οριακος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3

Thread: οριακος

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105

    οριακος

    πως καταλαβαινουμε αν καποιος ειναι οριακος??
    γεια σας!!!
    θα ηθελα την γνωμη σας για ενα προβλημα μου..
    ειχα χωρισει πριν ενα χρονο και τωρα ειμαστε σχεδον οπως παλια αλλα δεν εχουμε σχεση ακομα.
    ο φιλος μου λοιπον φερεται παραξενα παρολο που μου εχει δειξει πολλες φορες οτι νοιαζεται για μενα..ολα τον πειραζουν,συνεχεια βγαινει απο πανω και με κανει να νιωθω πολυ ασχημα..φερεται αλλοκοτα..την στιγμη που μιλαμε μπορει να του πω εγω κατι,οχι τιποτα το σοβαρο,και να μου πει δε θελω να μιλησουμε αλλο σημερα,χωρις να σκεφτεται την ψυχολογια μου..
    εγω δεν θελω να τα ξαναχαλασουμε γιατι την προηγουμενη φορα τελειωσε ασχημα και εγω πονεσα πολυ..

    σας ευχαριστω πολυ!!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Γειά σου d_o, καταρχάς δεν ξέρω να σε βοηθήσω, αλλά δεν επιτρέπεται να κάνουμε και διαγνώσεις σ'αυτό το σάιτ. Καλύτερα πάρε τηλέφωνο έναν ειδικό, ή πήγαινε σε ένα κέντρο ψυχικής υγείας αν έχει εκεί που μένεις, που είναι δωρεάν.
    Α! Βρήκα κάτι καλύτερο. Μπορείς να διαβάσεις εδώ http://www.psychologia.gr/disorders/...0disorders.htm για μεταιχμιακή διαταραχή προσωπικότητας, ή να πας στο φόρουμ εδώ http://www.e-psychology.gr/forum/for...κότητας και να διαβάσεις για άλλες περιπτώσεις οριακής-μεταιχμιακής προωπικότητας (είναι το ίδιο πράγμα). Ελπίζω να βοήθησα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Μηπως ειναι κ αυτος πιεσμενος απο το διαβασμα (το συνδεω με αλλο σου θεμα) κ του βγαινει ετσι ασχημα?
    Εγω παντως στην ηλικια σου δεν ειχα την ικανοτητα να συνδυασω διαβασμα κ σχεση μαζι. Μου ηταν πολυ δυσκολο! Μηπως κ ο φιλος σου ανηκει στην ιδια κατηγορια?
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

Similar Threads

  1. Ή ΕΙΣΑΙ ΟΡΙΑΚΟΣ Ή ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ
    By Kassi in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 10
    Last Post: 15-08-2011, 16:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •