θα συγχωρούσαν την απιστία της συντρόφου τους, αρκεί το «τρίτο πρόσωπο» να ήταν γυνη - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Συνεπώς, στο μυαλό των περισσοτέρων, η σεξ συνεύρεση μεταξύ γυναικών είναι ένα βήμα παραπέρα από τις σωματικές επαφές που ήδη έχουνε, φιλικό κ ακίνδυνο σεξ δλδ.(εφόσον- τονίζω- υπάρχει και σεξ με άντρα, άλλη φορά).
    Επίσης, μ αυτό που είδα γραμμένο παραπάνω περί της τεκνοποίησης, συμφωνώ απόλυτα. Το σεξ γυναίκας με γυναίκα δεν θέτει υπό αμφισβήτηση την πατρότητα του πιθανού διαδόχου του άντρα. Ενστικτώδης αντίδραση βέβαια.
    βρε imagine, σε κανω χαζι που κανεις διαλογο με τη remedy αν μαθεις τι παλιοχαρχαλα ειναι θα λακισεις....

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Συνεπώς, στο μυαλό των περισσοτέρων, η σεξ συνεύρεση μεταξύ γυναικών είναι ένα βήμα παραπέρα από τις σωματικές επαφές που ήδη έχουνε, φιλικό κ ακίνδυνο σεξ δλδ.(εφόσον- τονίζω- υπάρχει και σεξ με άντρα, άλλη φορά).
    Επίσης, μ αυτό που είδα γραμμένο παραπάνω περί της τεκνοποίησης, συμφωνώ απόλυτα. Το σεξ γυναίκας με γυναίκα δεν θέτει υπό αμφισβήτηση την πατρότητα του πιθανού διαδόχου του άντρα. Ενστικτώδης αντίδραση βέβαια.
    ναι, καπως ετσι ειναι.
    αλλα , αν ισχυει το επιχειρημα περι τεκνοποιησης, τοτε θα επρεπε αντιστοιχα, και το σεξ εμταξυ ανδρων να μην ενοχλουσε τις γυναικες, μιας και με ενα τετοιο σεξ, δεν θα κινδυνευε η γυναικα να χασει τον προστατη της οικογενειας της και τον κουβαλητη απο το σπιτι, το πολυ πολυ να αποκτουσε κι αλλον κουβαλητη το σπιτι!!!
    δεν ειναι ετσι ομως, το σεξ μεταξυ ανδρων, θεωρειται επιληψιμο και κατακριτεο και αποδειξη αμφισβητησης της φυλετικης ταυτοτητας των ανδρων.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    αχ, πλάκα-πλάκα άλλον έναν κουβαλητή θα τον ήθελα!!!! :p

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    seleie μια χαρά τα γράφει εδώ η ρεμεντυ, δν ξέρω τι στο καλό έχεις μαζί της διότι απουσίαζα πολύυυυ καιρό απο το φόρουμ, αλλά σε παρακαλώ άσε με να βγάλω συμπεράσματα μόνη μου... μην προσπαθείς να με προκαταβάλεις :)

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    αχ, πλάκα-πλάκα άλλον έναν κουβαλητή θα τον ήθελα!!!! :p
    κι ας το σηκωνε και λιγο το σακακι ε? (επιστημονικη ορολογια)

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    ε, και το πόμολο θα γυάλιζε στο σπίτι λιγάκι!! (άλλη επιστημονική ορολογία )

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    ε, και το πόμολο θα γυάλιζε στο σπίτι λιγάκι!! (άλλη επιστημονική ορολογία )
    κοιτα....σε αυτα τα θεματα, η επιστημονικη μου αποψη ειναι...... μια πιθαμη απ τον κωλο μας κι οπου θελει ας μπει :Ρ
    κοινως,
    δεν εχω κανενα προβλημα με τις σεξουαλικες επιλογες του οποιουδηποτε, αλλα στον δικο μου συντροφο, η ομοφυλοφιλια με χαλαει ερωτικα...δεν μου κανει κουκου, για να στο πω επιστημονικα και να μη ριξω το επιπεδο της συζητησης :ΡΡΡΡΡΡΡΡΡ

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Κατανοητό, πλάκα κάνω, χωρίς ίχνος ρατσισμού. Ίσως άτοπη.
    Μένα δε με χαλάει η ομοφυλοφιλία του άντρα, σα φαντασίωση μου αρέσει κιόλας.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κοιτα....σε αυτα τα θεματα, η επιστημονικη μου αποψη ειναι...... μια πιθαμη απ τον κωλο μας κι οπου θελει ας μπει :Ρ
    κοινως,
    δεν εχω κανενα προβλημα με τις σεξουαλικες επιλογες του οποιουδηποτε, αλλα στον δικο μου συντροφο, η ομοφυλοφιλια με χαλαει ερωτικα...δεν μου κανει κουκου, για να στο πω επιστημονικα και να μη ριξω το επιπεδο της συζητησης :ΡΡΡΡΡΡΡΡΡ
    Remedy με βαση τα τελευταια που λες εχω απορια, εστω οτι υποθετικα σε απατουσαν και χωριζες, δηλαδη δεν υπηρχε το θεμα του να ξαναεισαι με αυτον τον ανθρωπο οποτε δε θα υπηρχε και θεμα γουστου και ξενερωματος ας το πω ετσι, μετα οταν θα σκεφτοσουν το γεγονος μεσα σου ποιο απο τα δυο πιστευεις θα σε εκανε να νιωσεις εστω και ελαφρως χειροτερα? Ή τα τοποθετεις εξισου?
    Εστιαζω μονο στο τι θα συνεβαινε μετα απο εναν υποθετικο χωρισμο, γιατι αν μιλησουμε για τη στιγμη που γινεται το γεγονος μπορει να πει οποιαδηποτε γυναικα οτι τη χαλαει αυτο το πραγμα με αντρα κτλ και χωριζει. Αν ομως δεν υπηρχε θεμα αποδοχης αυτης της ιδιαιτεροτητας, δηλαδη μετα το χωρισμο, το σκεπτικο θα αλλαζε ή θα εμενε το ιδιο?
    Last edited by rock; 30-01-2011 at 14:37.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    rock τα αποτελεσματα ειναι αντιστροφα στις γυναικες (απ οτι λεει η ερευνα) γιατι φαινεται πως τα αισθηματα ζηλιας και υποτιμησης ειναι υποδιεστερα απ αυτα του ''α-προσανατολισμου'' ως προς τον ανδρισμο του αρσενικου . Επισης το να παει ενας ανδρας με μια 'ποιο γυναικα' απο εκεινη ,σημαινει οτι ειναι και πολυ αρσενικο , και αν θες να μαθεις καποιες κολακευονται κιολας και ειναι ενας λογος παραπανω να τον διεκδικησουνε ,,,κατι που ακριβως ΑΝΤΙΘΕΤΑ συμβαινει οταν το ''σηκωνουν το σακακι',, ο ανδρισμος τιθεται υπο αμφισβητηση και μαζι κι ολα αυτα που 'θελει μια γυναικα' ,, εναν στηβαρο ανδρα να στηριζεται και να τη γονιμοποιει χωρις... αμφιβολιες ._________________________________________________ ___________________imagine εσυ μαλλον εισαι η εξαιρεση , προσεξε μονο μη κ οι πολλοι κουβαλητες γυαλιζουν τα πομολα και σου αφησουν ...την γλαστρουλα αποτιστη :)

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by rock View Post
    Remedy με βαση τα τελευταια που λες εχω απορια, εστω οτι υποθετικα σε απατουσαν και χωριζες, δηλαδη δεν υπηρχε το θεμα του να ξαναεισαι με αυτον τον ανθρωπο οποτε δε θα υπηρχε και θεμα γουστου και ξενερωματος ας το πω ετσι, μετα οταν θα σκεφτοσουν το γεγονος μεσα σου ποιο απο τα δυο πιστευεις θα σε εκανε να νιωσεις εστω και ελαφρως χειροτερα? Ή τα τοποθετεις εξισου?
    Εστιαζω μονο στο τι θα συνεβαινε μετα απο εναν υποθετικο χωρισμο, γιατι αν μιλησουμε για τη στιγμη που γινεται το γεγονος μπορει να πει οποιαδηποτε γυναικα οτι τη χαλαει αυτο το πραγμα με αντρα κτλ και χωριζει. Αν ομως δεν υπηρχε θεμα αποδοχης αυτης της ιδιαιτεροτητας, δηλαδη μετα το χωρισμο, το σκεπτικο θα αλλαζε ή θα εμενε το ιδιο?
    μετα τον χωρισμο, θα ηταν αλλο το θεμα αν μαθαινα για μια απατη με γυναικα και διαφορετικο με ανδρα.
    και στις δυο περιπτωσεις θα ισχυε το θεμα της "απατης" του οτι εβαλε δλδ καποιονν αλλον ανθρωπο στην ζωη του.
    περα απο αυτο, με την γυναικα το θεμα θα ηταν ΚΑΙ εγωιστικο, οτι δλδ απεριψε εμενα και επελεξε μια αλλη, ενω το θεμα με τον ανδρα θα ηταν βαθυτερο και θα ηταν υπαρξιακο...
    δλδ, με ποιον ανθρωπο ημουν τοσο καιρο και δεν γνωριζα κατι τετοιο για την ζωη του.
    θα το ξεπερνουσα ομως πολυ ευκολοτερα απ οτι με μια γυναικα, γιατι θα ειχα την αισθηση οτι γλυτωσα απο κατι που με χαλουσε και καποια στιγμη σιγουρα θα μαθαινα...δεν θα ειχα καμια σκεψη διεκδικησης

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by seleios View Post
    βρε imagine, σε κανω χαζι που κανεις διαλογο με τη remedy αν μαθεις τι παλιοχαρχαλα ειναι θα λακισεις....
    σέλειος, κάτι τέτοια κάνεις!
    μν παραπονιέσαι λοιπόν!
    http://www.mazi.org.gr/

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ομπ, δν θα ανοίξω λεξικό, αλλά βοήθησε κανένα δύσμοιρο να εκφράζεται με τις δεκάδες λέξεις που μας ποροσφέρει το ελληνικό λεξιλόγιο για να ονομάσουμε ένα πράγμα.
    http://www.mazi.org.gr/

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Εισερχομενοκρατεια: το καθεστως αδυναμιας εκκαθαρισης του φακελου εισερχομενων απο προσωπικα μηνυματα οταν εχει γεμισει, που δυσχεραινει την επικοινωνια μεταξυ αλληλογραφουντων.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Εισερχομενοκρατεια: το καθεστως αδυναμιας εκκαθαρισης του φακελου εισερχομενων απο προσωπικα μηνυματα οταν εχει γεμισει, που δυσχεραινει την επικοινωνια μεταξυ αλληλογραφουντων.
    το γράφει αυτό σε λεξικό?
    χαχαχα!
    http://www.mazi.org.gr/

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. καταθλιψη συντροφου
    By eva1985 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 05-01-2011, 15:10
  2. οι μαναδες δεν τραγουδανε για τον αντρα τους αλλα για το παιδι τους
    By carrot in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 6
    Last Post: 22-10-2010, 23:34
  3. \'Ενα τραγούδι αρκεί
    By VelvetUnderground in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 24-07-2009, 23:49
  4. Replies: 6
    Last Post: 08-10-2008, 21:37
  5. Replies: 34
    Last Post: 05-01-2008, 18:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •