τριτη λυκειου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    d_o δεν ξερω τι να σου πρωτοπω σ'αυτο το θεμα. Αν υπηρχε ενας λογος για τον οποιο θα γυρνουσαν πολλοι πισω τον χρονο να ξαναπανε 3η λυκειου ειναι το να ξαναπερνουσαν την χρονια χωρις το αγχος που ειχαν τοτε για τις πανελλαδικες, για το σχολειο, γενικα για ολα αυτα. Η υπερβολικη ανησυχια δεν πιστευω οτι μπορει να σε βοηθησει καπου , αντιθετα αργοτερα που μπορει να εισαι χαλαρος μπορει να σου βγει ολο αυτο το αγχος σε διαφορες μορφες.

    Μια συμβουλη που μπορω να σου δωσω ειναι να μην ανησυχεις τοσο για τους βαθμους στο σχολειο ή στο φροντιστηριο , διαβασε για να βγαλεις την υλη καλα και να 'σαι σιγουρος οτι θα τα πας μια χαρα στο τελος. Αν σε πιεσει ο χρονος για να ανταποκριθεις καλα και στα δυο, μην αγχωνεσαι, εσυ κοιτα απλα να εισαι προετοιμασμενος οταν ερθει η ωρα των εξετασεων, απο κει θα εξαρτηθει σχεδον ολο το κομματι που στο Ελλαντα ονομαζεται 3η λυκειου και γενικα σχολειο. Αν κανεις το καλυτερο αναλογα με τις ικανοτητες σου και τη διαθεση σου πιστευω αργοτερα θα εισαι και ευχαριστημενος με τον εαυτο σου. Δηλαδη μην χαραμισεις ικανοτητες που μπορει να εχεις, αλλα ταυτοχρονα μην αγχωνεσαι υπερβολικα.

    Οι επιλογες σου δεν ειναι τα δυο ακρα, δηλαδη ή οτι θα μπεις σε μια σχολη οτι να'ναι ή οτι θα μπεις σε ιατρικη/πολυτεχνεια. Υπαρχουν και ενδιαμεσες επιλογες οι οποιες δινουν πολλες διεξοδους. Σε καμια περιπτωση ομως μη μπεις σε μια σχολη που δε σου αρεσει καθολου, στην αρχη μπορει να χαρεις με τη φοιτητικη ζωη και να περνανε τα χρονια ανεμελα, μετα απο λιγα χρονια ομως θα καταλαβεις τα αποτελεσματα της επιλογης σου. Και δεν ειναι κακο αν αποφασισεις οτι δε σ'αρεσει κατι, να πας σε κατι αλλο, αλλα αν το ξερεις εξαρχης τοτε μονο χρονια θα ξοδεψεις και τιποτα αλλο.

    Η 3η λυκειου δε θα κρινει ολη τη ζωη σου αν εσυ κανεις καποιες επιλογες για τον εαυτο σου, θα συμφωνησω ομως σε κατι που ειπωθηκε στο περιπου παραπανω οτι αν πχ δεν ανοιγεις βιβλιο και πας ετσι να τη βγαλεις και δεν περασεις πουθενα ή πας σε σχολη που εκ των πραγματων δε βγαζει πουθενα, αργοτερα το πιθανοτερο ειναι να εχεις πολυ λιγες επιλογες και διεξοδους. Αν ομως σε ενδιαφερει γενικα να σπουδασεις και εισαι ατομο που διαβαζει, θα βρεις πιστευω τροπο να πετυχεις κατι που θελεις σ'αυτο τον τομεα.

    Αν εχεις τη δυνατοτητα θα σου προτεινα να βγεις και στο εξωτερικο ειτε για προπτυχιακες ειτε για μεταπτυχιακες σπουδες. Δεν απαιτουν παντου διδακτρα, οποτε το κοστος του να πας σε αλλη πολη με το κοστος του να πας σε καποια αλλη χωρα υπαρχει μεγαλη περιπτωση να μην απεχει και τοσο.
    Last edited by rock; 24-01-2011 at 13:52.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    641
    Γεια σου d_o

    Σίγουρα τα πράγματα δεν είναι τόσο δύσκολα όσο φαίνονται.
    Σε πρώτη φάση μπορείς να φτιάξεις ένα γενικό πρόγραμμα για όλο το σχολικό έτος, σημειώνοντας την ύλη που θεωρητικά θα πρέπει να έχεις βγάλει σε σημαντικές ημερομηνίες (π.χ. μπορεί αυτές οι σημαντικές ημερομηνίες να είναι κάποιες γιορτές όπως οι Απόκριες, το Πάσχα). Αν θες μπορείς να ζητήσεις τη βοήθεια των καθηγητών σου σε αυτό, ώστε να μην ορίσεις στόχους δύσκολους που θα σε γεμίσουν με άγχος. Ρεαλιστικά πράγματα... σιγά - σιγά...
    Σε δεύτερη φάση, μπορείς να ορίσεις τι ύλη θα βγάζεις στην εβδομάδα και στον μήνα, αλλά και πάλι μέσα σε κανονικά ωράρια. Δεν χρειάζεται να τρελαινόμαστε... Οι επαναλήψεις είναι επίσης σημαντικές. Κάνε επαναλήψεις όταν αυτές γίνονται είτε από το σχολείο, είτε από το φροντιστήριο (αν πηγαίνεις σε κάποιο).

    Όλα αυτά όμως έχουν και την άλλη πλευρά... Η επιτυχία σε μια σχολή δεν θα λύσει το επαγγελματικό πρόβλημα της ζωής σου. Όπως ανέφεραν και τα άλλα παιδιά είναι πάααρα πολλές οι περιπτώσεις ανθρώπων που πέτυχαν στο πανεπιστήμιο, συνέχισαν και με άλλες σπουδές αλλά δεν κατάφεραν να αποκατασταθούν. Αντίθετα, υπάρχουν περιπτώσεις ανθρώπων οι οποίοι αν και δεν κατάφεραν να πάρουν κάποιο πτυχίο ανώτατης σχολής, με όπλα τους το μεράκι, την όρεξη, τα ενδιαφέροντα τους και την αγάπη τους γι' αυτά κατάφεραν πολλά περισσότερα. Τίποτε δεν είναι σίγουρο. Έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου :)

    Καταλαβαίνω ότι καμιά φορά η πίεση από τους γονείς ή από την ιδέα ότι κάποιος άλλος θα τα καταφέρει και όχι εγώ είναι σημαντική. Ας προσπαθήσουμε να τα παραμερίσουμε, ας έχουμε στο μυαλό μας ότι έχουμε και άλλες λύσεις...

    d_o συνέχισε το διάβασμα και όταν χρειαστείς οποιαδήποτε βοήθεια (για τα μαθήματα, για ψυχολογική υποστήριξη) ζήτησε την χωρίς να διστάσεις... :) :)

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    12
    συμφώνο απόλυτα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105
    σας ευχαριστω πολυ ολους να στε καλα
    !

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    παρακαλουμε do
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    24

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Winston_man_2 View Post
    Φίλε μου απο την εμπειρια μου σου λεω οτι η τριτη λυκειου ειναι μια χρονια ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΗ για ολη την μετεπειτα ζωη σου. Δεν εχω προθεση να σε αγχωσω απλα σου λεω τι πιστευω. Εγω ημουν αλλου γιαλλου τοτε και πετυχα σε μια βοιδοσχολή της οποιας οι προοπτικες ειναι μηδαμινες και δεν με περνουν καν για μεταπτυχιακο με τετοιο πτυχιο, αστα να πανε... Και τι δεν θα δινα να ξαναπαω πισω στην Γ λυκειου αλλα με τα μυαλα που εχω τωρα. Ομως αυτο δεν γινεται. Αντιθετα αλλα παιδια που πετυχαν σε πολυ καλυτερες σχολες απο μενα τωρα εχουν τελιωσει διδακτορικα εδω ή στις ΗΠΑ και ειναι επιστημονες με οτι αυτο συνεπαγεται. Μην ακους οτι δεν παιζει ρολο η χρονια αυτη. Πιστεψε με παιζει και μεγαλο μαλιστα. Βαλε τα δυνατα σου. Τωρα αν δεν μπορεις, ή δεν εχεις τα "κοτσια" ή φοβασαι ή δεν ξερω τι αλλο... Λυπαμαι αλλα αυτη ειναι η ζωη οπως ειπε και καποιος φιλος. Αλλοι τα καταφερνουν και αλλοι οχι. Καλή συνέχεια.
    ΧΑΧΑΧΑ εισαι τουλαχιστον αστειος! δεν ειπε κανεις στο παιδι γραψτα ολα στα παλια σου τα παπουτσια και μην δινεις σημασια. αλλα αμα ακουω ενα παιδι 17 χρονων να νομιζει οτι η κατασταση ειναι "Η ΤΩΡΑ Η ΠΟΤΕ" και μετα βλεπω και εναν 27χρονο να το επιβεβαιωνει ΓΕΛΑΩ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ ΜΑΖΙ.
    φιλε WINSTON ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ για την κατασταη σου και θα μπορουσε να σηζητηθει το θεμα σου σε καποιο thread. ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΗΘΕΛΕΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ και οπως λες δεν ειχες τοτε μυαλα γιατι δεν ξαναεδωσες πανελληνιες??? οχι τοτε? 1, 2 χρονια μετα.... που εβαλες μυαλο. ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ. μεχρι και 8ωρη δουλεια μπορεις να κανεις αν δεν εχεις σχολειο. ΕΠΙΣΗΣ αυτο που συνεπαγεται ο επιστημονας που λες σε αλλους αρεσει σε αλλους οχι. εγω δεν θα μπορουσα να το κανω. με λιγα λογια τι του λες του παιδιου? οτι σε περιπτωση αποτυχιας την γ@#@#@σε??? ΩΡΑΙΕς ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΔΙΝΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΡΑΒΟ....

    φιλε ΑΝ σου αρεσει αυτο για το οποιο στοχευεις τοσο πολυ , θα βρεις και το κουραγιο να το κανεις. αν δεν εχεις τη δυναμη ισως ενα κομματι μεσα σου να μην το γουσταρει. αυτο εχω μονο να σου πω.... μην κοιτας τι λενε ΟΟΟΟΛΟΙ οι αλλοι για αυτη τη σχολη που στοχευεις.... δες εσυ.... αν σε γεμιζει ειλικρινα θα βρεις τη δυναμη να διαβασεις.
    ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ. ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΥΧΗ . ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ.
    Δεν θα χαλασεις και την ψυχικη σου υγεια. καθε ανθρωπος εχει καποια ορια. να τα φτασεις να τα ξεπερασεις κιολας αλλα να μην τα σπασεις!
    ξερω κοπελες που τους κοβοταν η περιοδος στις πανελληνιες επειδη κατι ξερολες ΘΛΙΒΕΡΟΙ και λυπημενοι με τη ζωη τους τους γεμιζαν αγχος λεγοντας τους οτι "θα ειστε για παντα δυστυχισμενοι αν δεν περασετε στην καλυτερη σχολη"

    "ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΟΧΙ..........."
    ξερεις ποσοι επιστημονες και λεφταδες αυτοκτονουν φιλε WINSTON?????
    ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΤΑ...............ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΣΤΗ ΖΩΗ.
    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΑΣ....

    "DEN EXEIS TA KOTSIA ΛΕΕΙ..........." ΩΡΑΙΕΣ ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΕΧΕΙΣ.........

    ειμαι φοιτητης σε ΑΕΙ παιρνω πτυχιο οπου ναναι. σε σχολη απο τις υψηλοβαθμες που λενε. ΟΧΙ απο τις τοπ βεβαια. και εχω αυτην την αντιληψη , για να μην νομιζεις οτι ειμαι εξω απο τον χωρο και δεν εκτιμαω τα αγαθα της μορφωσης και της εκπαιδευσης γενικοτερα. και σημερα με πασα βεβαιοτητα, πιο ΩΡΙΜΟΣ και ΚΑΤΑΣΤΑΛΑΓΜΕΝΟΣ μπορω να το πω : ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΠΙΛΟΓΗ...........ΕΥΣΤΥΧΩΣ.


    φιλε η συμβουλη που εχω να σου δωσω ειναι να φτιαξεις αναλυτικο προγραμμα.
    τρωω, διαβαζω, παω φροντιστηριο , ΑΡΑΖΩ, διαβαζω , ξαναδιαβαζω..... πηζω..... ΒΓΑΙΝΩ ΕΞΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ---ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΟ ΑΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 2 ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΣΙΝΕΜΑ!!!---- ΟΛΑ με προγραμμα.... διαβαζε και μην σκεφτεσαι προλαβαινω η οχι.... ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ που να δεις την υλη στα μαθηματα του πανεπιστημιου! ΕΜΕΙΣ βεβαια ειτε κοπουμε ειτε οχι τα ξαναδινουμε εσεις εχετε περισσοτερο αγχος. απλα μην χανεις χρονο σκεπτομενος αν και πως. διαβασε . διαβαζε καλα αυτα που εχεις και θα δεις οτι οταν σου ερθουν τα θεματα θα χαμογελασεις:D

    αν πας αγχωμενος και φορτομενος εκει να δεις ποσο ασχημα λειτουργει η μνημη.....

    ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥ ROCK!!!!!
    Last edited by kookoo; 06-02-2011 at 03:41.

  7. #22
    Αντε βρε μαλακα απο δω που θα μου κανεις και ψυχαναληση. Καραγκιοζη. Σιγα μην κατσω να πω σε σενα γιατι δεν ξαναδωσα. Λογαριασμο θα σου δωσω? Προσωπικα ειμαι της αντιληψης "Ή ολα ή τιποτα". Ημιμετρα δεν γουσταρω. Δεν με γεμιζουνε πως το λενε.
    1. Πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει
    2. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Quote Originally Posted by d_o View Post
    απλα ειναι κατι που θελω να το κανω πολυ...και πρεπει να βρω τροπο να πειθαρχηθω
    Γιατί να πειθαρχήσω όταν κάτι το βλέπω αμφιθυμικά?
    Για να χρειάζεσαι πειθαρχία, δε θες να πειθαρχήσεις.
    Μήπως κατά βάθος δε θες να δοκιμάσεις γιατί φοβάσαι περισσότερο την αποτυχία απ' ό,τι η σκέψη της επιτυχίας σου δίνει κίνητρο?
    Και έρχεσαι να πολεμάς να πειθαρχήσεις, κουβαλώντας κάποιους φόβους σου, που δεν έχουν σχέση με το αντικείμενο
    αλλά με την απόδοση σου γενικά?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Winston_man_2 View Post
    Αντε βρε μαλακα απο δω που θα μου κανεις και ψυχαναληση. Καραγκιοζη. Σιγα μην κατσω να πω σε σενα γιατι δεν ξαναδωσα. Λογαριασμο θα σου δωσω? Προσωπικα ειμαι της αντιληψης "Ή ολα ή τιποτα". Ημιμετρα δεν γουσταρω. Δεν με γεμιζουνε πως το λενε.
    Νομιζω αν ανεβεις παραπανω θα δεις οτι μονος σου αποκαλεσες τον εαυτο σου καμενο. οποτε τι μου προσβαλεσαι...
    δεν σημαινει οτι οποιος δεν μπει στην πρωτη του επιλογη θα καει και αυτος, σορρυ αλλα πραγματικα εχω δικιο.....
    τωρα η ποτε? σου εξηγω στο θεμα των πανελληνιων ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ.
    σε αλλα θεματα της ζωης ισως. στις πανελλαδικες και για σχολες οπως ιατρικες πολυτεχνεια νομικες κ.τ.λ δεν γινονται ΠΑΝΤΑ με την πρωτη. τι να σου πω. εχω επαφη με κοσμο και μου τα λενε οι ιδιοι....

    αν δεν μπεις d_o αυτοκτονησε αγορι μου. ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΗΚΕΣ! ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ....

    :cool:

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Winston_man_2 View Post
    Αντε βρε μαλακα απο δω που θα μου κανεις και ψυχαναληση. Καραγκιοζη. Σιγα μην κατσω να πω σε σενα γιατι δεν ξαναδωσα. Λογαριασμο θα σου δωσω? Προσωπικα ειμαι της αντιληψης "Ή ολα ή τιποτα". Ημιμετρα δεν γουσταρω. Δεν με γεμιζουνε πως το λενε.
    Νομιζω αν ανεβεις παραπανω θα δεις οτι μονος σου αποκαλεσες τον εαυτο σου καμενο. οποτε τι μου προσβαλεσαι...
    δεν σημαινει οτι οποιος δεν μπει στην πρωτη του επιλογη θα καει και αυτος, σορρυ αλλα πραγματικα εχω δικιο.....
    τωρα η ποτε? σου εξηγω στο θεμα των πανελληνιων ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ.
    σε αλλα θεματα της ζωης ισως. στις πανελλαδικες και για σχολες οπως ιατρικες πολυτεχνεια νομικες κ.τ.λ δεν γινονται ΠΑΝΤΑ με την πρωτη. τι να σου πω. εχω επαφη με κοσμο και μου τα λενε οι ιδιοι....

    αν δεν μπεις d_o αυτοκτονησε αγορι μου. ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΗΚΕΣ! ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ....

    :cool:

    παρεπιπτοντως , ΗΜΙΜΕΤΡΟ ειναι να συμβιβαστεις και να μην ξαναδωσεις......

    Think about it.....

    και με ολο το σεβασμο γιατι κ εγω δεν σε ξερω προσπωπικα και μπορει ΕΣΥ να μην εδωσες για διαφορους λογους προσωπικους που δεν γνωριζω...

    αλλα δεν ειναι ημιμετρο να ξαναδωσεις ....ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΔΗΛΩΝΕΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΣ ΔΩΣΩ 2 ΚΑΙ 3 ΦΟΡΕΣ.
    ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ

  11. #26
    Οταν λεω "Ή ολα ή τιποτα" και δεν θελω "ημιμετρα", δεν εννοω να ξαναδωσεις εξετασεις για δευτερη ή τριτη ή και τεταρτη. Καταλαβες αλλα γιαλλα... ΕΝΝΟΩ ή θα κανεις ΣΟΒΑΡΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ Η ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ. Καταλαβες τωρα?? Δωσε ΟΣΕΣ φορες θες. (σε λογικα πλαισια δεν σου λεω 10...) αλλα στο τελος πρεπει να πετυχεις. Αλλιως μην σπουδαζεις τιποτα καλυτερα. Το να χεις πτυχιο "βοϊδοσχολης" δεν μου λεει κατι εμενα.

    Έντιτ: Δεν εδωσα ξανα για λογους που εσυ προφανως και δεν θα καταλαβεις...
    1. Πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει
    2. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,619
    Quote Originally Posted by Winston_man_2 View Post
    Οταν λεω "Ή ολα ή τιποτα" και δεν θελω "ημιμετρα", δεν εννοω να ξαναδωσεις εξετασεις για δευτερη ή τριτη ή και τεταρτη. Καταλαβες αλλα γιαλλα... ΕΝΝΟΩ ή θα κανεις ΣΟΒΑΡΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ Η ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ. Καταλαβες τωρα?? Δωσε ΟΣΕΣ φορες θες. (σε λογικα πλαισια δεν σου λεω 10...) αλλα στο τελος πρεπει να πετυχεις. Αλλιως μην σπουδαζεις τιποτα καλυτερα. Το να χεις πτυχιο "βοϊδοσχολης" δεν μου λεει κατι εμενα.

    Έντιτ: Δεν εδωσα ξανα για λογους που εσυ προφανως και δεν θα καταλαβεις...
    δεν ισχυει καθολου αυτο που λες γουινστον και κακως αποπροσανατολιζεις.
    υπαρχουν πολλα επαγγελματα που εχουν ζητηση ακομα και τωρα και μερικα απο αυτα χρειαζονται πολυ απλες και ευκολα προσβασιμες σχολες, ακομα και βοιδοσχολες οπως λες...
    το να ειχει ο καθενας την επιθυμια για καποια συγκεκριμενη σχολη η οι γονεις του να τραβανε απωθημενα για την δικη τους καταξιωση να τον δουνε γιατρο, ειναι αλλο θεμα, και ΑΑΑΑΛΛΛΟ εντελως το με τι σπουδες μπορει κανεις να προκοψει μια χαρουλα στην ζωη του.

  13. #28
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ισχυει καθολου αυτο που λες γουινστον και κακως αποπροσανατολιζεις.
    υπαρχουν πολλα επαγγελματα που εχουν ζητηση ακομα και τωρα και μερικα απο αυτα χρειαζονται πολυ απλες και ευκολα προσβασιμες σχολες, ακομα και βοιδοσχολες οπως λες...
    το να ειχει ο καθενας την επιθυμια για καποια συγκεκριμενη σχολη η οι γονεις του να τραβανε απωθημενα για την δικη τους καταξιωση να τον δουνε γιατρο, ειναι αλλο θεμα, και ΑΑΑΑΛΛΛΟ εντελως το με τι σπουδες μπορει κανεις να προκοψει μια χαρουλα στην ζωη του.
    Αποφοιτη "βοϊδοσχολής" να υποθέσω και συ?...
    1. Πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει
    2. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Quote Originally Posted by Winston_man_2 View Post
    Αποφοιτη "βοϊδοσχολής" να υποθέσω και συ?...
    και γω!!!!!

    http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...fMX4AThgx_QvO9
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    οπου να ναι ομως παιρνω μεταπτυχιακοοοοοο!!!!!!!!!!!!!

    http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...aNIGGZC0fcwSkW
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. εξετάσεις λυκείου
    By kyriakos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 02-06-2022, 05:09
  2. Οι γνώσεις μου από την Φιλοσοφία της 3ης λυκείου
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 24-12-2010, 12:59
  3. ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΕΤΕ! ΤΡΙΤΗ 09/03
    By ioli in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 10-03-2010, 21:31
  4. ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΡΙΤΗ ΛΥΚΕΙΟΥ. ΑΠΟΡΙΑ
    By Gio_5555 in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 4
    Last Post: 07-02-2007, 02:40
  5. Ποίημα για Τρίτη Ηλικία
    By nipenthi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 02-04-2006, 15:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •