βοήθεια σε χρήστη-απορία - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 213
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    ανεμε με συγκινεις. αντε αμα ειναι θα ανεβασω μια αλλα η εικονολιμπιντο δεν υπαρχει πια . ολα τα ωραια κρατανε λιγο :) ψωνιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.. ...φτυστε με να μη ματιαχτω!!!!


    αχαχαχαχαχαχα!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by ανεμος View Post
    Επειδη δεν εχεις και επειδη εχω καλυτερα θα ειναι να ασχοληθεις με το διαβασμα που σου παει καλυτερα.Απο την αλλη σε τιμα που λες την αληθεια για το οτι δεν εχεις σχεση με τα παραπανω που σε ρωτησα.Το δικαιωμα το παιρνω απο μονος διαβαζοντας πολυ προσεχτικα τι εχει γραψει το μελος αυτο και θα σου συνιστουσα να το διαβαζες και εσυ καλυτερα για να καταλαβεις ολα τα προηγουμενα.Τελος σου επιστρεφω την κακοηθεια και θα σου προτεινα να μην εμφανιζεσαι ως αυτοκλητος σωτηρας κανενος. οι δικηγοροι νομιζω οτι δεν εχουν θεση εδω μεσα.Δε σου κανει εντυπωση εσενα που η απαντηση της Rabola ειναι πιο μαλακη απο την δικη σου εκεινη τουλαχιστον δεν με κρινει οπως εσυ, αλλα δεχεται αυτο που της εγραψα ως αποψη. εσυ γιατι οχι?κοινως ποιος εισαι εσυ ρε μαγκα που μου την λες?
    Λυπαμαι πραγματικα για την κακοηθεια που βγαζεις σε καθε σου προταση... Οτι το καθε μελος εχει το δικο του στυλ για να καυτηριαζει τετοιες απαραδεκτες "ευχες" ειναι δεδομενο - η Rabola επισης βρηκε το ποστ σου κακοηθεστατο. Επισης δεδομενο το γεγονος οτι εχει το δικαιωμα να το κανει αυτο καποιος χωρις φυσικα να τον βγαζουν και επικριτη απο πανω (!) Αυτο που δεν μπορεις να κανεις ειναι να δινεις δημοσια χτυπηματα σε ενα μελος κατω απο τη ζωνη μεσα απο ανυποστατους ισχυρισμους και βασει του... διαβασματος που εχεις κανει σχετικα με το ιστορικο των ποστ του. Και λυπαμαι αν δεν το συνειδητοποιεις, αλλα το φορουμ ειναι δημοσιο και εχουν ολοι δικαιωμα να σχολιασουν ο,τι γραφεται. Οντως δεν χρειαζονται "αυτοκλητοι σωτηρες" - δεν χρειαζεται κανεις αδεια ουτε απο εσενα ουτε απο τον εαυτο του για να απαντησει. Και σιγουρα δεν χρειαζονται περιπλανωμενοι υβριστες, ειδικα σε ενα φορουμ υποστηριξης.

    Σε εχω ηδη κανει ριπορτ...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Να σου θυμισω οτι εσυ με χαρακτηρισες κακοηθη απο την αρχη που μου εγραψες.Εγω σε κανενα κομματι που σου εχω γραψει δεν σε χαρακτηριζω εκτος απο το ποστ που στην επεστρεψα(την κακοηθεια).Επισης εισαι τελικα ο δικηγορος της Rabola αφου εκεινη απλως διετυπωσε οτι εχω κακεντρεχες χιουμουρ(που ευτυχως δεν ισχυει) και αυτο δειχνει η οτι εχει υπάρξει συννενοηση με εκεινη η πραγματι εισαι αυτοκλητος σωτηρας αφου κινεισαι σε περιοχες που δεν εχεις καμια γνωση.....Αυτο ειναι υβρις φιλε μου γιατι δεν ξερεις μιλας.Τελος παντων σε καμια περιπτωση δεν θα απολογηθω για αυτα που πιστευω και τα εχω ζησει απο πολυ κοντα.Οσο για τα δημοσια κτυπηματα θελω να σου υπενθυμισω οτι ενας εξαρτημενος που εχει κοψει δεν κυνδινευει να πιει απο λογο αυθεντικο και ειλικρινες αν εννοεις αυτο....αλλα μαλλον οχι δεν εννοεις αυτο γιατι φιλε μου εσενα η ηθικη σου ειναι τετραγωνη και μοιαζει με του Σωκρατη.Εγω μπορω να δεχθω την κριτικη την ακουω αλλς φορες την σεβομαι και αλλες φορες οχι οπως τωρα ετσι κανουμε εμεις στο Ν.Α.Αν δεν με εκρινες απο την αρχη θα σου εξηγουσα γιατι το εγραψα αυτο το ποστ αλλα τωρα οχι.Αν διαβασεις τα δικα μου ποστ θα δεις οτι ειναι η πρωτη φορα που ασκω κριτικη δημοσια αλλα μερικες φορες τα πραγματα εχουν και ορια.Τελος παντων αδιαφορω αν με εκανες ρεπορτ εγω δεν θα σε κανω πολυ απλα γιατι αρκετη αξια σου εδωσα αναλωνοντας ανασες για να σου απαντησω
    Α σου ευχομαι ως επισης να πορευτεις εν ειρηνη οπως και σε εμενα................

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Το σχολιο σου στη Rabola ηταν που χαρακτηρησα ως ιδιαιτερα κακοηθες στην πρωτη μου απαντηση - οχι εσενα. Κακοηθης εγινες στις απαντησεις σου που ακολουθησαν...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    Quote Originally Posted by researcher View Post
    ανεμε με συγκινεις. αντε αμα ειναι θα ανεβασω μια αλλα η εικονολιμπιντο δεν υπαρχει πια . ολα τα ωραια κρατανε λιγο :) ψωνιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο.. ...φτυστε με να μη ματιαχτω!!!!


    αχαχαχαχαχαχα!
    που ειναι η εικονιτσα που μας εταξες?τιποτε σε αγωνα μποξ?κανω πλακα φυσικα................................

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Quote Originally Posted by researcher View Post
    αχ carrie λεσ πολυ μεγαλες αληθειες

    και πιστευω πως η αν δεν εχει παρει καθολου ειδηση πως κααιγεται η γουνα της.....


    σορυ αν αλλα ετσι αισθανομαι


    η αν ειναι ακομα στη γλυκα που αισθανεται ο σκυλος που γλυφει τη λεπιδα και γλυκαινεται με το αιμα...που τρεχει απο ...τη γλωσσα του.....


    και δεν ειναι απο κακια αν ο,τι λεμε η λεω

    και δε σε στηριζω....

    δεν αντιτιθεμαι σε σενα

    αλλα στι θολωμενο για μενα μυαλο σου

    μπερδεμενη αλλα σου αρεσει φαινεται


    σου αρεσει κι ολο γυρω γυρω γυρω γυρω γυρω

    τι γλυκα εχει αραγε αυτο

    αυτος διαλεξε το δρομο του

    εσυ???? εσυ διαλεγεις εναν δρομο απο τον οποιο μαλλον εχουμε καει πολλοι εδω μεσα

    ισως ομως αν δεν τον χορτασεις

    αν δεν σε καψει και σενα ...δεν προκειται να ακουσεις κανεναν εδω

    θα θεωρεις εχθρους οσους λενε την εμπειρια του καψιματος τους....

    οκ
    αν θα ηθελα τη γνωμη σου σχετικα με αυτα που γραφω εδω πανω στο θεμα σου οποτε μπορεσεις.
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    researcher (απευθύνομαι σε σένα γιατί ζητησες τη γνώμη μου πάνω στο μήνυμα σου) χθες στεναχωρήθηκα με κάποια από τα πράγματα που ειπώθηκαν και σκέφτηκα ότι δεν έχει νόημα να προσπαθώ να υπερασπιστώ τις καλές μου προθέσεις ή το γνήσιο ενδιαφέρον μου και τους πραγματικούς προβληματισμούς μου..μου φαίνεται άδικο να πρέπει να απολογηθώ για ορισμένα πράγματα που κάνω ή δεν κάνω. Πολλές φορές μπορεί να μην είναι στις προθέσεις μας να πληγώσουμε κάποιον με τα λόγια μας για αυτό ίσως θα ήταν αποτελεσματικότερο να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί με τις λέξεις που χρησιμοποιούμε ή με κρίσεις για κάποιον άνθρωπο που γνωρίζουμε λίγο,και ίσως μόνο μια του πλευρά, αυτήν την οποία αποφάσισε να δείξει εδώ μέσα.Τα αναφέρω γενικά όλα αυτά.
    Σχετικά με το μήνυμα σου τωρα..θα δεχόμουν ότι ενδεχομένως η εμπλοκή μου με έναν εξαρτημενο άνθρωπο ή τετοιου ειδους μπερδεμένες καταστάσεις δήλωνε κάτι για μένα...μια προτίμηση, μια έλξη σε προβληματικές καταστάσεις αν επέλεγα να εμπλακώ με ένα άτομο ή μια τέτοια κατάσταση αφού γνώριζα το πρόβλημα (αν και σέβομαι την επιλογή κάποιου να εμπλακεί ακόμα και κάτω από αυτες τις συνθηκες)..αυτό που θέλω να πω είναι ότι αυτόν τον άνθρωπο δεν τον γνώρισα εξαρτημένο, δεν τον ερωτεύτηκα εξαρτημένο..προέκυψε στη συνέχεια.Και δεν μου αρέσει καθόλου που προέκυψε αν αυτό ρωτάς..ούτε που εμππλέκομαι έμμεσα σε τέτοιες καταστάσεις.Δεν έχει καμία γλύκα.Γλύκα είχαν τα όσα έζησα με αυτόν τον άνθρωπο και με κάνουν να νοιάζομαι.όσο για τον δρόμο που διαλέγω..διαλέγω εκείνον τον δρόμο που βλέπει τον Φ. σαν Φ. και όχι σαν εξαρτημένο μόνο, που πιστευει στην αλλαγή τους ανθρώπους. συγγνώμη για το μέγεθος του μηνύματος. ελπίζω να σε κάλυψα researcher :)

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    με πιάνει πανικός την ιδέα ότι μπορεί να μην έχω κάνει ότι χρειάζεται και μπορώ για να τον βοηθήσω από την δικιά μου πλευρά και προσπαθώ να πάρω πληροφορίες από όπου μπορώ..γι αυτό ανοιξα το συγκεκριμένο θέμα/μήνυμα αυτό εννούσα με στήριξη.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    αν, δν χρειάζεται να απολογείσαι ΣΥΝΕΧΩΣ για ποιο λόγο μπήκες στο φόρουμ.
    από τα γραπτά σου φαίνεται.
    στο φόρουμ δν μπαίνει κάποιος για να αναζητήσει πληροφορίες αποκλειστικά.
    γι΄αυτό υπάρχει το google.
    το φόρουμ είναι για υποστήριξη ανθρώπινη.
    από εμπειρίες άλλων είναι φυσικό να πάρεις πράγματα.
    αν κάποιοι δν το καταλαβαίνουν αυτό κ δεν πάνε παραπέρα να σε βοηθήσουν, μν προσπαθείς να δώσεις εξηγήσεις για ποιο λόγο βρίσκεσαι εδώ.

    ομπ, όταν ακυρώνεις κάποια προγράμματα, γιατί εσένα δν σου έκαναν για τον α, χ λόγο, ίσως κάποιος άλλος που ωφελήθηκε ή γιατρεύτηκε μέσα σε αυτά
    να το παίρνει προσωπικά.
    σκέψου το λίγο.
    με αυτό δν θέλω να δικαιολογήσω τον άνεμο ή να κατηγορήσω την ράμπολα.

    άραγε ένας χρήστης που αρκείται σε μία δόση την ημέρα, παύει να είναι χρήστης...
    για μένα συνεχίζει να είναι κ ποτέ δν έπαψε.
    http://www.mazi.org.gr/

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    researcher (απευθύνομαι σε σένα γιατί ζητησες τη γνώμη μου πάνω στο μήνυμα σου) χθες στεναχωρήθηκα με κάποια από τα πράγματα που ειπώθηκαν και σκέφτηκα ότι δεν έχει νόημα να προσπαθώ να υπερασπιστώ τις καλές μου προθέσεις ή το γνήσιο ενδιαφέρον μου και τους πραγματικούς προβληματισμούς μου..μου φαίνεται άδικο να πρέπει να απολογηθώ για ορισμένα πράγματα που κάνω ή δεν κάνω. Πολλές φορές μπορεί να μην είναι στις προθέσεις μας να πληγώσουμε κάποιον με τα λόγια μας για αυτό ίσως θα ήταν αποτελεσματικότερο να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί με τις λέξεις που χρησιμοποιούμε ή με κρίσεις για κάποιον άνθρωπο που γνωρίζουμε λίγο,και ίσως μόνο μια του πλευρά, αυτήν την οποία αποφάσισε να δείξει εδώ μέσα.Τα αναφέρω γενικά όλα αυτά.
    Σχετικά με το μήνυμα σου τωρα..θα δεχόμουν ότι ενδεχομένως η εμπλοκή μου με έναν εξαρτημενο άνθρωπο ή τετοιου ειδους μπερδεμένες καταστάσεις δήλωνε κάτι για μένα...μια προτίμηση, μια έλξη σε προβληματικές καταστάσεις αν επέλεγα να εμπλακώ με ένα άτομο ή μια τέτοια κατάσταση αφού γνώριζα το πρόβλημα (αν και σέβομαι την επιλογή κάποιου να εμπλακεί ακόμα και κάτω από αυτες τις συνθηκες)..αυτό που θέλω να πω είναι ότι αυτόν τον άνθρωπο δεν τον γνώρισα εξαρτημένο, δεν τον ερωτεύτηκα εξαρτημένο..προέκυψε στη συνέχεια.Και δεν μου αρέσει καθόλου που προέκυψε αν αυτό ρωτάς..ούτε που εμππλέκομαι έμμεσα σε τέτοιες καταστάσεις.Δεν έχει καμία γλύκα.Γλύκα είχαν τα όσα έζησα με αυτόν τον άνθρωπο και με κάνουν να νοιάζομαι.όσο για τον δρόμο που διαλέγω..διαλέγω εκείνον τον δρόμο που βλέπει τον Φ. σαν Φ. και όχι σαν εξαρτημένο μόνο, που πιστευει στην αλλαγή τους ανθρώπους. συγγνώμη για το μέγεθος του μηνύματος. ελπίζω να σε κάλυψα researcher :)
    ευχαριστω για την απαντηση σου

    κοιτα εδω μεσα γραφουμε πολλοι ανθρωποι

    δεν σε ξερει κανεις προσωπικα

    απο τα λιγα που λες

    βαζουμε τον εγκεφαλο και το συναισθημα μας να δουλεψει και ο,τι βγαλει το σερβιρουμε


    δεν ειναι κακο κατι να μη σε αφορα καθολου κατι αλλο λιγο και κατι να σε αφορα πολυ και να σου αγγιζει την καρδια κια το μυαλο

    ανθρωπινο ειναι


    οπτε ο,τι λεω εγω προσωπικα που να μη σε αφορα καθολου οκ. πες οτι βοηθας και μενα να εκφραστω και να παω λιγο παρακατω.


    δεν ειναι κακο αυτο.


    εγω μπορει να επιμενω για κατι

    αλλα επιμενω με γνωμονα εμενα

    εσυ παιρνεις απο αυτο ο,τι αφορα εσενα

    δεν χρειαζεται να απολογεισαι οπως ειπε και η αρκτος πολυ σωστα!


    λοιπον κοιτα ναι μεν τωρα χρηστης

    ναι δε παντα εξαρτημενος


    και δεν εννοω απο ουσιες

    απλα μια εξαρτητικη προσωπικοτητα γνωρισες , φοτωθηκες στην πλατη την προσωπικη της ευτυχια, και τωρα αισθανεσαι ενοχες που δεν τα καταφερες.


    δεν μποτρει απο τη μια να ηταν μια συγκροτημενη προσωπικοτητα και απο την αλλη να ηρθε ο εμπορας με το γλυφιτζουρι πραματια

    και να ειπε αυτος Α! ΘΑ ΜΠΛΕΞΩ!! ΓΕΙΑ!

    απλα απορω πως και ερωτευομαστε ανθρωπους με τοσο ταιραστια κενα

    ισως με την ψευδαισθηση πως κοιτωντας μια μεγαλυτερη τρυπα απο την δικη μας

    ξεχναμε την δικη μας!!!!! αμ δε!!!!!

    δεν ειναι τα κενα του αλλου που με προβληματιζουν . Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι τα φορτωνομαι!!!!

    αυτα αν!

    ευχαριστω για την απαντηση σου

    και να ξερεις πως πιο πολυ εκφραζω τον εαυτο μου με την ελπιδακατι εστω λιγο να σε αφορα και να σε καλυψει.

    αν τιποτα. ειμαι οκ και παλι!


    καλη δυναμη και ευχομαι να βρεις αυτο που ψαχνεις και που μονο εσυ ξερεις τι ειναι!


    ο,τι και να ειναι παντως οκ


    βοηθεια για σενα

    βοηθεια για εκεινον

    βοηθεια για τησχεση

    βοηθει για ξεμπερδεμα


    βοηθεια για οτιδηποτε. η οτιδηποτε αλλο. παντα δεκτο απο εμενα τουλαχιστον.


    αλλα και η αντιδραση μου δεκτη στα πλαισια που δεν σε προσβαλλει σαν προσωπικοτητα.
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Quote Originally Posted by αν? View Post
    με πιάνει πανικός την ιδέα ότι μπορεί να μην έχω κάνει ότι χρειάζεται και μπορώ για να τον βοηθήσω από την δικιά μου πλευρά και προσπαθώ να πάρω πληροφορίες από όπου μπορώ..γι αυτό ανοιξα το συγκεκριμένο θέμα/μήνυμα αυτό εννούσα με στήριξη.

    πανικος γιατι?


    δεν εισαι ανθρωπος και συ?


    τι συνδρομο ειναι αυτο?

    δεν εισαι το πρωτων βοηθειων


    ενταξει με την προθεση να βοηθησεις

    πανικος μου θυμιζει οτι οντως εχεις φορτωθει τη ζωη του η κομματι της

    και αυτο ειναι κατι που δεν βοηθα ουτε εσενα ουτε εκεινον

    ακοθ πανικος πως δεν εχεις κανει κατι.

    ουτε βρεφος να ητανε υπο την προστασια σου


    ειναι ενηλικας αν . ελπιζω δηλαδη ε?

    ειναι ενηλικας οπως και συ. πανικος για να κανεις το σωστο γιατι???


    πανικος στην ιδεα γιατι????


    και τη ζωη σου να του χρωστουσες ε οκ!!! θα ηθελες να κανεις το καλυτερο.

    αλλα πανικος???? δεν ξερω με ξενιζει παρα πολυ αυτο. να τρεχω πανικοβλητη για καποιον αλλον. και μαλιστα για κατι χρονιο οπως ειναι η χρηση....


    μπλιαχ μου κανει. συνεξαρτηση μου κανει....ουτε να το σκεφτομαι.


    δεν ειναι επιθεση αυτο αν. ειναι συναισθηματα που μου προκαλει το σκηνικο που αναφερεις. οκ?

    αντε τα ειπα και πιο πριν . φιλια!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    πανικός γιατί δεν υπάρχει κάποιος άλλος στη ζωή του να το κάνει. γιατί πάντα σε μένα ανοίγεται..δεν τρεχω πανικόβλητη..απλά θέλω να κάνω ότι είναι δυνατόν από τη μεριά μου.φοβάμαι μηπως κάνω λάθος κάτι.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    δεν ξέρω έχω μπερδευτεί πολύ. η αγάπη είναι μόνο για τα καλά και όταν εμπλακείς σε κάτι άσχημο απομακρυνομαι κι εγώ όπως οι υπόλοιποι?χάνω δηλαδή κάθε πίστη μου σε σένα να αλλάξεις? πρέπει να σταματήσω να πιστεύω στο καλύτερο που έχουν μέσα τους οι άνθρωποι?αν υιοθετήσω μια λιγότερο αισιόδοξη εικόνα θα βοηθηθεί κανείς ουσιαστικά περισσότερο?απλά ερωτήματα που περνάν από το μυαλό μου, όχι απάντηση σε κάτι συγκεκριμένο

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Αν η γιαγια μου ειχε ροδες θα ητανε πατινι. τωρα καταλαβαινω τελικα και το μεγεθος της σημασιας του νικ σου. και αν και ερωτηματικο. Μαλιστα. Κανεις συνεχεια σεναρια στο μυαλο σου και ταλαιπωρεισαι. αυτο μου λεει αυτο.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    ομπ, όταν ακυρώνεις κάποια προγράμματα, γιατί εσένα δν σου έκαναν για τον α, χ λόγο, ίσως κάποιος άλλος που ωφελήθηκε ή γιατρεύτηκε μέσα σε αυτά
    να το παίρνει προσωπικά.
    σκέψου το λίγο.
    με αυτό δν θέλω να δικαιολογήσω τον άνεμο ή να κατηγορήσω την ράμπολα.

    άραγε ένας χρήστης που αρκείται σε μία δόση την ημέρα, παύει να είναι χρήστης...
    για μένα συνεχίζει να είναι κ ποτέ δν έπαψε.
    αρκτε με αυτη τη λογικη δεν θα επρεπε να ασκουμε κριτικη σε κανεναν και σε τιποτε, με τον φοβο να το παρει προσωπικα καποιος που "βοηθηθηκε" η που τελος παντων βλεπει συναισθηματικα το θεμα. Το ζητημα ομως για μενα δεν ηταν ουτε η φυση τετοιων συλλογων υποστηριξης, ουτε το αν θεωρειται πραγματικα απεξαρτημενος καποιος που πληρει τις α' η β' προϋποθεσεις. Για μενα δημιουργειται προβλημα οταν καποιος παιρνει προσωπικα την κριτικη σε καποια οργανωση και γραφει με σκοπο καταφανως εκδικητικο, σαν να του εβρισαν τη μανα η τον πατερα και να εκτοξευσει τετοιες κακοηθειες. Νομιζω οτι οποιος εχει ματια μπορει να ξεχωρισει αυτον που παραθετει επιχειρηματα, οπως εκανες εσυ ας πουμε στο ποστ σου, απο καποιον που παταει στις σκιες των επιχειρηματων για να χυσει το δηλητηριο του και να καταφερει χτυπηματα κατω απο τη ζωνη. Και πραγματικα οι απαντησεις του ανεμου σε εμενα δε δειχνουν τιποτε περισσοτερο απο αυτο... Οποτε οχι, η προθεση μου οταν απαντησα δεν ηταν να τοποθετηθω επι των Α.Α. η επι των κριτιριων για το τι συνιστα πραγματικη απεξαρτηση, γιατι αν και μεγαλης σημασιας τα θεματα αυτα, δεν θεωρω πως σχολια οπως του ανεμου μπορουν να αποτελεσουν αξιοπρεπη βαση για διαλογο και βρισκω πολυ πιο κρισιμο το θεμα σε ενα φορουμ υποστηριξης οπως αυτο, να γραφονται τοσο απαραδεκτα πραγματα οπως αυτα που ειδαμε.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΑΠΟΡΙΑ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 22-02-2010, 15:23
  2. απορια ?????
    By .lola. in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 31-07-2009, 03:48
  3. Εχω μια απορία
    By echelon in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 02-06-2009, 14:00
  4. απορια
    By pennoula_v in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 3
    Last Post: 26-01-2008, 01:30
  5. απορια
    By virgo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 11-07-2006, 14:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •