ΖΩΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ…. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 48 of 48
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    376
    Χωρίς να το συστήσει κανένας γιατρός έτσι απλά μια μέρα ήρθε το maltesaki. Και πως το αγαπάς με τη μία ένα τέτοιο πλασματάκι!!!!!. Μόνο που η μοίρα του ήθελε να μην ζήσει πολύ. Φόλα. Το προλάβαμε, το πήγαμε σε κτηνίατρο αλλά δεν ξέραμε και τίποτα και μέχρι το κτηνίατρο του έδωσα ξύδι με τα ίδια μου τα χέρια για να κάνει εμετό και να βγάλει τη φόλα. Πάνε τα πνευμόνια του. Από τη φόλα ο κτηνίατρος το γλίτωσε. Από το ξύδι την πάτησε τελικά. Μετά τρεις μέρες. Το φέραμε σπίτι. Ηθελε να ανέβει στο κρεβάτι. Το καημένο. Δεν έβγαλε το βράδυ. Κλάμα. Πολύ. Ακόμα και τώρα που το θυμάμαι. Όσο το έθαβα κλάμα. Πολύ δώσιμο παίρνει σε αυτά τα πλάσματα.
    Μετά πήραμε γιατί είχαμε πλέον ανάγκη για ζωάκι το πεκινουά. Άλλη αγάπη πάλι απευθείας. Αυτό μας το κλέψαν. Τουλάχιστον πάλι αγαπη βρήκε φαντάζομαι.
    Τώρα είμαστε με το δεύτερο maltesaki.
    Και ναι με ένα ζωάκι στο σπίτι, ή με ένα ζώο στην αυλή (αν έχεις) η ζωή σου γίνεται καλίτερη. Ετσι απλά χωρίς εξηγήσεις.
    Βέβαια υπάρχουν και ευθύνες. Που δεν πρέπει να τις ξεχνάμε. Και τα παθήματα μαθήματα.

  2. #47
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    thes
    Posts
    90
    καλημερα!
    περιμενω ενα 2μηνο λαμπραντορ να γινει μελος του σπιτιου το σαββατο πως κ πως.. :)))
    μεχρι 18 ετων μεγαλωνα με σκυλια..μετα λογω φοιτητικης ζωης και απουσιας απο το πατρικο μου σπιτι δεν ειχα..ευτυχως μετα απο 4 χρονια παρακαλητου καταφερα να ριξω την αδερφη μου κ τελικα περνουμε σκυλο.. ΓΙΕΣ!!!!

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Originally posted by husband
    Χωρίς να το συστήσει κανένας γιατρός έτσι απλά μια μέρα ήρθε το maltesaki. Και πως το αγαπάς με τη μία ένα τέτοιο πλασματάκι!!!!!. Μόνο που η μοίρα του ήθελε να μην ζήσει πολύ. Φόλα. Το προλάβαμε, το πήγαμε σε κτηνίατρο αλλά δεν ξέραμε και τίποτα και μέχρι το κτηνίατρο του έδωσα ξύδι με τα ίδια μου τα χέρια για να κάνει εμετό και να βγάλει τη φόλα. Πάνε τα πνευμόνια του. Από τη φόλα ο κτηνίατρος το γλίτωσε. Από το ξύδι την πάτησε τελικά. Μετά τρεις μέρες. Το φέραμε σπίτι. Ηθελε να ανέβει στο κρεβάτι. Το καημένο. Δεν έβγαλε το βράδυ. Κλάμα. Πολύ. Ακόμα και τώρα που το θυμάμαι. Όσο το έθαβα κλάμα. Πολύ δώσιμο παίρνει σε αυτά τα πλάσματα.
    Μετά πήραμε γιατί είχαμε πλέον ανάγκη για ζωάκι το πεκινουά. Άλλη αγάπη πάλι απευθείας. Αυτό μας το κλέψαν. Τουλάχιστον πάλι αγαπη βρήκε φαντάζομαι.
    Τώρα είμαστε με το δεύτερο maltesaki.
    Και ναι με ένα ζωάκι στο σπίτι, ή με ένα ζώο στην αυλή (αν έχεις) η ζωή σου γίνεται καλίτερη. Ετσι απλά χωρίς εξηγήσεις.
    Βέβαια υπάρχουν και ευθύνες. Που δεν πρέπει να τις ξεχνάμε. Και τα παθήματα μαθήματα.
    Ήθελα να σου πω τουλάχιστον δεν τα σκότωσες όπως εγώ αλλά σκότωσες με ξύδι το ένα...Χαχα.....Ρε να γλιτώσει τη φόλα και να πάει από ξύδι;Τι γκαντεμιά!!Ελπίζουμε το τρίτο ζώο να έχει καλύτερη τύχη...

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •