Δεν ξέρω τι έχω..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    18

    Δεν ξέρω τι έχω..

    Γειά σας λοιπόν.. είμαι 20 ετών..Θα σας πώ την ιστορία μου για να καταλάβετε περί τίνος πρόκειται.
    Λοιπόν, όλα καλά, ξαφνικά τα χριστούγεννα κάτι γίνεται ερωτικό με μια φίλη μου που μένει Γερμανία και είχε έρθει για διακοπές Ελλάδα.. Την ερωτεύομαι και αυτή επίσης.. περνάν οι μέρες και φεύγει για Γερμανία.. Μιλάμε κάθε μέρα με μηνύματα και skype.. όλα καλά και εγώ ένιωθα να πετάω στην κυριολεξία γιατι μου τεριάζει αυτή η κοπέλα. .. Κλείνω Εισιτήριο για Γερμανία στις 14/2.. Μάζευα τα λεφτά μου λίγα λίγα και το έκλεισα.. Ξέχασα να πώ οτί είμαι Σερβιτόρος σε μια ταβέρνα και δουλέυω 2 με 3 μεροκάματα την βδομάδα.. συνεχίζω να μαζεύω λεφτά για να περάσω καλά όταν πάω.. Είχα αυτό το ανγχος στο μυαλό μου και τιποτα αλλο δεν με ένιαζε.. Δεν έβγαινα συχνά το βράδυ με τους φίλους μου για να κάνω οικονομία.. Τέλος πάντων Το Σάββατο το βράδυ σχολάω απο την δουλεία μου, μιλάω με την κοπέλα μου στο κινητο και μου λέει οτί θα πάει για ύπνο.. καληνύχτιστίκαμε κανονικά όπως κάθε μέρα.. εγώ βγήκα με τα παιδιά και ήθελα να χαλαρώσω γιατί με διακατείχε αυτο το ανγχος.. τέλος πάντων κάνω με έναν φιλο μου ένα τσιγαράκι (απο τα καλά..) οχι πολυ.. 5-6 τζούρες το πολύ.. περνάει η ώρα.. πάω σπίτι για ύπνο.. το πρωί ξυπνάω με μια ακεφία, δεν είχα όρεξη για τίποτα, δεν έδωσα σημασία λεω bad day.. την άλλη μέρα το πρωί ξύπνησα με ταχυπαλμίες και δεν ήξερα τι να κάνω.. είχα το αίσθημα του φόβου.. Είπα την μητέρα μου οτί δεν είμαι καλα.. αφού όλη την μέρα αισθανόμουν χάλια ψυχολόγικα και δεν είχα όρεξη για τίποτα.. ουτε να μιλήσω με την κοπέλα μου.. ΑΥΤΟ με τσάκισε.. απο την δευτέρα κοιμάμαι με δυσκολία και ξυπνάω νωρίς το πρωί με άγχος.. Αγχόνομαι για το ταξίδι.. αγχόνομαι γιατι δεν έχω όρεξη να μιλήσω ούτε στην κοπελία μου.. νιώθω ένοχές για το τσιγάρο που έκανα γιατι νομίζω οτι από αυτό είμαι έτσι... Δεν ξέρω τι έχω.. έκανα εξετάσεις στο νοσοκομείο καρδιογράφιμα αίμα ακτίνες, όλα καλα.. αλλά Συνεχώς δεν μπορώ να ηρεμίσω.. Λίγο ηρεμώ και μετά θυμάμαι την κοπέλα μου και αρχίζει πάλι αυτο το αίσθημα.. Φοβάμαι γιατι δεν ξέρω τι να κάνω.. νιωθω απελπισμένος μια μου λείπει μια δεν μου λείπει, μια θέλω να της μιλήσω και όταν μιλάμε στο skype γίνομαι πάλι χαλια.. Περίεργη κατάσταση.. τόσο καιρό ονειρευόμουν την μέρα που θα πάω γερμανία να την συναντίσω και τώρα νομίζω οτί δεν θέλω καν να πάω.. Γενικά δεν με ενδιαφέρει τίποτα.. Χθές και σήμερα ήμουν στην δουλειά και από την ώρα που μπήκα ήθελα να φύγω.. και σκεφτόμουν την κοπέλα μου.. Παιδία βοήθεια.. πείτε μου κάτι να κάνω για να χαλαρώσω.. δεν ξέρω τι έγινε και αλλάξα έτσι σε ένα βράδυ.. τα πάνω κάτω.. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.. (συγνώμη αν σας κούρασα)

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    18
    ξέχασα να πώ οτί όλη μέρα σχεδόν νιώθω την καρδία μου να χτυπάει δυνατά, με πιάνει ώρες ώρες πολύ έντονη στεναχώρια και δεν ξέρω τι να κάνω.. πάω βόλτες στο σπίτι.. πίνω νερό.. πηγαίνω στην μητέρα μου και την αγκαλιάζω.. πολύ περίεργα νιώθω και δεν ξέρω τον λόγο.. Σήμερα δεν είχα όρεξη ούτε να φάω τίποτα.. και το νερό με το ζόρι... Ποιος? εγώ?? που σκεφτόμουν το φαγητό όλη μέρα και πώς θα γελάσω... Δεν μπορώ να γελάσω με τίποτα.. 5 μέρες τώρα.. δεν έχω όρεξη να πάω πουθενά.. Δεν ξέρω.. νομίζω οτί φταίει το αγχος για το ταξίδι και τα λεφτά που πρέπει να μάσω και εχω μελαγχολίσει.. Νομίζω οτί θέλω να πάω σε μια φίλη μου που την αγαπώ πολυ.. να μείνω μαζί τις 2-3 μέρες.. ίσως γίνω καλα?? θα μου ξαναέρθει το κέφι που είχα.. γιαυτο φοβάμαι ποιό πολύ.. γιατί ώρες ώρες νιώθω ασχημα γιατί δεν θένω να πάω στην κοπέλα μου.. Την αγαπώ.. και μου λείπει.. Θέλω να ξαναγίνω όπως ήμουν..
    Last edited by antonis9001; 29-01-2011 at 00:58.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    123
    κατι παρομοιο ειχα παθει και εγω πριν 2 χρονια, το ανχος δεν εφευγε, ολα μου φαινοντουσαν ανουσια και αρχισα να απομονωνομαι και να κλεινομαι στον εαυτο μου σταδιακα... τωρα ειμαι σε κεντρο απεξαρτησης για ηρωινη... ποιος θα το φανταζοταν... ΕΓΩ! ΗΡΩΙΝΗ!! ΕΓΩ?! και το πουστικο το χορτο στην αρχη ηταν μια χαρα ρε γαμωτο.. καλως ηρθες στην κολαση φιλε..

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    18
    ευχαριστώ ρε για την συμπαράσταση.. :Ρ

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    18
    Δεν είμαι χασικλής.. απλά εκείνη την μέρα έτυχε να έχει ένας γνωστός.. ούτε νιώθω την ανάγκη ότι θέλω να κάνω.. αυτά για να μην παρεξηγιθώ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    123
    οχι ρε ενταξει πλακα κανω επειδη βαριεμαι σορρυ... πιστευω αμα χαλαρωσεις λιγο θα σου περασει... προσπαθησε νασαι συνεχεια με παρεα να απασχολειτε το μυαλο αυτο θα σε βοηθησει νομιζω..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    18
    και εγω αυτό πιστεύω.. αλλά δεν έχω την όρεξη!! την τετάρτη ήμουν με φίλους για καφέ και το είχα ξεχάσει και γελούσαμε.. μετά μόλις γύρισα σπίτι και σκεφτόμουν πάλι τα ίδια ξανά άρχισε αυτό το πράμα..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    123
    δε ξερω τι να σ πω ρε φιλε φοβαμαι μη σε μπερδεψω χειροτερα καλο θαταν να πας μια βολτα σε εναν ψυχολογο να τα πεις λιγο, εμενα μου ειπαν οτι το χορτο μου εβγαλε ψυχολογικα τραυματα απωθημενα... εχεις τιποτα παρανοιες, περιεργες σκεψεις κλπ?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    18
    αυτά που έγραψα δεν είναι περίεργες σκέψεις;;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    123
    ναι γαμησετα δεν ξερω δεν μπορω να σε βοηθησω μονο κοιτα να κανεις κατι να το λυσεις και μη την πατησεις σαν εμενα... σου προτεινω να πας σε ψυχολογο, απλα αμα σου πει για χαπια πες του οχι και πως θες απλα να καταλαβεις τι σου συμβαινει.. καληνυχτα και καλο κουραγιο..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    κανεις μακροχρονια χρηση?Εχει σημασια αυτο που σε ρωταω....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    εχεις απαντησει νταξει δεν το ειχα δει σορυ...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    θα σου περασει. απλα σου εδειξε οτι δεν ειναι για σενα τα ...χορτα

  14. #14
    Ολα αυτα φιλε μου τα ειχα περασει και μου ειχαν πει οτι ειναι διαταραχες πανικου και δεν χρειαζεται να απελπιζεσαι και οσο για τις ενοχες δεν σε βοηθανε πουθενα απλα σε κανουν να νιωθεις χειροτερα

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    18
    λές ρε φίλε μου?? και πόσο καιρό θα είμαι ακόμα έτσι;; σκέφτομαι πολύ αρνητικά για όλα.. λες να με βοηθούσε κάτι;; πχ, ένα διάλειμμα με την κοπέλα μου μέχρι να το ξεπεράσω;; γιατί όσο την σκέφτομαι και αμέσως μου έρχεται στο μυαλό ότι δεν θέλω να πάω, γενικά να κάνω τίποτα με ταράζει.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!
    By loopoftime in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 29-08-2010, 19:28
  3. Δεν ξερω ...
    By sad/butterfly in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 26-07-2010, 04:02
  4. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 20:32
  5. Δεν ξέρω
    By jimjim in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 08-12-2006, 15:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •