Μιλουσαμε για διαζυγιο,ειπε πωσ αν φυγω απο την Αθηνα θα παει δικαστικα... - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 77
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Τι θα κανεις Αντζικ? Πως θα κινηθεις , ποιες οι σκεψεις σου?
    προσ το παρον.. θα δωσω χρονο.. και τοπο στην οργη.. ελπιζω ο χρονοσ να με ζεστανει.. και να μου φερει κοινεσ σκεψεισ..ονειρα.. και διαθεση..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ασχετο.. αυτο ο παρτενερ ο Κανιδης τησ Μπεκατορου.. ΤΙ ΘΕΟΣΣΣΣ.. το απολυτο μου..χεχεχεχε Χολιδησ..σορρυ..χεχεχεχ
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    μετα παο πολυυ σκεψη ..και μηνεσ προσπαθειων να καταλαβουμε..τι φταιει..

    νομιζω πωσ τελικα ειναι το ερωτικο στιχειο..η ελλειψη την καλησ, ταιριαστησ ερωτικησ ζωησ και για τουσ δυο μασ φυσικα.... και ολο το ζορι που μου στηχησε τον ερωτα μου..

    εγω μπορουσα παντα να νιωθω ερωτα για τον αλλον για χροοοοοοονια.. και μπορουσα να ξεπερασω κααααθ δυσκολια.. αλλα χωρισ ερωτα. ..(οχι σεξ...αλλα και ερωτικη ταυτιση φυσικα).. χανεται και η διαθεση..

    εσεισ αντεχεται ακομα?ειστε καλα?εχετε παιδακι?
    πραγματικα αυτο περιμενα να απαντησεις..
    Εγραφες παραπανω οτι αυτο σου ελειπε απο την αρχη..οτι θεωρουσες δευτερευον αυτο το συστατικο.
    Πως εφτασες στο αμην?Διαπιστωσες οτι οσο και να κλεινεις τα ματια,τελικα δεν αντεχεις χωρις μια υγιη ερωτικη Ζωη?

    Εμεις αντεχουμε με τις δικες μου πρωτοβουλιες,πραγμα που πολλες φορες με κουραζει και με ξενερωνει μπορω να σου πω..εχουμε δυο παιδακια..
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Quote Originally Posted by Φωτεινη! View Post
    πραγματικα αυτο περιμενα να απαντησεις..
    Εγραφες παραπανω οτι αυτο σου ελειπε απο την αρχη..οτι θεωρουσες δευτερευον αυτο το συστατικο.
    Πως εφτασες στο αμην?Διαπιστωσες οτι οσο και να κλεινεις τα ματια,τελικα δεν αντεχεις χωρις μια υγιη ερωτικη Ζωη?

    Εμεις αντεχουμε με τις δικες μου πρωτοβουλιες,πραγμα που πολλες φορες με κουραζει και με ξενερωνει μπορω να σου πω..εχουμε δυο παιδακια..
    πωσ εφτασα στο αμην ε?.. νομιζω πωσ οι συναιχεισ καβγαδεσ μασ για μικροπραγματα.. επιρεαζαν την διαθεση μου για ερωτα.. υστερα οταν καναμε ερωτα (πιο σπανια λογο τησ δικησ μου μειωμενησ διαθεσησ).. εγω δεν μπορουσα να αφεθω παρα πολυ.. συχνα καναμε ερωτα ενω ειχα σκεψεισ και θυμο αλυτο..γιατι πριν προλαβουν τα ασχημα συναισθηματα να φυγουν..συναιβενε κατι αλλο ασχημο..

    .. με αποτελεσμα να ευχαριστιεμαι λιγοτερο τον ερωτα μασ.. και να αποζηταω σιγα σιγα πιο συγκεκριμενα πραγματα. .. αυτα που τουλαχιστον ηξερα πωσ με φτιαχνανε..που λειτουργουσαν σε εμενα για να ικανοποιηθω εστω..τι να πω.. οργανικα.. να παρω καποια απολαυση.απο τον ερωτα μασ περα απο την τρυφεροτητα που παααααααντα απολαμβανα και απολαμβανω..
    εγω ζητουσα καποια πραγματα με συγκεκριμενουσ τροπουσ..εκεινοσ δεν μπορουσε να ανταπεξελθει σε αυτα που ηθελα γιατι δεν αντιλαμβανοταν ουτε την στιγμη ..ουτε το ταιμινγκ..ουτε το τι θελω..και πωσ το θελω..ετσι οσο περναγε ο καιροσ..και οσεσ προτοβουλιεσ και αν επαιρνα.. ειτε για να χαλαρωσουμε ειτε για να ερθουμε πιο κοντα..ειτε για να ειμαι πιο ξεκαθαρη..ειτε για να τον ευχαριστισω μπασ και θελησει αυτοματα να με ευχαριστισει λιγο περισσοτερο.. ολα αποτυγχαναν..για εμενα παντα..εκεινοσ δεν ειχε ποτε θεμα. εγω αρχισα να ξενερωνω ολο και πιο ευκολα.. μεχρι που κατεληξα.. σιγαα σιγα.. να πιεζομαι να θελω να κανω ερωτα... παρ ολο που πραγματικα ..θελω να ειμαι καλα ερωτικα..

    εκεινοσ θεωρει πωσ για ολα φταιω εγω.. πωσ τα περνω ολα πολυ σα σοβαρα.. πωσ εγω δεν ξερω τι θελω ερωτικα..πωσ εγω και μονο εχω το προβλημα.Πωσ αν βρισκομαστε πιο συχνα θα βελτιωνοντουσαν τα πραγματα...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Να σασ ζησουν.. και να ζησετε..!!
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Στην ουσια λοιπον ησαστε παντα σεξ.αταιριαστοι.
    Αλλα επειδη εσυ ησουν χορτασμενη απο αυτο και το ειχες τυπου ευκολο και δεδομενο να ισχυει,εδωσες βαση στο πιο "δυσκολο" κομματι που ειναι η ψυχικη ταυτιση..
    Οταν αρχισε και η ψυχικη ταυτιση να χωλαινει το προβλημα μεγαλωσε,ραιτ?

    Η αποψη μου ειναι οτι και τα δυο κομματια εχουν ιση αξια στη ζωη,και ειμαι σιγουρη οτι το ξερεις..γιατι ενας ανθρωπος που νιωθει ικανοποιημενος και ποθει τον συντροφο του κανει την ζωη του πολυ ομορφη..και αν υπαρχει και η ψυχικη ταυτιση γιουπιιιιι!!

    Σε εμενα υπαρχει η ψυχικη ταυτιση επισης..αλλα σε οτι αφορα στο ερωτικο κομματι,τα πραγματα αρχισαν να αλλαζουν οταν ταυτοχρονα με την γεννηση του πρωτου παιδιου μας ηρθε και η καταθλιψη.Με τετοιο συναισθημα δεν ειχα διαθεση ουτε να με ακουμπησει καποιος και ετσι απομακρυνθηκαμε..μετα ξαναηρθαμε κοντα...με το δευτερο παιδι παλι κατι στραβωσε..οι δουλειες,το γεγονος οτι ΚΑΙ εγω ειμαι μακρια απο φιλους και ξενη στην επαρχιακη νοοτροπια,η κουραση,οι γονεις του που περιμενε απο μενα να τακτοποιησω...και αλλα πολλα..
    Ομως εγω αυτον τον ανθρωπο τον ποθω εκτος απο την αγαπη που του εχω..καταλαβες?Γι αυτο και προσπαθω..
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    αντα μου ετσι οπως τα λες δε νομιζω να αντεξεις που ακομα... Η ζωη ειναι μικρη πρεπει να την απολμβανουμε. Γιατι να περνας μια ζωη χωρις να χορταινεις ερωτα, ενω μπορεις να το εχεις? Γιατι να περνας μια ζωησ την αθηνα που λες οτι δε θες, ενω μπορεις να φυγεις? Ολα γινονται αν υπαρχει θεληση. Εγω πανω απο δυο χρονια δεν εχω μεινει σε σχεση χωρις καλη ερωτικη χημεια. Και αυτο ήταν πολυ για μενα!! Πως αντεχεις εσυ τοσο καιρο δεν ξερω. Εγω δε γουσταρω να ταλαιπωρω τον εαυτο μου ή και να του στερω πραγματα που δικαιουται και θελει! Μπορεις να ζησεις τοσα πραγματα!

    Quote Originally Posted by marina38 View Post
    για μένα πάντως η ερωτική χημεία που λες σημαίνει να μου αρέσει αβίαστα η σωματική επαφή, το άγγιγμα, ο τρόπος που κάνει έρωτα, η διάρκεια και οι προτιμήσεις του και να νιώθω ικανοποίηση εξαρχής, χωρίς να πρέπει να κάνω χίλιες συζητήσεις και διαπραγματεύσεις για να αλλάξουν τα πράγματα.
    +100

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    εγω κοριτσια μου.. φωναζα ελεγα..''πρεπει να σταματησουμε να μαλωνουμε για βλακειεσ..γιατι πληγωνομαι..σkοτωνεται ο ερωτασ μου.. ..αργω να συνελθω απο εναν τσακωμο τι να κανουμε..''...

    ε φωναζα φωναζα 2 χρονια.. στον βροντο πηγαν ολα.. δηλητιριαστηκε ο ερωτασ..
    και να τα αποτελεσματα..


    Φωτεινη ετσι ειναι οπωσ τα λεσ....
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    ισωσ επειδη κι εγω κατα βαθοσ νιωθω πωσ μονο την ανεση του σκεφτεται θυμωνω τοσο που και νιωθω τετοια αδικια.. βεβαια .. ειναι δικαιωμα του καθενοσ να σκεφτεται την ανεση του..
    nai, einai dikaioma na skeftetai ontos o kathenas tin anesi tou.


    Alla den einai dikaioma tou na tin epivalei kai stous allous.

    allo to ena allo to allo!



    pantos nice, eisai se kalyteri thesi apo oso eixa katalabei stin arxi..!

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Ε ναι..βεβαια.. ειναι ατομο με ελεγχο στην ζωη μου.. σιγα μην τα αφηνα ετσι να διαλυονται η να με διαλυουν...
    χθεσ το βραδυπου ξαπλωσαμε να κοιμηθουμε.. με ρωτησε αν θελουμε να παμε σε συμβουλο γαμου..απρ ολα τα οικονομικα μασ.. μερικεσ συνεδριεσ καπωσ αναγκαστικα θα τισ στριμωξουμε..του ειπα πωσ καλητερα να παμε σε κανεναν ψυχιατρο-σεξολογο..
    μου μιλισε λιγο και μου ειπε πως δεν θελει να χωρισουμε.. και πωσ ολα ξαναφτιαχνονται.. ολα μπορουμε να τα ξανα φτασουμε στο επιπεδο που υπηρχαν απο την στιγμη που εχουν προυπαρξει καποτε.. δεν ξερω αν συμφωνω απολυτα με αυτη την σκεψη .. ομολογω ομωσ πωσ ηταν πολυ γλυκο και καλο επιχειρημα..χεχεχε..

    μασ βλεπω τωρα να πηγαινουμε στον Κ.Ασκητη χεχεχε.. Αλλα μπα.. ποσα να παιρνει αυτοσ ?200ευρω την συνεδρια..χεχεχε
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    xexe.παιδια πηρα τηλεφωνο στο ινστιτουτο του Ασκητη..και εκανα λαθοσ.. 300 ευρω περνει ο ιδιοσ την συναιδρια...μωρε μπραβο... παντως μου ειναι πολυ συμπαθησ..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Αν θες να φτιαξει η ερωτικη σας ζωη, αρχισε να ποθεις τον αντρα σου!!! Αμα δε μπορεις να τον ποθησεις, ολοι οι σεξολογοι του κοσμου ειναι καταδικασμενοι. Επισης, καντου δωρο ενα βιβλιο με ταντρικο σεξ, και βαλτε το σε πραξη!

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    οκ..θα πατησω το κουμπι που γραφει παθοσ.. και θα τον ποθησω.. πωπωωω πωσ δεν το ειχα σκευτει τοσο καιρο..βρε συ Καρρυ
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Εμ ποιος περιμενεις να το κανει αυτο? Να τον ποθησει καποια αλλη αντι για σενα για σενα? Να σε κανει αυτος να τον ποθησεις? Δε σε εχει κανει τοσα χρονια τωρα, αστον αυτον, για σενα μιλαμε τωρα. Εσυ εχεις συνειδηση του προβληματος εσυ θα προσπαθησεις να το λυσεις! Ειπα κ εγω μια ιδεα μη βαρατε! Βρες εσυ καποια καλυτερη! Δειτε τσοντες ή πηγαινετε να το κανετε στο μετρο στο συνταγμα!! Μπα!!!!!

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    ...την ελειψη επικοινωνιασ την εχουμε μοναχα οταν εχει να κανει με εμασ τουσ δυο..λεσ και χαλασαν και οι πομποι και οι δεκτεσ μασ.. αλλα λεει ..αλλα εννοει..αλλα καταλαβαινω πωσ εννοει.. αλλα λεω ..αλλα καταλαβιανει πωσ εννοω.. γινομαστε προκατελημενοι.. αδικοι.. πληγωνομαστε.. ποναμε.. και δεν ξερουμε πωσ να το φτιαξουμε..
    Adzik μου, μου φαίνεται σαν να έχετε μαζέψει απωθημένα ο ένας για τον άλλον πχ εσύ από την πίεση την οικονομική, τους καυγάδες σας και πόσο σε επηρεάζουν κάθε φορά, κάποιους περιορισμούς όπως να χάσεις επαφή με παρέες του άλλου φύλου κλπ
    ο άντρας σου επίσης εδώ και καιρό ίσως νιώθει πως δεν τον θέλεις ερωτικά (σοβαρότατο να το αισθάνεται έτσι με διάφορες επεκτάσεις μετά)

    Κι έτσι ο συσσωρευμένος, ίσως και άδικος θυμός ο ένας για τον άλλον να μη σας αφήνει να επικοινωνήσετε και να νιώσετε χαλαροί ακόμα και στο κρεβάτι.

    Μήπως θα ήταν καλύτερα να απευθυνθείτε σε έναν ψυχολόγο σύμβουλο σχέσεων και όχι σεξολόγο? άκου 300ε....

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. σχολιαστε αυτο που ειπε ο χριστος
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 23-11-2010, 17:14
  2. Αν φύγω τι θα μου κάνουν?
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 14:18
  3. να φύγω ή να μείνω;ή: ευθύνη
    By fragment in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 20-11-2009, 12:07
  4. Μα να μη μπορώ να φύγω και ας είμαι σίγουρη!
    By donald_girl in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 3
    Last Post: 29-07-2009, 22:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •