μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    36

    μου ειπε πως ηταν παντρεμενος!

    Γεια σας! αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα εκτιμούσα τη γνώμη σας. Ένας άνθρωπος που γνώρισα, και υπήρχε μια σύνδεση ,επικοινωνουσαμε για 2 μήνες και σκεφτομασταν να κάνουμε μια σχέση ομολόγησε ότι, όταν συναντήθηκαμε ήταν παντρεμένος, αλλά της σε διαδικασία σιαζυγιου με τη σύζυγό του . Είπε ότι τώρα ήρθε πίσω στη ζωή του και ότι θα κάνουν μια προσπάθεια και ότι δεν θα ήταν σωστό να ξεκινήσει μια νέα σχέση χωρίς τον τερματισμό του γάμου .. είπε ότι με αυτά τα λόγια ακριβως.αισθάνονομαι κενή.Μου ειπε οτι δεν ηθελε να ειναι δειλος αλλα ενταξει απεναντί μου και οτι τωτα πια και σχεση να κανουμε που θα την βασισουμε αφου δεν τον εμπιστεθομαι.Ειναι μπερδεμενος?Δεν ξέρω ποια είναι η καλύτερη αντίδραση είχαμε κάνει τόσα όνειρα μαζί.Στο προφίλ στο facebook του, συνεχίζει να έχει μια εικόνα που ήταν σημαντική για μας .. και όταν τον ρώτησα γιατί την κρατα ακομη είπε ότι του αρέσει .. είμαι πολύ λυπημενη και δεν ξέρω ποια είναι η καλύτερη αντίδραση.Παράλληλα με όλα αυτά βλέπω τα σχόλια αγάπης που του αφηνει και γινομαι ακομη χειροτερα ..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Εύα,
    το ξέρω πως είναι δύσκολο αλλά θα σε συμβούλευα να μείνεις μακρυά του μέχρι να τερματίσει το γάμο του ( αν το κάνει). Οι άντρες είναι μυστήριοι και πόσο μάλλον οι παντρεμένοι που δε μπορείς να τους εμπιστεύεσαι. Για το δικό σου καλό κράτα μια επαφή μέσω τηλεφώνου μόνο μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση, γιατί αλλιώς θα πληγωθείς ειδικά αν είσαι ερωτευμένη. Οι παντρεμένοι έχουν την τάση μετά από περιπετιούλες να επιστρέφουν στις γυναίκες τους. Πόσο χρονών είσαι να επιτρέπεται;

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    καλησπερα..γνωριστηκατε διαδικτυακα?καταλαβα σωστα?επι 2 μηνες λοιπον ειχατε μια επικοινωνια,μεσω μιας οθονης και οταν αποφασισατε να συναντηθειτε σου ειπε οτι ειναι παντρεμενος και στην προσπαθεια να τα ξαναβρει πια με την γυναικα του..μαλιστα!λογικο μου ακουγεται εμενα!ηταν σε διασταση,ισως πληγωμενος, στεναχωρημενος και απλα εψαχνε μια επικοινωνια,που μπορει να ξεφυγε απο το φιλικο δεν αμφιβαλλω,αλλα ειμαι σιγουρη δεν θα πετουσε μια σχεση χρονων η τον γαμο του με την γυναικα του(ειδικα αν υπαρχουν και παιδια)για μια γνωριμια που του προεκυψε στο διαδυκτιο.
    συγνωμη αν σου ακουγομαι σκληρη αλλα ετσι ειναι τα πραγματα!βεβαια δεν μενει απαρατηρητο το γεγονος οτι δεν σου ειπε εξαρχης την αληθεια,τι να πω..προχωρα παρακατω κοπελα μου,τωρα που ειναι νωρις,πριν τσιμπηθεις περισσοτερο μαζι του.αν δεν καταλαβα κατι σωστα απο οσα ειπες συγχωρα με,καλο κουραγιο.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    36
    οχι δεν γνωριστηκαμε διαδικτυακα!και παιδια δεν υπαρχουν στο γαμο του.Αυτο που σκεφτομαι ειναι εφοσον ηταν παντρεμενοι 5 χρονια και καταλαβαν πως δεν ταιριαζουν γιατι να το ξαναπροσπαθησουν?θα αλλαξουν χαρακτηρες τωρα? εγω ειμαι 22 αυτος 33.Η διαφορα ισως υπαρχει αλλα επικοινωνουσαμε απολυτυτα.Το σκεφτομουν να τον διαγραψω απο τη σελιδα μου ομως εχω ακομη την ελπιδα πως θα γυρισει.Δε τουμιλαω πια ομως γιατι δεν θελω να τον πιεζω εγω γιατι θα πετυχω το αντιθετο μαλλον!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    20
    Μην μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία θα σε φθείρει.... ήδη έχει αρχίσει να σε φθείρει.... φύγε μακριά, 2 μήνες επικοινωνίας δεν είναι τίποτα. Φύγε μακριά από ένα ζευγάρι που έχει ερωτευτεί, έχει αγαπηθεί , έχει παντρευτεί, έχει χωρίσει και προσπαθούν να τα ξαναβρούν. αυτούς τους ανθρώπους τους δένουν δυνατά συναισθήματα ό,τι και αν τους οδήγησε στο χωρισμό. Εσύ μπορεί να είχες ρόλο υποκατάστατου στο κενό του. Αν συνεχίσεις να ασχολήσαι, πιθανό να γίνεις η καβάτζα του. '' Έχω τη γυναίκα, αλλά αν δεν κάτσει θα έχει εσένα''. Εξού και η φώτο στο φασεμπουκ. Μικρά πράγματα που δεν μπορείς να τον κατηγορήσεις που τα κάνει αλλά που απο την άλλη σου αφήνει ένα παράθυρο ανοιχτό, μπας και.....
    Φύγε για να προστατέψεις τον εαυτό σου.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    20
    22???? Ένα μπουμπούκι είσαι, τι δουλειά έχεις εσύ σε μια τέτοια ιστορία; άνοιξε τα φτερά σου και πέτα μακριά!!!!!!!!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    εμμενω σε αυτα που σου εγραψα οπως και να εχει..οπως λεει και η μαρια παραπανω τους δενουν πολλα περισσοτερα και πρεπει να το δεχτεις και να φυγεις,οποιαδηποτε αντιθετη ενεργεια εκ μερους σου,εσενα θα βλαψει,εσυ θα πληγωθεις.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    36
    Εχετε δικιο παιδια απλα ολοι μας ειμαστε εγωιστες .. γιατι εκεινη και οχι εμενα..τελος παντων ο χρονος θα δειξει κ εγω θα προσπαθησω οσο μπορω να φυγω απο ολο αυτο.αν και εχω προαισθημα οτι δεν εχει τελειωσει ακομη.

  9. #9
    Quote Originally Posted by eva-sunstar View Post
    οχι δεν γνωριστηκαμε διαδικτυακα!και παιδια δεν υπαρχουν στο γαμο του.Αυτο που σκεφτομαι ειναι εφοσον ηταν παντρεμενοι 5 χρονια και καταλαβαν πως δεν ταιριαζουν γιατι να το ξαναπροσπαθησουν?θα αλλαξουν χαρακτηρες τωρα? εγω ειμαι 22 αυτος 33.Η διαφορα ισως υπαρχει αλλα επικοινωνουσαμε απολυτυτα.Το σκεφτομουν να τον διαγραψω απο τη σελιδα μου ομως εχω ακομη την ελπιδα πως θα γυρισει.Δε τουμιλαω πια ομως γιατι δεν θελω να τον πιεζω εγω γιατι θα πετυχω το αντιθετο μαλλον!
    Δεν ειναι το θεμα αν θα αλλαξουν χαρακτηρες ή οχι το σιγουρο ειναι οτι κατα 99% θα πληγωθεις εσυ.Καθε εμποδιο για καλο

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    36
    [QUOTE=WeakbutPowerfull;219112]Δεν ειναι το θεμα αν θα αλλαξουν χαρακτηρες ή οχι το σιγουρο ειναι οτι κατα 99% θα πληγωθεις εσυ.Καθε εμποδιο για καλο[/QUOναι αυτο πιστευω και εγω γενικοτερα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    eva-sunstar, μετα απο ενα δυνατο ερωτα συνηθως ζηταμε ενα εντονο υποκαταστατο - σχεσης που να καλυψει τα κενα μας. Επομενως περισσοτερο πιστευω οτι ησουν το υποκαταστατο αυτο για τον ιδιο. Προφανως εχει εντονα συναισθηματα και δεν εχει ξεπερασει την γυναικα του. Ενω φαινεται οτι δε θελει να χασει και εσενα. Ομως το ερωτημα ειναι : ποσο καιρο μπορεις να περιμενεις σε μια τετοια αβεβαιη κατασταση και τι θα γινει με τις δικες σου αναγκες για αγαπη και μοναδικοτητα;

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    36
    Δεν μου αρεσει καθολου να το ακουω αυτό, αλλα και σε ποιον αρεσει θα μου πειτε..Απλά μου διέλυσε το παραμύθι μου.Τετοιες καταστασεις σε κανουν να χανεις την εμπιστοσυνη σου στους ανθρωπους αλλα και σε αποτρεπουν απο το να προχωρησεις αφου αισθανεσαι προδωμενος και παγωμενος συναισθηματικα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    καλυτερα λαηβ καταστασεις και με αρκετη επιφυλακτικοτητα

    εννοειται καμια εμιστοσυνη σε εικονικες καταστασεις μεχρι αποδειξεως του εναντιου


    ειλικρινα προσχη
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    Κάθε εμπειρία πιστεύω ότι μας κάνει πιο δυνατούς και πιο σοφούς. Yπο το πρισμα αυτο, θα αποφυγουμε να χτισουμε τειχοι στην καρδια μας, μετα απο αποτυχημενες προσπαθειες

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Λοιπόν Εύα , κάτσε να πάρουμε το τιμόνι αλλιώς...Είσαι πιτσιρίκα, αλλά έχεις το κάθε δικαίωμα να αξιολογείς την ζωή σου ανάλογα με τις στιγμές που την καθορίζουν , τα τείχη που πολλές φορές ορθώνουμε σε μια τέτοια προοπτική, τις περισσότερες φορές πληγώνουν γιατί δεν θα ζήσουμε ποτέ αυτό που θελήσαμε , υποταγμένοι στα πρέπει τα δικά μας και των άλλων...

    Αυτό δεν σημαίνει με τίποτε πως σε παρακινώ να κυνηγάς ανεμόμυλους, αλλά να μην αντιλαμβάνεσαι σαν λάθη τα σημερινά σου θέλω...

    Είμαι 50 χρονών, και είμαι σε μια ηλικία carpe diem... Όποια στιγμή μου ξεφεύγει και χάνεται, δεν μπορώ να την ξαναδιεκδικήσω , γιατί οι βιολογικοί μου ορίζοντες είναι πια πολύ περιορισμένοι, οι λόγοι είναι σαφείς και ξεκάθαροι...
    Οι δικοί σου ωστόσο ορίζοντες ζωής είναι διάπλατοι ανοιχτοί μπροστά σου, να τους επαναπροσδιορίσεις ανάλογα με αυτό που σου κάνει κέφι να κάνεις, γιατί απλά τα "λάθη"σου τα τωρινά είναι αυριανές στιγμές που θα σε καθορίζουν σαν άτομο και θα έχουν διαμορφώσει την υπόσταση σου αλλά κυρίως γιατί θα έχουν γεμίσει το είναι σου με έντονα συναισθήματα - και πίστεψε με χωρίς αυτά η ζωή είναι κενή και γίνεται κενότερη , όσο περνάνε τα χρόνια...
    Πολλοί πέρασαν - και την χάρηκαν - τη ζωή τους με 5 λεπτά έρωτα που βίωσαν, 5 λεπτά μπορούν να περιλαμβάνουν αναρίθμητες στιγμές μαγείας , φαντάσου να τις είχαν χάσει για χάρη ενός ανόητου, ηθικοπλαστικού, αναχρονιστικού πρέπει...

    Το σημαντικό λοιπόν, είναι να μπορέσεις να αξιολογήσεις το μέσα σου σε σχέση με το σήμερα και όχι με τις πιθανές αρνητικές επιπτώσεις του αύριο.
    Αν τα συναισθήματα που κυριαρχούν είναι ζήλιας , εγωκεντρικά και απόρριψης, δώσε μια μούτζα κι άντε πάνε γι' άλλα, ούτε τα χρόνια σε πήρανε ούτε ο παντρεμένος αλλά και ελλιπής σε ψυχική γενναιότητα φίλος σου είναι ο τελευταίος άντρας στη γη. Και λέω ελλιπής σε ψυχική γενναιότητα, γιατί δεν έχει το θάρρος να αφαιρέσει από το fbook, την στιγμή που σας καθόρισε σαν mates.
    Αν τα συναισθήματα σου είναι έρωτα κι αγάπης για έναν άνθρωπο που πιστεύεις πως στο μέλλον μπορεί να σου χαρίσει πολλές τέτοιες στιγμές σαν αυτή που αρνείται να "ξεκρεμάσει" από το fb , διεκδίκησε τον μέχρι τέλους. Μέχρι να σου αποδείξει πως ήταν πολύ μικρός και δεν άξιζε τον κόπο όλη η φασαρία ή πως είναι ό,τι ακριβώς περίμενες στα 22 σου χρόνια...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μιλουσαμε για διαζυγιο,ειπε πωσ αν φυγω απο την Αθηνα θα παει δικαστικα...
    By Adzik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 76
    Last Post: 20-01-2011, 01:03
  2. σχολιαστε αυτο που ειπε ο χριστος
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 23-11-2010, 18:14
  3. Πιστευετε οτι θα ηταν δυνατο...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 18-09-2010, 20:06
  4. ηταν συγγενης
    By vythos in forum Κακοποίηση
    Replies: 9
    Last Post: 21-05-2008, 03:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •