ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ-ΖΑΛΑΔΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344

    ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ-ΖΑΛΑΔΑ

    Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια με υγεια παν απ'ολα!Εδω και 3 μερες εχω εντονη ζαλαδα,ταση για εμετο και πονοκεφαλο...κοντευω να τρελαθω νομιζω πως εχω κατι κακο στο κεφαλι!Εχω κανει 2 φορες αξονικη στο κεφαλι την τελευταια 5τια γι'αυτο το λογο...δεν βρεθηκε τπτ ολα ηταν φυσιολογικα.Αυτη τη φορα δεν ξερω τι να κανω...να επαναλαβω παλι αξονικη?Ρωτησα παθολογο και μου ειπε πως αν ειχες κατι θα το ειχε δειξει τις προηγουμενες φορες...τι να κανω ομως που δε μπορω να ησυχασω!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    Μήπως θα ήταν σκόπιμο να κοίταζες τον πονοκέφαλο σε ένα πιο ευρύ πλαίσιο; π.χ. είσαι ικανοποιημένος από τις σχέσεις σου;είσαι μοναχικός; κτλ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    μοναχικος ειμαι το τελευταιο διαστημα,δε το συνηθιζω ομως...σχεσεις δεν κανω ευκολα αλλα και να κανω πανω απο μηνα δεν κρατανε...βαριεμαι ευκολα και ψαχνω παντα να βρω το αμεσως καλυτερο η το ιδανικο...αυτο που δεν εχω βρει εως τωρα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    Οι ανάγκες όμως για αγάπη , στοργή, επικοινωνία, μένουν ανικανοποίητες και ένας τρόπος να το 'φωνάξουν' αυτό είναι οι ψυχοσωματικές εκδηλώσεις - μια εκ των οποιων ειναι και ο πονοκεφαλος.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Ο πονοκέφαλος εχει πολλες αιτίες και φυσικα μια από αυτές είναι και το αγχος…
    Εγώ ας πουμε δεν υπαρχει μερα από την οποια ειμαι καλα.
    Εάν δεν εχω αναγούλες(το σύνηθες)θα εχω ζαλαδες.Αν δεν εχω ζαλαδες θα εχω ταχυπαλμιες και παει λεγοντας…Εάν παρω μισο xanax απλα με περνανε όλα.. Τυχαιο?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Join the club! και εγω εχω εδω και 2 εβδομάδες καθε βραδυ πονοκέφαλο...περιττο βεβαια να πω οτι εχω κανει δυο μαγνητικές εγκεφάλου φέτος..και εγω εχω ζαλάδες, βλέπω μυγάκια κλπ..ασε..ηρεμησε λίγο και θα δεις ολα θα περασουν

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    Join the club! και εγω εχω εδω και 2 εβδομάδες καθε βραδυ πονοκέφαλο...περιττο βεβαια να πω οτι εχω κανει δυο μαγνητικές εγκεφάλου φέτος..και εγω εχω ζαλάδες, βλέπω μυγάκια κλπ..ασε..ηρεμησε λίγο και θα δεις ολα θα περασουν
    Εσυ αν βλεπεις μυγακια κ εχεις κ ζαλαδες να ελεγξεις λιγο την οραση σου. Μπορει να σου αυξηθηκε η μυωπια ή να απεκτησες αστιγματισμο.......... (ειδικα αν εισαι πολλες ωρες μπροστα στον Η/Υ)
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by minaspap View Post
    Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια με υγεια παν απ'ολα!Εδω και 3 μερες εχω εντονη ζαλαδα,ταση για εμετο και πονοκεφαλο...κοντευω να τρελαθω νομιζω πως εχω κατι κακο στο κεφαλι!Εχω κανει 2 φορες αξονικη στο κεφαλι την τελευταια 5τια γι'αυτο το λογο...δεν βρεθηκε τπτ ολα ηταν φυσιολογικα.Αυτη τη φορα δεν ξερω τι να κανω...να επαναλαβω παλι αξονικη?Ρωτησα παθολογο και μου ειπε πως αν ειχες κατι θα το ειχε δειξει τις προηγουμενες φορες...τι να κανω ομως που δε μπορω να ησυχασω!
    Μηπως εχεις πιεστει πολυ με καποια κατασταση αυτο το διαστημα? Αν ναι, απλα πηγαινε διακοπες!!!!!!!!!
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

Similar Threads

  1. πονοκεφαλος
    By pana in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 20-01-2011, 03:04
  2. Πονοκεφαλος,Ζαλαδα
    By minasgr21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-10-2009, 00:05
  3. Πονοκεφαλος
    By dolce_21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 27-09-2009, 13:45
  4. Φλουοξετινη και πονοκεφαλος
    By maria... in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 20-11-2008, 21:25
  5. ζαλαδα=αγχοs,πανικοs?please συμβουλεs
    By ΝΥΟ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 11-09-2006, 11:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •