Δεν ξερω τη σεξουαλικη μου ταυτοτηα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 123
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59

    Δεν ξερω τη σεξουαλικη μου ταυτοτηα...

    Γεια σας,ειμαι 14 ετων παω στα 15 τον Μαρτιο.

    Οπως λεω και στον τιτλο μου εχω προβληματα καθως νομιζω πως ειμαι gay.Να πω πως και μονο στην ιδεα με πιανει πανικος,και σκευτομαι οτι αν αυτο επιβεβαιωθει δεν ξερω τι θα κανω...

    Να σας πω λοιπον.Απο οταν ημουν μικρος,περιπου 6 ετων,οι γονεις μου αρχησαν να πλακονονται καθημερινα στο ξυλο σε καθημερινη βαση.Αυτα που εζησα δεν τα εχω πει ποτε σε κανενα.Επισης ειμαι υπερβαρος.Ολα αυτα,καθως και το οτι δεν ειχα ποτε το προτυπο πατερα που θα ηθελα,μου εχουν δημιουργησει ψυχολογικα προβληματα.Η μητερα μου,απο μικρο παιδι για να με κανει να αδυνατησω,με εβριζε και με ελεγε μια ζωη χοντρε,βοδι και ολα τα σχετικα.Με τα χρονια εγω το πιστεψα,και πλεον εχω μια ψυχολογια του τυπου:ειμαι ο πιο ασχημος ανθρωπος του κοσμου,και ντραιπομαι να βγω εξω απο το σπιτι μου.Εχω να βγω εξω εδω και 15 μερες.Και ολα αυτα γιατι πιστευω οτι δεν αξιζω τιποτα,οτι ειμαι κακασχημος,και οτι ολοι γελανε και με κουτσομολευουν.Συνολικα στη ζωη μου μεχρι τωρα 4 κοπελες με εχουν γουσταρει(καταλαβενεται τι εννοω),αλλα και οι 4 δεν ηταν εμφανισιμες.Επειδη εχω αυτες τις αποψεις για τον εαυτο μου,πιστευω επισης οτι ποτε καμια δεν θα με γουσταρε,και γενικα οποιος με πλησιαζει τον απομακρυνω με την αμυντικη συμπεριφορα μου,επειδη ντραιπομαι για τον εαυτο μου απιστευτα!
    Στο θεμα μου τωρα,απο μικρος,οταν αρχισε να αναπτυσετε η σεξουαλικοτητα μου,αρχηα να ερεθιζομαι με αντρικα σωματα.Οι γυναικες ποτε δε με υλκιαν,αν και καπου καπου με επιαναν κατι ξαφνικα και ηθελα απεγνωσμενα να χωσω καπου το πεος μου,και φνταζομουν αιδιο η πρωκτο.Οταν αυνανιζομαι,σκευτομαι παλι αντρικα σωματα,γυμνασμενα κτλ.Gay πορνο εχω δει,αλλα δεν μου αρεσει.Με ελκυει πιο πολυ οταν υπαρχει και γυναικα.Οταν βλεπω το πορνο,δεν φαντασιονομαι να ειμαι στη θεση της γυναικας.Δεν φαντασιωνομαι τιποτα.Δεν νιωθω ιδιαιτερη ελξη για την γυναικα,αλλα νιωθω για του αντρα.Τελευταια,εχω δοκιμασει να αυνανιστω με γυναικιο πορνο που δεν υπαρχει αντρας,και αν και δυσκολευομαι να φτασω σε οργασμο σε σχεση με οταν υπαρχει αντρας,οταν ειναι μονο γυναικα και φανταζομαι να συνουσιαζομαι μαζι της(εχοντας τελειο σωμα γυμνασμενο και μεγαλο πεος ο οργασμος μου ειναι πολυ πιο δυνατος!Το νιωθω πολυ!Επισης,εχω αυνανιστει φαναζοντας τον εαυτο μου ομορφο και γυμνασμενο,που επισης εχω μεγαλυτερη επιτυχια στον οργασμο.Αλλα οπως ειπα,εκτος απο το αιδιο,και μερικες φορες για τον προκτο,δεν νιωθω ελξη για την γυναικα,εκτος απο ελαχιστες φορες στη ζωη μου.
    Και τωρα σκευτομαι αυτο.Μηπως επειδη εχω περασει αυτη τη ασχημη για τον εαυτο μου ιδεα,οταν βλεπω αντρικα σωματα γυμνασμενα κτλ,να φανταζομαι στο υποσινιδιτο μου τον εαυτο μου με τετοιο σωμα;Να τονισω οπως ειπα οτι νιωθω οτι ειμαι ενα τερας!!ΤΕΡΑΣ!!Γενικα παντος,φανταζομαι τον εαυτο μου λεπτο ωραιο και γυμνασμενο,να ειμαι με καποια κοπελα σε ενα μπαρ,και να φιλιομαστε(χωρις εκεινη την στιγμη να εχω στυση,απλως νιωθω "περιφανος".Και για το μελλον φανταζομαι τον εαυτο μου με οικογενεια γυναικα και παιδια.Επισης να πω,οτι εχω αυνανιστει σκεπτομενος να κανω πεολυχεια σε αντρα(και ερεθιζομουν).Αλλα επισης ερεθιζομαι(οχι τοσο οταν βλεπω αιδιο κτλ)
    Οταν με πλησιαζει κοπελα,νιωθω καπως παραξενα(ωραια),αλλα ταυτοχρωνα με ελκυει και το αντρικο σωμα.Ααα,κατι πολυ σημαντικο επισης,ειναι οτι ΠΟΤΕ στη ζωη μου δεν εννιωσα ασφαλεια στην οικογενεια μου,και επειδη ο πατερας μου ειναι ναυτικος παντα επεφτε το βαρος του αντρα σε εμενα.Ειμα παρα πολυ ανασφαλεις και φοβικος.Φοβαμαι οταν περπαταω στο δρομο,τον ρατσισμο που επειδη(νομιζω) οτι ειμαι ΤΕΡΑΣ.Νιωθω οτι ολοι ασχολουνται μαζι μου και με κοροιδευουν,βριζουν κτλ.
    Και σκευτομαι τωρα,μηπως δεν ειμαι ομοφυλοφιλος-αμφιφιλοφιλος,αλλα ολα αυτα οφειλονται στο οτι δεν νιωθω αξιος για να "γουσταρω" γυναικα,και μεσω του αντρικου σωματος,βγαζω το αποθυμενο μου για να ειμαι ετσι;Οταν φανταζομαι τον εαυτο μου οπως θελω εγω(γυμνασμενο κτλ),και συνουσιαζομαι με καποια κοπελα,ερεθιζομαι!Αρκει να ειμαι οπως ειπα.Επισης θελω να τα φτιαξω με καποια κοπλεα,και να γινουν τα προκαταρτικα.
    Αλλα σκευτομαι οτι ειμαι gay και ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ.ΔΕΝ θελω να ειμαι gay,και εχω κανει πολυ ασχημες σκεψεις για το τι θα κανω αν αποδιχτει οτι τελικα ειμαι!
    Ενω θελω να εχω κοπελα,νιωθω μια ελξη για τους ομορφους αντρες(οπως θα ηθελα να ειμαι),και θελω να ειμαι διπλα τους.Πολλες φορες φαντασινομαι και μαζι τους.Με ερθιζουν δηλαδη.Οταν προσπαθω να ερεθιστω με κοριτσι,σκευτομαι το πως ειμαι,και κατευθειαν αποθαρυνομαι.Ενω οταν με σκευτομαι οπως θα ηθελα,αυνανιζομαι κιολας.
    Σκευτομαι οτι μπορει λογο ολων αυτων,μην ειμαι πραγματικα gay,και απλα να βγαζω το αποθυμενο μου να ειμαι ομορφος με την κατασταση αυτη.Θελω να κανω σχεση με κοπελα,αλλα ποτε δεν με αντρα.Με αντρες ειναι μονο αυτη η "καψα" για το σωμα τους.
    που με ερεθιζει.
    Εχω αρχισει διαιτα,γραφτηκα σε γυμναστηριο,και ευχομαι μολις να αδυνατησω να σταματησει ολο αυτο.Χθες εκλαιγα ασταματηα επι ωρες επειδη ημουν πεπεισμενος οτι ειμαι gay.Να πω οτι δεν εχω καμια θυληπρεπεια,αντιθετα στους αλλος δειχνω πολυ αντρας.Και οπως ειπα και ενα κοριτσι απ την ταξη μου με γουσταρει.Μ αρεσει πολυ αυτο το ειδιλιο με το κοριτσι και το αγορι, να φιλιεμαι κτλ.
    Μολις σκευτομαι οτι μπορει να ειμαι gay,με πιανει απελπισια και σκευτομαι οτι αμα τελικα αποδιχτει οτι ειμαι,εχω σκευτει μεχρι και αυτοκτονια!Μεχρι στιγμης δεν εχω πετυχει σε τιποτα στη ζωη μου.Οι γονεις μου ενω προσπαθουν να με μεγαλωσουν σωστα,και νομιζουν οτι το κανουν,ειναι ΣΚΑΤΑ!.Ποτε δεν εννιωσα περιφανος για αυτους.Παντα επρεπε να ειμαι σε εγρηγορση,για να τους προλαβω να μην πλακωθουν κτλ.Και να τους προσεχω γιατι μεθυζαν κτλ.Η παιδικη μου ηλικια με εχει καταστρεψει.Και ευελπιστω οτι με το να αδυνατησω,θα δω αλλιως τον εαυτο μου,θα αποκτησω αυτοπεποιθηση(που δεν εχω ΙΧΝΟΣ),και επιτελους να νιωσω ανετα με τον εαυτο μου.Να κοινωνικοποιηθω και να κανω παρεες και να βγαινω.Και πανω απ ολα να λυθει το προβλημα με τη σεξουαλικη μου ταυτοτητα και να ειμαι κανονικοτατος straight!
    Πειτε μου τις αποψεις σας,γιατι απο χτες που το εψαξα το θεμα ειμαι χαλια!!!!!!.Γιατι ειδα οτι αν εισαι gay,δεν αλλαζει και εισα μεχρι να πεθανεις.Οχι οτι εχω προβλημα με τους gay,αλλα δεν μπορω να το δεχτω για τον εαυτο μου.Ειμαι 14 και εχω απο τωρα καταθλιψη.Δεν βγαινω εξω ουτε κατα δοιανεια,και ευχομαι ολα να λυθουν με τη διαιτα και το γυμναστηριο,και να σταματησω να εχω ελξη για αντρες.Φοβαμαι μην μεγαλωσω,και δεν εχω στυση για τις γυναικες.Αααα,επισης κατι που δεν ειπα,ειναι οτι απο μικρος,πολυ μικρος,ειχα μια ελξη για τα αντρικα ποδια.Δεν ξερω γιατι,οχι για το πεος,μονο για τα ποδια,μετα ηρθαν τα οιπολυπα.Νιωθω ενα φρικιο της κοινωνιας,ενας ανωμαλος!

    Ευχαριστω.

    Το οτι εχω ψυχολογικα προβληματα πιστευω το εχετε καταλαβει,αλλα επικεντρωννται στην εμφανιση και την αποψη για τον εαυτο μου,που μου δημιουργησε κυριως η μητερα μου στην προσπαθεια της να με κανει να πεισμωσω.Γιατι απο μικρο παιδι παντα με ελεγε χοντρο,ασχημο κτλ...με τον καιρο το αφομοιωσα,και το καλλιεργησα!Τωρα νιωθω σκουπιδι,και ζηλευω ολα τα παιδια της ηηλικιας μου που δεν εχουν περασει ολα αυτα και ειναι φυσεολογικα!Ωρες ωρες σκευτηκα γιατι γεννηθηκα...γιατι ζω ακομη;Αφου ειμαι μια αποτυχια!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Για να καταλαβετε,το γυναιιο σωμα δεν με ελκυει ετσι οπως ειμαι,αλλα εχω φαντασιωσεις με γυναικες ενω ειμαι οπως θα ηθελα.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Nα ας πουμε τωρα που τα ειπα,δεν νιωθω καμια ελξη για κανενα φιλο!Αηδιαζω και μονο στη σκεψη του αντρα.Οχι αηδιαζω,απλως μενω αδιαφορος.Το ιδιο και για τη γυναικα...αλλα για την γυναικα γενικοτερα,εκτος οταν με πλησιαζει κοριτσι,εκει νιωθω καπως διαφορετικα,παραξενα.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Συγνωμη που γραφω πολλα ποστς,αλλα εχω ΚΑΙ δυσλεξια και η σκεψη μου δεν ειναι ογρανωμενη,τωρα,αυτη τη στιγμη,νιωθω πληρη αδιαφορια για το αντρικο σωμα!Πληρη!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Κωστα!

    οι γονεις περνανε πολλα βασανα οι ιδιοι και χωρις να το θελουν καμια φορα περνανε την κακομοιρια τους και στα παιδια τους

    ομως μερικοι ξυπνανε οπως εσυ και ετσι αυτη η κακομοιρια δεν περναει και στην επομενη γενια

    μαλλον θα κλεισει το θεμα σου επειδη εισαι ανηλικος

    και σε αυτο το φορουμ συμμετεχουν μονο ενηλικες απο ο,τι θυμαμαι!

    τελος παντων!

    ευχομαι να δημιουργησεις τον κοσμο οπως εσυ τον θελεις

    να φροντισεις να ομορφυνεις και τον εαυτο σου και να γινεις σιγα σιγα ο αντρας που επιθυμεις να εισαι!

    σιγουρα εχεις ομορφια και εισαι ελκυστικος για νασε γουσταρουν και κοπελιτσες

    γραφεις πολυ ωραια και εκθετεις την κατασταση σου με πολυ γλαφυρο τροπο

    και μη φανταστεις και εγω στα εικοσιεννια μου ψαχνω ακομα τροπο να ειμαι και πως θελω να ειμαι (ειμαι γυναικα πρεπιμτοντως)

    απλα οχι τοσο (τρομαγμενα) γιατι καθως μεγαλωνουμε συνειδητοποιουμε πως οι μεγαλοι δεν ειναι και πολυ μεγαλοι ...τελικα

    εδω μεσα λιγο ως πολυ εχουμε βιωσει τραυματα ψυχικα συγκρουσεις απαξιωση εξευτελισμο

    και ολα αυτα τα καλα απο την ιδια μας την οικογενεια

    ειτε αθελα μας τα καναμε και εμεις σε αλλους

    ξερεις..θελει ψυχικη δυναμη και ωριμοτητα και πραγματικο μεγαλωμα για να στεκεσαι στη ζωη ομορφα και να απολαμβανεις τις χαρες της και να αντιμετωπιζεις τις λυπες της χωρις να πληγωνεις τα προσωπα που αγαπας η που απλα συνναντας

    σου ευχομαι απο καρδιας τα καλυτερα

    researcher
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Μα οκ,ολα ενταξει.Ολα θα τα λυσω.Εκτος απο αυτο με την σεξουαλικη ταυτοτητα το οποιο ειναι το ΠΙΟ καταστρεπτικο!!!Καλυτερα να ημουν παντα ετσι και να γουσταρα κοπελες!!
    Και δεν ξερω τι θα κανω αν δεν καταφερω να το λυσω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    129
    Φίλε Κώστα καλησπέρα!
    Έχεις τρομερή αντίληψη για την ηλικία σου και θεωρώ ότι έχεις πλησιάσει αρκετά στη λύση του προβλήματος που σε απασχολεί. Η καλύτερη αντιμετώπιση είναι αυτό που μόλις ξεκίνησες να κάνεις σχετικά με την προσπάθεια να βελτιώσεις την εικόνα που έχεις για τον εαυτό σου, αρχικά εξωτερικά και σιγά, σιγά και εσωτερικά. Εκτός από την αυτοπεποίθησή σου βοηθάς και την υγεία σου και αυτό δείχνει σεβασμό στον εαυτό σου. Θα σε συμβούλευα να μη το κάνεις απότομα και μη πέσεις με τα μούτρα στη γυμναστική γιατί μπορεί να εξαντληθείς και να απογοητευτείς. Επίσης όχι απότομες και εξαντλητικές δίαιτες, αν και φαντάζομαι θα το γνωρίζεις.
    Αυτή τη στιγμή βρίσκεσαι στην εφηβεία και είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχεις προβληματισμούς, απορίες και διλλήματα. Πολλά παιδιά έχουν παρόμοιες ανησυχίες σε αυτή την ηλικία αφού ανακαλύπτουν τη σεξουαλικότητά και το σώμα τους. Ίσως απλά επειδή άκουγες αυτά τα επικριτικά σχόλια από τη μαμά σου που είναι γυναίκα έχεις πιστέψει ότι μια γυναίκα για να είναι ικανοποιημένη πρέπει ο άντρας με τον οποίο συσχετίζεται να έχει ιδανικές αναλογίες και το λιγότερο να μοιάζει στα καλογυμνασμενα μοντέλα που κοσμούν εξώφυλα περιοδικών. Βοήθησε τον εαυτό σου να καταλάβει ότι αυτή είναι μια λανθασμένη αντίληψη και ότι στην πραγματικότητα η συντριπτική μειοψηφία των αντρών όπως και γυναικών είναι σα μοντέλα, καλογυμνασμένοι και περιλουσμένοι από χρυσόσκονη. Οι περισσότεροι είμαστε κοινοί θνητοί με αδυναμίες και ελλατώματα που όμως αυτά προσδιορίζουν τη μοναδικότητά μας και μας κάνουν ξεχωριστούς. Η γοητεία πηγάζει από αυτό που έχουμε στην ψυχή μας.Φρόντισε τον εαυτό σου, αγάπησέ τον και όλα θα έρθουν φυσιολογικά και όμορφα.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Δηλαδη δεν ειμαι ομοφυλοφιλος;Εχω την αναγκη να το ακουσω!Εχω απελπιστει,ειναι σαν να καταστρεφεται το μελλον μου!!Αλλα γινετε να σχετιζονται τα ψυχολογικα μου με τη σεξουαλικοτητα μου;Δηλαδη δεν ειμαι gay εε;

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Kαι γι αυτο το λογο λες οτι δεν νιωθω ελξη για τις γυναικες γενικοτερα;Πιστευεις οτι θα φτιαξει;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Κώστα, όπως σου γράφει και η researcher , επειδή οι όροι χρήσης απαγορεύουν την συμμετοχή ανηλίκων, δυστυχώς το θέμα σου κάποια στιγμή θα κλείσει...
    Μέχρι τότε όμως, θα προσπαθήσω να σου μεταδώσω την δική μου αντίληψη για το προβληματισμό σου, από την μεριά του γονιού που έχει ένα παιδί στην ηλικία σου - η κόρη μου κλείνει τα 15 σε λίγες μέρες...

    Θεωρώ απαράδεκτη την συμπεριφορά ενός γονιού προς το παιδί του που του απευθύνεται με χαρακτηρισμούς βόδι, χοντρέ κι όλα όσα θλιβερά μας είπες . Αυτή η συμπεριφορά κατά την άποψη μου, είναι κατά πάσα πιθανότητα και η αιτία που η αυτοπεποίθηση σου έχει πέσει στο ναδίρ και θεωρείς - κακώς - τον εαυτό σου κακάσχημο και παρία της ζωής. Εδώ, το λάθος που κάνεις, είναι πως έχεις αποδεχτεί τον ρόλο αυτό, και μόλις τώρα προσπαθείς να αλλάξεις την πραγματικότητα των άλλων σε δικό σου ζητούμενο, να προσέξεις τον εαυτό σου , να γυμνάζεσαι , να γίνεις όπως λες πιο όμορφος.
    Δεν θα σου έλεγα πως είναι λάθος να γυμνάζεσαι, ίσα ίσα, όλα τα παιδιά πρέπει παράλληλα με την αναζήτηση της γνώσης, να ασκούνται όχι μόνο για αισθητικούς λόγους αλλά και για λόγους υγείας κι ευεξίας. Ωστόσο, στη δική σου περίπτωση , καταλαβαίνω πως αυτή η ανάγκη φαντάζει σαν μονόδρομος για τον απεγκλωβισμό σου από την εντύπωση που έχεις εσύ ο ίδιος για τον εαυτό σου. Ομορφιά όμως φίλε μου Κώστα δεν υπάρχει μόνο στα μούσκουλα, πίστεψε με αυτό θα το καταλάβεις όταν μεγαλώνοντας, αντιληφθείς πως η ομορφιά της ψυχής, του να μπορείς να δίνεις χωρίς να παίρνεις, είναι απείρως μεγαλύτερη και πιο βαρύνουσα σε μια ειλικρινή σχέση.
    Υπάρχει ομορφιά ακόμη και στο κόσμο των άσχημων , αλλά απ' όσα γράφεις, και λίγο υπέρβαρος να είσαι , μάλλον αδικείς τον εαυτό σου - φαντάσου την πεζή πραγματικότητα αν όλοι μας είχαμε σώματα όπου διάφορες ορμόνες θα κάνανε πάρτι σε δικεφάλους και τρικεφάλους μύες ,θα ψάχναμε την διαφορετικότητα με το μακαρόνι - και τι ομορφότερο από το να είμαστε διαφορετικοί.
    Για τον προβληματισμό σου σχετικά με την σεξουαλική σου ταυτότητα, λες με την αθωότητα της ηλικίας σου, πως αν είσαι γκέι θα είναι καταστροφή για σένα, μέχρι και για αυτοκτονία μιλάς. Πρώτα απ' όλα δεν έχεις ολοκληρωμένες σχέσεις κι απ' όσα λες , φαντασιώνεσαι τον εαυτό σου να κάνει σχέσεις με το αντίθετο φύλο κατά βάση και παράλληλα έχεις και σκέψεις που αφορούν το ίδιο φύλο, μετά τις αναιρείς και κατόπιν τις επαναποδέχεσαι . Μπάχαλο στο μυαλουδάκι σου τι ακριβώς ζητάς από τον εαυτό σου Κώστα δεν νομίζεις ?

    Σε λίγα χρόνια θα ανακαλύψεις τι ακριβώς θέλεις , αλλά είτε είσαι γκέι , bi ή straight, θα πρέπει να αποδεχτείς την φύση σου και να ζήσεις ελεύθερα, απαλλαγμένος από διλήμματα που σε εγκλωβίζουν σε πλαίσια που δημιουργούν κάποια πρότυπα ξεπερασμένων ηθικών, σε σημείο που να θέλεις να βλάψεις τον εαυτό σου. Είναι αστείο να λες πως αν είσαι γκέι θα αυτοκτονήσεις, οι γκέι είναι σήμερα ένα αποδεκτό κομμάτι σε μια σύγχρονη ισόνομη κοινωνία και δεν θα έπρεπε να απασχολεί κανέναν το τι κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του, από τη στιγμή που η συνεύρεση γίνεται με συναίνεση και του ερωτικού συντρόφου, κι αυτό ισχύει σε όλους τους σεξουαλικούς προσανατολισμούς.
    Από όσα λες ωστόσο, το πιθανότερο είναι πως η σύγχυση που επικρατεί στο μυαλό σου σχετικά με την σεξουαλική σου ταυτότητα, οφείλεται σ' αυτό που εστιάζεις κι εσύ - δηλαδή την επιθυμία σου να είσαι πιο ελκυστικός στην εξωτερική σου εμφάνιση.
    Αλλά ότι και να είναι, δεν είναι η καταστροφή του κόσμου...

    Σου εύχομαι κι εγώ, τα καλύτερα...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    129
    Βρε, απλά φοβάσαι αυτό είναι όλο. Μη το σκέπτεσαι. Το να είσαι gay δεν είναι κατάρα είναι επιλογή. Εσύ όμως καταλαβαίνω ότι θες τόσο πολύ να συσχετιστείς με κορίτσια της ηλικίας σου και να περάσεις όμορφα φλερτάροντας, αλλά απλά νιώθεις ότι δε θα ανταπεξέλθεις λόγω της κακής εικόνας για τον εαυτό σου, που άλλοι φρόντισαν να δημιουργήσουν στο κεφαλάκι σου. Πολλές φορές από λάθος έκφραση της αγάπης τους. Είδες και εσύ με τη σειρά σου ότι απέριψες κάποια κορίτσια που τους άρεσες γιατί όπως είπες δεν ήταν εμφανίσιμες. Έχεις εστιάσει τόσο πολύ στην εξωτερική εμφάνιση που θεωρείς όλα τα υπόλοιπα χαρίσματα που έχεις ότι δεν είναι σημαντικά. Πάντα σε κάποιους αρέσουμε και σε κάποιους όχι. Με τον ίδιο τρόπο και μεις επιλέγουμε ποιος μας αρέσει και ποιος όχι. Το σεξ μη σε αγχώνει εξάλλου είσαι στην ηλικία που μπορείς να παίξεις, να φλερτάρεις, ώστε να νιώσεις καλά εσύ με τον εαυτό σου. Όλα είναι μια χαρά, μη φοβάσαι

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Kαι το οτι δεν εχω ελξη με κοριτσια,αλλα με αγορια;Θελω να πιστευω πως οφειλετε σε ολα αυτα και να εξαφανιστουν!!Δεν μπορω με τιποτα...με τιποτα ομως να το αποδεχτω.Με πιανει παρα πολυ απελπισια!Γιατι καταστρεφονται ολα μου τα ονειρα..για οικογενεια,παιδια,σχεσεις.. .κτλ.Δεν ξερω,ειμαι μπερδεμενος οπως ειπες.Και νομιζω πως φταινε οι γονεις μου.Η μανα μου ειναι διαφορετικος χαρακτηρας,και πιστευε οτι κανοντας αυτο,εγω θα πισμωσω...αλλα τελικα εγινε το τελειως αντιθετο.Αφομοιωσα αυτα που μου ελεγε.Παντος το να ειμαι gay με καταστρεφει τελειως!!

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Quote Originally Posted by tita1977 View Post
    Βρε, απλά φοβάσαι αυτό είναι όλο. Μη το σκέπτεσαι. Το να είσαι gay δεν είναι κατάρα είναι επιλογή. Εσύ όμως καταλαβαίνω ότι θες τόσο πολύ να συσχετιστείς με κορίτσια της ηλικίας σου και να περάσεις όμορφα φλερτάροντας, αλλά απλά νιώθεις ότι δε θα ανταπεξέλθεις λόγω της κακής εικόνας για τον εαυτό σου, που άλλοι φρόντισαν να δημιουργήσουν στο κεφαλάκι σου. Πολλές φορές από λάθος έκφραση της αγάπης τους. Είδες και εσύ με τη σειρά σου ότι απέριψες κάποια κορίτσια που τους άρεσες γιατί όπως είπες δεν ήταν εμφανίσιμες. Έχεις εστιάσει τόσο πολύ στην εξωτερική εμφάνιση που θεωρείς όλα τα υπόλοιπα χαρίσματα που έχεις ότι δεν είναι σημαντικά. Πάντα σε κάποιους αρέσουμε και σε κάποιους όχι. Με τον ίδιο τρόπο και μεις επιλέγουμε ποιος μας αρέσει και ποιος όχι. Το σεξ μη σε αγχώνει εξάλλου είσαι στην ηλικία που μπορείς να παίξεις, να φλερτάρεις, ώστε να νιώσεις καλά εσύ με τον εαυτό σου. Όλα είναι μια χαρά, μη φοβάσαι

    Μα αυτο ειναι το προβλημα μου.Οτι δεν εχω ελξη για τα κοριτσια.Και θελω να πιστευω οτι συμβαινει γιατι υποσυνιδιτα πιστευω πως δεν υπαρχει περιπτωση να αρεσω σε καποια!Μακαρι να ειναι αυτο και να λυθει!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by kwsta96 View Post
    Γεια σας,ειμαι 14 ετων παω στα 15 τον Μαρτιο.

    Οπως λεω και στον τιτλο μου εχω προβληματα καθως νομιζω πως ειμαι gay.Να πω πως και μονο στην ιδεα με πιανει πανικος,και σκευτομαι οτι αν αυτο επιβεβαιωθει δεν ξερω τι θα κανω...

    Να σας πω λοιπον.Απο οταν ημουν μικρος,περιπου 6 ετων,οι γονεις μου αρχησαν να πλακονονται καθημερινα στο ξυλο σε καθημερινη βαση.Αυτα που εζησα δεν τα εχω πει ποτε σε κανενα.Επισης ειμαι υπερβαρος.Ολα αυτα,καθως και το οτι δεν ειχα ποτε το προτυπο πατερα που θα ηθελα,μου εχουν δημιουργησει ψυχολογικα προβληματα.Η μητερα μου,απο μικρο παιδι για να με κανει να αδυνατησω,με εβριζε και με ελεγε μια ζωη χοντρε,βοδι και ολα τα σχετικα.Με τα χρονια εγω το πιστεψα,και πλεον εχω μια ψυχολογια του τυπου:ειμαι ο πιο ασχημος ανθρωπος του κοσμου,και ντραιπομαι να βγω εξω απο το σπιτι μου.Εχω να βγω εξω εδω και 15 μερες.Και ολα αυτα γιατι πιστευω οτι δεν αξιζω τιποτα,οτι ειμαι κακασχημος,και οτι ολοι γελανε και με κουτσομολευουν.Συνολικα στη ζωη μου μεχρι τωρα 4 κοπελες με εχουν γουσταρει(καταλαβενεται τι εννοω),αλλα και οι 4 δεν ηταν εμφανισιμες.Επειδη εχω αυτες τις αποψεις για τον εαυτο μου,πιστευω επισης οτι ποτε καμια δεν θα με γουσταρε,και γενικα οποιος με πλησιαζει τον απομακρυνω με την αμυντικη συμπεριφορα μου,επειδη ντραιπομαι για τον εαυτο μου απιστευτα!
    Στο θεμα μου τωρα,απο μικρος,οταν αρχισε να αναπτυσετε η σεξουαλικοτητα μου,αρχηα να ερεθιζομαι με αντρικα σωματα.Οι γυναικες ποτε δε με υλκιαν,αν και καπου καπου με επιαναν κατι ξαφνικα και ηθελα απεγνωσμενα να χωσω καπου το πεος μου,και φνταζομουν αιδιο η πρωκτο.Οταν αυνανιζομαι,σκευτομαι παλι αντρικα σωματα,γυμνασμενα κτλ.Gay πορνο εχω δει,αλλα δεν μου αρεσει.Με ελκυει πιο πολυ οταν υπαρχει και γυναικα.Οταν βλεπω το πορνο,δεν φαντασιονομαι να ειμαι στη θεση της γυναικας.Δεν φαντασιωνομαι τιποτα.Δεν νιωθω ιδιαιτερη ελξη για την γυναικα,αλλα νιωθω για του αντρα.Τελευταια,εχω δοκιμασει να αυνανιστω με γυναικιο πορνο που δεν υπαρχει αντρας,και αν και δυσκολευομαι να φτασω σε οργασμο σε σχεση με οταν υπαρχει αντρας,οταν ειναι μονο γυναικα και φανταζομαι να συνουσιαζομαι μαζι της(εχοντας τελειο σωμα γυμνασμενο και μεγαλο πεος ο οργασμος μου ειναι πολυ πιο δυνατος!Το νιωθω πολυ!Επισης,εχω αυνανιστει φαναζοντας τον εαυτο μου ομορφο και γυμνασμενο,που επισης εχω μεγαλυτερη επιτυχια στον οργασμο.Αλλα οπως ειπα,εκτος απο το αιδιο,και μερικες φορες για τον προκτο,δεν νιωθω ελξη για την γυναικα,εκτος απο ελαχιστες φορες στη ζωη μου.
    Και τωρα σκευτομαι αυτο.Μηπως επειδη εχω περασει αυτη τη ασχημη για τον εαυτο μου ιδεα,οταν βλεπω αντρικα σωματα γυμνασμενα κτλ,να φανταζομαι στο υποσινιδιτο μου τον εαυτο μου με τετοιο σωμα;Να τονισω οπως ειπα οτι νιωθω οτι ειμαι ενα τερας!!ΤΕΡΑΣ!!Γενικα παντος,φανταζομαι τον εαυτο μου λεπτο ωραιο και γυμνασμενο,να ειμαι με καποια κοπελα σε ενα μπαρ,και να φιλιομαστε(χωρις εκεινη την στιγμη να εχω στυση,απλως νιωθω "περιφανος".Και για το μελλον φανταζομαι τον εαυτο μου με οικογενεια γυναικα και παιδια.Επισης να πω,οτι εχω αυνανιστει σκεπτομενος να κανω πεολυχεια σε αντρα(και ερεθιζομουν).Αλλα επισης ερεθιζομαι(οχι τοσο οταν βλεπω αιδιο κτλ)
    Οταν με πλησιαζει κοπελα,νιωθω καπως παραξενα(ωραια),αλλα ταυτοχρωνα με ελκυει και το αντρικο σωμα.Ααα,κατι πολυ σημαντικο επισης,ειναι οτι ΠΟΤΕ στη ζωη μου δεν εννιωσα ασφαλεια στην οικογενεια μου,και επειδη ο πατερας μου ειναι ναυτικος παντα επεφτε το βαρος του αντρα σε εμενα.Ειμα παρα πολυ ανασφαλεις και φοβικος.Φοβαμαι οταν περπαταω στο δρομο,τον ρατσισμο που επειδη(νομιζω) οτι ειμαι ΤΕΡΑΣ.Νιωθω οτι ολοι ασχολουνται μαζι μου και με κοροιδευουν,βριζουν κτλ.
    Και σκευτομαι τωρα,μηπως δεν ειμαι ομοφυλοφιλος-αμφιφιλοφιλος,αλλα ολα αυτα οφειλονται στο οτι δεν νιωθω αξιος για να "γουσταρω" γυναικα,και μεσω του αντρικου σωματος,βγαζω το αποθυμενο μου για να ειμαι ετσι;Οταν φανταζομαι τον εαυτο μου οπως θελω εγω(γυμνασμενο κτλ),και συνουσιαζομαι με καποια κοπελα,ερεθιζομαι!Αρκει να ειμαι οπως ειπα.Επισης θελω να τα φτιαξω με καποια κοπλεα,και να γινουν τα προκαταρτικα.
    Αλλα σκευτομαι οτι ειμαι gay και ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ.ΔΕΝ θελω να ειμαι gay,και εχω κανει πολυ ασχημες σκεψεις για το τι θα κανω αν αποδιχτει οτι τελικα ειμαι!
    Ενω θελω να εχω κοπελα,νιωθω μια ελξη για τους ομορφους αντρες(οπως θα ηθελα να ειμαι),και θελω να ειμαι διπλα τους.Πολλες φορες φαντασινομαι και μαζι τους.Με ερθιζουν δηλαδη.Οταν προσπαθω να ερεθιστω με κοριτσι,σκευτομαι το πως ειμαι,και κατευθειαν αποθαρυνομαι.Ενω οταν με σκευτομαι οπως θα ηθελα,αυνανιζομαι κιολας.
    Σκευτομαι οτι μπορει λογο ολων αυτων,μην ειμαι πραγματικα gay,και απλα να βγαζω το αποθυμενο μου να ειμαι ομορφος με την κατασταση αυτη.Θελω να κανω σχεση με κοπελα,αλλα ποτε δεν με αντρα.Με αντρες ειναι μονο αυτη η "καψα" για το σωμα τους.
    που με ερεθιζει.
    Εχω αρχισει διαιτα,γραφτηκα σε γυμναστηριο,και ευχομαι μολις να αδυνατησω να σταματησει ολο αυτο.Χθες εκλαιγα ασταματηα επι ωρες επειδη ημουν πεπεισμενος οτι ειμαι gay.Να πω οτι δεν εχω καμια θυληπρεπεια,αντιθετα στους αλλος δειχνω πολυ αντρας.Και οπως ειπα και ενα κοριτσι απ την ταξη μου με γουσταρειαρεσει πολυ αυτο το ειδιλιο με το κοριτσι και το αγορι, να φιλιεμαι κτλ.Μολις σκευτομαι οτι μπορει να ειμαι gay,με πιανει απελπισια και σκευτομαι οτι αμα τελικα αποδιχτει οτι ειμαι,εχω σκευτει μεχρι και αυτοκτονια!Μεχρι στιγμης δεν εχω πετυχει σε τιποτα στη ζωη μου.Οι γονεις μου ενω προσπαθουν να με μεγαλωσουν σωστα,και νομιζουν οτι το κανουν,ειναι ΣΚΑΤΑ!.Ποτε δεν εννιωσα περιφανος για αυτους.Παντα επρεπε να ειμαι σε εγρηγορση,για να τους προλαβω να μην πλακωθουν κτλ.Και να τους προσεχω γιατι μεθυζαν κτλ.Η παιδικη μου ηλικια με εχει καταστρεψει.Και ευελπιστω οτι με το να αδυνατησω,θα δω αλλιως τον εαυτο μου,θα αποκτησω αυτοπεποιθηση(που δεν εχω ΙΧΝΟΣ),και επιτελους να νιωσω ανετα με τον εαυτο μου.Να κοινωνικοποιηθω και να κανω παρεες και να βγαινω.Και πανω απ ολα να λυθει το προβλημα με τη σεξουαλικη μου ταυτοτητα και να ειμαι κανονικοτατος straight!
    Πειτε μου τις αποψεις σας,γιατι απο χτες που το εψαξα το θεμα ειμαι χαλια!!!!!!.Γιατι ειδα οτι αν εισαι gay,δεν αλλαζει και εισα μεχρι να πεθανεις.Οχι οτι εχω προβλημα με τους gay,αλλα δεν μπορω να το δεχτω για τον εαυτο μου.Ειμαι 14 και εχω απο τωρα καταθλιψη.Δεν βγαινω εξω ουτε κατα δοιανεια,και ευχομαι ολα να λυθουν με τη διαιτα και το γυμναστηριο,και να σταματησω να εχω ελξη για αντρες.Φοβαμαι μην μεγαλωσω,και δεν εχω στυση για τις γυναικες.Αααα,επισης κατι που δεν ειπα,ειναι οτι απο μικρος,πολυ μικρος,ειχα μια ελξη για τα αντρικα ποδια.Δεν ξερω γιατι,οχι για το πεος,μονο για τα ποδια,μετα ηρθαν τα οιπολυπα.Νιωθω ενα φρικιο της κοινωνιας,ενας ανωμαλος!

    Ευχαριστω.

    Το οτι εχω ψυχολογικα προβληματα πιστευω το εχετε καταλαβει,αλλα επικεντρωννται στην εμφανιση και την αποψη για τον εαυτο μου,που μου δημιουργησε κυριως η μητερα μου στην προσπαθεια της να με κανει να πεισμωσω.Γιατι απο μικρο παιδι παντα με ελεγε χοντρο,ασχημο κτλ...με τον καιρο το αφομοιωσα,και το καλλιεργησα!Τωρα νιωθω σκουπιδι,και ζηλευω ολα τα παιδια της ηηλικιας μου που δεν εχουν περασει ολα αυτα και ειναι φυσεολογικα!Ωρες ωρες σκευτηκα γιατι γεννηθηκα...γιατι ζω ακομη;Αφου ειμαι μια αποτυχια!
    Έδώ σου επισημαίνω πόσες δηλώσεις έχεις κάνει για τα κορίτσια. Και επίσης για κορίτσια στα οποία αρέσεις. Οπότε ήδη αποκλείουμε την αντίληψη που λες ότι φοβάσαι ότι δεν θα αρέσεις σε κάποια και ότι δε σε έλκουν οι γυναίκες.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    59
    Τι να πω..ειμαι παρα πολυ μπερδεμενος!Αλλα οταν βλεπω ας πουμε μια κοπελα σε μια φοτογραφια,δεν με ελκυει.Γι αυτο ανησυχω τοσο πολυ!Και οταν φανταζομαι τον εαυτο μου οπως θα ηθελα με καποια,φοβαμαι πολλες φορες οτι ισως φανταζομαι καποιον αλλο kαι γι αυτο ερεθιζομαι(;;; )..Δεν ξερω...ειμαι πολυ μπερδεμενος.Βεβαια δεν εχω υπαρξει με κοπελα πολυ κοντα,οποτε και δεν ξερω ποιες θα ειναι οι αντιδρασεις μου εκεινη την στιγμη.Το θεμα ειναι οτι εγω θελω παρα πολυ να ειμαι με κοπελα.Αλλα με μπερδευουν οι ελξεις μου.Μακαρι να οφειλονται ολα σε ψυχολογικους παραγωντες,και με το που αλλαξω να φυγουν ολα!...Τι να πω...μονο η ελπιδα μου μενει.

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 15-06-2016, 00:21
  2. σεξουαλικη κακοποιηση
    By mr.blond in forum Κακοποίηση
    Replies: 2
    Last Post: 05-10-2010, 17:28
  3. σεξουαλική παρενόχληση ?
    By Renia29 in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 18-09-2010, 00:09
  4. Σεξουαλική κακοποίηση
    By Lenaki in forum Κακοποίηση
    Replies: 12
    Last Post: 02-12-2009, 21:08
  5. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 21:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •