Μιλουσαμε για διαζυγιο,ειπε πωσ αν φυγω απο την Αθηνα θα παει δικαστικα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 77
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863

    Μιλουσαμε για διαζυγιο,ειπε πωσ αν φυγω απο την Αθηνα θα παει δικαστικα...

    να μου παρει τον γιοκα μου...

    απο την πρωτη στιγμη που τον γνωρισα του δηλωσα πωσ ειμαι δυστυχισμενη στην Αθηνα.. πωσ πνιγομαι πωσ ονειρο μου και στοχοσ ειναι να φυγω να ζησω επαρχια..πωσ γι αυτο σπουδασα αυτο που σπουδασα για να μπορω να βρω σε ολεσ τισ επαρχιεσ ευκολοτερα εργασια που μου αρεσει και μου τεριαζει..

    ηξερε παντα πωσ ο μονοσ λογοσ που ημοσν Αθηνα.. που εμεινα αθηνα ηταν επειδη εκεινοσ ειχε μια καλη σταθερη δουλεια και δεν ηθελε να την αφησει.. εγω δεν ηθελα να αφησω εμασ..ουτε εκινοσ το ηθελε...

    συχνα μιλουσαμε για το να πηγαιναμε μαζι επαρχια καποια στιγμη.... εφοσων αγαπιομασταν παρα πολυ.και αληθινα...ελεγε πωσ αν βρεθει εργασια για εκεινον στην επαρχια με τον μισθο που περνει..υπο αυτεσ και μονο τισ προιποθεσεισ θα δεχτει να παμε...

    φενοταν να καταλαβαινει ολα μου τα επιχειρηματα και μεσα σε αυτα και το πρακτικο πωσ απο την στιγμη που η ζωη στη επαρχια εινα πιο φθηνη δεν χρειαζομαστε τοσα εσοδα....μεγαλουσ μισθουσ..μπορουμε να ζουμε εκει και πιο ελευθεροι..ακι πιο ευτυχισμενοι και πιο ανθρωπινα..πωσ ειναι θεμα ποιοτητασ και οχι ποσοτητασ.. εστω με λιγοτερα..

    2 χρονια περασαμε πολυ δυσκολα..σκωτονομασταν καθε λιγο..
    εκεινοσ δηλωνει πωσ με αγαπαει πολυ και ειναι ακομη πολυ ερωτευμενοσ(παρ ολο που δεν κανει σημαντικες προσπαθειεσ να λυθουν καποια θεματα.. θεωρει πωσ εγω φταιω .. εγω.. δεν ξερω τι θελω ερωτικα... και ξενερωνω πολυ ευκολα..εγω εχω ασχημη συμπεριφορα.. εγω αρχιζω παντα τουσ καυγαδεσ.. εγω ειμαι υπερβολικα ευαισθητη και πληγωνομαι πολυ..εγω εχω ψυχολογικα προβληματα.. εγω χρειαζομαι ψυχιατρικη στηριξη..πωσ εγω δεν καταλαβαινω πωσ ετσι ειναι οι γαμοι..

    πιεστηκα πολυ αυτα τα δυο χρονια.. ομωσ τον λατρευα και ηξερα πωσ με λατρευε.. ημουν διατεθημενη να ζησω για 10 χρονια με πολυ ασχημα οικονομικα.. χωρισ να βαλω στην ακρη δραχμη για να τον στηριξω.. για την αγαπη μασ..

    οι σχεδον καθημερινοι μασ τσακωμοι..χειροτερευαν και χειροτερευαν.. ο χρονοσ που βλεπομασταν λιγοστευε λογο υποχρωσεων.. η ερωτικη μασ ζωη χειροτερευε απο το ''καλο''στο ''ανικανοποιητο''..με εκεινον να μην εχει χασει ευτυχωσ και για καλη του τυχη την διαθεση του για εμενα..

    ομωσ εμενα ολα αυτα μου στοιχησαν τον ερωτα μου για εκεινον.. νομιζω πωσ δεν ειμαι πια ερωτευμενη.. και ποναω πολυ γι αυτο.. ειμαι σε φαση που θα ηθελα ισωσ και για 6 μηνεσ να μην χω ερωτικεσ επαφεσ..και δεν θα με πειραζε καθολου αυτο.... ενω απο την αλλην μου λειπει τοσο νιωσω υπεροχα στο κρεβατι..

    αγαπιομαστε ακομη πολυ..ταιριαζουμε σαν ανθρωποι και στισ αντιληψεισ παρα μα πααρα πολυ..ναι κι ομωσ...

    μιλησαμε για διαζυγιο.. και μου ειπε αυτο..αν θελησω να φυγω απο την Αθηνα ενω εχουμε χωρισει .. θα παει δικαστικα να μου παρει το παιδι..

    ξερει ποσο πολυ ποναω και μονο στην σκεψη να περασω την ζωη μου στην Αθηνα.. μου στερει το δικαιωμα να ζησω την ζωη μου οπωσ θελω.. ευτυχισμενα σε καλητερεσ συνθηκεσ ζωησ μονο και μονο επειδη εκεινοσ δεν δεχεται να ερχετε οποτε μπορει να βλεπει τον μικρο..
    νιωθω να πνιγομαι.. νιωθω σαν να με εχει χτυπησει αμαξι.. νιωθω τρομερα απογοητευμενη.. πωσ μπορεσε.. λεσ και ειναι ξενοσ..λεσ και δεν ξερει..ποσο σημαντικο ειναι για μενα..
    πωσ μπορει καποιοσ που σε αγαπαει να σε φυλακιζει σε μια ζωη που δεν θελεισ να ζησεισ , πατωντασ στο γεγονοσ πωσ εγω ποτε δεν θα αποχωριζομουν τον μικρουλη μου..

    και ενα απο τα χειροτερα πραγματα εινα πωσ μπορει να χρησιμοποιησει το οτι εβλεπα ψυχιατρο για 2 χρονια.. ουτε ο εχθροσ σου δεν τα σκεφτεται αυτα..
    και μετα απο ολα αυτα.. μου λεει πωσ παρ ολα αυτα με αγαπαει πολυ..πωσ δεν εχει κανεναν σκοπο να χωρισουμε πωσ πιστευει πωσ δεν θα χωρισουμε..πωσ ολα θα πανε καλητερα..πωσ θα τα ξαναβρουμε.... και περιμενει εγω δεν ξερω..να εχω φυσιολογικη ερωτικη διαθεση...

    μουδιαζω ολοκληρη..μου δηλωνει πωσ το οτι θελω να φυγω επαρχια ειναι καθαρα θεμα εγωισμου..ενω ξερει πωσ ειναι καθαρα θεμα ψυχολογικησ και σωματικησ υγειασ..πωσ ειναι θεμα ευτυχιασ..ιδιοσυγκρασιασ..ο νειρων.. αναγκων.. ελπιδων...

    και εγω τι πρεπει τωρα να κανω¨?να κανω πωσ δεν εγεινε τιποτα?πωσ ολα αυτα τα λογια δεν με μαχερωσαν ποτε?πωσ τα δεχομαι ολααυτα τα λογια.. και θα τον θελω κι ολασ?...παντα η απαντιση ειναι.. ''ο χρονοσ θα δειξει..οτι εινα ειναιγινει θα γινει'' το γνωριζω αυτο.....

    Ομωσ θολωνει το μυαλο μου...δεν καταλαβαινω τιποτα..γινομαι ζομπι ..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Adzik, το παιδι παει 99% στη μητερα. πρεπει να ειναι παρα πολυ ακαταλληλη μια μητερα για να της το παρουν. αυτα ξερω απο δικηγορους. καταθλιψη που εχεις περασει, εχει περασει το 25% του πληθυσμου. δεν αποδεικνυει οτι εισαι ακαταλληλη μητερα. χαλαρωσε!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    To σκεφτηκα κι εγω ετσι Λου οπωσ τα λεσ.. απλωσ .. τρελαινομαι που καποιοσ που σε ξερει καλητερα απο τον καεναν μπορει να φερθει ετσι..πραγαμτικα εχω πεσει απο τα συννεφα..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    εχεις αποφασισει να χωρισεις Αντουλα?
    δεν εισαι ευτυχισμενη μαζι του?οπου και να ησουν υποτιθεται θα ηθελες να ειστε μαζι..
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Αdzik,

    για αρχη να πω οτι λυπαμαι για την εκβαση της καταστασης. Αλλα καλυτερα να προχωρας μπροστα εκει που υπάρχει ελπιδα για κατι καλυτερο παρα να βαλτωνεις σε κατι που δεν σου μιλαει στην ψυχη σου πλεον.

    Ηθελα μονο να σε ρωτησω: αυτο που σου ειπε ο αντρας σου ειναι οτι θα διεκδικησει τα δικαιωματα του δικαστικα ή οτι σκοπος του ειναι να σου παρει το παιδι πατωντας στην καταθλιψη σου? Το ενα με το αλλο, εχει τεραστια διαφορα επι της ουσιας κ γι αυτο σε ρωταω. Το χεις συζητησει μαζι του ανοιχτα ή αυτο ειναι καποιο συμπερασμα που εβγαλες?

    Υ.Γ. Εγω θα ευχηθω σ αυτη την κομβικη κ δυσκολη στιγμη να σκεφτειτε κ να δειτε ψυχραιμα τι ειναι καλο για τον καθενα σας κ το παιδι σας κ να μην διεκδικησετε το τελευταιο σαν τροπαιο. Ψυχραιμια λοιπον κ καθαρο μυαλο ελπιζω να υπάρχει κ στους δυο για το καλο κ των τριων.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Quote Originally Posted by Sofia View Post
    Αdzik,

    για αρχη να πω οτι λυπαμαι για την εκβαση της καταστασης. Αλλα καλυτερα να προχωρας μπροστα εκει που υπάρχει ελπιδα για κατι καλυτερο παρα να βαλτωνεις σε κατι που δεν σου μιλαει στην ψυχη σου πλεον.

    Ηθελα μονο να σε ρωτησω: αυτο που σου ειπε ο αντρας σου ειναι οτι θα διεκδικησει τα δικαιωματα του δικαστικα ή οτι σκοπος του ειναι να σου παρει το παιδι πατωντας στην καταθλιψη σου? Το ενα με το αλλο, εχει τεραστια διαφορα επι της ουσιας κ γι αυτο σε ρωταω. Το χεις συζητησει μαζι του ανοιχτα ή αυτο ειναι καποιο συμπερασμα που εβγαλες?

    Υ.Γ. Εγω θα ευχηθω σ αυτη την κομβικη κ δυσκολη στιγμη να σκεφτειτε κ να δειτε ψυχραιμα τι ειναι καλο για τον καθενα σας κ το παιδι σας κ να μην διεκδικησετε το τελευταιο σαν τροπαιο. Ψυχραιμια λοιπον κ καθαρο μυαλο ελπιζω να υπάρχει κ στους δυο για το καλο κ των τριων.
    Oxi δεν εχει προσ θεου σκοπο να μου παρει γενικα το παιδι απλωσ σε περπτωση που θελησω να φυγω για πχ επαρχια.. μου ειπε πωσ για να κρατησει εστω με το ζορι τον μικρο κοντα του.. θα παει δικαστικα..
    Last edited by Adzik; 18-01-2011 at 04:01.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    δεν εχουμε αποφασισει ακομη για διαζυγιο..ομωσ το συζηταμε..και εγω μεσα μου νιωθω σχεδον σαν να ημαστε σε διασταση..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Quote Originally Posted by Φωτεινη! View Post
    εχεις αποφασισει να χωρισεις Αντουλα?
    δεν εισαι ευτυχισμενη μαζι του?οπου και να ησουν υποτιθεται θα ηθελες να ειστε μαζι..
    εγω αυτο που θελω ειναι ενα ευτυχισμενο σπιτι.. να τον κοιταω..και να μου βγαινει χαμογελο και οχι θυμοσ η πικρα..
    να τον κοιταω και να τον ποθω και οχι να μην θελω τιποτα περισσοτερο απο χαδια και αγκαλιεσ.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    εγω αυτο που θελω ειναι ενα ευτυχισμενο σπιτι.. να τον κοιταω..και να μου βγαινει χαμογελο και οχι θυμοσ η πικρα..
    να τον κοιταω και να τον ποθω και οχι να μην θελω τιποτα περισσοτερο απο χαδια και αγκαλιεσ.
    και αυτο ειναι το υγιες..να θελεις αυτα..
    αλλα οχι?
    δηλ αν σ ελεγε "ναι μωρο μου παμε οπου θες",θα τον ποθουσες αντα μου?Κατι χαλασε με την αρνηση του και τωρα δεν ξανακολλαει μεσα σου?
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    μπορεί να τα λέει επειδή είναι θυμωμένος και για να σε εκβιάσει, αλλά να μην το έκανε πράξη. αν τα εννοεί, σόρρυ αλλά είναι απαράδεκτος.

    τι θα έκανα ΑΝ ήμουν στη θέση σου. θα προσπαθούσα να βελτιώσω τη ζωή μου με κάθε τρόπο, ακόμα κι αν αυτό σήμαινε το να πάω να ζήσω σε ένα νησί. αν είσαι καλά εσύ, θα είναι και το παιδί σου καλά. κι ας με πήγαινε δικαστικά. κι ας το έπαιρνε. μετά από λίγο θα με παρακαλούσε να το πάρω πίσω. το έχω δει αυτό το σκηνικό να συμβαίνει άπειρες φορές, δεν σου κάνω πλάκα. οι άντρες λειτουργούν εκβιαστικά, αλλά στην ουσία δεν ξέρουν πως είναι να μεγαλώνεις ένα παιδί και νομίζω τους δυσκολεύει πολύ.

    νομίζω βιάστηκες να παντρευτείς. και ίσως να μην ταιρίαζετε και τόσο όσο νομίζεις...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    δεν μετανιωνω που παντρευτηκα.. και σιγουρα οχι που εκανα παιδακι ειναι οοοοοοτι καλητερο μου εχει συμβει..

    ο αντρασ μου ειναι υπεροχοσ ανθρωποσ.. το τρελο ειναι πωσ πιο υπεροχο αντρα δεν εχω συναντισει ποτε...δυστυχωσ πιστευω πωσ το μεγαλο μασ προβλημα που υποβοηθαει ολεσ τισ αλλεσ εκρηξεισ..ειναι η μη ταιριαστη ερωτικη μασ ζωη.. κανεισ μασ δεν παιρνει εκει αυτο που θελει απο τον αλλον.... αν ημασταν σε διασταση πιστευω πωσ μετα απο κανενα 6 μηνο χωρισμο θα μου ελειπε πολυ..και θα ηθελα να ξαναπροσπαθησουμε....εκεινο σ ομωσ ειναι ''η οριστικοσ χωρισμοσ..η μαζι''...τιποτα αλλο...

    αν μπορουσαμε να παμε σε διασταση θα ειχαν καταλαγιασει ολα τα ασχημα συναισθηματα που τωρα φουντωνουν με το παραμικρο γιατι πολυ απλα δεν ειχα ουτε μιση μερα χρονο για να ηρεμισω απο τα προβληματα..η απο οποιαδηποτε ψυχολογικη η σωματικη πιεση..θα μου πεισ..thats life... δεν μπορεισ να κανεισ ταιμ αουτ απο την ιδια την ζωη..

    απο την αλλην.. ολοι λενε πωσ ο ερωτασ καποτε περναει.. και ζουν οι ανθρωποι μονο με την αγαπη...
    ειμαι 26 χρονων.. να αποδεχτω πωσ δεν θα εχω την ερωτικη ζωη που θελω.. και θα ζω μοναχα με αγαπη?....

    εγιναν πολλα λαθη αλλα ακομη περισσοτερο μασ αποδυναμοσαν οι δυσκολιεσ..μασ κουρασαν οχι τοσο τον εναν προσ τον αλλον οσο διελισαν την υπομονη και την ανοχη μασ ..γενικωσ..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    το επισεισ τρελο ειναι πωσ αντιλαμβανομαστε τον κοσμο την ζωη..το παιδι μασ.. και τα πανα γυρω μασ με παρομοιο τροπο..ξερω τι εννοει οταν μιλαει..ξερω τι σκεφτεται οταν λεει κατι.. ταιριαζουμε στο χιουμορ..την ελειψη επικοινωνιασ την εχουμε μοναχα οταν εχει να κανει με εμασ τουσ δυο..λεσ και χαλασαν και οι πομποι και οι δεκτεσ μασ.. αλλα λεει ..αλλα εννοει..αλλα καταλαβαινω πωσ εννοει.. αλλα λεω ..αλλα καταλαβιανει πωσ εννοω.. γινομαστε προκατελημενοι.. αδικοι.. πληγωνομαστε.. ποναμε.. και δεν ξερουμε πωσ να το φτιαξουμε.. και εστω και το φτιαχνουμε.. πωσ κανεισ ενα μετρο κρεβατι.. πολυ ικανοποιητικο?...οταν εχεισ προσπαθησει τα παντα?..απλωσ δεν συμβαινει..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    στο ερωτικό δεν ταιριάζατε από την αρχή, ή τώρα που έχει στραβώσει η κατάσταση?

    όχι, φυσικά και μπορείς να κάνεις τάιμ άουτ για λίγο από μια σχέση για να τα ξεκαθαρίσεις μέσα στο κεφάλι σου.

    δεν μπορείς να πάρεις το παιδί και να πας λίγες μέρες στους γονείς σου ή σε κάποια φίλη?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    εραστεσ θα μπορουσαμε να βρουμε και οι δυο.. ομωσ αυτη ειναι η λανθασμενη και η ευκολη ψευτικη λυση.. δεν ημαστε ετοιμοι ουτε να το παρατησουμε.. ουτε να κοιμηθουμε με αλλουσ..ομωσ δεν εχουμε αντοχεσ ουτε να το χειριστουμε καπωσ..γιατι η υπομονη μασ εξαντληται τρομερα γρηγορα...πια.. πραγματικα ευτυχισμενοι με ολη μασ την ψυχη ημαστε μονο οταν παιζουμε ολοι μαζι με τον μικρο μασ..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Quote Originally Posted by claire View Post
    στο ερωτικό δεν ταιριάζατε από την αρχή, ή τώρα που έχει στραβώσει η κατάσταση?

    όχι, φυσικά και μπορείς να κάνεις τάιμ άουτ για λίγο από μια σχέση για να τα ξεκαθαρίσεις μέσα στο κεφάλι σου.

    δεν μπορείς να πάρεις το παιδί και να πας λίγες μέρες στους γονείς σου ή σε κάποια φίλη?

    οχι δυστυχωσ δεν εχουμε να παμε καπου..ασε που ο Μιχαλησ μαλλον θα αντιδρουσε πολυ αρνητικα σε και τετοιο.. θα μου ελεγε πωσ απο την στιγμη που φευγω.. τελειωσαμε.. αντε να βρεισ ακρη.. χαζοι εγωισμοι αντι να βρουμε μια πρακτικη λυση..μια βοηθεια..

    απο την αρχη στα 10 στο ερωτα μασ εβαζα 7/10... ελα που δεν ειχα στο παρελθον αλλον συντροφο ερωτικο με τον οποιο να μην ταιριαζα ερωτικα..(ημουν πολυ τυχερη.. αλλα δεν το ηξερα πωσ ητα απλωσ θεμα συμπτωσησ χεχεχε) και το θεωρησα δεδομενο πωσ θα βελτιωνοντουσαν τα πραγματα.. μετα τον αγαπησα παραφωρα..και δεν θα τον αφηνα με την καμια..χεχεχε
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. σχολιαστε αυτο που ειπε ο χριστος
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 23-11-2010, 18:14
  2. Αν φύγω τι θα μου κάνουν?
    By Gothly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 10-02-2010, 15:18
  3. να φύγω ή να μείνω;ή: ευθύνη
    By fragment in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 20-11-2009, 13:07
  4. Μα να μη μπορώ να φύγω και ας είμαι σίγουρη!
    By donald_girl in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 3
    Last Post: 29-07-2009, 23:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •