ετυχε να διαβασω το φορουμ σας και ειδα καποια πραγματα που νομιζω ειχα και εγω πριν 6 χρονια περιπου.τωρα ειμαι 21.πριν 6 χρονια πρεπει να ειχα OCD(Obsessive–compulsive disorder)χωρις να ηθελα τοτε να παω σε ψυχολογο.δηλαδη ειχα συνεχεια σκεψεις που με εκαναν να νιωθω ενοχος,και επρεπε να ικανοποιησω το αιτημα της σκεψης για να νιωσω ανακουφιση(πχ εδινα ορκο οτι θα κανω καθε μερα 100 push apps και αμα δεν το καταφερνα καποια μερα οι σκεψεις με βομβαρδιζαν και ειχα ενιωθα μεσα μου απελπισια,ενοχη,φοβο.Ακομα επειδει οταν τηρουσα την <<συμφωνια>> αυτη ενιωθα οντως καλυτερα και ειχα πιστεψει οτι η υγεια μου,η αποδοχη απο τους αλλους σχετιζεται απο τετιους κανονες.ακομα ενιωθα οτι ειμαι διαφορετικος απο τους αλλους,λογω και της κλησης μου τοτε στον χριστιανισμο και φοβομουν γενικως τις σκεψεις μου.Μετα απο καποια πραξη (πχ πηγα στον ταδε)μου ερχοταν σκεψεις,αναμνησεις οτι εχει ξανασυμβει αυτο η το εχω ξαναβιωσει(φανταζομαι καποια δυσλειτουργια στο συστημα αναμνησεων).Και μια φορα οι σκεψεις αυτες μου εβαλαν και χρονικο περιθωριο δηλαδη αν αποτυχω να κανω ξανα αυτο δεν θα συγχωρεθω(lol).φυσικα απετυχα.Αλλα με το περασμα των χρονων καταλαβα οτι ολα ηταν βλακειες και δεν ξανασχοληθηκα με αυτα.Απλα εδω και 3 χρονια εχω προβλημα με παλμικους πονοκεφαλους,παλμικη οραση,ισχυρο σφιξιμο στο κεφαλι,διπλωπια και σκιες στην οραση.δεν ειναι των ματιων αφου εχω κανει πολλες εξετασεις,νευρολογικες εξετασεις κανω αυτο το διαστημα,και φυσικα εξεταζω και την περιπτωση την ψυχολογικη.Καθως ακομα νιωθω το παρελθον αυτο να με καταδιωκει και ασ μην δινω σημασια.Καμια σκεψη?ευχαριστω