εξάρτηση απο cipralex? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 94
  1. #31
    α τελικά είχα ζαλάδες.....με πρόδωσαν τα προηγούμενα μηνύμα τώρα που τα κοιξατα. αλλά το είχα ξεχάσει οτι τις είχα. έχω επιλεκτική μνήμη φαίνεται.....αναπνοές

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,004
    Εμενα ο γιατρος μου ειχε προτεινει να αλλαξω το σεροπραμ με τσιπραλεξ και ηταν μια αποτυχια, με το τσιπραλεξ ειχα νευρα και και γινομουν επιθετικος - την 2η μερα επεστρεψα στο σεροπραμ το οποιο παιρνω και μεχρι τωρα. Προτιμω το σεροπραμ και λογω τιμης γιατι το αγοραζω πια

  3. #33
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    kalimera!! perno cipralex edo kai 3misi mines!! xaris ayta vrika kai pali ton palio kalo mou eauto! pragmatika me voithisan polu kai me tin katathlipsi kai me tis kriseis pamikou!!! edo kai 2 mines omos kathe vradu pou pefto na koimitho exo suxnouria!! mono prin koimitho!! apo ti stigmi pou tha xaploso prepei na sikotho alles 4 fores gia na pao "kai kala" wc giati ta oura einai elaxista!!! k i mitera mou pou ta pernei mou leei oti to pathainei suxna!!! uparxei periptosi na einai apo ta cipralex????? :D

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Και ανοίγουν την όρεξη και μειώνουν τη λίμπιντο, 10 κιλά σε ένα χρόνο έβαλα, για τη λίμπιντο δεν ξέρω για άλλους αλλα εμένα και την Charlize Theron να μου φέρουν πρέπει να προσπαθήσει πολύ για να με ανάψει! Πολύ αντι-κούκου τα ρημάδια..
    Αχαχαχαχα!

    Καλησπέρα παιδιά. Παίρνω κι εγώ το cipralex 10mg εδώ και 6 μήνες και αισθάνομαι όπως ακριβώς ο φίλος. Έχω βάλει και 5 κιλάκια.

  5. #35
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    80
    αμαν βρε παιδι μου!! εγω μια χαρα "λιμπιντο " εχω!! και οσο για το φαγητο 4 μηνες που τα περνω 1μιση κιλο εβαλα! βεβαια ημουν κ λιποβαρης αρα τα χρειαζομαι! ρε παιδια με τη συχνουρια το βραδυ τι γινεται το εχει κανεις αλλος??

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144
    καλησπερα στην ομαδα των Cipralex.
    απο αυριο ξεκιναω τα σιπραλεξ ,διαβασα αρκετα ενθαρυντικα εδω .μακαρι να γινει το ¨θαυμα¨και να παρω λιγακι τα πανω μου .
    θα σας ξαναγραψω για το πως παω με τα καινουρια μου χαπακια .........

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    3
    Καλησπέρα και από εμένα και έγω πασχω από κρίσεις πανικου και κατάθλιψη υπιας μορφής ο γιατρός μου συνέστησε και εμένα cipralex με bespar στην αρχή μαζί και μετά μόνο το cipralex τελικά βρε παιδιά έχει πράγματι αποτελέσματα αυτό το χάπι η δεν πρόκειται να δω διάφορα στα σύμπτωμα που έχω και εννοώ ( μουδιασματα Σε διάφορα σημεία του σώματος ,ναύτια καθημερινά τις περισσότερες ώρες της ημέρας,αίσθημα παγωματος στα άκρα τιναγματα μεταξύ ύπνου και ξυπνιου την ώρα που πας να κοιμηθεις γιατί νιώθω βάρη το κεφάλι μου και γενικά άγχος που διαρκεί 1 με 1:30 ώρα την ημέρα τουλάχιστον 3-4 φορές την ημέρα! Συγνώμη αν σας κούρασα! Αλλά φοβάμαι και δεν θέλω να ξεκινήσω να παίρνω χάπια γιατί νομίζω ότι θα έχω εξάρτηση απο αυτά στο μέλλον αν αρχίσω την θεραπεία!! Εσείς τι γνώμη έχετε; Ευχαριστώ!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144
    καλησπερα viperxxl δεν μπορω να σου πω για τα σιπραλεξ ,εχει 2 εβδομαδες μονο που τα παιρνω ,ελπιζω να κανουν το ¨θαυμα ¨τους και να δω λιγο φως στον οριζοντα.
    η ψυχιατρος μου ειπε αλλες 2 εβδομαδες για να δουμε πως θα παει και μετα βλεπουμε .εγω υποφερω 12 χρονια,φοβιες και καταθλιψη ,αφου δεν ειδα αποτελεσμα με την ψυχοθεραπεια και αφου ο οργανισμος μου δεν εκανε καμια κινηση να το ξεπερασει μονος του ειπα να το ριξω στα χαπια .νομιζω οτι λιγο καλυτερα θα αισθανεσαι .απο το τιποτα καλο δεν ειναι και αυτο ?

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    13
    καλησπερα sandy 25 ,ξεκινησα κι εγω τα sipralex εδω και 10 μερες περιπου.Μιας και προηγεισαι απο εμενα ενα μηνα περιπου ,πως πας?Εχεις δει
    καμμια βελτιωση?

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    13
    καλημερα παιδια κανενα νεο κανεις?Εγω ειμαι στις 2 βδομαδες cipralex ,δεν μπορω να πω να πω οτι εχω δει τεραστιες διαφορες,
    δυστυχως τα σωματικα συμπτωματα που εχω(πονοι παντου) δεν εχουν υποχωρησει.Το μονο που βλεπω ειναι οτι εχει βελτιωθει ο υπνος
    μου -δυστυχως εχει παραβελτιωθει γιατι καθε βραδυ κατα τις 9.30-10 ειμαι ψοφιος.Εσεις πως πατε?



    Quote Originally Posted by LARY View Post
    καλησπερα sandy 25 ,ξεκινησα κι εγω τα sipralex εδω και 10 μερες περιπου.Μιας και προηγεισαι απο εμενα ενα μηνα περιπου ,πως πας?Εχεις δει
    καμμια βελτιωση?

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    3
    Έγω δεν έχω νεότερα γιατί δεν έχω ξεκινήσει την θεράπεια ακόμα!! Αλλα νιώθω καλύτερα γιατί άρχισα να κάνω πράγματα γενικά και να ξεφυγω άπο την καθημερινή μιζέρια!! Ανχος και ζαλαδα έχω ακόμα όχι όμως τόσο έντονα! Προσπαθώ να κάνω διάφορα και να απασχολω το κεφάλι μου ώστε να ξεφευγω!! Όσοι έχετε νεώτερα παντός ενημερώστε ! Κουράγιο σε όλες και όλους!

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by gingertania1985 View Post
    Καλησπέρα,

    Εγώ τα παίρνω εδώ και 25 μέρες. Σε πόσο καιρό ήσουν καλύτερα; Είχες και κατάθλιψη ή μονο αγχος;

    Καλησπέρα. Ειναι πολυ φιλολογικό γιατι μπορει να σας πιάσει και σε 1,5-2 μήνες.

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    6
    Καλησπέρα. Μπορει να κάνει και 1,5-2 μήνες να σας πιάσει. Χρειάζεται λίγο υπομονή. Μετα θα ειναι πολυ καλύτερα και για το άγχος και για την κατάθλιψη.

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    6
    Πολυ σωστα. Υπαρχουν τέτοιου είδους παρενέργειες. Οπότε πρέπει να τεθεί στόχος κάποια στιγμη να γίνετε καλα και χωρίς αυτα. Χρειάζεται όμως λιγάκι υπομονή. Σιγα σιγα.

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    6
    το μήνυμα διαγράφηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των ορων χρήσης. Απαγορεύονται οι προτροπές για λήψη/διακοπή φαρμακευτικής αγωγής.
    Last edited by Aeon; 01-02-2018 at 19:03.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. cipralex+xanax αποτελεσματικοτητα εξαρτηση
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 26-07-2017, 01:27
  2. Cipralex
    By obom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 08-03-2013, 15:27
  3. Cipralex vs Seroxat
    By BrainTrance in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 26-03-2009, 05:16
  4. Cipralex kai odontostoixia
    By equinox in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 06-11-2008, 01:29
  5. CIPRALEX Τι γνωριζεται?
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 23-08-2008, 21:38

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •