Κόλλησα με τον καθηγητή μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    35

    Κόλλησα με τον καθηγητή μου

    Καλησπέρα! Νέο μέλος, και μετά απο πολύ σκέψη αποφάσισα να εκφράσω το πρόβλημα μου.
    Δυστυχώς τσιμπήθηκα με τον καθηγητή μου στο πανεπιστήμιο. Ντρέπομαι πολύ που το λέω. Ταυτόχρονα νιώθω και ανόητη, αφού λίγο πριν τις γιορτές διαπίστωσα ότι "απλώς δεν με γουστάρει", χωρίς να θέλω να φανώ εγωίστρια. Θα σας αναφέρω πως έχουν τα γεγονότα.
    Κάνω την πτυχιακή μου μαζί του. Να αναφέρω εδώ ότι είναι πολύ κυκλοθυμικός, όμως πάρα πολύ. Φήμες θέλουν αυτόν τον καθηγητή γυναικά, αλλά με κρυμμένο καλά το πάθος του. Βέβαια υπάρχει πάντα και ο αντίλογος. Όταν πήγα και του πρότεινα την συνεργασία είπα: ή που θα μου πει ναι και θα χαρώ, ή που θα μου πει οχι και θα απογοητευτώ και σαν φοιτήτρια και σαν γυναίκα. Το ναι με τα πολλά μου το είπε. Από εκεί και πέρα, άρχισαν όλα. Υπήρχαν στιγμές που ένιωθα ότι κάτι λέει, εκπέμπουμε στα ίδια μήκη κύματος, υπήρχαν όμως και άλλες που μου φερόταν σαν να τον ενοχλούσα, όταν πήγαινα και του έδειχνα την πορεία της εργασίας μου, πάντα τυπικά.
    Πρόσφατα περάσαμε πολύ ώρα μαζί, μιλώντας για άσχετα πράγματα, μέχρι που καποια στιγμή ένιωσα ότι με φλέρτάριζε. Τελευταία φορά που πήγα στο γραφείο του όμως, ήταν απότομος και όχι ιδιαίτερα εξυπηρετικός. Ε αυθαδίασα και λιγάκι για να είμαι ειλικρινής....μετά το στήσιμο που έφαγα.
    Τέλοσπαντων, κατάλαβα ότι ή που δεν είναι γυναικάς τελικά, ή που απλώς δεν με γουστάρει, και αυτό μου ρίχνει πολύ την αυτοπεποίθηση, η οποία είναι ήδη πεσμένη. Τώρα τι κάνουμε; πως το ξεπερνάμε; έχω γνώση της κατάστασης, αλλά δεν μπορώ να ξεκολλήσω το μυαλό μου, όλο λέω δεν θα το ξανασκεφτώ και το μυαλό μου πετάει....Αχ μία συμβούλη σας παρακαλώ....

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    40
    εγω σκεφτομαι το εξης,,αν ηταν γυναικας οπως λενε,δεν θα εκμεταλλευοταν την ευκαιρια???
    δεν νομιζω πως ειναι γυναικας,,,ισως αυτα ειναι φημες αν βεβαια δεν ειναι πληροφοριες απο πολυ εγκυρη πηγη.....υπαρχει το ενδεχομενο να ειναι παντρεμενος,να εχει οικογενεια??

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    35
    πριν απαντησω,να ξεκαθαρισω ότι δεν ήθελα ερωτική σχέση μαζί του. Ίσως ακουστεί περιέργο. Ναι είναι.
    Όσο για τον αν είναι γυναικάς, είναι κοινό μυστικό στη σχολή. Βέβαια, όπως είπα υπάρχει και ο αντίλογος, υπάρχουν και κάποια άτομα, τα οποία είναι λίγα, που λένε ότι δεν είναι έτσι.
    Και eleonwra αυτό λέω, ότι θα προσπαθούσε να το εκμεταλλευτεί. Κοινώς έφαγα ήττα... αλλά κόλλησα.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    40
    χμμ...δεν θα τ ελεγα ακριβως ετσι....μπορει βεβαια να υπαρχει και αυτο τ ενδεχομενο...ομως,αυτη η σταση του,η καλη απεναντι σου ,για μενα σημαινει οτι ισως θελει και αυτος...ομως μπορει να φοβαται για την φημη που θα βγει αν κανει κατι μαζι σου,για την δουλεια του ενδεχομενως,και για την οικογενεια του (αν εχει)..και πιθανον ολο αυτο να τον φρεναρει...!!!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Μα πως δεν τον θέλεις ερωτικά αφού τον θέλεις;;; Δηλαδή, πως τον θέλεις; Καλύτερα πάντως αφού είναι παντρεμένος, αλλά μου φάνηκε λίγο περίεργος, κρίμα στην γυναίκα που τον έχει. Δεν έχασες και τίποτα πιστεύω.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    35
    το χω πάρει απόφαση ελεονώρα μου, δεν είναι έτσι και το ξέρω, δεν θέλω να εθελοτυφλώ. Τώρα το πρόβλημά μου ξέρεις ποιο είναι? πως θα ξεκολλήσω... και το ότι συνεργάζομαι μαζί του το καθιστά πιο δύσκολο.
    Τώρα για το εάν τον θέλω ερωτικά.. μπορεί αλλά σίγουρα δεν θα ήθελα να κάνω κάτι κακό ή να δημιουργήσω καταστάσεις. ίσως ήθελα το φλέρτ μαζί του. Με γοητευσε σαν άνθρωπος, σαν καθηγητής και σαν μυαλό, μου λυνε τις απορίες μου και τον θαύμαζα, ένιωθα ότι θα πεφτα ξερή στα πόδια του..

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    40
    νομιζω οτι απλα ενθουσιαστηκες λιγο απο το ''κυρος '' του......

    εχω να σου δωσω μια συμβουλη για να ξεκολλησεις,που στις περισσοτερες περιπτωσεις πιανει....βρες οοολα τα αρνητικα του στοιχει...ειτε του χαρακτηρα του ειτε της εμφανισης του και να εχεις στο μυαλο σου μονο αυτα..ξερω οτι ειναι δυσκολο ομως προσπαθησετε το... ;)

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    35
    πολύ καλό!! δεν το είχα σκεφτεί μέχρι τώρα.. αυτό που προσπαθούσα, ήταν να περάσω στο υποσυνείδητο μου οτι δεν με γουστάρει, παρτο απόφαση. οκ το αποδέχτηκα, αλλά το μυαλό πως οτ παίρνεις από εκει??

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    40
    θα γινει με το χρονο....για αρχη κανε αυτο που ειπαμε και θα δεις αποτελεσματα..;)
    το μονο που πρεπει να προσεξεις λιγο,,για το καλο σου,αφου λες οτι θελεις να τον βγαλεις απο το μυαλο σου,,ειναι οτι αμα καταλαβεις οτι η σταση του αλλαζει ή οτι αρχιζει να σου φερεται καλα ,μην παρασυρθεις....

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    35
    ωραια μου τα λες ελεονωρα! καθε φορα ετσι με κανει. την μια στιγμη με ανεβαζει και την επομενη φορα που θα ξαναμιλησουμε με προσγειωνει πολυ αποτομα. ολο λεω δεν θα την ξαναπατησω και ολο την ξαναπατω. φαυλος κυκλος.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Δυστυχώς δεν έχω κάτι καλύτερο να σου προτείνω εγώ, κάνε αυτό που είπε η Ελεονώρα, σε αυτές τις περιπτώσεις όταν κολλάς με κάποιον δηλαδή, είναι δύσκολο να ξεκολλήσεις. Μόνο ο χρόνος, και ίσως και να μην το βλέπεις, ίσως σε δένει πιο πολύ αυτό, δεν ξέρω κιόλας αν το αντέχεις. :/

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    40
    σε καταλαβαινω...το εχω περασει και εγω(οχι με καθηγητη)....βεβαια το καλυτερο στο τελος ειναι η αδιαφορια που πραγματικα σκοτωνει,καντο και αθτο συγχρονως και θα δεις οτι θα σε βοηθησει και εσενα να τον ξεπερασεις...εγω τουλαχιστον αυτο ειχα κανει...

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    35
    αχ τι να κανω ομως. να κοψω την πτυχιακή μου μαζί του; θα δώσω πολύ άσχημη εικόνα σαν φοιτήτρια και δεν θέλω. Προς στιγμήν σκέφτομαι να περιορίσω την επαφή μου μαζί του, να τον ενημερώνω για την πορεία μου μέσω μέιλ. Αυτός θα τα διαβάζει, δεν θα μου απαντάει και εγώ θα σκάω, αλλά τι να κάνουμε, θα δεχτώ τα πράγματα όπως έχουν. δεν μπορώ να καταπιέσω τν συμπεριφορά κανενός. ....

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    35
    ελεονώρα μου τι εννοείς ότι η αδιαφορία σκοτώνει; απο πλευράς μου;

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    40
    οχι δεν ειναι αναγκη να κανεις κατι τετοιο....απλα να περιοριζεσαι μονο στην πτυχιακη και τιποτα παραπανω...να τον δεις σαν ολους τους υπολοιπους καθηγητες σου...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΑ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 20-08-2010, 10:56
  2. ΠΑΛΙ ΚΟΛΛΗΣΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ...
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 05-01-2010, 21:03
  3. καταπιεση απο καθηγητη
    By desperate70 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 50
    Last Post: 05-02-2009, 01:50
  4. Replies: 1
    Last Post: 26-12-2007, 21:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •