπω να ζεσταίνεις κάθε πρωι τα εσώρουχά σου, και στο μπάνιο μυρίζει κάποιο φάρμακο. μήπως σου συμβαίνει τίποτα;
    ο α πήρε ανάποδες. \'όχι, εσύ με όλες τις ιατρικές σου γνώσεις, δε μυρίζει τιποτα το μπάνιο. η β: μα, έλα να δεις, μυρίζει κάτι φαρμακευτικό. τι να είναι;
    ο α. όχι, δε μυρίζει τιποτα, ούτε έχω κάποια αρρώστεια, και να με παρατήσεις ήσυχο. δε βλέπεις τι γίνεται; τι τρίχες σκύλου υπάρχουν παντού; αυτά που είναι στα δικά μου ρούχα είναι και στων παιδιών. με το χάλι που υπάρχει εδώ μέσα, και άρρωστος να μην είσαι, άρρωστος θα γίνεις, κλπ.
    μετά ο α, η β και το παιδί γ πήγαν στην εκκλησία.
    η διαδρομή με σχετική ένταση.
    ο γ, μπήκε στην εκκλησία. ετών σχεδόν 12. ένα μικρό πήγε να του πάρει το αντίδωρο από το χέρι. ο γ του έδωσε μια. ο παππούς του μικρού έδωσε μια στο γ. ο γ έδωσε μια στον παππού...
    η β δεν πρόλαβε να επέμβει. ούτε καν είδε τι έγινε. πρόλαβε το γ εν εξάλλω καταστάσει.
    το γ έφυγε από τη β που του έλεγε μα τι είναι αυτά κλπ κλπ
    τότε η β, όταν το ξαναείδε, του είπε.
    β. γιατί έφυγες; ε, λοιπόν, να γυρίσεις με τον πατέρα σου στο σπίτι, θα φύγω κι εγώ τώρα. αφού εσύ νομίζεις ότι μπορείς να φεύγεις χωρίς να λες τπτ, θα κάνω κι εγώ το ίδιο, να δούμε αν σου αρέσει. όταν εσύ χτυπάς, και οι άλλοι χτυπάνε. όταν εσύ φεύγεις, φεύγουν και οι άλλοι.
    γ. όχι δε θα φύγεις.
    β. μπορώ να φύγω.
    γ. όχι! σηκώνει χέρι
    β, άγρια: δεν πιστεύω! ε, λοιπόν θα μείνω εδώ. φύγε εσύ με τον μπαμπά σου αν θες, αλλα αν δεν υποσχεθείς ότι δεν ξανασηκώνεις χέρι, εγώ, θα μείνω εδώ μέχρι το μεσημέρι.
    α. τι του κάνεις του παιδιού... έλα σήκω.
    β στον α. ξέρεις τι έγινε;
    α. θα μου πεις στο σπίτι, έλα γ
    β. γ, αν δεν υποσχεθείς, εγώ δεν το κουνάω από δω.
    γ. εντάξει, εντάξει, το υπόσχομαι.
    α. μην το κάνεις ρεζίλι το παιδι
    μπαίνουν και οι 3 στο αυτοκίνητο.


    αυτά...
    το παιδί βγάζει επιθετικότητα. εκείνο τι να κάνει; έχει εμάς για γονείς.΄
    μα τι θα γίνει γι\'αυτό;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    o ponos me tetoies istories kakopoihshs stin oikogeneia, einai oti ws paidi, enw thes toso na sikwtheis na fygeis, den exeis ta mesa gia na to kaneis auto, kai ipomeneis, opws eipe kai mia fili parapanw.ama einai poli varia i periptwsi, tote mono katafeugoume stin astinomia, lambanoume telospantwn drastika metra, kai auto meta apo poli pono, alliws, skeftomazste tin koinwnia, tous geitones ktl ktl.se tetoies periptwseis parelthouses pou oti egine egine kai den mporeis na allakseis kati,pisteuw oti ama thes na allakseis kati se sena kai na niwtheis kalitera boithaei i sigxwresi.giati ama mia zwi niwtheis thyma/adikimenos/ kakomoiros/atyxos ktl ktl, mono kako kaneis ston eauto sou.exeis orgi, thymo, misos, parapono ktl ktl, apolita dikaiologimena men, apolita psixofthora de.gia sena prepei na to kaneis kai na peis ok, dexomai oti mou sinevei, etsi tian na ginei gia na ginw egw auti pou eimai twra, itan gia kalo giati egina kaliteors anthrwpos, pio euaisthitopoihmenos, pio kalos, pio agapitos, oti thes vales edw.i moni lisi gia na min exeis ola auta ta arnitika epelkomena mias tetoias istorias einai na agapiseis ti moira sou, apo ti stigmi pou de mporeis na tin allakseis.kai de lew na ksexaseis ti sou sinevi.apla pes perasa asxima, alla auto egine gia na eimai enas iperoxos anthrwpos twra.mporei vevaia autos o iperoxos anthrwpos na exei kapoia provlimata, alla as mou pei kapoios, gnwrizete kanena pou na min exei?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    310
    ο γιώργος, δεν έχει κλείσει τα 12, βρίζει και χτυπάει τη μητέρα του. ρίχνει κάτω πράγματα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •