ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!!!!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    58

    ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!!!!!!!!

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟΙ ΠΟΝΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟ,Κ ΙΣΩΣ ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΛΟΓΟΙ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΘΗΣΗ..ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 28..ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΠΙΑΣΑΝ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΧΑΣΙΣ (ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΧΑ ΠΙΕΙ ΚΑΜΙΑ 10ΦΟΡΕΣ)ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.ΗΜΟΥΝΑ 17 ΧΡΟΝΩΝ,,ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΦΟΒΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝΕ ΓΡΑΨΕΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΑΠΛΑ ΕΙΧΑΝ ΦΥΓΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΧ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ..ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΑ ΧΩ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΑΛΛΕΣ 3-4 ΦΟΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 28..ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΤΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ Κ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥ ΦΕΥΓΑΝΕ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΖΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΠΑΝΤΑ ΧΕΙΜΩΝΑ ΤΑ ΠΑΘΑΙΝΑ ΑΥΤΑ,,ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑ ΔΟΥΛΕΥΩ..ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΤΟ ΚΡΥΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ,,ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΦΟΒΙΕΣ Κ ΔΕΝ ΖΩ ΟΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕ,,ΠΧ ΤΑΞΙΔΙΑ Κ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΝΙΩΘΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΕΚΕΙ ΜΕ ΟΔΗΓΕΙ Κ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ.ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ Κ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΝΙΩΣΕΙ ΑΛΛΟ ΑΤΟΜΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΕΝΑ ΜΟΝΙΜΟ ΒΑΡΟΣ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΤΟΥΣ ΩΜΟΥΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΠΑΤΑΝΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΔΑΓΝΩΝΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΤΡΑΒΑΝΕ Κ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΡΑΛΟΓΑ..ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΑΠ ΤΟΝ ΚΟΜΠΟ Κ ΑΠ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ Κ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ..ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΑ ΝΙΩΘΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ?ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΑ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΝΑ ΚΑΘΗΣΩ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΓΕΝΙΚΑ ΖΩ ΣΕ ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ..ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΕΞΗΓΗΣΗ..ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΖΩ ΕΤΣΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ,ΠΩΣ ΘΑ ΖΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΤΛ ΚΤΛ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΤΟ..

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    58
    Κ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΩΣ ΕΝΙΩΘΑ...Κ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΤΟ ΘΕΟ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ Κ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΤΠΤ.3,5 ΜΗΝΕΣ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΧΑΠΙΑ ΝΑ ΔΩ ΜΗΠΩΣ Κ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΤΠΤ..ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΙΕΣ Ξ ΑΓΧΩΔΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ..ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΕΤΣΙ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    Σε καταλαβαινω απολυτα , εχω εχω προβλημα με το πεπτικό χωρις παθολογικα αιτια, η λυση ειναι αντικαταθλιπτικα δεν υπαρχει κατι αλλο εγω υποφερω απο το 08 και ειδα φως περσι τον απριλιο που πηρα λαντοζ και πες με επιασαν τον ιουλιο και μετα κανονικα με λιγα συπτωματα καμια σχεση με πριν, τα σταματησα γτ εβαλα βαρος και δεν ξαναπηγα στο γιατρο γτ δεν ειχα λεφτα αλλα αυτη ειναι η λυση στο εγγυομαι γ τ εχω παρομοιες εμπειριες και οσο για τα ναρκςτικα μην ξαναβαλεις τπτ στο στομα σου. δεν ειναι για ολους και εγω μπορει απο αυτο να τα παθα εν μερη γτ ειχα παρει ενα εξτασυ που ειχε λσντ μεσα και εκανα μετατραυματικο στρες μετα απο ενα 6 μηνο μ συμβαινει κατι και διαλυθηκα με επιασαν ψυχοσωματικα..και απο τοτε υποφερω, θα σε συμβουλευα να παρεις κατι σε φαρμακα, το αγχος και οτι κουβαλας στο κεφαλι σου εχει ριζωσει τωρα και δεν δουλευει τιποτε αλλο, εγω πριν παρω ψυχοφαρμακα εκαναυπνωση, ψυχοθεραπεια, βελονισμο, 2 γαστροσκοπησεις και επισκεφτηκα 10 γιατρους..
    θα με θυμηθεις οταν δεν θα εχεις αλλη επιλογη, θα κλαις απο απογνωση για το τι σου συμβαινει και υπαρχει λυση τρεχα στο γιατρο

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    58
    εχω παει βρε κ σε παθολογο κ σε ψυχιατρους 2 κ σε ψυχολογο κ σε ομοιοπαθητικο κ σε ορθοπεδικο κ γενικα χαλασα ποσα λεφτα φετος κ στα χαπια που τα εχω αγορασει κ δεν πηρα κανενα ακομα..600 ευρω χαλασα σιγουρα..κ λυση δεν βρηκα..κ κλαιω κ ναι σε απογνωση εχω φτασει.εισαι σιγουρη ομως οτι τα αντικαταθλιπτικα θα με βοηθησουν?δλδ θα παψω να νιωθω τους πονους?

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    58
    κ φυσικα δεν εχω ξανακανει χασις μονο τοτε που ειπα στα 16 κ αρχισαν αυτα μετα φοβηθηκα κ μακρια εννοειται

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    Αν δεν εχεις κατι παθολογικο σιγουρα, οταν πονας εχεις παρει ποτε ηρεμιστικο να δεις τι θα γινει αν νιωθεις καλυτερα βουρ στα χαπια μην εχεις προκαταληψεις ευτυχως να λες που ζουμε το 2011 κ εχουμε ανακαλυψει τετοια φαρμακα
    κ εγω τωρα που σ μιλαω μ ρχεται να ξερασω γτ εκοψα τα φαρμακα αλλα θα τα ξαναρχισω δεν την παλευω, ποια σου εχουν γραψει?

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    58
    το μονο που εχω παρει ειναι τα ζαναξ κ αυτα για ενα μηνα αλλα δεν ειδα καμμια διαφορα..ο πρωτος που ειχα παει μου εγραψε τα ζαναξ μαζι με τα venlasan(san to effexor)μαζι την ιδια ωρα λεει να τα παρω,,δεν τα πηρα..πηγα σε αλλον κ μου εγραψε εντακτ νομιζω κ ενα αλλο αντιψυχωσικο..ουτε αυτα τα πηρα..κ στον τελευταιο μου εγραψε caprilon (san to zyprexa) μισο το μεσημερι μισο το βραδυ,,,εχω διαβασει ομως τα χιλια ποσα μεσα στο ιντερνετ για αυτα τα χαπια κ φοβηθηκα να τα παρω,,κ τωρα ερωτω τι να κανω/.να παω παλι σε αλλο γιατρο?παρομοια θα μου γραψει το ξερω..

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    58
    κ οχι δεν εχω λενε παθολογικο..μακαρι να χα κ να μου διναν κατι κ να φευγαν αλλα μπα..οποτε εχω καταληξει πως τα ψυχοσωματικα ειναι οτι χειροτερο μπορει να συμβει σε καποιον ανθρωπο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    Τα ζαναξ θα σε ηρεμησει εκεινη την ωρα που νιωθεις χαλια με τα αλλα κανεις θεραπεια με τα αντικαταθλιπτικα η τα αντιψυχωσικα..για το εντακτ εχω ακουσει πολυ καλα λογια παντως, εγω πηρα λαντοζ κ ειδα μεγαλη διαφορα
    μια θεια μου ειχε απο ψυχολογικο πονους στην καρδια ειχε χασει 20 κιλα απο το αγχος και πηρε εντακτ κ εγινε αλλος ανθρωπος ειπε φουλ ενεργεια, συμπτωματα τιποτα μες την καλη χαρα καλυτερα κ απο πριν.
    Για τα ζυπρεχα εχω ακουσει πολυ καλο φαρμακα αλλα κατεβαζεις ψυγεια και παιρνεις πολλα κιλα.παρε κατι ασε τις παρενεργειες αν θες να νιωσεις καλα κ εγω τωρα μουτζωνω τον εαυτο μ που τα κοψα κ υποτροπιασα..και μην νομιζεις οτι θα τα παρεις και θα γινεις καλα απο τη μια μερα στην αλλη θες 2-3 μηνες να δεις αποτελεσμα και τουλαχιστον 6 μηνες με 1 χρονο θεραπεια...αλλα κανουν δουλεια

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    μαρίνα καταλαβαίνω ότι υποφέρεις πολύ, όμως η λύση που όπως λες δεν βρήκες είναι μπροστά σου. Και δεν λέω απλά 'πάρε τα χάπια', αλλά βρες έναν καλό γιατρό και εμπιστέψου τον. Μην χαλάς περισσότερο τη διάθεση και την ενέργειά σου με το να αγχώνεσαι για το τι ΘΑ συμβεί με τα φάρμακα και ρωτώντας δεξιά κι αριστερά. Κατανοώ το άγχος σου, όταν όμως υποφέρεις τόσο πολύ για μεγάλα διαστήματα και επί τόσα πολλά χρόνια, είναι σημαντικό να συνεργαστείς σταθερά με έναν καλό επαγγελματία από κοντά. Βρες καταρχήν έναν ψυχίατρο που θα είναι πρόθυμος να λύσει τις απορίες σου και θα συζητά μαζί σου τακτικά για το τι να περιμένεις και σε πόσο χρονικό διάστημα, ξεκίνα σταθερά μια θεραπεία, και σου εύχομαι να πάνε όλα καλύτερα.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    58
    ναι αλλα ειδατε πως λετε κ εσεις οτι θελει χρονο...αν ειναι να κανω τοσους μηνες για να δω αν θα γινω καλα με τα χαπια ξερω κ πως μετα απο καιρο θα μου φυγουν ετσι απλα..κ 2ον αφου λετε υποτροπιαζεις με το κοψιμο της αγωγης ε τοτε ποιοσ ο λογος?δλδ μια ζωη αν τα αρχισω θα πρεπει να τα παιρνω?

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    58
    κ τελος ποιος μου λεει οτι θα νιωσω καλυτερα η δεν θα εχω ολες αυτες τις παρενεργειες οπως θολη οραση υπνηλια η αυπνιες η τασεις για αυτοκτονια αλλαγες στη συμπεριφορα ταχυπαλμιες κ ενα σωρο αλλα..θελω να μου φυγουν αυτα που εχω κ οχι να αποκτησω αλλα ποσα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    καλε οι παρενεργειες δεν ειναι για ολους, μπορει ναι μπορει οχι εγω η μονη παρενεργεια π ειχα ηταν πολλα ονειρα και μονο την πρωτη βδομαδα...μετα συνηθισα και μου φυγαν
    μην προκαταβαλεσαι..

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    58
    κουραστηκα βαρεθηκα να ποναω κ να μου λενε πως δεν ειναι τπτ...δεν αντεχω αλλο

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ολοι εχουμε κουραστει..και εγω δεν την παλευω, ο νιτσε ειπε βρες νοημα ακομα κ στις αρνητικες εμπειριες και μαθε απο αυτες,οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο, μην το βαζεις κατω και σου ειπα οτι τα φαρμακα κανουν δουλεια αν θες να γλιτωσεις..σου λεω γτ κ εγω ζουσα ενα μαρτυριο με σωματικα συμπτωματα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μπορει να με βοηθησει καποιος;Δε ξερω τι να κανω και φοβαμαι πολυ.
    By Agia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 08-04-2011, 13:04
  2. ποιος θα..βοηθησει;;;;;;
    By ζουμπι in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 7
    Last Post: 14-05-2009, 23:45
  3. αν μπορει καποιος να βοηθησει,.....
    By KOSTAS1979 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 13-04-2009, 02:20
  4. ας βοηθησει καποιος παρακαλω
    By deppy in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 37
    Last Post: 02-06-2008, 14:28
  5. ποιος θα με βοηθησει?
    By mixalakis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 21-10-2007, 21:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •