Προβλήματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    12

    Προβλήματα

    Καλησπερα ειμαι 16 χρονων.Κάθε μέρα είναι μια τεράστια αγγαρία για μένα με τα σχολεία φροντιστηρια κτλπ.Καθε πρώι οταν σηκώνομαι να πάω στο σχόλειο νιώθω μια έντονη στεναχώρια,νιώθω οτι δεν ειμαι ελέυθερος ζηλέυω μεχρι και τον σκουπιδιάρη που δεν πάει σχολειο.Το έχω συνδέση κάτι σαν φυλακή,κάθε σχολική περίοδο αρχίζουνε τα προβλήματα.Να για παράδειγμα οταν κλείσανε τα σχολεία ειταν όλα καλά με το που ξανανοιξανε αρχίσαν τα προβλήματα,φοβάμαι οτι δεν θα γράψω καλά στα μαθηματικά τα παιδία με πειράζουνε στο σχολείο,νιώθω οτι με κοροιδεύουνε κτλπ.Φέτος μετακομίσαμε κιόλας και αυτό πιστέυω οτι είταν η αποκορύφοση.Ευτύχως που υπάρχει και το ποδόσφαιρο οπου εκει ξεδίνω,ειμαστε πιο ενωμένοι με τα παιδιά και το πιο σημαντικό για μένα ειναι οτι τα παω πολυ καλά και έχω άριστες σχέσεις με τα παιδιά.Θελώ να περασώ σε μια σχόλη για να μέινω λίγο μόνος αν και αυτό μου φένεται πολλή δύσκολο.Κουράστηκα πια δεν ξέρω πόσο θα αντέξω ακόμα,το ποδόσφαιρο ειναι όλη μου η ζώη το αγαπώ,θέλω οποσδήποτε να γίνω ποδοσφαίριστης.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    γραψου στον τοπικο αθλητικο συλλογο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    grigor,

    Υποθέτω ότι με τους γονείς σου δεν έχετε ελεύθερη επικοινωνία. Ειδικά ο ρόλος του πατέρα σε αυτή την περίπτωση είναι βασικός και πολύ σημαντικός.

    Όταν ένα παιδί δεν έχει ισχυρή υποστήριξη στο σπίτι - ειδικά όταν ένα αγόρι δεν έχει ισχυρή υποστήριξη του πατέρα - τότε στο σχολείο εμφανίζει έναν υποτονικό χαρακτήρα που εύκολα γίνεται αντικείμενο πειράγματος από άλλους.

    Το σημαντικό -μεγαλώνοντας- θα είναι αφενός να ανεξαρτητοποιηθείς γρήγορα και αφετέρου να ανακαλύψεις περισσότερο τα συναισθήματά σου μην τυχόν υπάρχουν ανεκπλήρωτα κενά.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    12
    ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά πιστεύω οτι επειδή ειμαι αδύνατος με πειράζουνε πιο πολλή τα παιδιά δηλαδή με θεωρούνε κατώτερο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by grigor View Post
    ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά πιστεύω οτι επειδή ειμαι αδύνατος με πειράζουνε πιο πολλή τα παιδιά δηλαδή με θεωρούνε κατώτερο.
    Ελαττώματα έχουν όλοι οι άνθρωποι επομένως είναι όλοι υποψήφιοι για κοροιδεία. Όμως δεν γίνονται όλοι τους αντικείμενο κοροιδείας. Η κοροιδεία στρέφεται προς ανθρώπους αδύναμους/ανίσχυρους ψυχολογικά.

  6. #6
    αν θεωρεις τον εαυτό σου αδύνατο....φαε...αν σου αρέσει το ποδόσφαιρο πιο πολύ απ το σχολείο...παιξε....μονο μη κανεις αυτό που κάνεις τώρα: μη κλαις τη μοίρα σου.
    άλλαξε ότι σε χαλάει...κυνηγα το...:)

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    12
    το ποδόσφαιρο ειναι η μίση μου ζώη αλλά οπως προείπα δεν θέλω ακόμα και να γίνω ποδοσφαιριστής να ειμαι αγραμμάτος.Θελω οποσδήποτε να περάσω και σε μια σχόλη,σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Ευχαριστώ πολύ που ασχοληθήκατε μαζι μου και με ακούσατε.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    189
    Το θέμα κλειδώνει λόγω παραβίασης των όρων χρήσης.

Similar Threads

  1. Προβληματα με στυση. S.O.S
    By Φιλ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 20-01-2011, 02:13
  2. προβληματα
    By asteraki24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 18-10-2010, 19:59
  3. τα προβλήματά μου...
    By ferro in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 413
    Last Post: 10-10-2009, 19:32
  4. Προβλήματα εδώ και 18 χρόνια.....
    By x-xania in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 28-07-2008, 16:21
  5. ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ
    By dimitriskai in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 11-11-2005, 21:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •