νιωθω απιστευτη θλιψη-θυμο-απαθεια..ολα αυτα μαζι..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105

    νιωθω απιστευτη θλιψη-θυμο-απαθεια..ολα αυτα μαζι..

    καλησπερα!!!!ρε παιδια δεν ειμαι καλα!!!ενω θα μπορουσα να κανω τοσα σημερα καθομαι απο το μεσημερι στο σπιτι και πηγαινω απο εδω και απο εκει χωρις λογο.που κ που εκλαψα και ηθελα να ουρλιαξω απο θυμο.δεν ξερω,νιωθω απιστευτη θλιψη για ολα..ειμαι και τοσο ενοχικη ρε γαμωτο!!!νομιζω οτι δεν αξιζω,οτι για ολα εχω φταιξιμο και μαλιστα το μεγαλυτερο.νιωθω τοσο ευκολα απορριμενη και τα βαζω με τον εαυτο μου.δεν βρισκω αλλο τροπο να αντιδρασω..βγαζω κ τοσο ευκολα σεναρια...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    για γίνε λίγο πιο συγκεκριμένη...
    http://www.mazi.org.gr/

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    αυτα που περιγραφεις μου συμβαινουν σε καθημερινη βαση θα μπορουσαμε να πουμε, ειδικα οταν νιωθω οτι μου φταιει κατι. προσπαθησε να βρεις μηπως σου φταιει κι εσενα κατι λοιπον, ειτε ειναι η μοναξια, ειτε η βαρεμαρα, και αντιμετωπισε το. η ενοχη δε ξερω που οφειλεται, μηπως νιωθεις ενοχες που εισαι μονη ? οτι φταις εσυ δηλαδη, κι οχι οι αλλοι ? επισης δε καταλαβαινω αυτο που ειπες περι σεναριων, γραψε περισσοτερα αν θες.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    αλικη! πολλές φορές η πραγματικότητα μας πληγώνει , και τότε ίσως ήρθε η στιγμή να κοιτάξουμε μέσα μας για να δουμε τι δεν παει καλα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    λοιπον για να ειμαι πιο συγκεκριμενη μην σας μπερδευω κ εσας αδικα!!αν θυμαστε καποιοι ελεγα οτι το αγορι μου με χωρισε επειτα απο τοσα χρονια που με ξερει πατωντας στα οικονομικα του προβληματα.δηλαδη μου ξεκαθαρισε οτι με αγαπαει και με θελει ακομη πολυ αλλα ειναι κριμα για εμενα να ταλαιπωρουμαι διπλα του εξαιτιας των οικονομικων του προβλ...λοιπον οσον αφορα αυτο ειπα για τα σεναρια.θεωρω οτι εγω ειμαι λαθος,οτι καποιες συμπεριφορες μου οδηγησαν εκει...καποια νευρα,καποιοι παραλογισμοι...ενω ξερω οτι δεν ειναι ετσι καταβαθος..μου το ξεκαθαρισε οτι σε ολα ημουν σωστη αλλα εγω εκει...να αυτομαστιγωνομαι...γιατι ρε γαμωτο??συνεχεια αυτο λεω....το ξερω οτι δεν ειμαι η μονη που χωριζω..υπαρχουν και χειροτερα,ναι, το αναγνωριζω...και το χειροτερο,ξερω οτι εχω ηδη πολλα καλα κια το ακομη χειροτερο οτι μου το υπενθυμιζουν ολοι.....κι εγω παντα(ειδικα τωρα)πιστευω πως εχω να ανεβω ακομη τεραστια σκαλοπατια ωστε να γινω αρκετα καλη..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    αλικη εσυ πως νιωθεις γι'αυτον? Εισαι ετοιμη να πας παρακατω? Να σου πω την αληθεια δε μου ακουγεται και πολυ πειστικος ο λογος περι οικονομικων προβληματων και επειδη κι απο αλλα που εγραψες εδειχνε να σε εχει καπως στην αναμονη μηπως δεν ειναι γενικα τα πραγματα οπως τα εχεις στο μυαλο σου? Δε φταιει ποτε μονο ο ενας σε μια σχεση, δεν ωφελει να κατηγορεις μονο τον εαυτο σου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    το ξερω ..κι εμενα δεν μου ακουστηκε εξαρχης πειστικο αυτο..αλλα γιατι να ασχολειται μαζι μου ενω θα ειχε κατι αλλο να ασχοληθει,αν αυτο εννοεις??αυτο ομως δεν θα μπορουσα να το αντεξω.συμφωνα με αυτον ολα του τα εδινα οπως ηθελε.γιατι λοιπον να γινει κατι αλλο?δεν ανησυχω παντως,οπως ειπα και σε αυτον ολα μαθαινονται κια ειδικα εδω που μενουμε εμεις.τι να πω???για αυτο σου λεω με κατηγορω συνεχως ...φοβαμαι ,δεν θα αντεξω κατι τετοιο..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    τωρα φταιω εγω αν αρχισω να αλλαζω χαρακτηρα κ να τυρραναω οποιον βρεθει στο δρομο μου?για πειτε..καπως ετσι αρχιζουμε να γινομαστε" τσ....ς " δυστυχως..βασισμενες σε τετοιες συμπεριφορες ειμαστε οι περισσοτερες απο εμας κια μετα την πληρωνουν οι υπολοιποι επομενοι..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Quote Originally Posted by αλίκη! View Post
    το ξερω ..κι εμενα δεν μου ακουστηκε εξαρχης πειστικο αυτο..αλλα γιατι να ασχολειται μαζι μου ενω θα ειχε κατι αλλο να ασχοληθει,αν αυτο εννοεις??αυτο ομως δεν θα μπορουσα να το αντεξω.συμφωνα με αυτον ολα του τα εδινα οπως ηθελε.γιατι λοιπον να γινει κατι αλλο?δεν ανησυχω παντως,οπως ειπα και σε αυτον ολα μαθαινονται κια ειδικα εδω που μενουμε εμεις.τι να πω???για αυτο σου λεω με κατηγορω συνεχως ...φοβαμαι ,δεν θα αντεξω κατι τετοιο..
    Ναι αν εννοεις το να κανει αλλη σχεση και να κυκλοφορει δημοσια μπορει οντως να μαθευεται αν εισαι σε κλειστη κοινωνια, αλλα το να ηθελε ας πουμε κανεις απλα να πηγαινει με αλλες κι οχι κατι σταθερο πως ακριβως θα μαθευοταν? Ενταξει υπαρχει και η περιπτωση οτι οντως μπορει να ειναι πιεσμενος απο αλλα πραγματα και να θελει χρονο οκ, αλλα οπως τα εχεις περιγραψει γενικως τα πραγματα και σε αλλα θεματα δε μου πολυκολλαει γιατι ειχες πει νομιζω οτι δε θα πηγαινατε και σοβαρα γιατι ειστε διαφορετικοι. Και με λιγα λογια δηλαδη εσυ τωρα εισαι σε αναμονη μηπως τα ξαναβρειτε και δεν κανεις τιποτα με αλλον αλλα αυτος με δεδομενο οτι ειστε χωρισμενοι μπορει να κανει ή να μην κανει, δεν ξερεις σιγουρα. Και αν τυχει και τα ξαναβρειτε μετα απο μηνες εσυ θα εισαι στην αναμονη ολο αυτο το διαστημα και αυτος δεν θα ξερεις ακομα τι εκανε ή τι κανει? Δοκιμασες ποτε να του πεις οτι εχεις γνωρισει καποιον αλλον?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    ναι ειχα πει οτι δεν τα πηγαιναμε σοβαρα γιατι αυτος καθε τρεις και λιγο ελεγε δεν εισαι για μενα,δεν αξιζεις τετοια ζωη κ.τ.λ και μαλιστα τον τελευταιο καιρο ηταν εντονα προβληματισμενος οτι ειναι καιρος που με γνωριζει,που με λατρευει κ.τλ και δεν θελει να με χασει αλλα δεν θα γινει καποια στιγμη?ετσι ελεγε..του εχω πει απειρες φορες για αλλες ...δεν λεει να παραδεχτει τιποτα,μην σου πω οτι με θεωρει και τρελη...`οπως ειπα κια πανω οταν τον ρωτησα μεσα τον πανικο μου τι ηταν αυτο που του ελειπε?η απαντηση ηταν τιποτα!!!βγαλε τωρα εσυ ακρη γιατι εγω δεν..........

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    αλίκη! εμείς οι άνδρες είμαστε ιδιαίτερα ευαίσθητοι στον οικονομικό τομέα. Όμως εκεί φαίνεται η χρησιμότητα της γυναίκας η οποία στην πιο δύσκολη στιγμή του άνδρα, θα του δώσει τον χρόνο του (χωρίς να απαιτήσει να της εκμυστηρευτεί τον πόνο του) να σκεφτεί και να ανασάνει μόνος του (εμεις οι ανδρες ξεπερναμε τα προβληματα μας μονοι - ενω εσεις θελετε να μιλησετε για αυτα σε αλλους. Αυτη ειναι μια βασικη διαφορα μεταξυ των δυο φυλων και συχνα κανει τη γυναικα να σκεφτεται οτι το γεγονος πως ο καλος της δεν της λεει τι τον απασχολει δειχνει οτι δεν την θεωρει αξια να ακουσει) και εν τελει θα ειναι εκει να του προσφερει την τρυφεροτητα και την γλυκητυτα ωστε να ξεχαστει .

    Ισως αν εσυ αντι να πανικοβαλλεσαι κατανοουσες την δυσκολη στιγμη που περνα και του εδινες τον απαραιτητο χρονο, θα μπορουσε να υπαρξει μια εκτιμηση της ελευθεριας που του παρεχεις και μια επιστροφη σε σενα.

    Η πιεση μιας γυναικας για γρηγορα αποτελεσματα και γρηγορες αλλαγες ειναι η βασικη αιτια απομακρυνσης των ανδρων με διαφορες προφασεις (βασικοτερη των οποιων τα εργασιακα)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    ναι βρε εσωτερικη δυναμη..εγω σου λεω το κατανοω αλλα 1,5 μηνα κανω υπομονη...με παιρνει τηλεφωνα και εγω δεν τον ενοχλω καθολου.ξερει οτι του εχω αδυναμια και θεωρει οτι εγω παντα θα ειμαι εδω!αλλα εμενα ποιος με ρωτησε??κι αυτος με πιεζει..με πιεζει να τον βλεπω αλλιως μεχρι να βρει τον εαυτο του...ποιος ομως νομιζει οτι αυτο ειναι ευκολο??

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    315
    Προσπαθήσατε να αναζητήσετε τις αιτίες που σας έφεραν σε αυτό το σημείο ;

    Εσύ βρήκες ποιες συμπεριφορες σου σε εφεραν σε αυτο το σημειο;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    κοιτα δεν το περιμενα αυτο το πραγμα.δεν υπηρχαν αιτιες περα απο καποιες διαστασεις αποψεων...αλλα ρε γαμωτο ποσο αιτια μπορει να ειναι αυτη που μπορει να διαλυσει μια σχεση και να μην προσπαθησεις να τις λυσεις??βασικα εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι διπλα μου ενιωθε καπως...σαν τη μυγα μες στο γαλα...ειπαμε εχουμε και μια"επαγγελματικη"διαφορα που μπορεις να την πεις και κοινωνικη.εγω ποτε μου δν τον εκανα να νιωσει ασχημα ισα ισα που τον ανυψωνα...αρχισω να πιστευω πως οσο πιο πολυ συμπληρωνεις αυτα που θελει ο αλλος τοσο πιο γρηγορα τον χανεις...τι να πω????παντως εγω οπως ειπα δεν τον ενοχλησα καθολου απο την ωρα που εγινε ο χωρισμος...αυτος παντα μηνυματα και τηλεφωνα ....

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    αλίκη, αν θυμάμαι καλά, στα προηγούμενα θέματα που έλεγες για τη σχέση σου, δεν ήσουν εσύ σίγουρη αν θέλεις-μπορείτε να προχωρήσετε μαζί. Μάλιστα είχες αναφέρει ότι δεν ένιωθες άνετα με τη συμπεριφορά του, ότι δλδ δεν είχε 'τρόπους' και ένιωθες κάποιες φορές ότι σε 'ρεζίλευε', σωστά? Αυτή τη στιγμή λοιπόν που μιλάμε, ΕΣΥ είσαι σίγουρη ότι θα ήθελες να συνεχίσεις τη σχέση σου με αυτόν, έχεις επεξεργαστεί τις δικές σου αμφιβολίες?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Έλλειψη κινήτρων, απάθεια, κενό
    By apathy in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 24
    Last Post: 28-07-2019, 03:10
  2. Απιστευτη θλιψη
    By Al0ne in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 18-12-2011, 21:57
  3. Απάθεια, κακοδιάθεσία...τι έχω;
    By manoula in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 32
    Last Post: 31-07-2010, 22:50
  4. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20
  5. Νιώθω πως απειλούμαι από άλλες και από το θυμό μου θα πάω φυλακή!
    By donald_girl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 04-01-2010, 11:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •