Βουητό στα αυτιά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

    Βουητό στα αυτιά

    Έχει κανείς από όσους διαβάζουν αυτή τη στιγμή το φορουμ βουητό στα αυτιά? (σαν τον θόρυβο που κάνει το καρδιογράφημα όταν δεν χτυπάει η καρδιά.. κάπως έτσι το παρομοιάζω, η σαν να έχει σκάσει χειροβομβίδα και από τον δυνατό θόρυβο να χάνεται το σήμα..).

    Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη αιτία για το βουητό αυτό?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    Αν η αιτία δεν είναι παθολογική, τότε καλό ειναι να αναζητηθούν ψυχολογικά αίτια (εξωτερίκευση πίεσης και άγχους). Μήπως το βιώνεις εν τω μέσω μιας στρεσογόνου κατάστασης;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Πιστεύω ότι αυτό έχει προκληθεί από τα club που πήγαινα μικρός και τους πολύ δυνατούς θορύβους που μου άφησαν ένα μικρό κουσούρι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Καλο θα ηταν να πας σε εναν ωρυλα παρα να καθεσαι και να κανεις υποθεσεις. Μπορεις να κανεις και καμμια ερευνα ιντερνετ αλλα ως επι των πλειστων μια επισκεψη σε ωρυλα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Έχω κάνει και με βρήκε καλά. Μου έκανε ένα καθαρισμό στα αυτιά. Τίποτ'αλλο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Καμοια φορα ακους κ φωνες?
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Φωνές εννοείς όπως αυτές που ακούνε οι σχιζοφρενείς? Δεν είμαι σίγουρος. Πάντως θα σου πω τι μου έχει συμβεί (πρόσφατο άρα το θυμάμαι καλύτερα).

    Με πήρε ο ύπνος στον καναπέ και είχα ξεχάσει την τηλεόραση ανοιχτή. Λοιπόν έβλεπα ένα όνειρο, και την ίδια στιγμή που έβλεπα το όνειρο ακούω κάποιον να φωνάζει, και να φωνάζει δυνατά μάλιστα! Ξυπνάω και βλέπω αυτόν τον γιατρό που βγαίνει στην τηλεόραση σε ένα κανάλι και έλεγε κάτι για βιταμίνες (θαρρώ για την βιταμίνη Ε, πόσο καλό κάνει στο δέρμα). Ήταν δηλαδή σαν να συμμετείχε και αυτός ο τύπος από την τηλεόραση στο τέλος του ονείρου μου, λίγο πριν ξυπνήσω. Φοβερό! Η μετάβαση από τον εσωτερικό κόσμο στον εξωτερικό! Σαν να κύλησε ομαλά πάντως. Το όνειρο δεν το θυμάμαι πλέον.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Φωνές εννοείς όπως αυτές που ακούνε οι σχιζοφρενείς? Δεν είμαι σίγουρος. Πάντως θα σου πω τι μου έχει συμβεί (πρόσφατο άρα το θυμάμαι καλύτερα).

    Με πήρε ο ύπνος στον καναπέ και είχα ξεχάσει την τηλεόραση ανοιχτή. Λοιπόν έβλεπα ένα όνειρο, και την ίδια στιγμή που έβλεπα το όνειρο ακούω κάποιον να φωνάζει, και να φωνάζει δυνατά μάλιστα! Ξυπνάω και βλέπω αυτόν τον γιατρό που βγαίνει στην τηλεόραση σε ένα κανάλι και έλεγε κάτι για βιταμίνες (θαρρώ για την βιταμίνη Ε, πόσο καλό κάνει στο δέρμα). Ήταν δηλαδή σαν να συμμετείχε και αυτός ο τύπος από την τηλεόραση στο τέλος του ονείρου μου, λίγο πριν ξυπνήσω. Φοβερό! Η μετάβαση από τον εσωτερικό κόσμο στον εξωτερικό! Σαν να κύλησε ομαλά πάντως. Το όνειρο δεν το θυμάμαι πλέον.
    Δεν χρειαζεται να εισαι σχιζοφρενης για να ακους φωνες...
    Οσο για το ονειρο, δεν νομιζω οτι εχει σχεση με το βουητο που ακους. Ολοι μας εχουμε μια αναλογη εμπειρια ονειρου, αν καταλαβα καλα...
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Kandy View Post
    Δεν χρειαζεται να εισαι σχιζοφρενης για να ακους φωνες...
    Οσο για το ονειρο, δεν νομιζω οτι εχει σχεση με το βουητο που ακους. Ολοι μας εχουμε μια αναλογη εμπειρια ονειρου, αν καταλαβα καλα...
    Φωνές... ναι έχω ακούσει φωνές παλαιότερα. Μαι γυναικεία φωνή μια φορά με ρωτούσε "που είσαι?" και θαρρώ δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά πολέμησα κάποτε σε κάποιο Αφγανιστάν, με είχαν πιάσει αιχμάλωτο και μου είχαν κάνει βασανιστήρια η μου έκαναν ανάκριση η κάτι τέτοιο. Δεν εξηγείται αλλιώς. Εν τέλη υπάρχουν πολλοί τρόποι να σπάσεις τον τσαμπουκά ενός ανθρώπου, όσο "μαγκάκι" και αν νομίζει πως είναι... όσο για τις γυναίκες. Πολλές έχουν μεγάλη γλώσσα αλλά μικρή καρδιά.. δυστυχώς ω ναι ..

Similar Threads

  1. Εμβοή στα αυτιά
    By C.M. in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 358
    Last Post: 18-02-2015, 18:42
  2. ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ...ΘΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 122
    Last Post: 24-04-2010, 10:19
  3. ΣΤΙΚ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΤΙΑ..
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 20-10-2009, 20:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •