Φορουμ κ ΑΗΔΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326

    Φορουμ κ ΑΗΔΙΑ

    Αρχισα να νιωθω παλι αηδια για αυτα που γινονται εδω μεσα. Την ειχα νιωσει και παλιοτερα που καποιο μελος αναστατωνε τους παντες και πηγδαγε ολα τα θρεντς, οχι τοσο επειδη αυτος/αυτη ηταν μαλακας, αλλα επειδη κι ολοι οι αλλοι ασχολουνταν μαζι του. οταν ασχολεισαι με κατι που δε γουσταρεις, του δινεις ενεργεια να συνεχιζει να υπαρχει, αλλιως και να καταφερεις τελικα να το διωεξεις, θα φυγει και θα ερθει καποιος αλλος στη θεση του. Η καλυτερη μεθοδος για μενα ειναι η αδιαφορια, αλλα δυστυχως πολλοι εχουν τον καημο να εκθεσουν την εξυπναδα την ευγλωττια και την επιχειρηματολογια τους. Ξαναρχισα να το νιωθω και τωρα. Ο λογος που εχω λογιαριασμο απο το 2006 και ουτε 600 μηνυματα ειναι γιατι ανα διαστηματα εκοβα για πολυυυυυυ καιρο. Τη μια ηταν επειδη ειχα βαρεθει να διαβαζω ολο θεματα του τυπου με παρατησε τι να κανω, πηγε με αλλες 7 αλλα τον θελω, γνωρισα εναν απο το ιντερνετ στη χαβαι κ ειναι ο ερωτας της ζωης μου. Την αλλη ηταν επειδη τα θεματα ειχαν γινει μονοπωλιο 5-6 ατομων που εκαναν διαγωνισμο επιχειρηαμτολογιας ειρωνειας και μαλακιας. Σημερα ειλικρινα αηδιασα παλι. Μπορει να φταιει μονο ενας, αλλα ειναι και οι αλλοι 7 που καθονται και του δινουν ενεργεια ασχολουμενοι με αυτον. Θα ξαναρθω σε κανα δυο χρονια παλι να μου φυγει η αναγουλα. χαιρετισματα μεχρι τοτε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Μην φύγεις. Είσαι από τους ανθρώπους των οποίων τα μηνύματα actually κάθομαι και διαβάζω!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    οπως νιωθεις καρει

    καταλαβαινω την αναγουλα σου

    τωρα αναρωτιεμαι σαν γνησια ενοχικη (φταιω?)

    οκ παντως επικοινωνω και οποτε θελω και εγω φευγω


    κριμα αλαλ φαινεται πως καποια πραγματα κανουν τους κυκλους τους

    και η ηρεμια σε ενα φορουμ η ταξη και η καλη κατασταση

    κανει κι αυτη το δικο της κυκλο

    ελπιζω συντομα να σε ξαναδουμε εδω

    εαν ειμαι βεβαια και εγω

    αλλα μαλλον καπου εκει κοντα θα ειμαι!

    run foreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest!!!!!! run!!!!

    φιλια!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    thanks insect. θα βρεθει καποιος αλλος. και ειλικρινα ειναι το συναισθημα που εχω οτι θελω να φυγω, δεν εχω καποια κακια για κανεναν, απλα δε μπορω να διαχειριστω αυτο το συναισθημα, και δε μπορω να διαχωρισω το να προσπαθω να βοηθησω καποιον και παραλληλα να προσπαθω να ακουστω μες στην οχλαγωγια όταν καθε γωνια του φορουμ μπορει να γινει απροβλεπτα πεδιο μαχης.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Οχι γνησια ενοχικη δε φταις εσυ!! Κανεις δε φταιει! Εγω φταιω που μου φταινε καποιοι :P Ειδες ενοχικοτητα? χαχαχα αντε φιλια!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    ναι ναι γουσταρω ενοχικοτητα να μην ειμαι μονη μου!!!!

    χα χα!

    οπως νομιζεις

    παντως και γω σε εχω συμπαθησει πολυ
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    η πρωτη αηδια εμενα με επιασε τοτε που μου λεγαν οτι εχω δευτερο λογαριασμο απλα για να συμφωνω με τον εαυτο μου, και πεσαν τρεια ατομα πανω μου και με κοροϊδευαν. μετα βεβαια γιναν και τα θεματα με τη λογοκρισια, περι serial killers και βασανισμων, και ξεφυγε πολυ η κατασταση, μεχρι που με καταγγειλαν στη safeline και τη διωξη (και καλα), αλλα εγω τοτε το διασκεδαζα, δεν ενιωθα αηδια.

    το φορουμ εδω αν και δεν εχει και τοσα θεματα, εχει καποιο ενδιαφερον γιατι βλεπεις τα προβληματα του κοσμου, προσπαθει να βρει μια λυση, ακομα κι αν το προβλημα του δεν ειναι φυσιολογικο (αυτα που βαριεμαι κι εγω ειναι του τυπου "με χωρισε η ταδε" ή "δε μπορω να βρω γκομενα" κλπ που οκ οι περισσοτεροι το εχουμε αυτο το προβλημα).

    απο κει και περα εγω δε ξανακανω θεμα εδω με τα δικα μου προβληματα, οχι γιατι τα ξεπερασα, αλλα απλα γιατι δε θελω να με σχολιαζει ο καθενας και να λεει το μακρυ του και το κοντο του, οπως συμβαινει σε ολα τα φορουμς εξαλλου. δε νιωθω για να μιλησω ανετα με λιγα λογια. παντως, αμα ηξερα αλλο που να ειναι με περισσοτερο κοσμο, ισως μετακομιζα κι εκει...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    και εγω στους ντεμι ενοχικους..ενιωσα ντροπη που ηρθα σε αντιπαραθεση με τον ομπορο,στο θεμα του τζιμ!
    ομως παλι το ιδιο θα εκανα ομολογω..
    καρι,καταλαβαινω πως νιωθεις,ομως και εγω που δεν συμμετεχω αρκετα,εχω προσεξει οτι εισαι αξιοπρεπης και ευστοχη!τετοια μελη προσφερουν..δεν θα μπορουσες να το προσπερασεις,πιστευεις?να δεχτεις οτι ναι υπαρχουν και "αηδιαστικες" συμπεριφορες?
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  9. #9
    καρι, λυπάμαι που φεύγεις, αλλά εγώ προσωπικά όταν δεν μου αρέσει ένα θέμα, απλά δεν ασχολούμαι....δεν το ανοίγω καν.
    Δεν μπορούμε να φέρουμε έναν τόσο ευρύ διαδικτυακό τόπο στα μέτρα μας, όπως δεν μπορούμε να το κάνουμε και με τη ζωή μας έξω.
    από κει και πέρα, σε συμπαθώ και εύχομαι να μην φύγεις για δύο χρόνια, (πολύ είναι, φαντάσου να γίνει η συντέλεια του κόσμου και να μη μάθεις ποτέ αν ο τζιμμάστερ έκανε σεξ :ρ)

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    2
    Καλησπέρα Παιδιά,

    Θα με ενδιέφερε γνήσια να μάθω αν η αναφορά σας αυτή έχει να κάνει με το υπο-φορουμ των Ψυχολόγων. Σας ρωτώ γιατί μετά λύπης εν τέλει διαπιστώνω (ενώ αρχικά προσπάθησα να το αποφύγω) οτι ενεπλακην και εγώ σε κάτι που ομοιάζει με ατέρμονο καυγά και καυστική αντιπαράθεση, ενω έπρεπε να αγνοήσω κάθε κακόβουλη συμπεριφορά και τα σχετικά μηνύματα από ένα κυριώς πρόσωπο. Ευχαριστώ θερμά

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Καλησπέρα Τάσο. Δεν έχει να κάνει με το υπο-φόρουμ των ψυχολόγων. Καταλαβαίνω σε τι αναφέρεσαι γιατί παρακολουθώ που και που και το άλλο φόρουμ, αλλά δεν συμμετέχω καθόλου, γιατί δεν το βρίσκω διόλου ελκυστικό. Υπάρχουν φορές που σκέφτομαι ότι θα ήθελα να συζητήσω και με συναδέλφους, αλλά βλέποντας ποιοι και πώς συμμετέχουν δεν έχω καμία διάθεση. Κάποτε είχα κι εγώ έρθει σε ας πούμε 'αντιπαράθεση' με το ίδιο (νομίζω) άτομο που αναφέρεις και άκρη δεν βγήκε. Τελικά η διαχείριση έσβησε όλα τα σχετικά θέματα και μηνύματα.

    Και από την πλευρά μου, έκανα (τελικά) αυτό ακριβώς που λες ότι θα έπρεπε, να αγνοώ κάποια άτομα-μηνύματα-συμπεριφορές. Βέβαια αγνόησα (δυστυχώς ίσως) και όλο το διπλανό υπο-φόρουμ

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    Αρχισα να νιωθω παλι αηδια για αυτα που γινονται εδω μεσα. Την ειχα νιωσει και παλιοτερα που καποιο μελος αναστατωνε τους παντες και πηγδαγε ολα τα θρεντς, οχι τοσο επειδη αυτος/αυτη ηταν μαλακας, αλλα επειδη κι ολοι οι αλλοι ασχολουνταν μαζι του. οταν ασχολεισαι με κατι που δε γουσταρεις, του δινεις ενεργεια να συνεχιζει να υπαρχει, αλλιως και να καταφερεις τελικα να το διωεξεις, θα φυγει και θα ερθει καποιος αλλος στη θεση του. Η καλυτερη μεθοδος για μενα ειναι η αδιαφορια, αλλα δυστυχως πολλοι εχουν τον καημο να εκθεσουν την εξυπναδα την ευγλωττια και την επιχειρηματολογια τους. Ξαναρχισα να το νιωθω και τωρα. Ο λογος που εχω λογιαριασμο απο το 2006 και ουτε 600 μηνυματα ειναι γιατι ανα διαστηματα εκοβα για πολυυυυυυ καιρο. Τη μια ηταν επειδη ειχα βαρεθει να διαβαζω ολο θεματα του τυπου με παρατησε τι να κανω, πηγε με αλλες 7 αλλα τον θελω, γνωρισα εναν απο το ιντερνετ στη χαβαι κ ειναι ο ερωτας της ζωης μου. Την αλλη ηταν επειδη τα θεματα ειχαν γινει μονοπωλιο 5-6 ατομων που εκαναν διαγωνισμο επιχειρηαμτολογιας ειρωνειας και μαλακιας. Σημερα ειλικρινα αηδιασα παλι. Μπορει να φταιει μονο ενας, αλλα ειναι και οι αλλοι 7 που καθονται και του δινουν ενεργεια ασχολουμενοι με αυτον. Θα ξαναρθω σε κανα δυο χρονια παλι να μου φυγει η αναγουλα. χαιρετισματα μεχρι τοτε.
    Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε μένα, γιατί δεν σε ξέρω, όμως αν ναι, τι θέλεις να κάνεις, την έξυπνη;;;

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    καρι, λυπάμαι που φεύγεις, αλλά εγώ προσωπικά όταν δεν μου αρέσει ένα θέμα, απλά δεν ασχολούμαι....δεν το ανοίγω καν.
    Δεν μπορούμε να φέρουμε έναν τόσο ευρύ διαδικτυακό τόπο στα μέτρα μας, όπως δεν μπορούμε να το κάνουμε και με τη ζωή μας έξω.
    από κει και πέρα, σε συμπαθώ και εύχομαι να μην φύγεις για δύο χρόνια, (πολύ είναι, φαντάσου να γίνει η συντέλεια του κόσμου και να μη μάθεις ποτέ αν ο τζιμμάστερ έκανε σεξ :ρ)
    σε ειδαμε και σενα που λες δεν ασχολεισαι.... αντε να καθαρισεις καμια πατατα λεω γω!

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    καρι, λυπάμαι που φεύγεις, αλλά εγώ προσωπικά όταν δεν μου αρέσει ένα θέμα, απλά δεν ασχολούμαι....δεν το ανοίγω καν.
    Δεν μπορούμε να φέρουμε έναν τόσο ευρύ διαδικτυακό τόπο στα μέτρα μας, όπως δεν μπορούμε να το κάνουμε και με τη ζωή μας έξω.
    από κει και πέρα, σε συμπαθώ και εύχομαι να μην φύγεις για δύο χρόνια, (πολύ είναι, φαντάσου να γίνει η συντέλεια του κόσμου και να μη μάθεις ποτέ αν ο τζιμμάστερ έκανε σεξ :ρ)
    με αηδιαζεις πραγματικα εσυ.. που ταχα εισαι και πνευμα τρομαρα σου. ολο ειρωνεια εισαι...

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    καρι, εισαι σε ενα φορουμ οπου υπαρχουν ανθρωποι με διαφορα ψυχολογικα προβληματα (οπως εγω για παραδειγμα. χεχε!) που γραφουν με τον δικο τους ξεχωριστο τροπο που για μερικους να ειναι αναρμοστος, ενοχλητικος κλπ.. ωστοσο θα μπορουσες να μην δινεις και πολλη σημασια η να τα παιρνεις τοσο κατακαρδα, χρειαζεται και αδιαφορια.. αυτα απο μενα, καλη συνεχεια

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΡΟΥΜ
    By Ακροβατης in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 17
    Last Post: 22-08-2010, 19:01
  2. Προστασια του φορουμ
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 15-08-2009, 21:43
  3. ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 183
    Last Post: 12-11-2008, 14:26
  4. Ωρες στο φορουμ
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 06-09-2008, 16:15
  5. νεα λειτουργια στο φορουμ
    By giorgos7 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 10
    Last Post: 03-07-2008, 19:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •