ειμαι παρθενος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    43

    ειμαι παρθενος

    παιδια γεια σας....ειναι το πρωτο μνμ μου εδω ο λογος που γραφω ειναι οτι μετα απο αναζητηση μεσω του google βρηκα αυτο το σαιτ και μου αρεσε πολυ.......με λενε ματεο(το κανονικο μου δεν θελω να το πω γιατι ο κοσμος ειναι μικρος)ειμαι 20 χρονων και σπουδαζω σε ενα υψηλο βαθμο πανεπιστημιο της αθηνας.....το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι 20 χρονων και ειμαι παρθενος....οι γονεις μου το υποψιαζονται χωρις να με εχουν ρωτησει.....οι φιλοι μου το ξερουν....αν και οσα καινουργια ατομα γνωριζω το κρυβω και κανω τον περπατημενο.........δεν εχω κανει σχεση ποτε με καμμια κοπελα αν και εχω φαει μια μεγαλη καψουραααααααα.....νομιζω οταν περπαταω στο δρομο οτι ολοι δειχνουν εμενα και με κοροιδευουν η οτι το γραφει το κουτελο μου........οποια συμβουλη και να μου δωσετε ελπιζω πως θα με βοηθησει....σορρυ προκαταβολικα στην διαχειριση του σαιτ αν κανω κατι λαθος....δεν θα το κανω επιτηδες..... σας ευχαριστω και περιμενω τις απαντησεις σας:D

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Καλημέρα mateo. Μπορώ να σου πω με σιγουριά πως καμιά τέτοια ταμπέλα δεν υπάρχει στο κούτελο κανενός, αλλά για σένα είναι σα να υπάρχει, αφού αυτή σου την ιδιότητα, του "παρθένου", την έχεις αναγάγει σε κάτι που σε διαφοροποιεί κοινωνικά και σε στιγματίζει. Κατά κάποιο τρόπο έχεις φτιάξει μέσα στο μυαλό σου ένα φράγμα, πως εσύ είσαι στη μεριά των ατόμων που οι άλλοι θα τα κοροιδεύουν. Παρθένοι γεννηθήκαμε όλοι, δεν ξεπαρθενιαστήκαμε εν τη γεννέσει μας,λολ, άρα όταν έρθει η ώρα θα συμβεί και για σένα. Γιατί δεν έχεις κάνει ως τώρα σχέση με κοπέλα? Σε συγκρατεί κάτι? Ντρέπεσαι να φλερτάρεις, δεν ανοίγεσαι, δεν έτυχε, τι ακριβώς?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    και γιατι δεν προσπαθεις να φερταρεις με καμια κοπελια? εμενα κοινωνικοτατος μου φαινεσαι... αντε "κουνησου" μαθιου :D

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    mateo,

    Θα ήταν χρήσιμο για σένα να απομονωθείς και να εστιάσεις στις αιτίες που προκαλούν την ακινησία σου στο θέμα των σχέσεων.
    Όσο πιέζεις τον εαυτό σου, πολύ πιθανόν να κάνεις μια σχέση αλλά δεν είμαι σίγουρος αν στόχος σου θα είναι μόνο το σεξ (ώστε να μην είσαι παρθένος) ή η ίδια η πορεία στη σχέση.

    Θα πρότεινα να κοντοσταθείς και να κοιτάξεις μέσα σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Η λέξη μπουρδέλο σου λέει τίποτα;

  6. #6
    Φιλε αυτοι που βαζουν τις υποτιθεμενες "ταμπελες" στους ανθρωπους ειναι πολυ σκληροι ή ζηλιαριδες κτλπ.Ταμπελες σε ατομα με καταθλιψη,σχιζοφρενης,ομοφ υλοφιλους και αλλες κατηγοριες.Φτανει πια το κακο εχει παραγινει.Η αγαπη προς τον συναθρωπο εχει εκμηδενιστει ολοι κοιτανε το συμφερον τους η κακια σημερα δεν εχει ορια.Οταν θα ερθει ωρα θα "ωριμασεις" σαν φρουτο,με πιανεις νομιζω.Εδω αλλοι ειναι 30-40 και ειναι ακομα παρθενοι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από την ομάδα διαχείρισης.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by VasilisA View Post
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από την ομάδα διαχείρισης.
    ok το καταλαβαμε..το ξερεις οτι εχεις προβλημα?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    43
    λοιπον....το θεμα μου ειναι οτι ειμαι πολυ ντροπαλος γιατι νομιζω οτι εχω ενα μειονεκτημα στην εμφανιση επειδη εχω μερικα κιλα παραπανω....κοινωνικο ατομο δεν θα ελεγα οτι ειμαι τοσο πολυ η ανωνυμια του ιντερνετ με κανει να ειμαι κοινωνικος.....αυτα δεν τα εχω συζητησει με κανενα αλλο...επισης ειναι τα προτυπα που βλεπω πχ απο τα μμε ακουω κατι για 15και 16 για πρωτη φορα και καταρρευω........επιπλεον και οι φιλοι μου εχουν ολοκληρωσει εδω και καιρο με κοπελα......δεν θα ελεγα οτι μου λειπει μονο το σεξ....θελω κι ολας να αγαπησω και να αγαπηθω.....δεν μου φτανει η αγαπη η οικογενειακη που εχω παρα πολυ η η φιλικη.......μια ζωη ειμαι το καλο παιδι της οικογενειας το καλο παιδι της γειτονιας ο καλος ο μαθητης{οχι ο πολυ καλος) και ολα αυτα δεν μου φτανουν.....το χειροτερο ειναι να περπαταω στο δρομο η να ειμαι στο λεοφωρειο και να βλεπω ζευγαρια ερωτευμενα...........βαζω τα κλαμματα......και ναι εχω κλαψει και ας ειμαι ολοκληρος μαντραχαλος και πολυ μαλιστα αλλα μονος μου....οσο για αυτον που ειπε για οικο ανοχης μου εχει περασει για λιγο απο το μυαλο μου αλλα πρωτο φοβαμαι μην κολλησω τιποτα δευτερο ξερω οτι αυτοι οι χωροι δεν ειναι και πολλοι καθαροι και τελευταιο και πιο ουσιαστικο και αυτα τα πλασματα τα λυπαμε που κανουν αυτη την δουλεια κσι δεν ξερω αν θα μπορουσα να λειτουργησω μαζι τους η αμα στο τελος με επιαναν τα κλαματα που θα εβλεπα αυτα τα πραγματα.....δεν πιστευω οτι ειμαστε ΜΟΝΟ σαρκα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by mateo View Post
    λοιπον....το θεμα μου ειναι οτι ειμαι πολυ ντροπαλος γιατι νομιζω οτι εχω ενα μειονεκτημα στην εμφανιση επειδη εχω μερικα κιλα παραπανω....κοινωνικο ατομο δεν θα ελεγα οτι ειμαι τοσο πολυ η ανωνυμια του ιντερνετ με κανει να ειμαι κοινωνικος.....αυτα δεν τα εχω συζητησει με κανενα αλλο...επισης ειναι τα προτυπα που βλεπω πχ απο τα μμε ακουω κατι για 15και 16 για πρωτη φορα και καταρρευω........επιπλεον και οι φιλοι μου εχουν ολοκληρωσει εδω και καιρο με κοπελα......δεν θα ελεγα οτι μου λειπει μονο το σεξ....θελω κι ολας να αγαπησω και να αγαπηθω.....δεν μου φτανει η αγαπη η οικογενειακη που εχω παρα πολυ η η φιλικη.......μια ζωη ειμαι το καλο παιδι της οικογενειας το καλο παιδι της γειτονιας ο καλος ο μαθητης{οχι ο πολυ καλος) και ολα αυτα δεν μου φτανουν.....το χειροτερο ειναι να περπαταω στο δρομο η να ειμαι στο λεοφωρειο και να βλεπω ζευγαρια ερωτευμενα...........βαζω τα κλαμματα......και ναι εχω κλαψει και ας ειμαι ολοκληρος μαντραχαλος και πολυ μαλιστα αλλα μονος μου....οσο για αυτον που ειπε για οικο ανοχης μου εχει περασει για λιγο απο το μυαλο μου αλλα πρωτο φοβαμαι μην κολλησω τιποτα δευτερο ξερω οτι αυτοι οι χωροι δεν ειναι και πολλοι καθαροι και τελευταιο και πιο ουσιαστικο και αυτα τα πλασματα τα λυπαμε που κανουν αυτη την δουλεια κσι δεν ξερω αν θα μπορουσα να λειτουργησω μαζι τους η αμα στο τελος με επιαναν τα κλαματα που θα εβλεπα αυτα τα πραγματα.....δεν πιστευω οτι ειμαστε ΜΟΝΟ σαρκα
    Μερικά πράγματα απλά συμβαίνουν! Πιστεύω θα έρθει κάποια στιγμή...
    Last edited by carrot; 10-01-2011 at 23:32.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    43
    παντως τωρα που τα ειπα καπου νιωθω καλτερα

  12. #12
    mateo,εγω πιστευω οτι χρειαζεσε ενα φιλο η φιλη, ενα δικο σου προσωπο το οποιο νιωθεις καλα μαζι του να του πεις το προβλημα σου και να αναλαβει αυτος-αυτη να σε βγαλει απο την οχι δυσκολη θεση που νομιζεις οτι εισαι.Με αλλα λογια να σε βοηθησση για αρχη να παψεις να εισαι παρθενος και μετα σιγα σιγα θα παρεις τα πανω σου θα γνωρισεις η θα σου γνωρισουν μια κοπελα και μετα ολα αυτα που περνας τωρα θα σου φενονται αστεια

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    43
    αποκλειεταιεγω ειμαι πολυ ντροπαλο ατομο....αποκλειεται ολα αυτα να τα συζητησω με εναν φιλο μου........αν και εχω ειδικα ενα φιλος μου ο οποιος μου λεει πολλα δικα του πολυ πικαντικα πραγματα γιατι με εμπιστευεται τυφλα.....εγω αποκλειεται να συζητησω κατι τετοια...ντρεπομαι και θα νομιζω οτι μετα θα με λυπουνται.....χωρις αυτο να ισχυει βεβαια

  14. #14
    Ε τοτε βρες εναν αγνωστο προς τον κυκλο σου προσωπο πχ απο δω μεσα καποιο ατομο που ειτε εχει το ιδιο προβλημα με σενα ειτε εχει την διαθεση να σε βοηθηση.Γιατι απ τι φανταζομαι μονος σου δεν περνεις τι προτοβουλια να βοηθησεις τον εαυτο σου και να βρεις μια λυση συντομα στο προβλημα σου,γιατι οσο το αφηνεις τοσο πιο πολυ ανχος θα εχεις αργοτερα, και μην αρχισεις και να σκεφτεσε οτι δεν σου σηκωνετε μετα και τετοια γιατι μετα θα καταληξεις αλλου,και θα εχεις κι αλλα προβληματα να λυσεις.Κανε προσπαθεια και ασε τις ντροπες

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    43
    μακρει συγγνωμη αλλα η αποψη σου δεν με βρισκει αρκετα συμφωνο

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι Ακόμα Παρθένος Είναι Φυσιολογικό?
    By didymakos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 10-03-2017, 12:44
  2. Παρθενος, 26 χρονος με προβλημα σεξουαλικης ταυτοτητας σε απογνωση
    By jimmaster in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2413
    Last Post: 06-07-2011, 11:21
  3. Παρθένος στα 24!
    By asax in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 05-07-2010, 03:47
  4. Ειμαι ακομα παρθενος
    By Emmanouil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 30-11-2009, 20:25
  5. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •