ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ! - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    λολ και γω αυτο νομιζα μολις ειδα το αντε γεια.... η καρδια μου εκανε κρακ απο την αγωνια....λολ
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Ναι εντελως... Ημουν ετοιμος να μπω με κατι του στυλ "Οχι ρε συ ρεϊν, μην το κανεις, μη σε αγγιζουν αυτα, δεν το αξιζει ο παλιομπ-"

    κλικ,


    α οκ!! ναι. καλα τους εκανες. =Ρ
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Και πολύ καλά κάνεις που είσαι περήφανη! Μπράβο σου RainAndWind! Δυστυχώς, μόνο έτσι καταλαβαίνουν εκείνοι, αν καταλαβαίνουν δηλαδή κατι, που πραγματικά πολύ αμφιβάλλω.. Με την ευκαιρία, να δηλώσω και εγώ περήφανη για τον εαυτό μου αφού έχω 5 μήνες να μιλήσω με τον πατέρα μου μετά από μία αντιπαράθεση που είχαμε.. Μάλιστα, έστειλε τη φιλενάδα του εκεί γύρω στα Χριστούγεννα να μεσολαβήσει να τα ξαναβρούμε γιατί όπως είπε και εκείνη: " Άγιες μέρες έρχονται". Και εγώ με απόλυτη φυσικότητα απάντησα: "Και αυτό τί σημαίνει? Ότι θα έρθει η καλή νεράιδα να με αγγίξει με το μαγικό της ραβδάκι και όλα θα σβηστούν από τη μνήμη μου?" Το θέμα ήταν ότι δεν ήθελε απλά να κάνει μία κίνηση να τα βρούμε σαν πατέρας με κόρη, στην ουσία ήθελε να τον πάρω τηλ. με ύφος κλαμμένης γάτας και να ζητήσω συγγνώμη!!!.........ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Τώρα, όσον αφορά την άρνηση της RainAndWind για το αυτοκίνητο, εγώ την καταλαβαίνω. Νομίζω εντάσσεται στο πλαίσιο της ανεξαρτητοποίησής της - υλικής και συναισθηματικής. Πριν τσακωθώ με τον πατέρα μου που με είχε φέρει στο αμήν θυμάμαι έλεγα: "Ε, δε μπορεί για 200 ευρώ που μου δίνει για τον ψυχίατρο το μήνα να μου γ...ει την ψυχολογία!" Βέβαια, όσο περνάει ο καιρός συνειδητοποιώ ότι η μεγαλύτερη μαγκιά είναι να παίρνεις ότι είναι διατεθειμένοι να σου δώσουν χωρίς να αισθάνεσαι υποχρέωση ή ενοχή. Ο πατέρας μου μετά το όλο θέμα συνεχίζει να μου φέρνει τα 200 ευρώ, μόνο που τα δίνει στη μητέρα μου πλέον. Όντας μη οικονομικά ανεξάρτητη τα παίρνω για να συνεχίσω τη θεραπεία μου, έστω και έτσι.. Στην τελική, σκέφτομαι ότι είναι το λιγότερο που μπορεί να κάνει μετά από όλα όσα πέρασα και εξαιτίας του.

    Κλείνοντας... ντρινννν!!
    RainAndWind: ναι?
    brother: έλα, καλημέρα! να σου πω, θα φάμε οικογενειακά απόψε, θα έρθεις?
    RainAndWind: α ωραία, ναι, τί ώρα να έρθουμε?
    brother: Εννοείται ότι θα έρθεις μόνη, ξέρεις καλά ότι δεν τον συμπαθούμε...Τί λες, θα έρθεις?
    RainAndWind:http://www.youtube.com/watch?v=7cSudpyEU9w
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    αχ τελειο το μικροοοοοοοοοοο!


    ρε μακαρι να ξεραν και κεινοι τι ηθελαν!!!!

    ευχομαι να βρουμε εμεις τουλαχιστον μεσα εξω πανω και περα απο το υγειες κατα τη γνωμη μου αντε γειαααααααααα!


    no no no
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Προσωπικά ξεκίνησα από πολύ νωρίς το ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ...
    Είναι ο ισχυρότερος λόγος που πέρασα αυτά που πέρασα. Η τιμωρία στην ανυπακοή και ο εξοργισμός για ένα τόσο ανάποδο πλάσμα αχαχα ή καλύτερα εδώ λέει να αρχίσω τα λολ επιτέλους μιας και μια χαρά άτομο είμαι απλά με εκ διαμέτρου αντίθετες αντιλήψεις με αυτές των γονιών σογιών και λοιπών άλλων.
    Αυτό βέβαια το εκ διαμέτρου αντίθετες με έχει προβληματίσει πολύ κατά καιρούς και έχω καταλήξει ότι ίσως σε κάποιες περιπτώσεις να ταυτίζεται με τις ολόιδιες μεταμφιεσμένες στο αντίθετο.

    Σπάνια έχω υποχωρήσει συνειδητά - δε θυμάμαι κιόλας.
    Το αποτέλεσμα ήταν να μου βγει το 'όνομα'. Πλέον έχω τον ρόλο μου στο οικογενειακό σύνολο και τον συνήθισαν. Το θέμα παρέμεινε σε μένα όμως.

    Ναι πάντα έκανα το δικό μου και πάντα υποστήριζα τα θέλω μου μα ...το δικό μου 'είναι' δεν ήταν ποτέ αποδεκτό εξ ολοκλήρου. Είμαι η ιδιότροπη, η 'χαμένη', 'άλλο φρούτο', οι αμαρτίες που πληρώνουν ... το μαύρο πρόβατο.
    Είναι δύσκολο να ανταπεξέλθει (να μείνει ανηπερέαστος) κάποιος στην μη αποδοχή διαρκείας από και καλά δικούς του ανθρώπους.
    Προσωπικά ένα κομμάτι μου ' το άρρωστο ' θα'λεγα, δίνει βάση σ'όλο αυτό. Τους επιβεβαιώνει με την αποτυχία μου (που βέβαια προκαλεί το ίδιο κομμάτι μέσω της ανασφάλειας και αυτοαπόρριψης), με την αρρώστεια μου και δεν ξέρω και γω με τι άλλο. Παρόλο το τίμημα ποτέ μα ποτέ δε μετάνιωσα για το ' άντε γεια ' για την υποστήριξη των θέλω μου και του 'εγώ' μου.
    Και είμαι πολύ περήφανη γι'αυτό. Γιατί έτσι μπόρεσα να κερδίσω τη δική μου ζωή και όχι τη ζωή
    που μπορεί κάποιοι άλλοι να επέλεγαν για μένα.
    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ λοιπόν.....

    Άντε γεια, πλέον πρέπει να πω και σ'αυτό το κομμάτι μέσα μου ....
    Και σ'αυτή τη φάση είμαι.
    ( Με άλλα λόγια προσωπικά έχω πει ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ σε άπειρες συνεστιάσεις, επιθυμίες, απαιτήσεις αλλά ποτέ δεν είπα ένα ολοκληρωτικό
    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ στους ίδιους τους γονείς μου μέσα μου. Και είναι αυτή η αποδεκτική μου πλευρά στα πρόσωπά τους που συντηρεί το άρρωστο
    κομμάτι μου.)

    Τώρα ρέιν για το αυτοκίνητο !
    Άρχισαν τα όργανα.. Προηγούμενη βδομάδα 'σου προσφέρω αυτοκίνητο' και τη νυν 'έλα μόνη όμως' ... άστα να χτυπάνε και να χορέψουν μόνοι τους λολ

    Ξέρω πάρα πολύ καλά το αντάλλαγμα και δυστυχώς ήρθα στην ανάγκη τους απ'το Μάη και μετά. Εκεί να δειτε .. με έζωσαν τα φίδια.
    ΑΛΛΑ, παιδεύτηκα πολύ, έψαξα μέχρι οικογενειακό δίκαιο, το φιλοσόφησα και είδα το ότι θα μου προσφέρουν μια οικονομική βοήθεια είναι σταγόνα στον ωκεανό μπροστά σε αυτά που έπρεπε να είχαν κάνει ή να μην είχαν κάνει σαν γονείς. Δε λέει κάτι.
    Μπορεί να ήταν έτοιμοι να με φορτώσουν υποχρεώσεις ,τόκους (ΔΝΤ) (ω τι ειρωνεία! τη στιγμή που είναι υπερχρεωμένοι απέναντί μου! .. εδώ και χρόνια!) αλλά ευχαριστώ δε θα πάρω.
    Το χρησιμοποίησαν ήδη 2 φορές σε καυγάδες με άσχημο τρόπο.

    Έχω αρχίσει να απενεχοποιούμαι σχετικά με την όποια προσφορά.
    Ευτυχώς γιατί αλλιώς, ειδικά τώρα, δεν θα την πάλευα.

    Το ιδανικό θα ήταν να πάρεις το αυτοκίνητο τζάμπα ή έστω με μια μικρή προκαταβολή χεχεχε να μην πληρώσεις δλδ ας και να ζητήσουν άλλωστε στο συμβόλαιο γράφει προσφορά αγάπης ας πρόσεχαν, κλείνεις τηλ, αλλάζεις διεύθυνση και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ (αχ πολύ μου άρεσε!).
    Γιατί πραγματικά είναι κάτι ελάχιστο ως μηδαμινό από έναν γονιό με τόσες ελείψεις.

    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ... ΠΩΩΩΩ ατάκα με την εικόνα του τσουκαλά κιόλας !!!!!
    ρις άπαιχτη !!!!!!!!!!

    ( θα το κάνω υπογραφή! )

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by Arsi View Post

    Σπάνια έχω υποχωρήσει συνειδητά - δε θυμάμαι κιόλας.
    Το αποτέλεσμα ήταν να μου βγει το 'όνομα'. Πλέον έχω τον ρόλο μου στο οικογενειακό σύνολο και τον συνήθισαν. Το θέμα παρέμεινε σε μένα όμως.

    Ναι πάντα έκανα το δικό μου και πάντα υποστήριζα τα θέλω μου μα ...το δικό μου 'είναι' δεν ήταν ποτέ αποδεκτό εξ ολοκλήρου. Είμαι η ιδιότροπη, η 'χαμένη', 'άλλο φρούτο', οι αμαρτίες που πληρώνουν ... το μαύρο πρόβατο.
    εγω εκμεταλλευτηκα δεοντως ότι ο πατερας μου θεωρειτο το μαυρο προβατο της οικογενειας του, κ η οικογενεια της μανας μου δεν τον χωνευε, οποτε ήταν παρα πολυ φυσικο να λενε ε κορη του Ταδε ειναι, γιαυτο ειναι "ετσι" (μαυρο προβατο, επαναστατρια, αγενης, μυστηρια, σνομπ κ ο,τι αλλο θες κτλ κτλ), οποτε ημουν μια χαρα δε με πειραζε κανεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σε ευχαριστω βρε μπαμπα!
    Περασα διαστηματα που τους μισουσα ολουσ κα δεν παταγα σε γαμους κηδειες γιορτες κ βαφτισια, αλλα τωρα αισθανομαι περιφημα με ολους, σε οσους μου μιλανε τους μιλαω, σε οσους δε μου μιλανε αδιαφορω, και αισθανομια υπεροχα!
    Με τη μαμα μου ειχα θεματακια οταν δεν γουσταρε καποιον πρωην, αλλα εχω δει οτι τελικα ειχε πεσει μεσα, αν και οταν φερεσαι με ασχημο τροπο χανεις το δικιο σου!! Με ειχε για ντουβαρι κ για αναισθητη γιαυτο μου φεροταν κ ασχημα πολλες φορες, αλλα οταν επιτελους εσπασα κ ειδε οτι δεν ειμαι ντουβαρι ειναι σχεδον τελεια μαζι μου! Τωρα εχω ηρεμησει κ εγω εχει ηρεμησει κ αυτη, φτου να μη μας ματιασω τοσο καλα δεν ημασταν ποτε αλλοτε!

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    εγω εκμεταλλευτηκα δεοντως ότι ο πατερας μου θεωρειτο το μαυρο προβατο της οικογενειας του, κ η οικογενεια της μανας μου δεν τον χωνευε, οποτε ήταν παρα πολυ φυσικο να λενε ε κορη του Ταδε ειναι, γιαυτο ειναι "ετσι" (μαυρο προβατο, επαναστατρια, αγενης, μυστηρια, σνομπ κ ο,τι αλλο θες κτλ κτλ), οποτε ημουν μια χαρα δε με πειραζε κανεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σε ευχαριστω βρε μπαμπα!
    Περασα διαστηματα που τους μισουσα ολουσ κα δεν παταγα σε γαμους κηδειες γιορτες κ βαφτισια, αλλα τωρα αισθανομαι περιφημα με ολους, σε οσους μου μιλανε τους μιλαω, σε οσους δε μου μιλανε αδιαφορω, και αισθανομια υπεροχα!
    Με τη μαμα μου ειχα θεματακια οταν δεν γουσταρε καποιον πρωην, αλλα εχω δει οτι τελικα ειχε πεσει μεσα, αν και οταν φερεσαι με ασχημο τροπο χανεις το δικιο σου!! Με ειχε για ντουβαρι κ για αναισθητη γιαυτο μου φεροταν κ ασχημα πολλες φορες, αλλα οταν επιτελους εσπασα κ ειδε οτι δεν ειμαι ντουβαρι ειναι σχεδον τελεια μαζι μου! Τωρα εχω ηρεμησει κ εγω εχει ηρεμησει κ αυτη, φτου να μη μας ματιασω τοσο καλα δεν ημασταν ποτε αλλοτε!
    αυτο ειναι τελειο! μπραβο σου και ειλικρινα χαιρομαι για σενα!!!! ειλικρινα!!! τεοια να ακουω εδω στο φορουμ να φτιαχνομαι!!!!

    και εις τους αλλους με υγεια!!!!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    thanks!! κ εμενα ευχαριστα μαρεσει να ακουω, αυτα μας ανεβαζουν!!

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Να σας πω και το άλλο. Η οικογενειακή σύναξη δεν έγινε. Οι rebels αυξάνονται, έκανε και άλλος τη δική του αντίσταση. λολ, είναι υπέροχο!
    Και δεν το περίμενα επίσης.
    Ειναι θαυμασιο!!
    ..και καποιος αλλος προσπαθει να αποδεσμευτει ε?
    Ειδες λοιπον οτι ΜΠΟΡΕΙ,εχει την δυναμη, να το κανει χωρις εσυ να εισαι μες το αγχος??
    Μπραβο του!!!ποση ελπιδα σου δινει φανταζομαι!!
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    αλλα τωρα αισθανομαι περιφημα με ολους, σε οσους μου μιλανε τους μιλαω, σε οσους δε μου μιλανε αδιαφορω, και αισθανομια υπεροχα!
    Όντως αυτό είναι το ζητούμενο! Να είμαστε cool και να μην επηρεάζουν συμπεριφορές άλλων, τουλάχιστον σε μεγάλο βαθμό. Κ στα δικά μου!

  11. #56
    1. Πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει
    2. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Winston, σε πρόλαβε η researcher. Και δε σε πρόλαβε μόνο, αυτή έφτιαξε και σενάριο, λολ!
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    βασικα σκεφτομουν να ρωτησω ποιος ειναι ο τσουκαλας καθως ειμαι πληρως ασχετη απο ΤΒ, οποτε το ποστ του γουινστον ηταν πολυ κατατοπιστικο!

    η ρις εγραψε!

    γελασα κ με το βιντεακι με το μωρο στο μπανιο της κρις!!!!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  14. #59
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    51
    Προσωπικά δεν πάω πουθενά απρόσκλητη. Και όπως είπε πολύ εύστοχα κάποιος, μισή. Επίσης, όπως δε θέλω να μου επιβάλλουν τη γνώμη τους, δεν επιβάλλω και τη δική μου, οπότε δε θα τους επιβάλλω την παρουσία μας (μας, για να μην είμαι μισή). Αν είναι να διαλέξω ανάμεσα σε μένα ολόκληρη και σε εκείνους, διαλέγω εμένα. Εξάλλου, με τί ψυχή να πήγαινα να κάτσω, αν ήξερα ότι με δέχονται υπό όρους; Ζητιανάκι είμαι; Με τί διάθεση να καθόμουν μαζί τους αν απαρνιόμουν και άφηνα πίσω το άλλο μου μισό, ή αν αντίθετα του επέβαλλα να έρθει ανεπιθύμητος και απρόσκλητος;
    Όχι, λυπάμαι, αρκετά με τους περιορισμούς! Ποτέ ξανά μισή, το 'είναι' μου δεν το περιορίζω, ούτε το κόβω κομματάκια και το χαρίζω από δω κι από κει.

    Αυτό το 'μισή' τελικά, πολύ κλικ μου έκανε!

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Lou! View Post
    βασικα σκεφτομουν να ρωτησω ποιος ειναι ο τσουκαλας καθως ειμαι πληρως ασχετη απο ΤΒ, οποτε το ποστ του γουινστον ηταν πολυ κατατοπιστικο!

    η ρις εγραψε!

    γελασα κ με το βιντεακι με το μωρο στο μπανιο της κρις!!!!
    το videaki οντως τα σπαει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ο τσουκαλας ειναι ενας τελοςπαντων πολυ φανατικος οπαδος του ολυμπιακου εχει μια εκπομπη σε ενα καναλι και ασχολειται με αθλητικα ειναι σε στυλ γεωργιου.....(πιστευω να μην κανω και τοσο λαθος μια και δεν ξερω και πολλα απο ποδοσφαιρο ουτε βλεπω πολυ tv)
    οntopic τωρα ποτε δεν πρεπει να δεχεσαι να ακους κατι τετοιο και να μην αντιδρας.......δηλαδη τι παει να πει αυτο σε δεχομαι αλλα υπο προυποθεσεις???? σε θελω ετσι, ετσι και ετσι και χωρις αυτο, εκεινο και το αλλο?? Ρε αντε απο δω!!!!!! Οχι ποτε δεν θα εκανα κατι οπως μου το λεγανε η αλλοι κι αμα δεν παν μια εμενα η τον δικο μου εγω δεν τους παω δεκα αυτη ειμαι και δεν αλλαζω εκπτωσεις δεν κανω ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ!!!!!!!!!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Αντε παλι απο την αρχη...
    By vasos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 19-08-2010, 16:57
  2. άντε βρε παιδιά βοήθηστε μήπως την παλέψω και χωρίς τα χάπια
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 28-07-2010, 10:03
  3. ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ Νο 3 (ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..... Ή ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ;)
    By boubourina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 262
    Last Post: 20-10-2009, 14:10
  4. αντε παλι!!!
    By areti23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 06-02-2008, 09:40
  5. αντε να βρεις το φαρμακο που σου ταιριαζει...
    By lia in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 21-07-2006, 01:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •