Δεν ξερω τη σεξουαλικη μου ταυτοτηα... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 123
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    129
    Εκεί που εμένα πάει το μυαλό μου είναι το εξής: με τον αυνανισμό καταφέρνεις να χαλαρώνεις και να φεύγεις από την πραγματικότητα για λίγο. Εκείνη τη στιγμή λοιπόν της απόλυτης χαλάρωσης φέρνεις στον μυαλό σου τον ιδανικό σου εαυτό τον οποίο υποσεινήδητα "ερωτεύεσαι" γιατί σου προκαλεί ευφορία η σκέψη να είσαι όπως ήθελες και επειδή είσαι ήδη ερεθισμένος θεώρείς ότι αυτό είναι που σου προκαλεί τον οργασμο.

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Κλεινω τωρα,παω για υπνο εχουμε και σχολειο αυριο.Ξαλαφρωσα καπως που τα ειπα.Δεν μιλαω σε κανενα.Ευχομαι να το ξεπερασω,και να τα σκευτομαι καποια μερα και νε γελαω.Αν ειναι θα μπω αυριο αν δεν εχει κλειδωθει.Καληνυχτα και ευχαριστω πολυ!

  3. #18
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Quote Originally Posted by tita1977 View Post
    Εκεί που εμένα πάει το μυαλό μου είναι το εξής: με τον αυνανισμό καταφέρνεις να χαλαρώνεις και να φεύγεις από την πραγματικότητα για λίγο. Εκείνη τη στιγμή λοιπόν της απόλυτης χαλάρωσης φέρνεις στον μυαλό σου τον ιδανικό σου εαυτό τον οποίο υποσεινήδητα "ερωτεύεσαι" γιατί σου προκαλεί ευφορία η σκέψη να είσαι όπως ήθελες και επειδή είσαι ήδη ερεθισμένος θεώρείς ότι αυτό είναι που σου προκαλεί τον οργασμο.
    Δηλαδη οτι ερεθιζομαι με αντρικα σωματα επειδη φανταζομαι τον εαυτο μου;Πως θα ηθελα δηλαδη να ημουν εγω;Μακαρι να ειναι αυτο!!Ελπιζω σε αυτο!!Ευχαριστω παρα πολυ!

  4. #19
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Καληνυχτα και σου ευχομαι τα καλυτερα!Και γενικα σε ολους!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by kwsta96 View Post
    Γεια σας,ειμαι 14 ετων παω στα 15 τον Μαρτιο.

    Οπως λεω και στον τιτλο μου εχω προβληματα καθως νομιζω πως ειμαι gay.Να πω πως και μονο στην ιδεα με πιανει πανικος,και σκευτομαι οτι αν αυτο επιβεβαιωθει δεν ξερω τι θα κανω...

    Να σας πω λοιπον.Απο οταν ημουν μικρος,περιπου 6 ετων,οι γονεις μου αρχησαν να πλακονονται καθημερινα στο ξυλο σε καθημερινη βαση.Αυτα που εζησα δεν τα εχω πει ποτε σε κανενα.Επισης ειμαι υπερβαρος.Ολα αυτα,καθως και το οτι δεν ειχα ποτε το προτυπο πατερα που θα ηθελα,μου εχουν δημιουργησει ψυχολογικα προβληματα.Η μητερα μου,απο μικρο παιδι για να με κανει να αδυνατησω,με εβριζε και με ελεγε μια ζωη χοντρε,βοδι και ολα τα σχετικα.Με τα χρονια εγω το πιστεψα,και πλεον εχω μια ψυχολογια του τυπου:ειμαι ο πιο ασχημος ανθρωπος του κοσμου,και ντραιπομαι να βγω εξω απο το σπιτι μου.Εχω να βγω εξω εδω και 15 μερες.Και ολα αυτα γιατι πιστευω οτι δεν αξιζω τιποτα,οτι ειμαι κακασχημος,και οτι ολοι γελανε και με κουτσομολευουν.Συνολικα στη ζωη μου μεχρι τωρα 4 κοπελες με εχουν γουσταρει(καταλαβενεται τι εννοω),αλλα και οι 4 δεν ηταν εμφανισιμες.Επειδη εχω αυτες τις αποψεις για τον εαυτο μου,πιστευω επισης οτι ποτε καμια δεν θα με γουσταρε,και γενικα οποιος με πλησιαζει τον απομακρυνω με την αμυντικη συμπεριφορα μου,επειδη ντραιπομαι για τον εαυτο μου απιστευτα!
    Στο θεμα μου τωρα,απο μικρος,οταν αρχισε να αναπτυσετε η σεξουαλικοτητα μου,αρχηα να ερεθιζομαι με αντρικα σωματα.Οι γυναικες ποτε δε με υλκιαν,αν και καπου καπου με επιαναν κατι ξαφνικα και ηθελα απεγνωσμενα να χωσω καπου το πεος μου,και φνταζομουν αιδιο η πρωκτο.Οταν αυνανιζομαι,σκευτομαι παλι αντρικα σωματα,γυμνασμενα κτλ.Gay πορνο εχω δει,αλλα δεν μου αρεσει.Με ελκυει πιο πολυ οταν υπαρχει και γυναικα.Οταν βλεπω το πορνο,δεν φαντασιονομαι να ειμαι στη θεση της γυναικας.Δεν φαντασιωνομαι τιποτα.Δεν νιωθω ιδιαιτερη ελξη για την γυναικα,αλλα νιωθω για του αντρα.Τελευταια,εχω δοκιμασει να αυνανιστω με γυναικιο πορνο που δεν υπαρχει αντρας,και αν και δυσκολευομαι να φτασω σε οργασμο σε σχεση με οταν υπαρχει αντρας,οταν ειναι μονο γυναικα και φανταζομαι να συνουσιαζομαι μαζι της(εχοντας τελειο σωμα γυμνασμενο και μεγαλο πεος ο οργασμος μου ειναι πολυ πιο δυνατος!Το νιωθω πολυ!Επισης,εχω αυνανιστει φαναζοντας τον εαυτο μου ομορφο και γυμνασμενο,που επισης εχω μεγαλυτερη επιτυχια στον οργασμο.Αλλα οπως ειπα,εκτος απο το αιδιο,και μερικες φορες για τον προκτο,δεν νιωθω ελξη για την γυναικα,εκτος απο ελαχιστες φορες στη ζωη μου.
    Και τωρα σκευτομαι αυτο.Μηπως επειδη εχω περασει αυτη τη ασχημη για τον εαυτο μου ιδεα,οταν βλεπω αντρικα σωματα γυμνασμενα κτλ,να φανταζομαι στο υποσινιδιτο μου τον εαυτο μου με τετοιο σωμα;Να τονισω οπως ειπα οτι νιωθω οτι ειμαι ενα τερας!!ΤΕΡΑΣ!!Γενικα παντος,φανταζομαι τον εαυτο μου λεπτο ωραιο και γυμνασμενο,να ειμαι με καποια κοπελα σε ενα μπαρ,και να φιλιομαστε(χωρις εκεινη την στιγμη να εχω στυση,απλως νιωθω "περιφανος".Και για το μελλον φανταζομαι τον εαυτο μου με οικογενεια γυναικα και παιδια.Επισης να πω,οτι εχω αυνανιστει σκεπτομενος να κανω πεολυχεια σε αντρα(και ερεθιζομουν).Αλλα επισης ερεθιζομαι(οχι τοσο οταν βλεπω αιδιο κτλ)
    Οταν με πλησιαζει κοπελα,νιωθω καπως παραξενα(ωραια),αλλα ταυτοχρωνα με ελκυει και το αντρικο σωμα.Ααα,κατι πολυ σημαντικο επισης,ειναι οτι ΠΟΤΕ στη ζωη μου δεν εννιωσα ασφαλεια στην οικογενεια μου,και επειδη ο πατερας μου ειναι ναυτικος παντα επεφτε το βαρος του αντρα σε εμενα.Ειμα παρα πολυ ανασφαλεις και φοβικος.Φοβαμαι οταν περπαταω στο δρομο,τον ρατσισμο που επειδη(νομιζω) οτι ειμαι ΤΕΡΑΣ.Νιωθω οτι ολοι ασχολουνται μαζι μου και με κοροιδευουν,βριζουν κτλ.
    Και σκευτομαι τωρα,μηπως δεν ειμαι ομοφυλοφιλος-αμφιφιλοφιλος,αλλα ολα αυτα οφειλονται στο οτι δεν νιωθω αξιος για να "γουσταρω" γυναικα,και μεσω του αντρικου σωματος,βγαζω το αποθυμενο μου για να ειμαι ετσι;Οταν φανταζομαι τον εαυτο μου οπως θελω εγω(γυμνασμενο κτλ),και συνουσιαζομαι με καποια κοπελα,ερεθιζομαι!Αρκει να ειμαι οπως ειπα.Επισης θελω να τα φτιαξω με καποια κοπλεα,και να γινουν τα προκαταρτικα.
    Αλλα σκευτομαι οτι ειμαι gay και ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ.ΔΕΝ θελω να ειμαι gay,και εχω κανει πολυ ασχημες σκεψεις για το τι θα κανω αν αποδιχτει οτι τελικα ειμαι!
    Ενω θελω να εχω κοπελα,νιωθω μια ελξη για τους ομορφους αντρες(οπως θα ηθελα να ειμαι),και θελω να ειμαι διπλα τους.Πολλες φορες φαντασινομαι και μαζι τους.Με ερθιζουν δηλαδη.Οταν προσπαθω να ερεθιστω με κοριτσι,σκευτομαι το πως ειμαι,και κατευθειαν αποθαρυνομαι.Ενω οταν με σκευτομαι οπως θα ηθελα,αυνανιζομαι κιολας.
    Σκευτομαι οτι μπορει λογο ολων αυτων,μην ειμαι πραγματικα gay,και απλα να βγαζω το αποθυμενο μου να ειμαι ομορφος με την κατασταση αυτη.Θελω να κανω σχεση με κοπελα,αλλα ποτε δεν με αντρα.Με αντρες ειναι μονο αυτη η "καψα" για το σωμα τους.
    που με ερεθιζει.
    Εχω αρχισει διαιτα,γραφτηκα σε γυμναστηριο,και ευχομαι μολις να αδυνατησω να σταματησει ολο αυτο.Χθες εκλαιγα ασταματηα επι ωρες επειδη ημουν πεπεισμενος οτι ειμαι gay.Να πω οτι δεν εχω καμια θυληπρεπεια,αντιθετα στους αλλος δειχνω πολυ αντρας.Και οπως ειπα και ενα κοριτσι απ την ταξη μου με γουσταρει.Μ αρεσει πολυ αυτο το ειδιλιο με το κοριτσι και το αγορι, να φιλιεμαι κτλ.
    Μολις σκευτομαι οτι μπορει να ειμαι gay,με πιανει απελπισια και σκευτομαι οτι αμα τελικα αποδιχτει οτι ειμαι,εχω σκευτει μεχρι και αυτοκτονια!Μεχρι στιγμης δεν εχω πετυχει σε τιποτα στη ζωη μου.Οι γονεις μου ενω προσπαθουν να με μεγαλωσουν σωστα,και νομιζουν οτι το κανουν,ειναι ΣΚΑΤΑ!.Ποτε δεν εννιωσα περιφανος για αυτους.Παντα επρεπε να ειμαι σε εγρηγορση,για να τους προλαβω να μην πλακωθουν κτλ.Και να τους προσεχω γιατι μεθυζαν κτλ.Η παιδικη μου ηλικια με εχει καταστρεψει.Και ευελπιστω οτι με το να αδυνατησω,θα δω αλλιως τον εαυτο μου,θα αποκτησω αυτοπεποιθηση(που δεν εχω ΙΧΝΟΣ),και επιτελους να νιωσω ανετα με τον εαυτο μου.Να κοινωνικοποιηθω και να κανω παρεες και να βγαινω.Και πανω απ ολα να λυθει το προβλημα με τη σεξουαλικη μου ταυτοτητα και να ειμαι κανονικοτατος straight!
    Πειτε μου τις αποψεις σας,γιατι απο χτες που το εψαξα το θεμα ειμαι χαλια!!!!!!.Γιατι ειδα οτι αν εισαι gay,δεν αλλαζει και εισα μεχρι να πεθανεις.Οχι οτι εχω προβλημα με τους gay,αλλα δεν μπορω να το δεχτω για τον εαυτο μου.Ειμαι 14 και εχω απο τωρα καταθλιψη.Δεν βγαινω εξω ουτε κατα δοιανεια,και ευχομαι ολα να λυθουν με τη διαιτα και το γυμναστηριο,και να σταματησω να εχω ελξη για αντρες.Φοβαμαι μην μεγαλωσω,και δεν εχω στυση για τις γυναικες.Αααα,επισης κατι που δεν ειπα,ειναι οτι απο μικρος,πολυ μικρος,ειχα μια ελξη για τα αντρικα ποδια.Δεν ξερω γιατι,οχι για το πεος,μονο για τα ποδια,μετα ηρθαν τα οιπολυπα.Νιωθω ενα φρικιο της κοινωνιας,ενας ανωμαλος!

    Ευχαριστω.

    Το οτι εχω ψυχολογικα προβληματα πιστευω το εχετε καταλαβει,αλλα επικεντρωννται στην εμφανιση και την αποψη για τον εαυτο μου,που μου δημιουργησε κυριως η μητερα μου στην προσπαθεια της να με κανει να πεισμωσω.Γιατι απο μικρο παιδι παντα με ελεγε χοντρο,ασχημο κτλ...με τον καιρο το αφομοιωσα,και το καλλιεργησα!Τωρα νιωθω σκουπιδι,και ζηλευω ολα τα παιδια της ηηλικιας μου που δεν εχουν περασει ολα αυτα και ειναι φυσεολογικα!Ωρες ωρες σκευτηκα γιατι γεννηθηκα...γιατι ζω ακομη;Αφου ειμαι μια αποτυχια!
    Εδώ σου παραθέτω τις εκφράσεις σου που έχουν να κάνουν με την έλξη(επιθυμία να είσαι εσύ έτσι) μόνο με την αισθητική πλευρά του αντρικού σώματος

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    129
    καληνύχτα και όλα θα πάνε μια χαρά. Να αγαπάς τον εαυτό σου όπως είναι.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Θέλεις να είσαι "κανονικότατος"= στρέιτ.
    Σε πιάνει πανικός στη σκέψη πως μπορεί και να μην είσαι "κανονικότατος=στρέιτ".
    Έχεις ανάγκη να ακούσεις πως δεν είσαι ομοφυλόφιλος.
    Το να είσαι gay δεν αλλάζει μέχρι να πεθάνεις.
    Έχεις απελπιστεί, νιώθεις να καταστρέφεται το μέλλον σου.

    Κώστα, το άγχος σου το ΣΥΝ-δημιουργείτε οι δυο σας. Εσύ και η κοινωνία. Αυτή με όσα κουλά σε δίδαξε, κι εσύ που δεν τα έχεις ακόμη ψάξει. Είναι η ώρα να το κάνεις. Οι ενοχές σου είναι φτιαχτές. Προσπαθώντας τόσο απεγνωσμένα να χωρέσεις τον εαυτό σου στην εικόνα του άντρα, ξεχνάς ότι άντρας δεν είναι όποιος πάει με γυναίκα. Δεν ορίζεται έτσι ο ανδρισμός αγόρι μου. Αυτό σου το κάνει ο ετεροσεξισμός της κοινωνικής πλειοψηφίας, σου έχουν διδάξει τα παραπάνω, την απελπισία στην ιδέα και μόνο της ομοφυλοφιλικής ταυτότητας, την αίσθηση της επικείμενης καταστροφής (άμα είμαι γκέι θα πέσει ο ουρανός στο κεφάλι μου κατά το γνωστό), το κανονικός=straight, και τα συμπαραμαρτούντα.

    Το 10% της κοινωνίας μας είναι ένα ποσοστό που ανήκει στους gays. O ένας στους δέκα. Οι δέκα στους εκατό. Οι εκατό στους χίλιους. Σε κάθε κοινωνία, τάξη, φυλή , έθνος, υπάρχει αυτό το ποσοστό, από την αρχαιότητα ως σήμερα.
    Πολεμώντας τόσο πολύ να μπεις στο καλούπι του ανδρισμού που έχεις διδαχτεί, καταπιέζεις τη δυνατότητά σου να εξερευνήσεις τη σεξουαλική σου ταυτότητα δίχως αυτοτιμωρητικές διαθέσεις και δίχως ενοχοποιητικούς μηχανισμούς.

    Καταλαβαίνω το μπέρδεμά σου και τον πανικό, που προέρχεται από το τι έχεις διδαχτεί ως τώρα για το concept άνδρακλας versus ομοφυλόφιλος και από την περιγραφή που έδωσες, αυτό για το "δεν δείχνω καμία θηλυπρέπεια, φαίνομαι πολύ άνδρας", μου έδειξε πως έχεις στο νου σου πως άντρας ίσον machismo bullshit, ενώ ομοφυλόφιλος ίσον θηλυπρεπής, άρα γυναικωτός. Κάνω λάθος???

    Οπότε με ασφάλεια μπορώ να σου δηλώσω πως όσα έμαθες σε έκαναν ομοφοβικό. Αλλά αυτή σου η ομοφοβία δε σε αφήνει να εξερευνήσεις ελεύθερα τις επιλογές σου, δε σε αφήνει να ζήσεις τη χαρά του έρωτα που μόλις έχεις αρχίσει να την αγγίζεις, σε καλουπώνει μέσα σε πρέπει και κανόνες που στην ουσία δεν υπάρχουν.

    Φοβάσαι τόσο, που θέλεις να τελειώσουν όλα, και να ξεμπερδεύεις. Αχ νά'μαι straight και τι στον κόσμο! Δε θα κερδίσεις και κάνα λαχείο, δεν δείχνει για μας τίποτε ο σεξουαλικός μας προσδιορισμός, όλα όσα σε βασανίζουν σε άλλες κοινωνίες δεν θα το έκαναν, γιατί θα ήταν ουδέτερα, έτσι θα έπρεπε και αυτός θα ήταν ο φυσικός σου δρόμος προς την αναζήτηση. Αντί να σκέφτεσαι το ωραίο σου ταξίδι μέσα στις αναζητήσεις, πριν καν τις ξεκινήσεις τις βλέπεις τρομερές και φοβερές, να κρύβουν ανείπωτους κινδύνους και κύκλωπες και λαιστρυγόνες. Το ταξίδι σου έχει μέσα σου βαφτιστεί σαν Οδύσσεια και αυτό σε απελπίζει.

    Χρειάζεσαι βοήθεια από έναν ψυχολόγο έμπειρο σε ζητήματα σεξουαλικού προσανατολισμού, και ελεύθερο από προκαταλήψεις. Έχεις κάθε δικαίωμα να ορίσεις τον εαυτό σου αφού περάσεις μέσα από τις αναζητήσεις σου δίχως κλάματα και ενοχές.

    Αν είσαι ομοφυλόφιλος δε θα πέσει βουβωνική πανώλη στην Πάνω Παναγιά, αν είσαι ετεροφυλόφιλος από την άλλη δε θα σωθεί η Κάτω Παναγιά από του ΔουΝουΤού. Δε θα πέσει κανένας ουρανός σε κανενός το κεφάλι, η ζωή θα συνεχιστεί για όλους. Μη σε βάζεις σε θέσεις που σε εγκλωβίζουν και μη σε αρρωσταίνεις με τις μαλακίες του καθενός. Μην αφήνεις τον καθένα να σου επιτάσσει τι θα είσαι για να κάνει του τέτοιου του το χαβά, τουτέστιν ΜΑΘΕ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ, ΨΑΞΕ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΟΥ ΑΠΟ ΣΤΕΓΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΕΡΕΟΤΥΠΑ.
    Μας έχουνε γαμήσει με τις αηδίες τους οι κοινωνίες των φοβικών, αυτό.
    Ομοφυλόφιλος ίσον καταδικασμένος και ετεροφυλόφιλος στη βασιλεία των ουρανών να κάθεται εκ δεξιών του πατρός δεν υπάρχει και μην σκιάζεσαι. Ό,τι και να σου βγει στην πορεία, έχεις το δικαίωμα να είσαι ό,τι θες και να το κουβαλάς περήφανα.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    225
    kwsta96
    καλη σου μέρα!
    θα σου μεταφέρω όσο μπορώ πιο πιστά τα λόγια μιας θεραπευτριας που μου εκφράστηκε για την σεξουαλικη ταυτότητα του κάθε ατόμου,
    (εγω μεγαλώνω ένα αγόρι και ΄για κάποιους λόγους το πατρικο πρότυπο για κάποιο διάστημα ήταν υποτονικο,έτσι είχα ανησυχίες και επιρρεασμένη απο διαφορα που αιωρούνται στον αέρα ότι στα αγόρια που μεγαλώνουν με την μητέρα (ισχυρη προσωπικότητα)
    ελοχεύει ο κινδυνος να γίνουν γκευ,
    τρίχες!!! ανησυχώντας λοιπόν έψαξα και πήρα κάποια γνωση.(θα σου λεγα να το κάνεις κ εσυ, για να μην κάθεσαι και βουλιάζεις μέσα σε προκαταλήψεις και στερεότυπα που μας καπελώνουν ανόητοι.)
    λοιπόν αυτη η φωτεινή θεραπευτρια μου είπε:
    είναι εγκληματικο να χαρακτηρίζουμε ένα άτομο κάτω των 18 ετών για την σεξουαλική του ταυτότητα,
    ως εφηβος ο άνθρωπος θα περάσει κάποια στάδια προβληματισμου και εξερευνησης του φύλου του, είναι μια φυσιολογικη διεργασία που γίνεται σε όλους μας ,
    δεν είναι ίδια σε όλους μας γιατι παίζει ρόλο το περιβάλλον οικογενειακο και κοινωνικο,θρησκευτικες πεποιθησεις κλπκλπ
    μην βάζεις ταμπέλες στον εαυτό σου,
    αναζήτα ανθρώπους που έχουν γνώση για να σε βοηθήσουν ,
    αποσο μοιράζεσαι έχεις υποστεί κακοποιηση ,και σεχει μπερδέψει για το τι αισθάνεσαι για τον εαυτό σου και τι νομίζουν οι άλλοι για σένα.
    εγω απο αυτά που γράφεις σε βρήσκω πολύ δυνατό,
    κι αν μας συγκρίνω και ηλικιακά εγω πράγματα που εσυ εκφράζεις στα 15 σου με μεγάλη δυσκολία μπόρεσα να τα εκφράσω στα 30 μου,
    όσο πιο νωρίς απελευθερωθείς απο τα ζιζάνια τόσο πιο κοντα στην ευτυχία,
    βρές ανθρώπους γυρω σου να σε υποστηρίξουν στην προσπαθειά σου για να καλυτερευσεις την ποιοτητα της ζωής σου,
    υπάρχουν!
    και δεν είσαι μόνος!!

  9. #24
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Eυχαριστω πολυ ολους σας!Αν και δεν ξερω,οσο περνανε οι μερες μου φενεται οτι το βασικο προβλημα ειναι στην αυτοπεποιθηση μου.Το ιδιο και σημερα στο σχολειο.Φανταζομουν τον εαυτο μου οπως θα ηθελα με την κοπελια που καθεται μπροστα μου,και εννιωθα πολυ ωραια.Με εκλυε κιολας μπορω να πω!!Δηλαδη να καταλαβεται,οταν αισθανομαι ωραια με τον εαυτο μου,οταν δηλαδη μου αρεσω,μου αρεσουν και κοπελες.Και τωρα που ακουω μουσικη,και γενικοτερα οταν ακουω μουσικη,μελαγχολω και σκευτομαι πως θα ηταν να ειμαι αδυνατος..να ειμαι με μια κοπελα...εχω τεραστιο κομπλεξ με τον εαυτο μου,και απ οτι εχω καταλαβει αυτο επηρεαζει και τη σεξουαλικοτητα μου.Δηλαδη σκευτομαι οτι ειμαι ετσι...και μεσω του αντρα βρισκω το προτυπο του εαυτου μου,πως θα ηθελα δηλαδη να ημουν.Αλλα οταν με φανταζομαι οπως θα ηθελα,ποτε δεν εχω φανταστει αντρα.Δηλαδη φανταζομαι τον εαυτο μου κανονικοτατα,αδυνατο με μια κοπελα,και ολα χαλανε με τη σεξουαλικοτητα.Αν και πιστευω οτι αυτο σχετιζεται με την ανυπαρκτη αυτοπεποιθηση.Δεν ξερω,εχω μπερδευτει.Μακαρι μολις βρω την αυτοπεποιθηση μου να ερθουν ολα φυσεολογικα.Γιατι αν ειμαι γκεϊ,που θελω να πιστευω πως οχι,καταστρεφονται τα ονειρα μου.Αλλιως την περιμενα την ζωη μου.Δεν θελω να ειμαι,και αυτο οχι λογο στερεοτυπων κτλ,αλλα για τον εαυτο μου!.Παιδια εσεις τι λετε...
    Eγω πιστευω οτι μολις αποκτησω αυτοπεποιθηση και αδυνατησω θα αποκτησω και την ελξη για τις γυναικες,γιατι μεχρι τωρα νιωθω μαλλον υποσυνιδιτα οτι δεν αξιζω για κανεναν!Θα δουμε...παντος σημερα στην ταξη που σκευτομουν,δεν βρηκα καποιο λογο για την ελξη προς τους αντρες εκτος του σωματος.Οποτε θελω να πιστευω οτι ολα οφιλονται στην εικονα που εχω για τον εαυτο μου και να λυθουν με τη διαιτα και την αποκτηση αυτοπεποιθησης μου.Αν και γενικα βρισκομαι στην εφηβια που ακομα ειμαι σε ενα παραξενο σταδιο οπως ειπε και καποιος παραπανω και τον ευχαριστω γιατι μου δινει ελπιδες.Παντος οταν ειμαι πολυ ερεθισμενος,πως να το πω..ντραιπομαι....αλλα νιωθω την αναγκη της διησδησης.Χωρις να σκεφτομαι κατι εκεινη την στιγμη για αντρα η κατι τετοιο.Δηλαδη αν ειχαι γυναικα εκεινη την στιγμη δεν θα με πειραζε/χαλαγε.Συγνωμη που το λεω τοσο ωμα,αλλα νομιζω μονο ετσι θα μπορεσετε να με βοηθησεται.Τελικα παντος νομιζω οτι τα πραγματα αρχιζουν να ξεκαθαριζουν καπως και πως ειμαι straight.Το μονο που μου λιπει για να ειμαι στρεϊτ ειναι η ελξη για τις γυναικες,που οπως ειπα μαλλον οφειλλετε στην (τραγικη) ελληψη αυτοπεποιθησης.Στους γονεις μου δεν υπαρχει περιπτωση να μιλησω ποτε,γιατι δεν θα καταλαβουν.Ειναι και οι 2 παρτον ενα και χτυπα τον αλλο :P
    Ευχαριστω που με στηριζεται!!

  10. #25
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Παιδια,μηπως ολα αυτα συμβαινουν και λογο της εφηβιας..εννοω ειναι φυσεολογικο;;Η ειμαι ο μονος που εχω τοσο δυσκολη εφηβια;Γιατι ειναι πολυ δυσκολα!Γενικα,ολο αγχος,μελαγχολια για το "πως" ειμαι,και ηρθε τωρα και αυτο,το οποιο παντα το ειχα,αλλα νομιζα οτι θα περασει μεχρι που το εψαξα και ειδα οτι αμα εισαι γκει δεν αλλαζεις και τρομοκρατηθηκα.

  11. #26
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Ααα,και κατι αλλο...τις τελευταιες 3 μερες εχω χασει 2 κιλα χωρις να κανω ομωε συνδιτα εξαντλητικες διαιτες.Εκει που κατευαζα τον απατο,τωρα ξαφνικα μου εχει κοπει η ορεξη..μολις εφαγα κορν φλειξ διαιτης,και αυτα με το ζορι...με πιανει αναγουλα..

  12. #27
    Μην κρινεις τους γονεις σου ετσι τα εφερε η ζωη υπαρχουν και πολυ χειροτα πραγματα.Και μην απελπιζεσαι και διωξε αυτες τις σκεψεις περι αυτοκτονιας.Να θυμασαι το δωρο της ζωης ειναι ανεκτιμητο δωρο του θεου.Σου στειλα και πμ

  13. #28
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Λοιπον,αυριο ειναι η πρωτη μου μερα στο γυμναστηριο.Και ντραιπομαι απιστευτα!!Οι περισσοτεροι μεσα ειναι γυμνασμενοι/μενες,και νταιπομαι πολυ.Αλλα ευτυχως παω με αλλη μια κοπλελια που ειναι και αυτη χοντρη,και παμε μαζι!Το καλο ειναι οτι πιθανοτατα δεν ειμαι γκεϊ.Παλια δεν το εβλεπα ετσι οπως το βλεπω τωρα,και τωρα καταλαβα.Ευχομαι να ειναι οντος ετσι!!Ευχαριστω!.

  14. #29
    Quote Originally Posted by kwsta96 View Post
    Λοιπον,αυριο ειναι η πρωτη μου μερα στο γυμναστηριο.Και ντραιπομαι απιστευτα!!Οι περισσοτεροι μεσα ειναι γυμνασμενοι/μενες,και νταιπομαι πολυ.Αλλα ευτυχως παω με αλλη μια κοπλελια που ειναι και αυτη χοντρη,και παμε μαζι!Το καλο ειναι οτι πιθανοτατα δεν ειμαι γκεϊ.Παλια δεν το εβλεπα ετσι οπως το βλεπω τωρα,και τωρα καταλαβα.Ευχομαι να ειναι οντος ετσι!!Ευχαριστω!.
    Μην ντρεπεσαι και μην νομιζεις οτι σε κρινει ο κοσμος.Στο λεω εγω απο προσωπικη εμπειρια.Γιατι αλλωστε να σε κρινουν εφοσον εχουν αλλα σοβαρα προβληματα να ασχοληθουν.Και με το γυμναστηριο θα πας καλα εγω που κανω αεροβια γυμναστικη εχω δει ευεργετικα αποτελεσματα.Δεν ειμαι χοντρος βεβαια το αντιθετο μαλιστα.

  15. #30
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Ρε παιδια,θελω να κανω και αλλη μια ερωτηση.Οι γκει,δεν υποτιθεται οτι θελουν να βρισκονται με αντρες;Δηλαδη το αποδεχονται απο πολυ νωρις,και απλως το κρυβουν.Αν ημουν γκει κανονικος,δεν θα το αποδεχομουν και θα εψαχνα και "εμπηριες";Εγω σκευτομαι ολα αυτα και με πιανει απελπισια.Δηλαδη και γκει να ημουνα,παλι δεν θα ειχα σεξουαλικη ζωη,γιατι οποτε θα με επιανε η ελξη για καποιον,θα στενεχωριμουν και θα ημουν σκ@τ@.Τι να πω,και γενικα,θα ημουν καπως διαφορετικος ετσι;Δεν θα με υλκιαν οι γυναικες καθολου.Εννοω δεν θα ειχα ολα αυτα τα ονειρα που εχω για τι μελλον με γυναικα κτλ...Και γενικα δεν θα σκευτομουν ερωτικα κτλ με κοπελα...αλλα με αντρα..σωστα;

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  2. σεξουαλικη κακοποιηση
    By mr.blond in forum Κακοποίηση
    Replies: 2
    Last Post: 05-10-2010, 16:28
  3. σεξουαλική παρενόχληση ?
    By Renia29 in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 17-09-2010, 23:09
  4. Σεξουαλική κακοποίηση
    By Lenaki in forum Κακοποίηση
    Replies: 12
    Last Post: 02-12-2009, 20:08
  5. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 20:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •