ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ

    Πηγα σημερα και με κρατησε μιση ωρα και οχι μια ωρα που ειναι το κανονικο.Και τον πληρωσα κανονικα, 70 ευρω.Ελεος.Δεν ενιωσα ανετα να του κανω παρατηρηση και εξαλλου το μονο που ηθελα ηταν να φυγω.Σημερα με εκανε να νιωσω αβολα.Με κοιτουσε με αυτο το βλεμμα λες και με λυπαται, λες και...δε μπορω να το εξηγησω.Με ρωτουσε διαφορα πως παει η σχολη, πως τα περναω, τι κανουν οι φιλοι μου, οι γονεις και απαντουσα και μετα με κοιτουσε και εγω του ελεγα "γιατι με κοιτατε ετσι;".Με εκανε να νιωσω πολυ αμηχανα.Μετα επειδη δεν ειχα και τι αλλο να του πω, του ειπα οτι στο μπουφαν εχω κατι σκουπιδακια.Τι ηθελα και το πα; Μου ειπε να τα βγαλω να τα πεταξω κι εγω ο χαζος δεχτηκα.Μετα ειδα κατι και κολλησα.Αυτος ομως μου ειπε οτι καλο θα ειναι να μην το ξαναδω.Μετα απο λιγο με αφησε να το δω για 5 δευτερολεπτα αλλα ηταν πολυ περιεργο.Δεν καταλαβα τι ηταν.Ηθελα να το παρω μαζι μου.Δε με αφησε.Του δωσα τα 70 ευρω και εφυγα με πολυ αγχος και θυμο.Παρα πολυ θυμο.Τον πηρα μετα τηλεφωνο και του ζητησα να το κρατησει.Με εχει αγχωσει πολυ.Αυριο μου ειπε να ξαναπαω για εκθεση αλλα δεν εχω καμια ορεξη.Βαρεθηκα.Δεν αντεχω αλλο.Νομιζω οτι με κανει χειροτερα.Με καταπιεζει.Ξερω εκ των προτερων οτι θα παω και θα μου χαλασει η διαθεση.Ξερω οτι θα σταματησει συντομα αυτο.Απο μονο του.Σιγα σιγα το αποβαλω.Δε θελω πια να πηγαινω εκει περα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    και που θα πηγαινεις ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    6
    τι ηταν αυτο που ειδες?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Στεφανε... φαρμακα παιρνεισ? ρωταω γιατι απ οτι μασ λεσ εχει περασει τοοοοοοοοοσος καιροσ και δεν εχει βελτιωθει το προβλημα σου καθολου..και ειναι κριμα..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ε, αφού πιστεύεις ότι θα το αποβάλλεις σιγά σιγά, μην πας. Κάνεις σαν παιδί, δε θέλω το φάρμακο, αλλά βήχω κι η μαμά μου λέει πως το χρειάζομαι. Δηλαδή, βήχω σα σκυλί αλλά κάνω και το δύσκολο, γιατί έχω απέναντί μου έναν γονιό και φοβάμαι (βάλε ό,τι θέλεις στο γονιός και τον ειδικό που κάνεις συνεδρίες σα γονιό τον βλέπεις)
    Θα στο πω ωμά, δεν κάνεις δουλειά γιατί μένεις παιδί στο θεραπευτικό πλαίσιο και αντιστέκεσαι με ανούσια γκρίνια. Δέξου πως θέλεις βοήθεια και μεγάλωσε συναισθηματικά ώστε να δουλέψεις σαν ενήλικας που αναλαμβάνει την ευθύνη για τη διαχείριση των θεμάτων του. Πάψε να βλέπεις σαν άλλο σου γονιό τον ψυχολόγο σου, γιατί δεν είναι. Είναι ένας άνθρωπος που ξέρει πως να σε βοηθήσει γιατί το σπούδασε, αλλά να σε μεγαλώσει ενώ εσύ χτυπιέσαι σε δεκάχρονο κομματάκι δύσκολο. Εμ, limited κι οι δυνατότητες μίας θεραπείας.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    συμφωνω μαζι σου rain

    ταυτοχρονα βλεπω μεγαλη προοδο και δεν κανω πλακα

    εκει που τον απασχολουσανε σακουλες και μπλουζακια και χαρτακια

    τωρα τον απασχολει ανθρωπος!!!!!!

    ανθρωπος ανθρωπος ανθρωπος!!!!!!

    ενας αλλος βεβαια ενας που του την λεει συνεχεια ενα που τον σιχτιριζει δεν τον θελει ο Στεφανος κτλ

    αλλα ειναι ανθρωπος!!! για μενα αυτο λεει παρα πολλα!!!

    ε σιγα σιγα θα φτασει και στην σχεση τους και σε λιγο καιρο ....αντε να μην πω θα χαθει το σασπενς!!!


    εχω να δηλωσω οτι σε καμια περιπτωση δεν ειρωνευομαι

    ο,τι ειπα εδω το εννοω λεξη λεξη

    (προς αποφυγη παρεξηγησεων)

    εγω απο την πλευρα μου εχω να δηλωσω πως χαιρομαι πολυ για σενα Στεφανε

    keep up the good work!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  7. #7
    Στέφανε, νομίζω το χουμε ξανασυζητήσει αυτό με τα σκουπιδάκια. Σου χα προτείνει κάποια μέθοδο αναγνώρισης και αναχαίτησης ψυχαναγκασμών που μου την έμαθε και μένα ψυχολόγος, αν θυμάσαι..... Το ψαξες καθόλου; Το συζήτησες με το ψυχολόγο σου;

    Πιστεύω το ζήτημα είναι να σε μάθει κάποια μέθοδο την οποία θα εφαρμόζεις κάθε φορά που σου ρχεται το πρόβλημα. Συμβουλές του τύπου μην το κανεις κλπ δε νομίζω να αρκούν. Κι άμα δε σε γεμίζει αυτός πήγαινε σε άλλον, μην εγκλωβίζεσαι σ΄αυτόν, μπορεί κάποιος άλλος να ναι για σενα πολύ καλήτερος και να σε υποβοηθήσει περισσότερο. Αν δε ψάξεις δε θα το μάθεις αυτό.
    Σε κάθε περίπτωση να χεις στο νου ότι ο κάθε ψυχολόγος δευ υποκαθιστά ούτε τους δικούς σου ανθρώπους ούτε τη δική σου βούληση, ούτε και ο ίδιος, ο οποιοσδήποτε ψυχολόγος θα δεχόταν να γίνεις «εξάρτημα του».
    Είναι ζήτημα να ξεκινήσεις από κάπου με κάποια μέθοδο να το αντιμετωπίζεις το πρόβλημα σου.
    γιάννης

Similar Threads

  1. ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..........ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ !
    By antonis-wolf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 25-03-2010, 22:50
  2. Για όσους πιστεύουν στην επαφή με κάτι πέρα από τον υλικό κόσμο...
    By anwnimi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 28-10-2009, 15:23
  3. Εκει που ημουν καλα να σου παλι..
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 05-05-2009, 19:05
  4. Εκει που τελειωνει η λογικη...
    By Agnosti_x509 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 43
    Last Post: 22-08-2008, 09:52
  5. φοβος καποιος ειναι εκει
    By psychology in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 30-05-2007, 02:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •