Το εχει κανεις αλλος αυτο το συναισθημα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Thumbs down Το εχει κανεις αλλος αυτο το συναισθημα;

    Το εχει κανεις αλλος αυτο ;
    Ειναι ωρες ωρες που με πιανει κατι σαν ζαλαδα στην αρχή ...μετα απο λιγο νιωθω οτι δεν μπορω να κοντρολαρω το σωμα μου .. δηλαδη νιωθω μονο τα ματια μου και δεν μπορω να καταλαβω τα ποδια μου το σωμα μου νιωθω οτι δεν το ελεγχω..
    Σαν να ειμαι δλδ ενας τριτος μεσα μου...Να βλεπω με τα ματια ομυ αλλα να μην νιωθω τα ποδια μου..και τα ποδια μου να κοβονται ...
    Κανενας με παρομοιο αισθημα; αυτο ειναι που λεμε αποπροσωποιηση;
    Θέλω να ζώ!!!

  2. #2
    Καλησπέρα.
    Ναι το έχω νοιώσει αυτό. Είναι καθαρό σύμπτωμα κρίσης πανικού. Επίσης εγώ ένοιωθα πως δεν αισθανόμουν ΤΙΠΟΤΑ.Ούτε χαρά, ούτε λύπη, ούτε φόβο, ούτε ηρεμία. Εγώ κατάλαβα πως ήταν συμπτώματα απο τα φάρμακα μιας και πρωτοείχα ξεκινήσει τότε καινούργια αγωγή. Μετά απο ένα διάστημα πέρασαν. Δεν το έχω ξαναπάθει απο τότε. Μήπως άρχισες κάποια αγώγή ή άλλαξες κάποια δοσολογία;

  3. #3
    Βασικα οχι δεν εχω λεφτα να παω σε ψυχιατρο ( ζητανε 80 ευρω την επισκεψη και δεν εχω τοσα ) και δεν κανω καμια αγωγη...απλα νιωθω τοσο ξενος μεσα μου..λες και τρελενομαι και δεν μπορω να ελεγξω τιποτα ...νιωθω λες και το σωμα μου απλα φιλοξενει τα ματια μου και εμενα...πως να στο εξηγησω...
    Εκτος αυτου πιστευω οτι θα τρελαθω συντομα..δεν ξερω ..εχω υπερβολικο αγχος , τρομερα μπερδεμενα συναισθηματα...κτλ...
    Δεν ξερω τι θα γινει...
    Θέλω να ζώ!!!

Similar Threads

  1. Replies: 58
    Last Post: 22-10-2010, 14:06
  2. υπαρχει κανεισ αλλος;
    By αγγ in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 09-12-2009, 19:58
  3. Υπαρχει κανεις αλλος με αυτη τη διαταραχη;
    By stefanos in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 18-10-2008, 20:45
  4. Πως να το ξεπεράσω αυτό το συναίσθημα?
    By kallia13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 61
    Last Post: 23-07-2007, 15:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •