Αλλαγή διάθεσης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735

    Αλλαγή διάθεσης

    Τι κάνετε όταν η διάθεση σας είναι πεσμένη για να τη φτιάξετε ή να ξεχαστείτε?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    μιλαω με καποιον φιλο η φιλη αν ειναι ευκαιρη..αν ειμαι σε θεση δλδ,γιατι οταν εχω τα χαλια μου ειμαι δυστυχως απλησιαστη,κατι που δεν το θελω,αλλα ετσι γινομαι :(
    θα χαρω να ακουσω και αλλα κολπακια ανεβασματος :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    μπαινω και βλεπω βιντεακια

    ακουω ομιλιες

    παω βολτιτσα


    κανω ανα μπανιο και ντυνομαι και στολιζομαι

    παω για περπατημα

    ζωγραφιζω κατι

    παιρνω τηλεφωνο μια φιλη

    αυτα μου ρχονται προς το παρον

    ααααα ναι μου αρεσει πολυ και οταν εχω ενα καινουριο και ενδιαφερον βιβλιαρακι
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    κι εγώ dora-agxos συνήθως κάνω το ίδιο με σένα..η μιλάω με καμιά φιλη/φίλο μου ή μένω μόνη μου μέχρι να μου περάσει κάπως. researcher το περπάτημα και το μπάνιο μου αλλάζουν και μένα τη διάθεση!μερικές φορές με βοηθάει να ακούω δυνατά μουσική και να χορεύω μόνη μου στο σπίτι..και καμιά φορά με χαλαρώνει και το συμμαζεμα και οι δουλειές του σπιτιού που συνήθως τα αποφεύγω :)

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Greece
    Posts
    44
    Βαζω δυνατα τη μουσικη και χορευω μεχρι τελικης πτωσεως εστω και με το ζορι.Εξαλλου τρωγοντας ανοιγει η ορεξη:)

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    η δικια μου διαθεση συνηθως πεφτει κατακορυφα τις απογευματινες ωρες. κι αυτο γιατι τοτε ειμαι συνηθως τελειως μονος μου. αν δεν εχω κατι να κανω να ασχοληθω δλδ, με πιανει ξεψυχισμα (ετσι εχω ονομασει αυτο το feeling). τα περισσοτερα που μπορεις να κανεις τα ειπε η researcher, γραφω και τα δικα μου:

    -μουσικη (βρισκω κατι καινουργιο να ακουσω)
    -ταινιες (ακομα κι αν δεν παω στο κινηματογραφο)
    -γυμναστικη (αν και φαινεται δυσκολο να ξεκινησεις, αν το κανεις μετα σιγουρα θα νιωσεις καλυτερα)
    -βγαινω εξω να παρω καθαρο αερα (αν και τι αερα να παρεις εδω που μενω, μονο καθαρος δεν ειναι)
    -ζεστο μπανιο (ανακουφιζεσαι οσο να ναι, σαν να φευγει ενα βαρος απο πανω σου)
    -γραψιμο (ειτε σε καποιο φορουμ οπως εδω, ειτε και μονος, να βγαλω απο μεσα μου αυτο που νιωθω)

    φιλους να παρω τηλεφωνο εγω δεν εχω, το πολυ πολυ να κανω chat στο msn.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τσατ
    τηλεφωνα
    φιλους (που και που γιατι ειμαι μοναχικος)
    καφεδακι εξω
    δουλεια
    διαβασμα (για διασκεδαση)
    ταινιες
    μουσικη
    ερευνα πανω σε διαφορες ιδεες που με απασχολουν εκεινη τι στιγμη
    Αν ειναι βραδυ και βγω εξω κανα ποτο
    παιχνιδια
    συλλογη προγραμματων , e-books και λοιπου ηλεκτρονικου περιεχομενου
    μελετη

    χμ δεν μου ερχεται κατι αλλο στο μυαλο τωρα...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    σ ευχαριστώ και σένα KENO για τις ιδέες σου.γυμναστική, λες ε? δεν ήμουν ποτέ αθλητικός τύπος μάλλον το αντίθετο, αλλά τώρα τελευταία άρχισα να το σκέφτομαι ως κάτι που θε με έκανε να νιώσω καλύτερα.κάτι που θα κάνω για μένα,για τον εαυτό μου.ελπίζω να το πάρω απόφαση και να πάω να γραφτώ κάπου..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    τομαζίνα κάνουμε το ίδιο πράγμα :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    Σκεφτομαι να δω για πιο λογο, ποια ειναι η ριζα της χαμηλης διαθεσης. Συνηθως τωρα τη βρισκω σχετικα συντομα.
    Οταν τη βρω σκεφτομαι τι να κανω ωστε να δρασω με τροπο ωστε να την αλλαξω.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Παλιότερα έβαζα δυνατά μουσική και τραγούδαγα στεντόρια.
    Χμ.. μάλλον θα ξαναρχίσω να το κάνω!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Γράφετε για μουσική,γυμναστική,διάβασμ α,γράψιμο κλπ.Ε βέβαια,όταν κάποιος δεν έχει τον έρωτα στη ζωή του βρίσκει ένα σωρό άλλες λαλακίες μπας και καλύψει τα κενά του,που δεν καλύπτονται με τίποτα άλλο φυσικά.Προσπαθούμε όλοι μάταια να ξεγελάσουμε την μοναξιά μας,η οποία στο τέλος πάντα νικάει όμως ο,τι και να κάνουμε.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by Paolo_1 View Post
    Γράφετε για μουσική,γυμναστική,διάβασμ α,γράψιμο κλπ.Ε βέβαια,όταν κάποιος δεν έχει τον έρωτα στη ζωή του βρίσκει ένα σωρό άλλες λαλακίες μπας και καλύψει τα κενά του,που δεν καλύπτονται με τίποτα άλλο φυσικά.Προσπαθούμε όλοι μάταια να ξεγελάσουμε την μοναξιά μας,η οποία στο τέλος πάντα νικάει όμως ο,τι και να κάνουμε.
    ναι βεβαια μονο η γκομενα καταπολεμα την μοναξια και την κακη διαθεση!οι υπολοιπες ενεργειες,διαβασμα,μουσικη ,ταινιες,φιλοι κτλ ειναι για λαλακες!βρε αντε κανε μας την χαρη!βαρεθηκα την βλακεια εδω μεσα!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    esoteriki_dynami κι αν την ξέρεις και απλά θες να την καταπολεμήσεις? τι είδους δράση αναλαμβάνεις για να την αλλάξεις?προσπαθείς εννοείς να αλλάξεις την ίδια την κατασταση που σε ρίχνει?

    Paolo_1 δεν θα συμφωνήσω μαζί σου. ένας έρωτας δεν θα σου καλύψει όλα τα κενά ίσως κάποια. άσε που δεν το θέτω τόσο ως κενό αλλά ως κάτι φυσικό που συμβάινει σε όλους ,ποιος είναι συνέχεια χαρούμενος;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Ψυχραιμία Έλληνες! (και μη).
    Ίσα - ίσα όταν έχεις έρωτα, τότε και διαβάζεις, και τραγουδάς και γράφεις και ε, μερικοί κάνουν και γυμναστική!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. αλλαγη διαθεσης
    By positivecreep21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 23-12-2009, 20:45
  2. 'Ελλειψη σεξουαλικής διάθεσης
    By VelvetUnderground in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-11-2009, 10:39
  3. Μειωση ερωτικης διαθεσης
    By ιδιόρρυθμος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 20-02-2009, 14:02
  4. Μεταπτώσεις διάθεσης στη σχέση
    By xristinap in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2008, 13:18
  5. Έλλειψη Διάθεσης
    By g_alex in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 22-03-2008, 01:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •