Πρόβλημα στην απώλεια βάρους - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    15
    Αυτό το αργά και σταθερά που ακούω συχνά είναι εκνευριστικό...πόσο αργά πια?!? Και γιατί να μην είναι γρήγορα?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μωρε το γρηγορο δεν ειναι παντα καλο υπαρχουν διαιτες οπως αυτη με την σουπα λαχανο που χανεις στην ζυγαρια 6 κιλα σε 1 βδομαδα! αλλα τα παιρνεις αμεσως μετα! ασε που τα περισσοτερα που χανεις ειναι υγρα! συνιθως αμα δεν τρως δεν χανεις, γτ ο μεταβολισμος κολλαει! κ μετα τα παιρνεις! χωρισε τα γευματα βρε συ...........με την λιπομετρηση θα βλεπεις αν χανεις η οχι!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    Eγω θα σου λεγα να τρως οσο πιο ισορροπημενα ετσι θα σαι κ υγειης καιαδυνατη αν στην τελικη δεν χανεις,τρωγε ενα ελαφρυ σνακ σαν τοστ πχ και λαχανικα οπως εγω μετα τη δουλεια που δεν εχουν θερμιδες οπως αρακα,σαλατες,μπαμιες,φασο� �ακια και προσεχε τη ζαχαρη στον καφε το γαλα και τα τυρια..καλα τα λεω εγω τα κανω με αυστηροτητα και δεν χανω γραμμαριο αλλα μπορει σε σενα να δουλεψει.
    Επισης μια φορα στη ζωη μ ειχα παει σε διαιτολογο και μου πε πολυ ενδιαφερον οτι πρεπει να μοιραζεις τους υδατανθρακες με τις πρωτεινες αν φας τοστ στη δουλεια, φαε πρωτεινη το βραδυ γτ οταν παιρνεις παραπανω απο κατι υδατανθρακες η πρωτεινες γινεται λιπος..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    Κ εγω ακριβως το ιδιο επαθα απο τοτε που επιασα δουλεια αν και τρωω ελαχιστα δυσκολευομαι ακομα περισσοτερο να διατηρηθω, στο γραφειο τρωω 1 τοστ τιποτε αλλο εχουν τυχει φορες που δεν τρωω και τιποτα η 2-3 κρακερ και μετα φαγητο στο σπιτι ελαφρυ.Οταν ημουν φοιτητρια κ αραζα ολη μερα ετρωγα πολυ περισσοτερο και ημουν λιγοτερα κιλα ισως το οτι ειμαστε στην τσιτα ολη μερα τι να πω κ μενα το ιδιο και σε φιλες απο τη δουλεια λενε οτι τρωνε 1 φορα τη μερα για να μην βαλουν κιλα και τισ βλεπω να λιμοκτονουν ενω εχουν τα παχακια τους.
    πρέπει να σου πω εδώ πως ο οργανισμός με φαγητό 1 φορά τη μέρα "τεμπελιάζει".
    δν μπαίνει στη διαδικασία να κάνει συνεχώς καύσεις.
    http://www.mazi.org.gr/

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by Sofia View Post
    ΠΡΟΣΟΧΗ στα τεστ δυσανεξίας που υπόσχονται απώλεια βάρους με τον αποκλεισμό τροφών. μην περιμενεις μεσω αυτων να χασεις κιλα. ή απο μια διαιτα θαυμα. Η διατροφη ειναι κατι που πρεπει να την αντιμετωπισεις πιο σφαιρικα. Μπορει να σου φαινεται αστειο αυτο που σου λεω ή πολυ θεωρητικο, ομως ειναι πολυ πρακτικο κ κυριως μακροπροθεσμο εως μονιμο. Και τι εννοω: προσεξε ποτε τρως. Οταν αισθανεσαι πιεσμενη? Οταν εχεις αγχος? Οταν νιωθεις στεναχωρια? Ρωτα τον εαυτο σου οταν εισαι ετοιμη να φας "τρωω γιατι πειναω πραγματι?". Εμενα προσωπικα αυτη η σταση στο φαγητο κ οι απαντησεις μου στο τι ειναι το φαγητο κ τι αναγκες μου καλυπτει τελικα με βοηθησε στο να μην παρεκτραπω οπως εκανα καποτε.

    Η σταση αυτη θα σε βοηθησει στο να απολαυσεις το φαγητο και να ξερεις κ οτι μπορεις να το ελεγχεις.Κι ετσι να εφαρμοζεις μια καλη διατροφη μακρυα απο στερησεις.

    καλά, δώσε μου τις σοκολάτες που έχεις στο ψυγείο τότε....
    http://www.mazi.org.gr/

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    πρέπει να σου πω εδώ πως ο οργανισμός με φαγητό 1 φορά τη μέρα "τεμπελιάζει".
    δν μπαίνει στη διαδικασία να κάνει συνεχώς καύσεις.
    Οντως ωραιο το κολπο με τα πολλα μικρα γευματα κατα μηκος της ημερας... Αν και εχω παρατηρησει οτι αν δεν εχω ηδη σχετικα καλη διαθεση και ενεργεια, δεν μου πολυβγαινει. Κατα μια εννοια το να τρωω τακτικα μικρα γευματακια καθε λιγες ωρες ειναι κι αυτο μια μορφη δραστηριοτητας. Θυμαμαι πως μου ηταν πιο ευκολο (και ανθυγιεινο) το να σωριαζομαι μεσα σε ενα μεγαλο γευμα στο μεσο της ημερας... Οποτε ισως πανε λιγο αλυσιδα αυτα τα δυο.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    καλά, δώσε μου τις σοκολάτες που έχεις στο ψυγείο τότε....


    χεχεχε!! αρκτε τις δινουν ποτε τις σοκολατες ετσι?? :)
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    15
    Xai paidia? Giati den theloume ton eauto mas, etsi opws einai? Opote paw gia rouxa vrizw ton eauto mou pou den mporw na foresw ena wraio kai sexy forema!!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    συνηθως εκνευριζομαστε οταν παμε για ψωνια οπως λες, επειδη οταν εχουμε περιττα κιλα, αγοραζουμε κ φοραμε ο,τι μας κανει κ οχι ο,τι μας αρεσει. ειναι λογικο! αλλα ξερεις κ κατι αλλο? πολλες φορες παρατηρω πως οταν παω για ψωνια, τα μονα που μενουν σε ενα κομματι ειναι τα xxsmall!!!!!τυχαιο?!οχι! αρα κατληγουμε στο οι περισσοτερες ελληνιδες αγοραζουν τα μεγαλυτερα! αλλωστε τα νουμερα σε αυτα τα κωλορουχα πλεον οσο πανε κ μικραινουνε.............
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    15
    Entometaxu exw paratirisei oti rouxa pou na kanoun se gunaikes me liga parapanw kila einai liga. Nomizw oti uparxoun gia ta 2 akra. Psaxnw ena fusiologiko tzin pou na min einai swlinas katw giati den me kolakeuei katholou epeidi exw perifereia kai den mporw na vrw tpt. Diladi eleos. Mou erxetai na anoixw alisida katastimatwn pou ton small kai to xsmall na min uparxoun!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    λοιπον ενα μαγαζι που χει τζιν ψιλοκαμπανες, γιατι κ εγω αυτα φοραω, ειναι το navaho στην σωτηρως στον πειραια!!!!εχει πολλα μοντερνα κ καλες τιμες και νουμερα!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    15
    A teleia tha paw na dw!!! Exw gurisei oles tis markes kai se diesel, replay, miss sixty den vrika tpt...ase pou aisthanthika san falaina! Sta mplouzakia den exw provlima vriskw!!! S'efxaristw!!! Tha to episkeftw to sintomotero dunaton!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ρε συ αυτα τα ρουχα μαρκες που ειπες ακολουθουν την κλασικη μοδα!σωληνες και τετοια!
    εγω παιρνω ed hardy , hell bunny και τετοια που ειναι πιο μοδατα και goth κ εχει κ καμπανε

    το μαγαζι π σ λεω εχει καλες τιμες κλπ κατσε να σου δωσω link απο το fcbk

    http://www.facebook.com/home.php#!/g...id=98343441873
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    15
    Epeidi den exw facebook pou ta vriskw? Thanks a lot!

    Υ.Γ Pira apo ena magazi pou einai gnwsti alusida katastimatwn ena tupou korses pou xekinaei katw apo to stithos mexri tous gofous...to plirwsa 30 euro kai einai megali apotuxia!!!!!!!! Thelw na tous to petaxw sta moutra....

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    http://www.vrisko.gr/details/chbd6_5...ειραιάς

    δεν εχει official website αλλα εδω εχει ολα τα τηλς κλπ κλπ
    ψωνιζω πααααρα πολλα χρονια απο κει κ απο τοτε που ημουν παχουλη!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. απώλεια βάρους
    By chr1986 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 57
    Last Post: 25-04-2010, 01:19
  2. Μείωση βάρους σε pdf
    By Anine in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 17-02-2010, 01:31
  3. Απωλεια βαρους
    By dolce_21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 26-10-2009, 21:57
  4. αντιψυχωσικα κ αυξηση σωματικου βαρους
    By interappted in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 12-08-2008, 13:09
  5. Απώλεια
    By ntinaki in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 14
    Last Post: 30-10-2007, 06:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •