ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΦΟΒΙΑ - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 66 of 66
  1. #61
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    17
    Εγώ ακόμα δεν έχω δουλέψει γιατί ενώ το θέλω για να κοινωνικοποιηθώ, με φοβίζει η έκθεση σε άγνωστο κόσμο, νιώθω ότι θα τα θαλασσώσω, ότι πάλι θα χρειαστώ πολύ χρόνο να προσαρμοστώ στα νέα δεδομένα. Σ\' ευχαριστώ για τη συμβουλή, αύριο κιόλας που θα πάω στη σχολή μου θα κλείσω ραντεβού με τον ψυχολόγο και μακάρι να πάνε όλα καλά.

    Πάντως ποτέ δεν είναι αργά πιστεύω, κι εσύ μπορείς να κάνει δραστικά βήματα γιατί είναι τόσο κρίμα να χάνουμε στιγμές απ\' τη ζωή μας ενώ μπορούμε να ξεπεράσουμε τις φοβίες μας και να απολαμβάνουμε τα πράγματα που είναι απλά για τους άλλους αλλά εμείς τα κάνουμε τόσο πολύπλοκα και εξαντλητικά.

    Στην κοινωνική φοβία το πρόβλημα έχει να κάνει με την αυτοεκτίμηση και το ότι βλέπουμε το εαυτό μας παραμορφωτικά και θεωρούμε ως δεδομένο ότι και οι άλλοι μας βλέπουν έτσι..

  2. #62
    cypriot92
    Guest

    koiniki fobia

    gia sas,ime 16 xrono kai pasxo kai ego apo koinoniki fobia.den exo thera peutiki boithia.epsaxa poli to thema.efarmozo mirikes taktikes omos kai pali to problima sinixizete.pantos exo ikanopoiitiki koinoniki epaphi.se psixiatro/psixologo den pigeno dioti ton exoun parexigimeno i gonis mou.pestemou kapies dinates lisis parakalo
    help me pls

  3. #63
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    641
    Γειά σου cypriot92 καλώς ήρθες στο forum

    Μπορείς να μας περιγράψεις λίγο πιο αναλυτικά, τα συμπτώματα της φοβίας σου;

  4. #64
    cypriot92
    Guest
    ta simptomata pou niotho ta kalipsan pliros ta alla meli.auto pou tha ethela ine kapia thinati lisi pou tha me boithoyse sto problima m

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Γεια σου φιλε μου.Φανταζομαι εισαι απο την Κυπρο η κανω καποιο λαθος;
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  6. #66
    cypriot92
    Guest
    ne ime apo tin kipro

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •