Αλλαγή διάθεσης - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εχει δικιο ο Paolo_1, αν και δε θεωρω μαλακιες ολα αυτα που εγραψα, ειδικα οταν ασχολησαι με τη τεχνη και ψαχνεσαι γενικα! αλλα τιποτα δε θα μπορεσει να αντικαταστασει το να μοιραζεσαι ολα αυτα τα ενδιαφεροντα με εναν αλλον ανθρωπο που αγαπας και σε αγαπαει... να μοιραζεσαι με λιγα λογια τη ζωη μαζι του. αμα δεν τον εχεις τι να κανεις, βρισκεις υποκαταστατα και προσπαθεις να τη παλεψεις μονος οπως μπορεις, δε γινεται να κοιτας συνεχως το τοιχο. θα μπορουσα να συνεχισω τη γκρινια για τη κοινωνια και τη καταντια των γυναικων που το παιζουν δυσκολες κλπ κλπ, αλλα το εχω κανει ηδη σε παλιοτερα θεματα, οποτε δεν εχει νοημα να επαναλαμβανομαι...

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    ναι καλα θα κανετε να μην φερετε στο προσκηνιο παλι τις γυναικες,οπως σε καθε θεμα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    ελα ρε κενο

    γιατι εσυ και σε σχεση δεν εχεις πιασει τον εαυτο σου να βαριεται και να δυσθυμει?

    εγω πολλες φορες

    ειναι στη φυση μας :) :) :)
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    ναι καλα θα κανετε να μην φερετε στο προσκηνιο παλι τις γυναικες,οπως σε καθε θεμα.
    ναι αυτο προσπαθω να αποφυγω, αλλα απο τι βλεπεις ολοι εχουμε προβλημα τελικα, για να το αναφερουμε συνεχως...

    Quote Originally Posted by researcher View Post
    ελα ρε κενο

    γιατι εσυ και σε σχεση δεν εχεις πιασει τον εαυτο σου να βαριεται και να δυσθυμει?

    εγω πολλες φορες

    ειναι στη φυση μας :) :) :)
    σιγουρα ολοι βαριομαστε ακομα κι αν εχουμε σχεση. αλλα για να βαριομαστε σημαινει οτι μπορει κατι να μην παει καλα, και μας χαλαει. μπορει πχ να μην ταιριαζουμε, και να δυσανασχετουμε που η αλλη εχει αλλες ασχολιες, τις οποιες ισως να μην εγκρινουμε καν. πχ αν ειναι ολη μερα με τις φιλες της καφεδακια κι εμενα με χεζει, λογικα και θα βαρεθω και θα δυσανασχετισω... ε τελικα θα γκρινιαξω κι ολας και θα κανω φασαρια.

    οταν ομως δυο ανθρωποι ταιριαζουν και εχουν κοινα ενδιαφεροντα, τοτε μεσω αυτων μπορει να κρατηθει και η σχεση ζωντανη πιστευω, χωρις να βαριομαστε. γενικα πρεπει να υπαρχει και η αισθηση του καινουργιου, διαφορετικα ναι οντως πληττουμε...

  5. #20
    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    μιλαω με καποιον φιλο η φιλη αν ειναι ευκαιρη..αν ειμαι σε θεση δλδ,γιατι οταν εχω τα χαλια μου ειμαι δυστυχως απλησιαστη,κατι που δεν το θελω,αλλα ετσι γινομαι :(
    θα χαρω να ακουσω και αλλα κολπακια ανεβασματος :)
    Αεροβια γυμναστικη εχεις δοκιμασει καθολου?Ανεβαζει την σεροτονινη στον εγκεφαλο.Αλλα θελει προγραμμα τουλαχιστον 4 φορες την εβδομαδα για 10 λεπτα

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by WeakbutPowerfull View Post
    Αεροβια γυμναστικη εχεις δοκιμασει καθολου?Ανεβαζει την σεροτονινη στον εγκεφαλο.Αλλα θελει προγραμμα τουλαχιστον 4 φορες την εβδομαδα για 10 λεπτα
    για να μου ανεβει εμενα η σεροτονινη στον εγκεφαλο πρεπει να αποφασισω να κανω λοβοτομη :P

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    αν? οι αιτίες δεν είναι πάντα οι επιφανειακές αιτίες που φαίνονται εκ πρώτης όψης. Επομένως όσο πιο κοντά στην πρωταρχική αιτία φτάσουμε, τόσο περισσότερο κοντά στην ανάληψη σχετικής διορθωτικής δράσης θα προβούμε.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    alexandros3 αυτό δεν το αμφισβήτησε κανείς νομίζω!ακόμη :)..ωχ τώρα μου εμφανίστηκαν και τα ενδιάμεσα μηνύματα,γιατι?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    Quote Originally Posted by esoteriki_dynami View Post
    αν? οι αιτίες δεν είναι πάντα οι επιφανειακές αιτίες που φαίνονται εκ πρώτης όψης. Επομένως όσο πιο κοντά στην πρωταρχική αιτία φτάσουμε, τόσο περισσότερο κοντά στην ανάληψη σχετικής διορθωτικής δράσης θα προβούμε.
    πως θα φτάσουμε όμως;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    νομίζω οτι είτε έχεις σχέση είτε δεν έχεις θα πρέπει να υπάρχουν/βρίσκεις ορισμένους τρόπους/πράγματα που να τα κάνεις αποκλειστικά για σένα, επειδή ευχαριστούν εσένα κι αυτό το λέω βασιζόμενη στην μικρή μου πείρα επειδή δεν το έκανα ποτέ μέχρι τώρα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    ναι βεβαια μονο η γκομενα καταπολεμα την μοναξια και την κακη διαθεση!οι υπολοιπες ενεργειες,διαβασμα,μουσικη ,ταινιες,φιλοι κτλ ειναι για λαλακες!βρε αντε κανε μας την χαρη!βαρεθηκα την βλακεια εδω μεσα!

    Κοίτα να δεις κάτι.Μου πας συνέχεια κόντρα σε ότι και να γράφω οπότε και να σου απαντήσω πάλι θα με βρίσεις.Εσείς οι γυναίκες είστε πρώτα απ'όλα αυτές που δεν μπορείτε χωρίς άντρα,εσείς χωρίζετε και την άλλη μέρα βρίσκετε άλλον.Άρα μη μου λες ότι μια σχέση δεν καταπολεμά την μοναξιά και την κακή διάθεση.Οκ,ίσως είναι υπερβολική η λέξη λαλακίες που είπα,αλλά για μένα το διάβασμα,οι ταινίες,η μουσική και όλα αυτά είναι μοναχικές δραστηριότητες,σε κλείνουν περισσότερο στον εαυτό σου και δεν ζεις τα πραγματικά όμορφα και αναγκαία πράγματα της ζωής(ναι υπάρχουν και τέτοια)όπως έρωτας,σεξ,βόλτες με κάποιον που αγαπάς και σ'αγαπάει.Αν αυτά για σένα είναι βλακείες,τί να πω...

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by Paolo_1 View Post
    Κοίτα να δεις κάτι.Μου πας συνέχεια κόντρα σε ότι και να γράφω οπότε και να σου απαντήσω πάλι θα με βρίσεις.Εσείς οι γυναίκες είστε πρώτα απ'όλα αυτές που δεν μπορείτε χωρίς άντρα,εσείς χωρίζετε και την άλλη μέρα βρίσκετε άλλον.Άρα μη μου λες ότι μια σχέση δεν καταπολεμά την μοναξιά και την κακή διάθεση.Οκ,ίσως είναι υπερβολική η λέξη λαλακίες που είπα,αλλά για μένα το διάβασμα,οι ταινίες,η μουσική και όλα αυτά είναι μοναχικές δραστηριότητες,σε κλείνουν περισσότερο στον εαυτό σου και δεν ζεις τα πραγματικά όμορφα και αναγκαία πράγματα της ζωής(ναι υπάρχουν και τέτοια)όπως έρωτας,σεξ,βόλτες με κάποιον που αγαπάς και σ'αγαπάει.Αν αυτά για σένα είναι βλακείες,τί να πω...

    οχι καθολου βλακειες δεν ειναι!φυσικα και ειναι οτι καλυτερο η συντροφικοτητα και ο ερωτας,αλλα δεν ειναι μονο αυτο!!!μην ισοπεδωνεις τα παντα λεγοντας τα βλακειες..πιστεψε με και σε σχεση να εισαι θα ερθει η στγμη που θα θες μοναχικες στιγμες,τεσπα εκτος θεματος αυτο που σου λεω!η ευτυχια δεν ερχεται απο μια γυναικα η εναν αντρα αλλα απο την δικη μας ισορροπια..την οποια μπορεις να επιτυχεις με ενα καλο βιβλιο η και τοσα αλλα που ειπαν τα παιδια παραπανω!αν δεν εισαι καλα γενικοτερα μεσα σου δεν θα σε σωσει κανενας αντρας και καμια γυναικα!αυτα παολο και δεν σου παω κοντρα απλα επαναλαμβανεσαι!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    αν? το πως φτανει στην αυτογνωσια καθενας , ειναι προσωπικη του υποθεση. Για μενα, ο δρομος ειναι η ψυχοθεραπευτικη λογικη .

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by esoteriki_dynami View Post
    αν? οι αιτίες δεν είναι πάντα οι επιφανειακές αιτίες που φαίνονται εκ πρώτης όψης. Επομένως όσο πιο κοντά στην πρωταρχική αιτία φτάσουμε, τόσο περισσότερο κοντά στην ανάληψη σχετικής διορθωτικής δράσης θα προβούμε.
    Xαλαρωσε λιγακι.............
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    Kandy, υπάρχει κάτι που δεν καταλαβαίνεις;

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. αλλαγη διαθεσης
    By positivecreep21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 23-12-2009, 20:45
  2. 'Ελλειψη σεξουαλικής διάθεσης
    By VelvetUnderground in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-11-2009, 10:39
  3. Μειωση ερωτικης διαθεσης
    By ιδιόρρυθμος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 20-02-2009, 14:02
  4. Μεταπτώσεις διάθεσης στη σχέση
    By xristinap in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2008, 13:18
  5. Έλλειψη Διάθεσης
    By g_alex in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 22-03-2008, 01:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •