Δεν ξερω τη σεξουαλικη μου ταυτοτηα... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 123
  1. #31
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Quote Originally Posted by WeakbutPowerfull View Post
    Μην ντρεπεσαι και μην νομιζεις οτι σε κρινει ο κοσμος.Στο λεω εγω απο προσωπικη εμπειρια.Γιατι αλλωστε να σε κρινουν εφοσον εχουν αλλα σοβαρα προβληματα να ασχοληθουν.Και με το γυμναστηριο θα πας καλα εγω που κανω αεροβια γυμναστικη εχω δει ευεργετικα αποτελεσματα.Δεν ειμαι χοντρος βεβαια το αντιθετο μαλιστα.
    Θα προσπαθησω να εχω αυτο στο μυαλο μου...ευχαριστω!

  2. #32
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Tωρα δοκιμασα και το αλλο.Ειδα μια φοτο ενος ελκυστικου αντρα,κα μιας ελκυστικης γυναικας.Ετσι οπως ηταν οι φοτος,δεν εννιωσα τιποτα για κανενα.Εννοω ελξη.Μετα φανταστηκα εμενα οπως με θελω στη φοτο με την κοπελα,και κατι εννιωσα.Θετικο αυτο εε;

  3. #33
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Μου εχει γινει ψυχωση!!Να μην ειμαι γκει!

  4. #34
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Παιδια πραγματικα σορρυ αν σας κουραζω,αλλα μολις αυνανιστηκα βλεποντας μια φοτογραφια της συμμαθιτριας μου,και φανταζοντας τον εαυτο μου οπως θα ηθελα,και ειχα πολυ δυνατο οργασμο.Αλλα μπερδευομαι σε ενα πραγμα.Εγω νομιζα οτι εβλεπα εμενα.Αλλα εβλεπα πραγματικα εμενα;Μηπως αυτο δεν παιζει σημασια,αλλα παιζει σημασια το οτι καναμε ερωτικη πραξη,η εστω να εκανε σε καποιον αλλο.Εγω ειχα επικεντρωθει παντος σε εκεινη.Αν την φαντζομουν παντος μονη της,δεν νομιζω να ειχα οργασμο.....γιατι να ειμαι τοσο μπερδεμενος;;;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    129
    Παιδεύεις τον εαυτό σου πολύ άσχημα και ζορίζεσαι. Θα σου πρότεινα το εξής: Αφού ούτως ή άλλως είσαι πολύ μικρός και κανείς δε σε πιέζει (αλλά δε χρειάζεται κιόλας) να αποφασίσεις εδώ και τώρα ποιες θα είναι οι σεξουαλικές σου προτιμήσεις, γιατί δε το αφήνεις λίγο το θέμα στην άκρη και να ασχοληθείς με το στόχο που έχεις βάλει; Έτσι θα χαλαρώσεις, θα ξεαγχωθείς και θα απολαμβάνεις περισσότερο την καθημερινότητα σου χωρίς πίεση. Προσπάθησε να εστιάσεις στη χαρά που θα παίρνεις μέρα με τη μέρα από τον ανανεωμενο σου εαυτό. Όταν με το καλό νιώσεις καλύτερα με τον εαυτο σου θα έχεις καθαρότερο κεφάλι και θα σκέφτεσαι τα πράγματα πολύ πιο ψύχραιμα.
    Κατάλαβε ότι δεν είναι κακό να είναι κάποιος gay, άσχετα με το αν εσύ δε θέλεις να είσαι. Και να σου πω το πιο απλό; Αν δε θέλεις να είσαι γιατί να είσαι; Έχουμε μια σεξουαλική προτίμηση γιατί το θέλουμε και όχι γιατί το αποφάσισε το σύμπαν. Αν κάποιος κάποια στιγμή έχει ερωτηματικά (βέβαια σε πιο μεγάλη και ώριμη ηλικία ) μπορεί να δοκιμάσει και τις δύο επιλογές κάποια στιγμή και να αποφασίσει τι του ταιριάζει περισσότερο. Δεν υπάρχει κάποιος νόμος που να επιβάλλει να είσαι ισόβια κάτι. Ξέρω άτομα, που ήταν straight, και στα σαράντα τους αποφάσισαν να είναι gay. Επίσης άτομα, που ήταν gay και αποφάσισαν να γίνουν straight. Αλλά το αποφάσισαν μόνοι τους και ελεύθερα.
    Αγάπησε τον εαυτό σου πάνω από όλα για το πόσο υπέροχος είναι. Τα περιττά κιλά αν επιλέξεις εσύ θα φύγουν. Όμως εσύ θα παραμείνεις και το να έχεις καλές σχέσεις με σένα είναι το συμφέρον σου. Πάνω από όλα είσαι άνθρωπος με χαρίσματα, και ισάξιος με κάθε πλάσμα σε αυτή τη γη.
    Προς το παρών χαλάρωσε, απόλαυσε την ηλικία σου, βγες, διασκέδασε, κάνε πλάκα με τους φίλους σου, ασχολήσου με τα μαθήματα σου, πήγαινε στο γυμναστήριο σου, (δεν είναι όλα σεξ) και εδώ είμαστε και τα ξαναλέμε.

  6. #36
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Bασικα οκ.Ευχαριστω παρα πολυ.Γενικα μπερδευομαι συνεχεια!Τη μια νομιζω ειμαι στρεϊτ.Τη μια παλι εχω αμφιβολιες.Και οταν νιωθω σιγουρος οτι ειμαι στρεϊτ,δημιουργω μονος μου καταστασεις.Δηλαδη λεω,και μηπως ηταν αυτο...και μηπως εκεινο.Αυτο θα κανω,θα χαλαρωσω,θα χασω τα κιλα,θα γινω οπως παντα ηθελα,και νομιζω ολα θα φτιαξουν.Παντος αν και πιστευω αδικαιολογητα εχω το αγχος μηπως και δεν.Αλλα αυτο που λες ειναι πολυ ενθαρυντικο,οτι δηλαδη μπορω να το αλλαξω.Ευχαριστω πολυ!!Τωρα πρεπει να τονοσω την αυτοπεποιθηση μου,και πιστευω θα πανε ολα καλα!!Και δεν ειναι μονο για το σεξ...ειναι πολλα.Γενικοτερα,η οικογενεια,παιδια κτλ.Ευχαριστω!Αν και να ρωτησω,οταν ερεθιζεσαι με ερωτηκη φαντασιωση αντρα ΚΑΙ γυναικας,αυτο δε συμαινει θα σου αρεσει και στην πραγματικοτητα;Εχω μπερδευτει,και ειμαι πολυ πιεσμενος οντος.Πρεπει να χαλαρωσω και να αφησω τα πραγματα να κυλισουν ομαλα.Αλλοωστε ειμαι και στην εφηβεια...που οι ορμονες κανουν παρτυ και γενικα σε αυτη την ηλικια πειραματιζεσαι.Εξαλου για να καταλαβεις τι εισαι,οπως ειπες πρεπει να εχεις και εμεπειρια,εγω μονο στις φαντασιωσεις εχω μινει.Αρα δεν μπορω να ξερω(αν και ελπιζω ολα να ειναι οπως τα περιμενω!!)Ευχαριστω και παλι ευχαριστω!!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    129
    Άλλο οι φαντασιώσεις και άλλο η πραγματικότητα. Η φαντασίωση πολλές φορές είναι κάτι σα το όνειρο. Για τα όνειρα γιατί δεν έχουμε ενοχές; Δε σημαίνει δηλ. ότι αν γίνει πραγματικότητα θα σου αρέσει κιόλας.

  8. #38
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Tελικα οσο παρατηρω τον εαυτο μου νομιζω καταλαβαινω ολο και πιο πολλα.Οταν φανταζομαι τον εαυτο μου οπως θα ηθελα,με μια γυναικα...νιωθω πολυ ομορφα!Και η ελξη που νιωθω προς τους αντρες,δεν ειναι ακριβως ερωτικη ελξη.Δεν μπορω να το εξηγησω.Πιο πολυ ειναι γιατι ουσιαστικα "ζηλευω" που δεν ειμαι ετσι,και ταυτοχρονα φανταζομαι τον εαυτο μου να ημουν ετσι.Οταν φανταζομαι τον εαυτο μου κανονικο(οπως θα ηθελα),νιωθω τελειως στρεϊτ.Ολοκληρο συμπλεγμα εχω :P

  9. #39
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Μολις γυρησα απο το γυμναστηριο!!!Ηταν πολυ ωραια!!!Και το θαυμα...καμια ελξη για κανενα αντρα!Ειχε κατι ωραιες γυμναστριες...αλλα δεν μπορω να πω οτι με υλκιαν...(ακομα τουλαχιστον)...

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    Κώστα, όταν ένα αγόρι δεν έχει έναν ισχυρό πατέρα, τον αναζητά σε άλλους άντρες.
    Το να βάζεις ταμπέλες 'ομοφυλόφιλος' δεν θα βοηθήσει ιδαίτερα - εκεί που θα χρειαστεί να εστιάσεις είναι στην ταχύτερη ανεξαρτησία σου από το σπίτι αν και αυτό δε σημαίνει ότι θα καλύψεις τα κενά του πατέρα άμεσα.

    Η σεξουαλική έλξη είναι ένστικτο που όμως όταν διέρχεται από τον εγκέφαλο συνταιριάζει με τις αντιλήψεις που υπάρχουν εκεί (υποσυνείδητο). Επομένως υπάρχει ένστικτο σεξουαλικο (πρωτογενης ελξη), ωστόσο όταν προστίθεται σε αυτό ο εκπρόσωπος του αντίθετου φύλου που πιστεύεις ότι δε σου έχει φερθεί σωστά (μητέρα) , και ο εκπρόσωπος του ίδιου φύλου που δεν έχεις νιώσει ψυχικά (πατέρας), τότε λογικό ειναι το αποτέλεσμα (αυτό που νιώθεις ως έλξη) να σε μπερδεύει.

    Εάν η εν λόγω διαστρέβλωση αλλάξει , τότε θα δεις ότι και το βάρος σου θα χάσεις (που είναι υποκατάστατο αφού δεν έχεις ικανοποίηση συναισθηματικη απο τους γονεις σου) αλλα και η ελξη σου θα μεταμορφωθει.

  11. #41
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Nαι και εγω αυτο πιστευω!!!Αλλα το φανταστικο ειναι αλλο.Οπως ειπα,δεν εχω καθολου αυτοπεποιθηση...τα Χριστουγεννα...για 15 μερες ΔΕΝ βγηκα απο το σπιτι καθολου!!Εννιωθα οτι ειμαι τερας!!Και τωρα που και που,αλλα το ελεγχω.Σημαρα στο γυμναστηριο,εννιωσα πολυ ωραια!Και εχω παρατηρησει οτι οταν εχω αυτοπεποιθηση και εκτιμω(καπως) τον εαυτο μου,δεν εχω ελξη προς αντρες..αλλα ουτε προς τις γυναικες xD
    Αυτο μαλλον οφειλετε στο οτι ειμαι χοντρος και "ξενερωνω".Αλλα ευχομαι να ειναι αυτο που λες..αν και ηδη νιωθω οτι αλλαζω...ενω μεχρι τωρα αφηνα τον αδρφο μου να με πλακωνει(και αυτος με ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ!!!!),και εχει μαθει να μας κανει κουμαντο!),ενω τωρα,παιζω ξυλο μαζι του,τον "νικαω" και νιωθω και ωραια!Νομιζω οτι ολη αυτη η πιεση που εννιωθα τοσα χρονια,απο τη μητερα μου,την "ελληψη" πατρικου προτυπου,και η μειωση μου απο αδερφο και μανα..οι οποιοι με φοναζα χοντρο βοδι,ανωμαλο(και ολα αυτα τα υιοθετησα),και μαλλον εκδηλωθηκαν ετσι!Οσο για το τωρα,δεν αφηνω κανενα να με μειωνει!Βαζω ορια και στη μανα μου,και στον αδερφο μου.Αρχησα να αντιδραω ουσιαστικα.Και χαιρομαι πολυ που ξυπνησα!Με ταρακουνησε ΠΑΡΑ πολυ η ολη ιστορια με τον γκεϊσμο κτλ...ειχα απελπιστει!Εκλαιγα ωρες,οτι δεν θα μπορεσω να κανω οικογενεια,να εχω φιλους,κοπελες...καλα ακομα εχω αμφιβολιες..αλλα πιστευω ειναι επειδη τοσο καιρο ειχα την ιδεα οτι ημουν κατα καποιο τροπο γκεϊ!Και τωρα ξαφνικα αλλαζω!(ευτυχως!)

  12. #42
    Quote Originally Posted by esoteriki_dynami View Post
    Κώστα, όταν ένα αγόρι δεν έχει έναν ισχυρό πατέρα, τον αναζητά σε άλλους άντρες.
    Τι ειναι αυτα ΠΟΥ ΛΕΣ!!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!Δηλαδη αυτοι που δεν μεγαλωσαν χωρις πατερα επρεπε να ειναι οι χειροτερες αδερφες?αυτο μας λες τωρα ρε φιλε?Το αντιθετο μαλιστα γινονται πιο υπευθυνοι.Και εσυ που ξερεις οτι δεν εχει ισχυρο πατερα?

  13. #43
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Υσχυρο δεν ξερω πως το εννοειτε,παντος οταν πλακωνε τη μανα μου...αστματητος ητανε... :/

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    kwsta96,
    παραθέτω μερικές φράσεις σου
    1. "Αυτα που εζησα δεν τα εχω πει ποτε σε κανενα."
    2. δεν ειχα ποτε το προτυπο πατερα που θα ηθελα
    3. Η μητερα μου,απο μικρο παιδι για να με κανει να αδυνατησω,με εβριζε και με ελεγε μια ζωη χοντρε,βοδι και ολα τα σχετικα.Με τα χρονια εγω το πιστεψα
    4. απο μικρος,οταν αρχισε να αναπτυσετε η σεξουαλικοτητα μου,αρχηα να ερεθιζομαι με αντρικα σωματα.Οι γυναικες ποτε δε με υλκιαν,αν και καπου καπου με επιαναν κατι ξαφνικα .
    5. Μηπως επειδη εχω περασει αυτη τη ασχημη για τον εαυτο μου ιδεα,οταν βλεπω αντρικα σωματα γυμνασμενα κτλ,να φανταζομαι στο υποσινιδιτο μου τον εαυτο μου με τετοιο σωμα;Να τονισω οπως ειπα οτι νιωθω οτι ειμαι ενα τερας!!ΤΕΡΑΣ!!Γενικα παντος,φανταζομαι τον εαυτο μου λεπτο ωραιο και γυμνασμενο,να ειμαι με καποια κοπελα σε ενα μπαρ,και να φιλιομαστε(χωρις εκεινη την στιγμη να εχω στυση,απλως νιωθω "περιφανος".Και για το μελλον φανταζομαι τον εαυτο μου με οικογενεια γυναικα και παιδια.Επισης να πω,οτι εχω αυνανιστει σκεπτομενος να κανω πεολυχεια σε αντρα
    6. Και σκευτομαι τωρα,μηπως δεν ειμαι ομοφυλοφιλος-αμφιφιλοφιλος,αλλα ολα αυτα οφειλονται στο οτι δεν νιωθω αξιος για να "γουσταρω" γυναικα,και μεσω του αντρικου σωματος,βγαζω το αποθυμενο μου για να ειμαι ετσι;
    Αλλα σκευτομαι οτι ειμαι gay και ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ.ΔΕΝ θελω να ειμαι gay,και εχω κανει πολυ ασχημες σκεψεις για το τι θα κανω αν αποδιχτει οτι τελικα ειμαι!
    7.Θελω να κανω σχεση με κοπελα,αλλα ποτε δεν με αντρα.Με αντρες ειναι μονο αυτη η "καψα" για το σωμα τους.
    8. Εχω αρχισει διαιτα,γραφτηκα σε γυμναστηριο,και ευχομαι μολις να αδυνατησω να σταματησει ολο αυτο.Χθες εκλαιγα ασταματηα επι ωρες επειδη ημουν πεπεισμενος οτι ειμαι gay.
    Μολις σκευτομαι οτι μπορει να ειμαι gay,με πιανει απελπισια και σκευτομαι οτι αμα τελικα αποδιχτει οτι ειμαι,εχω σκευτει μεχρι και αυτοκτονια! εχω πετυχει σε 9.Οι γονεις μου ενω προσπαθουν να με μεγαλωσουν σωστα,και νομιζουν οτι το κανουν,ειναι ΣΚΑΤΑ!.Ποτε δεν εννιωσα περιφανος για αυτους.Παντα επρεπε να ειμαι σε εγρηγορση,για να τους προλαβω να μην πλακωθουν κτλ.

    ----
    Λέγοντας ισχυρό πατέρα, εννοώ πατέρα που αγγίζει την ψυχή σου με συγκατάβαση. Προφανώς ο πατέρας σου ως ναυτικός (και λόγω επαγγέλματος) αλλά και ως παρουσία, ήταν απών. Απών δεν ήταν/ειναι μόνο από την δική σου ζωή. Είναι και από τη ζωή της μητέρας σου. Αυτό κάνει την μητέρα σου να νιώθει έλλειψη ικανοποίησης. Κάθε γυναίκα θέλει τον σύζυγό της δίπλα της. Αυτή η έλλειψη ικανοποίησης δυστυχώς βγαίνει πάνω σου με το να είναι πολύ αυστηρή και προσβλητική. Σε αγαπάει, αλλά νιώθει απόγνωση και άθελά της την βγάζει πάνω σου. 'Αμαρτίες γονέων παιδεύουσι τέκνα".

    Ο πατέρας σου με τη μητέρα σου από σχετικά σύντομα δεν είχαν καλές σχέσεις και έτσι 'πλακώνονταν'. Αυτό δημιουργεί έντονες συγκρούσεις στν ψυχή του παιδιού το οποίο προσπαθεί με τον τρόπο του να τους κάνει να σταματήσουν να τσακώνονται. Και το πετυχαίνει αυτό με το να αντλήσει την προσοχή π.χ. κάνοντας κάτι που τους εκνευρίζει. Έτσι ναι μεν κάνει τους γονείς του να στραφούν εναντίον του, αλλά νιώθει μια ανακούφιση που δεν τους βλέπει να τσακώνονται. Σε τέτοιες περιπτώσεις, το παιδί μεγαλώνοντας αναπαράγει το σχήμα: γίνεται παχύ, δεν πάει καλά στα μαθήματά του, απομονώνεται, και τελικά γίνεται αντιδραστικό και αποτυχημένο,σαν ένα τρόπο να πει στους γονείς του "κοιτάχτε πως με κάνατε. Εσείς φταίτε που έγινα έτσι".

    Αυτό που εσύ οφείλεις να κάνεις, είναι να αναγνωρίζεις τα αρνητικά συναισθήματα όσο είναι εφικτό. Αυτό θα σου επιτρέψει να μην επηρεάζουν την πορεία σου.

    Σχετικά με το αν εισαι gay, πέφτεις στην παγίδα της ταμπέλας: είμαι ή δεν είμαι; Καλό θα ήταν να κοιτούσες το θέμα από άλλη οπτική. Γιατί αισθάνομαι έτσι; Η απάντηση εδώ δεν είναι 'έπειδή είμαι gay' , αλλά 'επειδή υπάρχουν κάποια συναισθήματα που με κάνουν να νιώθω έτσι'.
    Η γνώμη μου είναι ότι gay δεν είσαι διότι υπάρχει το ένστικτο που σε καθοδηγεί προς τα θυληκά όπως σε όλους τους ανθρώπους (δεν αποδέχομαι ότι υπάρχει γονιδιακή τάση προς gay). Όμως στην περίπτωσή σου, υπάρχουν έντονες συγκρούσεις. Π.χ. το ωραίο γυμνασμένο αντρικό σώμα και ο αυνανισμός μήπως είναι στην ουσία η ανάγκη για το αρσενικό που δεν είχες στην παιδική σου ηλικία (πατέρας) να σου δώσει την στοργή και την αγάπη;
    Θα είναι πολύ δύσκολο να πετύχει η προσπάθειά σου με το γυμναστήριο, διότι το πάχος οφείλεται στην αντίληψη που έχεις για τον εαυτό σου η οποία δεν αλλάζει σηκώνοντας βάρη και κάνοντας διάδρομο (το φαγητό το λαμβάνεις σε μεγάλη ποσότητα για να καλύψεις κενά) και ούτε η δίαιτα θα φέρει την λύση.

    Η λύση θα έρθει μόνο με την σωστά κατευθυνόμενη προσπάθεια και την αυτογνωσία. Δεν υπάρχει άλλη οδός.

    Weakbutpoerful,
    Δεν είναι χρήσιμο να μπαίνουμε σε γενικεύσεις. Η ανθρώπινη συμπεριφορά είναι αποτέλεσμα πάμπολλων βιωμάτων ,συναισθηματων και η γενίκευση και η υπερ-απλούστευση δεν βοηθάνε. Πάντα κοιτάμε συγκεκριμένες περιπτώσεις ανθρώπων, και πάλι, ακόμα και αυτό, το κάνουμε με μεγάλη προσοχή και με προσεκτικά βήματα.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Εσωτερική_δύναμη, εφόσον πιστεύεις πως δεν υπάρχει "γονιδιακή τάση προς gay" όπως το έγραψες, άρα πιστεύεις πως gay γίνεται κάποιος όχι ότι γεννιέται, θα ήθελες να μου απαντήσεις πως εξηγείται η ύπαρξή της σε τόσα άλλα είδη εκτός του ανθρώπου?

    Εκτός αυτού, θα ήθελα προσωπικά να δηλώσω πως δε με νοιάζει τόσο το πώς, παρόλ' αυτά η μία αντίληψη, αυτή για την βιολογική της φύση, προσωπικά μου φαίνεται ότι γλυτώνει τους ομοφυλόφιλους συνολικά από ένα σωρό άλλες μαλακίες, τουτέστιν έφταιγε ο μπαμπάς μου ο ναυτικός γιατί έλειπε, η μαμά μου γιατί μου έφτιαχνε συνέχεια τραχανά, η θεια μου η Γιωργία γιατί μου φόραγε φιογκάκια και όλοι τους γιατί με άφηναν να βλέπω flashdance και τραγουδούσα what a feeling ακομπανιάροντας την Irene Cara, άρα φταίω κι εγώ ο *******! λολ

    Θέλω να πω πως παγκοσμίως δεκαετίες τώρα οι ομοφυλόφιλοι/ες παλεύουν απέναντι στην ψυχιατρικοποίηση της σεξουαλικότητάς τους, που έφερε τη δικαιολόγηση της ευθυνολαγνείας, καθώς αν έγινες και δεν ήσουν, μπορούσες να κάνεις και διαφορετικά (ή κάποιοι άλλοι πριν από σένα για σένα). Δηλαδή φέρει μεγάλο βάρος το να υποστηρίζεις κάτι που δεν έχει αποδειχτεί, όπως αυτό με το μεγάλωμα=αιτία, άρα μπορείς να το "θεραπεύσεις", και πάνω σε αυτό το ιδεολόγημα στηρίχτηκαν τεράστια εγκλήματα ενάντια σε ομοφυλόφιλους από την πλευρά της ψυχιατρικής (προσπάθειες θεραπείας, εξαναγκαστικές και εκφοβιστικές τακτικές για να αλλαξοπιστήσει ο "υπεύθυνος" που είχε την ευκαιρία της σωστής επιλογή, άρα ας του βγάλουμε το λάδι για να τον "διορθώσουμε".

    Προσωπικά θεωρώ τον αποκλεισμό της βιολογικής παραμέτρου εξαιρετικά παρωχημένο και οπισθοδρομική κομπανία.

    Το καλύτερο θα ήταν να πάψει να μας απασχολεί συνολικά το γιατί...

    Γιατί, γιατί, γιατί?
    Γιατί κλάνει το γατί, άντε γαμήσου ρε!
    Έτσι απαντάμε όταν δε θέλουμε να δικαιολογήσουμε το καθετί στον καθένα. λολ
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  2. σεξουαλικη κακοποιηση
    By mr.blond in forum Κακοποίηση
    Replies: 2
    Last Post: 05-10-2010, 16:28
  3. σεξουαλική παρενόχληση ?
    By Renia29 in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 17-09-2010, 23:09
  4. Σεξουαλική κακοποίηση
    By Lenaki in forum Κακοποίηση
    Replies: 12
    Last Post: 02-12-2009, 20:08
  5. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 20:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •