Πως καταλαβαίνετε οτι "αυτός/αυτη" είναι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735

    Πως καταλαβαίνετε οτι "αυτός/αυτη" είναι?

    Πως καταλαβαίνετε οτι "αυτός/αυτη" είναι?Εννόω πια πράγματα σας κάνουν να νιώθετε σίγουροι?Το πως νιώθετε οταν είστε μαζί?το πως θα νιώθατε χωρίς αυτόν/αυτήν?Το πως σας κάνει να νιώθετε?Το τι κάνει/λεεί?Κάτι άλλο?..α και κατα πόσο εμπιστεύεται το ένστικτό σας σε τέτοια πράγματα?:confused:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    αυτος αυτη ειναι τι?ο /η ιδανικη για εμενα?

    καποτε καποιοσ μου ειπε πωσ οταν τον συναντησω ,θα το καταλαβω γιατι ολα μαζι του θα κυλισουν απλα.. φυσικά..απο μονα τουσ ..τιποτα δεν θα μοιαζει πιεσμενο η περιπλοκο κατι πολυ σπανιιο και υπεεεεροχο.. ετσι και εγεινε..στην αρχη τουλαχιστον..χεχεχεχ.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    ναι αυτό εννοουσα Adzik. "ολα μαζι του θα κυλισουν απλα" εννοείς όσον αφορά τη γνωριμία,τη σχέση κ.τ.λ. ε?ωραίος ορισμός :)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Καλησπέρα κ από μένα!!
    Πριν ένα χρόνο αν με ρωτούσες θα σου έλεγα ότι δε θέλω σχέση... όποιον γνώριζα τον απέρριπτα γιατί πολύ απλά δε μου έκανε αυτό το κλικ που λένε για να ξεκινήσω κάτι όμορφο μαζί του...Ακριβώς γιατί ήμουν αρνητική!
    Μέσα όμως σε μια στιγμή γνώρισα κάποιον, βγήκα μαζί του (σκεφτόμενη ότι κ αυτός ένας σαν τους άλλους θα είναι κ θα βαρεθώ) κ μου έκανε όχι απλά ένα κλικ...Με κλίκαρε συνεχώς! (lol)
    Κ έτσι κατέληξα από μια αυθόρμητη κίνηση, να είμαι ευτυχισμένη μαζί του ένα χρόνο μετά!
    Οπότε μην αναρωτιέσαι πότε καταλαβαίνεις αν αυτός/ή είναι ο κατάλληλος/η... Έρχεται απλά από μόνο του!!! Γι' αυτό άφησε τον εαυτό σου ελεύθερο και μη μπαίνεις στη διαδικασία να ψάχνεσαι!
    Every morning we are born again

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    astimatnam, καλησπέρα.ευχαριστώ για την απάντηση σου.χαίρομαι για σένα :) .πιο πολύ το ρώτησα σε περίπτωση που έχω κάνει λάθος..ή αν ήταν ο κατάλληλος και απλά δεν ήμασταν στην καταλληλη ηλικία,συνθήκες..αυτό δεν μπορεί να συμβεί?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Για να καταλάβω...Είχες κάποια σχέση κ χωρίσατε, κ νομίζεις ότι για να έγινε αυτό ίσως δεν ήταν ο κατάλληλος?
    Every morning we are born again

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    πιστεύω το αντίθετο..οτι μπορεί να ήταν ο κατάλληλος και να μην προσπαθησα αρκετα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Δε πιστευω κάτι τέτοιο... Αν ηταν ο καταλληλος απλα θα καθοταν το ολο θεμα...αυτο απλα δεν εκατσε...
    Every morning we are born again

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    :( ..............................

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    Δε πιστευω κάτι τέτοιο... Αν ηταν ο καταλληλος απλα θα καθοταν το ολο θεμα...αυτο απλα δεν εκατσε...
    ασε που το προσπαθησες κιολας .............μη λεμε κι ο,τι θελουμεεεεεεε...................
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    735
    ναι αλλα η ηλικία και οι συνθήκες δεν παίζουν το ρόλο τους?πάντα μου έλεγε μακάρι να με είχε γνωρίσει στα 30.κι εγώ τώρα λέω μακάρι να ταν διαφορετικές οι συνθήκες για να μπορούσα να το προπαθήσω..:(

  12. #12
    χμμμ...θα σε απογοητευσω...αλλα δεν ήταν ο ενας. Όταν βρεθεί αυτος, τίποτα δεν μπορεί να σταθεί εμπόδιο...πίστεψε με.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Εμένα αυτό το ο Ένας, μου μοιάζει θεοποίηση και δεν το ασπάζομαι.
    Ο ένας αύριο μπορεί να γίνει ο κανένας. Και γι αυτό στην πορεία της ζωής μας οι άνθρωποι αλλάζουμε τον Έναν με κάποιον Άλλο.:p
    Γιατί εξελισσόμαστε διαφορετικά από τον έναν και ο ένας από μας. Δεν είμαστε Ένα, είμαστε Δύο.
    Πάρα πολλοί μοναδικοί πέφτουν από το βάθρο τους όταν οι ανάγκες μας αλλάζουν. Δεν υπάρχει λοιπόν ούτε το για πάντα, ούτε ο ένας.
    Υπάρχουν άνθρωποι που μας ταιριάζουν στη φάση της ζωής που είμαστε και που αν έχουμε την τύχη να εξελισσόμαστε ταυτόχρονα μπορεί αυτή η σχέση να μας καλύπτει και να έχει και διάρκεια. Αν το σκεφτείς διαφορετικά ούτε εμείς είμαστε ίδιοι μέσα σε κάθε μας σχέση. Κουβαλάμε τη βιογραφία μας, και η βιογραφία μας αλλάζει. Τα όρια αλλάζουν, ρέουν, οι ανάγκες συγχρωτίζονται και όπως αλλάζουν όλα αυτά οι μοναδικοί έρχονται και παρέρχονται ανάλογα.
    Και δεν έχω δει πιο ψεύτικες σχέσεις απ' αυτές που σου φοράνε το "για πάντα" κολάρο.
    Ζητάμε τα αδύνατα...
    "Το τέρμα της παιδικής ηλικίας συνοδεύεται πάντα από εκλείψεις θεών"
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Το ενστικτο ειναι για μενα κατι που μετραει παρα πολυ, αρκει να το εμπιστευεσαι...........!!!!
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Εμένα αυτό το ο Ένας, μου μοιάζει θεοποίηση και δεν το ασπάζομαι.
    Ο ένας αύριο μπορεί να γίνει ο κανένας. Και γι αυτό στην πορεία της ζωής μας οι άνθρωποι αλλάζουμε τον Έναν με κάποιον Άλλο.:p
    Γιατί εξελισσόμαστε διαφορετικά από τον έναν και ο ένας από μας. Δεν είμαστε Ένα, είμαστε Δύο.
    Πάρα πολλοί μοναδικοί πέφτουν από το βάθρο τους όταν οι ανάγκες μας αλλάζουν. Δεν υπάρχει λοιπόν ούτε το για πάντα, ούτε ο ένας.
    Υπάρχουν άνθρωποι που μας ταιριάζουν στη φάση της ζωής που είμαστε και που αν έχουμε την τύχη να εξελισσόμαστε ταυτόχρονα μπορεί αυτή η σχέση να μας καλύπτει και να έχει και διάρκεια. Αν το σκεφτείς διαφορετικά ούτε εμείς είμαστε ίδιοι μέσα σε κάθε μας σχέση. Κουβαλάμε τη βιογραφία μας, και η βιογραφία μας αλλάζει. Τα όρια αλλάζουν, ρέουν, οι ανάγκες συγχρωτίζονται και όπως αλλάζουν όλα αυτά οι μοναδικοί έρχονται και παρέρχονται ανάλογα.
    Και δεν έχω δει πιο ψεύτικες σχέσεις απ' αυτές που σου φοράνε το "για πάντα" κολάρο.
    Ζητάμε τα αδύνατα...
    "Το τέρμα της παιδικής ηλικίας συνοδεύεται πάντα από εκλείψεις θεών"
    Ακριβώς. Βεβαίως κάποια πράγματα τα συνειδητοποιούμε αφού έχουμε ζήσει και έχουμε αποκτήσει και 5-10-20... εμπειρίες.
    Μέχρι τότε θα αναρωτιόμαστε για πολλά πράγματα και καλά κάνουμε.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  2. Η ζωη ειναι απλη αρκει να ξερεις να την\"ΜΠΙΠ\"
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 16-02-2010, 14:46
  3. Η ευτυχια μας ειναι αντιστροφως αναλογη των "θελω" μας
    By Empneustns in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 07-09-2008, 00:28
  4. Ειναι κοινωνικης φοβιας αυτα τα "σημαδια"?
    By SpyrosGR21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-01-2007, 20:47
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •