Ευχάριστες αναμνήσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341

    Ευχάριστες αναμνήσεις

    Σας έχει συμβεί ποτέ κάτι στην ζωή σας που όταν το θυμάστε να σας έρχεται αυθόρμητα ένα χαμόγελο ή ένα γέλιο;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    177
    Η πρώτη φορά που τα έφτιαξα με κάποιον και όλο το σκηνικό ήταν πολύ αστείο..είχε και διακοπές μέσα..ίσως είναι και η μόνη φορά πο ήμουν χαλαρή και ανέμελη σε σχέση.

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    67
    Πάρα πολλά θάλεγα.
    Αλοίμονο αν σε όλη μας την ζωή δεν ειχαμε και τις ευχάριστες ή δισκεδαστικές στιγμές μας.Θα ήταν άδικο να το πουμε, παρόλα τα προβλήματα που έχουμε.
    Δεν ειναι απαραίτητο νάναι με σχέσεις .
    Ας πούμε , εγω γελάω οταν θυμάμαι οτι έχω πέσει αμέτρητες φορές κάτω απο απροσεξία μου ή από μια κακοτεχνία του δρόμου.
    Οταν σκέπτομαι το θέαμα που θα παρουσιάζα, ε, γελάω πολύ.

    Γελάω πάλι όταν θυμάμαι καμιά γκάφα που έκανα ή κάτι που μου ξέφυγε και ειπα και δεν ήξερα μετά πως να το μαζέψω.

    Αλλες φορές πάλι χαμογελάω όταν θυμάμαι την έκφραση κάποιου οταν αντικρύζει κάτι που τον σοκάρει ή που τον ξαφνιάζει πολύ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Μία εκδρομή με το πανεπιστήμιο. Είχα περάσει καταπληκτικά και μάλιστα έχουμε όλη η παρέα πάρα πολλές φωτογραφίες γιατί είχαμε ένα φίλο μαζί μας που είχε μανία με τη φωτογραφία. Μερικές φορές όταν αισθάνομαι down τις κοιτάω και θυμάμαι πως αισθανόμουνα τότε και παίρνω αυτόματα τα πάνω μου.... Σαν \"ναρκωτικό\" :)
    Είχε τα πάντα... δυνατές φιλίες, δυνατό έρωτα, περιπέτειες...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χεχε πολλες ευχαριστες αναμνησεις κυριως απο την φοιτητικη ζωη:)
    Δεν μου ειναι και αγνωστο ομως να μην μπορεις να σκεφτεις τιποτα ευχαριστο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    341
    Εμένα πάλι μία από τις πιό ευχάριστες αναμνήσεις μου είναι η στιγμή που πρωτοαγκάλιασα την κορούλα μου. Εκείνο το πρώτο βλέμμα που ανταλλάξαμε με άλλαξε για πάντα. Ακόμα και τώρα θυμάμαι εκείνον τον ξαφνικό έρωτα που ένιωσα για εκείνο το μικρό και εύθραυστο πλασματάκι που είχα μόλις φέρει στον κόσμο...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    628
    Χαμογελαω παντα οταν σκεφτομαι εκεινον....
    Τον ερωτα της ζωης μου, κι ας με προδωσε. Εγω ημουν τοτε ευτυχισμενη και ακομη τον ευχαριστω για τις λιγες μερες ευτυχιας που μου χαρισε

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    41
    ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΡΑ ΚΟΜΠΛΑΡΑ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    380
    Εκεί στον πύργο της Θεσσαλονίκης. Τόσο μα τόσο τρακ, (άραγε πόσο βαρούσε η καρδιά) δεν ήξερα τι έλεγα, ούτε θυμάμαι καν πως ήταν. Μόνο το ότι είμασταν μαζί θυμάμαι. Και ένιωθα τόσο όμορφα, αλλά και τόσο αγχος.

    Ναι με τον πύργο κάθε φορά που τον βλέπω θυμάμαι και χαμογελάω. Όχι νοσταλγικά. Αλλιώς είναι. Past is past. Αλλά καμιά φορά το παρελθόν σε κάνει απλά να χαμογελάς.

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    η κοσμάρα μουυυυυυυυ!!!
    Posts
    39
    απειρες παρα πολλες στιγμες...η στιγμη που θα ναι παντα στην καρδια μου ειναι οταν ερωτευτηκα πραγματικα και οταν ενιωσα πρωτη φορα ευτυχησμενη.Την ευτυχια.Γιατι ευτυχισμενη ειμαι και τωρα και παντα ημουν.Αλλα εννοω σε ολες τις τις διαστασεις.Μιλουσα με τις φιλες μου στο τηλεφωνο και εκλαιγα..Δεν μπορουσα να παρω ανασα απο το φτερουγισμα της καρδιας και απο αυτη τη συγκινηση.Χοροπηδουσα πανω κατω προσπαθουσα να εκτονωσω ολη την ενεργεια που ειχα μεσα μου και δεν γινοταν.Ηταν σαν κατι να υπηρχε στην καρδια μου που με εκανε και να δυσκολευομαι να αναπνεω.Και για αυτο εκλαιγα.Νομιζα οτι ονειρευομουν. Ηθελα να ουρλιαξω!!!Και να ακουω τη δημητρα και την εφη πιο πολυ απο ολες να ουρλιαζουν απο το ακουστικο και να με κανουν ακομα πιο ευτυχισμενη που χαιρονται για μενα. Να μου λενε \"αγαπη μου το συνειδητοποιεις?φτανεις το ονειρο σου..το καταλαβαινεις<?χαιρομαι τοσο για σενα!\"Εφτασα στο σημειο να πω \"δεν θελω τιποτα αλλο...απλα να μην ονειρευομαι.δεν ζηταω τιποτα αλλο απο τη ζωη μου\" Σε τετοιο βαθμο!!!Και ακομα οταν το θυμαμαι και τωρα που γραφω, η καρδια μου χτυπαει!
    Μια αλλη πολυ σημαντικη στιγμη ειναι οταν σου δινουν τον κοσμο σε ενα βλεμμμα μονο.Σε ενα βλεμμα που ουτε ο καλυτερος ηθοποιος δεν μπορει να προσποιηθει.Οταν δεν χρειαζεται να μιλησεις για να εκφραστεις.Οταν ενα βλεμμα βαθια μεσα στα ματια καθρεφτιζει ολη την ψυχη....Και οταν ενα χαμογελο σε προσκαλει στον παραδεισο...στην ευτυχια...Ενα βλεμμα...Οταν τα ματια ειναι σαν να γυαλιζουν σαν να κοιτανε πολυ βαθια μεσα σου,οταν τα ματια σε κοιτανε σαν να εισαι τα παντα και δεν υπαρχει τιποτα αλλο περα απο αυτη τη στιγμη...Να μην ακουω τους ανθρωπους γυρω μου!Γυρω μας τοσος κοσμος και να μην ακουμε τιποτα καπως περιεργα σαν να μεταφερεσαι αλλου, εκει που ειστε μονο οι δυο σας, πολυ περιεργο, δεν ξερω αν καταλαβαινετε, και εμεις να μην ακουμε κανεναν και να συνεχιζουμε να κοιτιομαστε...Αυτη ειναι η ευτυχια...Και ευχαριστωω που την εχω ζησει και την εχω κρατησει στην καρδια μου...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Για μενα μια απο τις πιο ομορφες και χαρουμενες στιγμες μου ειναι ηταν οταν κλαιει απο χαρα ο ανθρωπος που ειναι μαζι μου,οταν κλαιει απο ερωτα..και φυσικα οταν εγω κλαιω απο την πολυ λαχταρα για τα οσα νιωθω.Αληθεια δεν ειναι υπεροχο πραγμα να κλαις απο χαρα και λαχταρα για ενα ερωτα;για εναν αλλο ανθρωπο εκτος απο τον εαυτο σου.Υπαρχει μεγαλυτερο δωρο απο το να σου δινεται καποιος ψυχικα;Νομιζω πως οχι..
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  12. #12
    Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    η κοσμάρα μουυυυυυυυ!!!
    Posts
    39
    ναι ρε συ alterego! απολυτο δικιο εχεις!και εγω αυτο εγραψα αν δεις!ειναι το πιο τελιο συναισθημα!Δεν υπαρχει μεγαλυτερο δωρο και ειναι ο ορισμος της ευτυχιας...αυτη η λαχταρα αυτο το συναισθημα!Αχ !!!!!!!!!!!!!!!:):):):):);)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    :) Ναι η λαχταρα κτυπα αριστερα..εκει στην καρδια και την νιωθεις,δεν μπορεις να τις ξεφυγεις και ευτυχως!
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    133
    ego exo treis eutixismenes stigmes.
    1. otan imoun poli poli mikri k imoun terma ston kosmo mou, prin pao sxoleio fisika (auto den theoreitai stigmi i know).
    2. otan me eroteutike k tin eroteutika k ftiaksame enan diko mas kosmo ( o opoios parepiptontos teleiose).
    3. otan eida ston ipno mou oti autoktonisa.
    well done.-

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •