Πρόβλημα στην απώλεια βάρους - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    15
    Γεια σας,

    γυρίζω από ένα ταξίδι στο εξωτερικό (Βουδαπέστη) συγκεκριμένα! Τι ήρεμη ζωή...όχι το άγχος που επικρατεί εδώ. Έκανα και μια σύντομη βόλτα στα μαγαζιά τους. Στον πιο κεντρικό δρόμο της πόλης που είναι και εμπορικός υπάρχει ένα μαγαζί τύπου Marks & Spencers με πάρα πολλά κομμάτια από xs μέχρι xl το οποίο xl δεν έχει καμία σχέση με το δικό μας xl. Ρούχα πολύ μοντέρνα, τζην φυσιολογικά, μπλουζάκια και παλτό μοδάτα! Όσο για τιμές...το ακριβότερο τζην 40 ευρώ!!! Δηλαδή στην Ελλάδα γιατί πρέπει να κάνουμε αγώνα για να βρούμε ένα φυσιολογικό τζην...???

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Καλά δεν βρίσκεις φθηνό ούτε xxl άσε που μπορεί και να σου πέφτει, να σκιστεί ή οτιδήποτε άλλο μπορείς να φανταστείς!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ντεμη βασικα σχεδον σε ολες τις μεγαλες πολεις ειναι ολα τα ιδια! μα ΟΛΑ ομως? πρεπει να βρεις ψαγμενα μαγαζια αναλογα και με το γουστο σου
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    15
    Prin kairo milisa me tin aderfi mias filis mou pou exei spoudasei psixologia me metaptyxiaka k.l.p k.l.p. sxetika me to agxos pou exw gia ta kila mou pou se kapoies xronikes periodous mou ginetai emmoni. Apo ti sizitisi vgike to sumperasmata oti polles fores trww gia na timwrisw ton eauto mou pou den vazw oria stous allous, diladi einai san autotimwria kai lutrwsi mazi. Kai auto xekinise apo ta paidika mou xronia otan den mporousa na ftasw tous vathmous tis megaluteris mou aderfis. Exaitias autou tou gegonotos kai tis monimis sugkrisis exw kanei polla pragmata apo sponta...dustuxws i eutuxws.
    Pantws akomi kai twra sugkrinw ton eauto mou me tin aderfi mou pou einai 1.72 kai 56-58 kila....Egw fusika pote den lew to varos mou giati ntrepomai gi'auto...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    το φαγητο ειναι τιμωρια ναι, αλλα πολλες φορες και επιβραβευση! εχεις σκεφτει πολλες φορες πχ μετα απο διαιτα που εχεις δει πως εχεις χασει να πεις ''εχασα 1 κιλο!!!! μ αξιζει αποψε να φαω μια πιτσα...''

    η σκυλα και η χαριβδη δλδ..........ειμαστε οπως τα σκυλακια αμα κανουμε ενα κολπο σωστα, περιμενουμε το treat μας
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    104
    Το προβλημα που αντιμετωπιζω κατα καιρους με το βαρος μου και δυσκολευομαι στο να το ελενξω ειναι η συντηρηση και η διαρκεια,δηλαδη θα κανω ενα διαστημα καλη διατροφη,θα κανω γυμναστικη,θα χασω καποια κιλα και καπου εκει στη μεση θα τα παρατησω,θα ξαναπαρω τα κιλα,απογοητευση και τα σχετικα.

    Μετα αντε παλι ξανα προσπαθεια να χασω τα επιθυμητα κιλα,χανω ενα μερος απο αυτα,στοπ παλι χωρις λογο,δεν μπορω να φτασω στην πηγη να πιω νερο,γυρναω παλι στα ιδια.
    ...βάδιζα άσκοπα χωρίς να ξέρω που πηγαίνω
    σαν κάποιος άνθρωπος που ο κόσμος θεωρεί χαμένο...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    συνηθως αμα το παρατας και παιρνεις κανα 2κιλο μετα λες ''δεν πα στο διαολο'' και τρως............και πεφτεις σε καταθλιψη και επιβαρυνεται

    γιαυτο λενε να μην τα παρατας. αλλα τι να κανουμε που ειμαστε ανθρωποι με αδυναμιες......
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Το όλο δύσκολο της υπόθεσης δεν είναι συνήθως το να χάσεις τα κιλά, όσο το να τα διατηρήσεις....Εχεις να αντιμετωπίσεις το νέο σου σώμα και πολλές φορές καταφεύγεις σε λάθος πρακτικές....είτε επαναπαύεσαι με το αποτέλεσμα και μετά δεν προσέχεις στη φάση συντήρησης που κανονικά πρέπει να κάνεις είτε τα έχεις χάσει ακολουθώντας λάθος τρόπο οπότε λογικό μετά να τα ξαναβάζεις....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εγω πιστευω πως η διατηριση ειναι το χειροτερο
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    ναι οντως!αν καποια στιγμη νιωθω οτι εχω φαει πολυ μετα τιμωρω τον εαυτο μου με το να φαω ελαχιστα η και καθολου!δεν ειναι σωστη τακτικη το ξερω..:(
    παντως τωρα με την υποτροπη μου δεν εχω καθολου ορεξη για να μαγειρεψω και να φαω!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εγω παλι αμα νιωθω πως εχω φαει πολυ, τρωω ΟΛΗ μερα πολυ. και την επομενη γιαουρτια φρουτα λαχανα μαρουλια κοκ!

    αν το καλοσκεφτεις ομως, και οι χορτοφαγοι τι τρωνε? μετα απο 1 μερα κραιπαλης πιστευω δεν κανει κακο η επομενη να ειναι πιο υγειηνη
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Κοριτσια χαλαρωστε με το βαρος σας πια.Οσους βλεπω κυκλοφορουνε με αφρατες πλεον.
    Εγω απο τοτε που πηρα βαρος ειμαι τοσο ομορφη οσο ποτε και το λενε ολοι οτι λαμπω οτι εχω πανεμορφα χαρακτηριστικα.
    Ενταξει μην φτασουμε και 100 κιλα αλλα εγω με το υψος μου στα 85 κιλα π ειμαι νιωθω πολυ σεξι και ομορφη.Και δεν μου φαινονται καθολου!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    panikoula οσοι εχουν ΔΠΤ δεν τους νοιαζει τοσο να αρεσουν σε αντρες πιστεψε με! και ολοι στα ποδια σ να ναι δν σε νοιαζει το θεμα ειναι οτι τα χεις βαλει με τον καθρευτη σου κ απο μεσα σου! το θεμα ειναι οτι καταπονεις τον εαυτο σου γιατι μεσα στο μυαλο εχεις ενα ιδανικο που σε πεισμωνει γτ ξερεις πως ποτε δεν θα το φτασεις. ειναι ενα ειδος τελειομανιας οχι για τις προσδοκιες και προτιμησεις των αλλων, αλλα του ιδιου σου του εαυτου. ειναι κατι πολυ πιο βαθυ και το χω αναφερει ΠΑΜΠΟΛΛΕΣ φορες οτι ΔΕΝ ειναι τοσο επιφανειακο αλλα ο χαβας του καθενος εκει ειναι κολιμενος στο οτι μας νοιαζει να ΑΡΕΣΟΥΜΕ στα λιγουρια!!! ε οχι δεν ειμαστε και ΤΟΣΟ πεζες να γινεται σεισμος στην ιαπωνια κ μεις να σκεφτομαστε πως θα αδυνατισουμε να βγουμε παραλια! κ αδυνατες να μαστε δεν μας νοιαζει γιατι βασανιζεται το μυαλο απο μια παραισθηση! η παραισθηση ειναι κατι ξενο και μετατρεπει το σωμα σε κατι αλλο, πως ειναι δυνατον να μην ειναι αυτο ενοχλητικο?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Καποιος τροπος θα υπαρχει για να φυγουν αυτες οι σκεψεις κλπ.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ειναι ασθενεια οσο κ να χαλαρωσει υπαρχει μονιμως τωρα η βλαβη εχει γινει κ ολα αυτα χαραζονται μεσα σου. εκτος αν παθεις αμνυσια
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. απώλεια βάρους
    By chr1986 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 57
    Last Post: 25-04-2010, 01:19
  2. Μείωση βάρους σε pdf
    By Anine in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 17-02-2010, 01:31
  3. Απωλεια βαρους
    By dolce_21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 26-10-2009, 21:57
  4. αντιψυχωσικα κ αυξηση σωματικου βαρους
    By interappted in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 12-08-2008, 13:09
  5. Απώλεια
    By ntinaki in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 14
    Last Post: 30-10-2007, 06:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •