ΣΟΚ: Γνωστή ηθοποιός: Είχα σχέση με τον πατέρα μου!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390

    ΣΟΚ: Γνωστή ηθοποιός: Είχα σχέση με τον πατέρα μου!

    http://http://troktiko.eu/wp-content...ps_8393455.jpg , Σχέση με τον πατέρα της αποκάλυψε ότι είχε η …Μακένζι Φίλιπις! Η 50χρονη ηθοποιός, σε αποσπάσματα από την αυτοβιογραφία της με τίτλο «Υψηλή Άφιξη», υποστήριξε ότι διατηρούσε επί δέκα χρόνια αιμομικτική σχέση με τον πατέρα της, τον Τζον Φίλιπς, τραγουδιστή των Mamas and the Papas.

    Η Mackenzie Phillips μάλιστα λέει ότι…έκανε σεξ με τον πατέρα της την παραμονή του γάμου της, το 1979, όταν ήταν 19 ετών. «Ο πατέρας μου ήταν ένας άνθρωπος χωρίς φραγμούς», γράφει η Φίλιπς. «Ήταν γεμάτος αγάπη και…

    άρρωστος από τα ναρκωτικά. Ξύπνησα εκείνη τη νύχτα και βρέθηκα να κάνω σεξ με τον πατέρα μου».

    Η Φίλιπς είχε κι εκείνη πρόβλημα εθισμού στα ναρκωτικά, στα οποία λέει ότι τη μύησε ο πατέρας της. Σε συνέντευξή της στην Όπρα Γουίνφρι, είπε ότι η σχέση κάποια στιγμή έγινε συναινετική, αλλά πάντα ένιωθε ότι ήταν προδοσία και «κατάχρηση εξουσίας» από την πλευρά του πατέρα της, τον οποίο ωστόσο συγχώρεσε πριν από το θάνατό του το 2001.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    αναγουλα μου ηρθε..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Και επίσης την έβαλε στον κόσμο των ουσιών, για να μπορεί να τη χειρίζεται ευκολότερα. Και επίσης, την άφησε έγκυο και της πλήρωσε τα χρήματα για την έκτρωση. Και επίσης, καμιά από τις συζύγους του κυρίου δεν παραδέχτηκε τους ισχυρισμούς του κοριτσιού, γιατί μία τέτοια αποδοχή της φρίκης θα τους ανέτρεπε την εικόνα του τιμίου συζύγου που τις αγαπούσε και ήταν καλός πατέρας. Ούτε αυτή που ήταν παντρεμένη μαζί του την εποχή που ο κύριος έκανε σεξ με την κόρη του, ούτε η επόμενη. Η μία αδερφή αποδέχτηκε και παραδέχτηκε πως γνώριζε, η άλλη όχι. Το stockholm syndrome της γυναίκας αυτής ήταν τέτοιο, που έφτασε να θεωρεί το σεξ ανάμεσα σε αυτήν και τον πατέρα συναινετικό. Συναίνεση my arse βέβαια, γιατί όταν την σεξουαλικοποίησε από τα μικράτα της, έφτασε να θεωρεί πράξη αγάπης το σεξ ανάμεσα σε πατέρα κόρη, διαστρέβλωση της πραγματικότητας για να επιβιώσει συναισθηματικά. Τα παιχνίδια πίσω από τις βιτρίνες των οικογενειών.

    Γονείς αλάνια, σας αγαπάω ρε! Ναι...κάνατε ό,τι μπορούσατε. Ναι...και μετά ήρθαν οι μέλισσες.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    οκ , το καταλαβαινω , ειναι ενα θεμα ΤΑΜΠΟΥ. αλλα δειτε το και λιγο απ την μερια του δολιου πατερα :) ,,μα και αυτη του δεινει τοσα ελαφρυντικα ,,,,, κ ηταν γεματος αγαπη ,και ηταν συναινετικο , και τον συγχωρεσε ,κ κυριως τα βγαζει σ ενα βιβλιο (τα εκθετει ,γιατι αραγε ;)..... -Οσο για το stockholm syndrome ,, δεν νομιζω να διαρκει 30 χρονια μετα (γιατι τωρα τα δηλωνει αυτα, θα μπορουσε να διαφοροποιηθει καπως ...

  5. #5
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    380
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Και επίσης την έβαλε στον κόσμο των ουσιών, για να μπορεί να τη χειρίζεται ευκολότερα. Και επίσης, την άφησε έγκυο και της πλήρωσε τα χρήματα για την έκτρωση. Και επίσης, καμιά από τις συζύγους του κυρίου δεν παραδέχτηκε τους ισχυρισμούς του κοριτσιού, γιατί μία τέτοια αποδοχή της φρίκης θα τους ανέτρεπε την εικόνα του τιμίου συζύγου που τις αγαπούσε και ήταν καλός πατέρας. Ούτε αυτή που ήταν παντρεμένη μαζί του την εποχή που ο κύριος έκανε σεξ με την κόρη του, ούτε η επόμενη. Η μία αδερφή αποδέχτηκε και παραδέχτηκε πως γνώριζε, η άλλη όχι. Το stockholm syndrome της γυναίκας αυτής ήταν τέτοιο, που έφτασε να θεωρεί το σεξ ανάμεσα σε αυτήν και τον πατέρα συναινετικό. Συναίνεση my arse βέβαια, γιατί όταν την σεξουαλικοποίησε από τα μικράτα της, έφτασε να θεωρεί πράξη αγάπης το σεξ ανάμεσα σε πατέρα κόρη, διαστρέβλωση της πραγματικότητας για να επιβιώσει συναισθηματικά. Τα παιχνίδια πίσω από τις βιτρίνες των οικογενειών.

    Γονείς αλάνια, σας αγαπάω ρε! Ναι...κάνατε ό,τι μπορούσατε. Ναι...και μετά ήρθαν οι μέλισσες.
    Χωρίς να είμαι κάποιος ειδικός, χωρίς να ξέρω την περίπτωση και δίχως να αποκλείω όσα λες, έρχομαι να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου.

    Υπάρχουν πραγματικά συναινετικές αιμομικτικές σχέσεις; ΕΑΝ ΝΑΙ, ποιος αποκλείει ένα σενάριο όπου η κ. Φίλιπς όντως έκανε με τη θέλησή της σεξ με τον πατέρα της, και μερικά χρόνια μετά τον θάνατό του για χάρη της δημοσιότητας (και πιθανή εισροή χρημάτων στην τσέπη της) βγαίνει και δηλώνει όλα αυτά; Που θέλω να καταλήξω; Σίγουρα δεν υπερασπίζομαι τον πατέρα της κ. Φίλιπς. Φυσικά και συμβαίνουν τέτοιες τραγικές καταστάσεις δίπλα μας. Φυσικά και μπορούν να αγγίξουν όχι μόνο τους «κοινούς θνητούς» μα και την καθημερινότητα των ηθοποιών, μουσικών, κ.λπ κ.λπ. Όμως, δυστυχώς, με τους τελευταίους και την δίψα τους για περισσότερη δημοσιότητα, κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος για ότι ακούει και ότι διαβάζει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Κάτι μου θυμίζει αυτο για καποια ξαδέλφη ….

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Quote Originally Posted by VasilisA View Post
    Κάτι μου θυμίζει αυτο για καποια ξαδέλφη ….
    Είσαι ανεκδιήγητος...Παρότι δεκάδες μέλη σ'εκείνο το θρέντ και ο υποφαινόμενος φυσικά, σου εξήγησαν την διαφορά μεταξύ των βαθμών συγγένειας, άλλο μάνα και γιος, μπαμπάς και κόρη, αδέλφια μεταξύ τους, κι άλλο τα ξαδέλφια, συνεχίζεις να προσπαθείς να βρεις δίκιο μέσ' από την επιχειρηματολογική σου ένδεια.
    Άντε να μου πεις τώρα, δύο ξαδέλφια που μέχρι χθες ούτε γνωρίζονταν εξ όψεως - κι έχει τεράστια σημασία αυτό που λέω σχετικά με την πιθανότητα δυο άνθρωποι να συνδεθούν, όταν δεν έχουν προηγούμενες συχνές εθιμοτυπικές επαφές που θα αποτελούσαν ίσως ανασταλτικό παράγοντα - αποτρεπτική συνήθεια - πως λοιπόν μπορούν να αντικαταστήσουν στο μυαλό σου την εικόνα των Φίλιπς πατέρα και κόρης, όταν ο γονέας δεν είναι μόνο υπεύθυνος για την ανατροφή του παιδιού αλλά και την σεξουαλική του διαπαιδαγώγηση. Ο Φίλιπς πέρα από την ηθική διάσταση του θέματος, διαστρέβλωσε και την σεξουαλική πραγματικότητα του παιδιού - είναι δύο φορές εγκληματίας και τρεις αν συμβαίνει αυτό που λέει η Ηρώ , πως την έβαλε στον κόσμο των ουσιών για να την ελέγχει.

    Ξέρεις κανένα ξάδελφο να είναι υπεύθυνος για την σεξουαλική διαπαιδαγώγηση και προσανατολισμό της ξαδέρφης του ή vice versa από τη στιγμή που ούτε καν γνωρίζονται ?

    Έλεος, αν ποστάρουμε για να ποστάρουμε, να έχουμε και κάτι να πούμε ....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by Aeon View Post
    Χωρίς να είμαι κάποιος ειδικός, χωρίς να ξέρω την περίπτωση και δίχως να αποκλείω όσα λες, έρχομαι να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου.

    Υπάρχουν πραγματικά συναινετικές αιμομικτικές σχέσεις; ΕΑΝ ΝΑΙ, ποιος αποκλείει ένα σενάριο όπου η κ. Φίλιπς όντως έκανε με τη θέλησή της σεξ με τον πατέρα της, και μερικά χρόνια μετά τον θάνατό του για χάρη της δημοσιότητας (και πιθανή εισροή χρημάτων στην τσέπη της) βγαίνει και δηλώνει όλα αυτά; Που θέλω να καταλήξω; Σίγουρα δεν υπερασπίζομαι τον πατέρα της κ. Φίλιπς. Φυσικά και συμβαίνουν τέτοιες τραγικές καταστάσεις δίπλα μας. Φυσικά και μπορούν να αγγίξουν όχι μόνο τους «κοινούς θνητούς» μα και την καθημερινότητα των ηθοποιών, μουσικών, κ.λπ κ.λπ. Όμως, δυστυχώς, με τους τελευταίους και την δίψα τους για περισσότερη δημοσιότητα, κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος για ότι ακούει και ότι διαβάζει.
    να δεχτώ πως αυτό δν συνέβαινε στην πραγματικότητα.
    μία γυναίκα θα πει κάτι τέτοιο για να βγάλει χρήματα?
    αν έχει παιδιά κ άντρα, θα βγει έτσι φόρα παρτίδα να πει κάτι τέτοιο?

    κ οκ δεχόμαστε πως είναι ψέμα.
    είναι δυνατό να είναι συναινετικό?
    ένα κοριτσάκι το μαθαίνεις πως είναι το σεξ.
    τόσο διεστραμμένο δν γίνεται από μόνο του.
    ο πατέρας το έχει βάλει σε αυτό τον κόσμο.
    όταν ο γονιός πίνει ναρκωτικά δν σημαίνει πως πρέπει να μάθει κ το παιδί του να πίνει.
    έτσι κ με τη διαστροφή του.

    να μν μιλήσω για την μάνα του κοριτσιού.
    άλλη απαράδεκτη.
    εντελώς όμως.
    ε, μν φτάνουμε να κατηγορούμε κ τα παιδιά σε αυτές τις περιπτώσεις.
    είναι too much!!!
    περιττό να πω τί θα έφτανα να κάνω αν συνέβαινε κάτι τέτοιο στο παιδί μου.
    http://www.mazi.org.gr/

Similar Threads

  1. AΠΟΠΕΙΡΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ
    By interappted in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 158
    Last Post: 27-12-2017, 03:56
  2. Δεν είχα ποτέ σχέση
    By kaneis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 243
    Last Post: 12-04-2011, 12:56
  3. Σχεση πατερα-γιου
    By Lef in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 21-04-2010, 13:53
  4. ΠΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ
    By ERIKA in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 10-03-2010, 04:25
  5. ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ ΠΑΤΕΡΑ
    By mianyxta in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 31-05-2007, 17:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •