Νεα Αγωγή - Πορεία ...(Seroxat)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1

    Cool Νεα Αγωγή - Πορεία ...(Seroxat)

    Σκεφτηκα να κανω εδω ενα ποστ που να γραφω την πορεια μου με αυτο το φαρμακο ωστε και αυτοι που το ξεκιναν να λενε τις αποψεις τους ωστε να δουμε αν το φαρμακο αυτο δουλευει τελικα και τι παρενεργειες μας προξενει...
    Εγω πασχω απο κρισεις πανικου - νοσοφοβια και γενικα εχω διαφορα ψυχοσωματικα..Το φαρμακο το επαιρνα παλια για 6 μηνες πριν 2 χρονια και ενω το σταματησα μετα απο μια κατασταση συναισθηματικη κατρακυλισα παλι στις κρισεις..
    Πλεον εδω και 5 μερες παιρνω το φαρμακο παλι σε σιροπι 5 ml για την 1η εβδομάδα και 10 ml μετα. 10μλ = 20mg .

    Απο την πρωτη μερα που το πηρα δεν ξερω αν επειδη το ειχα ξαναπαρει λειτουργησε αμεσως γιατι ξερω οτι θελει 1-2 εβδομαδες να δρασει , νιωθω ηδη καλυτερα απο θεμα κρισης πανικου .δεν με εχει πιασει και οταν παει να με πιασει ειναι απλα σκεψη δεν προχωραει καθολου .
    Παρενεργειες :
    α) Μεχρι τωρα 1-2 πονοκεφαλοι χωρις λογο ( ενω εχει καιρος να με πιασει ) αλλα περνανε σχετικα ευκολα με 1 ντεπον .
    β) Απο την δευτερη μερα νιωθω εναν ελαφρυ κορεσμο στο φαγητο..δηλαδη τρωω λιγο και δεν θελω να φαω αλλο νιωθω φουσκωμενος πολυ. Οχι με τον κακο τροπο απλα εχω μια ανορεξια σχετικα.
    γ) τις τελευταιες 2 μερες νιωθω λιγο πεσμενος..Δεν ξερω αν ειναι επειδη βαριεμαι γενικά απλα νιωθω λιγο πεσμενος,στεναχορημενος κτλ.

    Ερωτησεις :
    α) αυτο που λενε οτι το Σεροξατ προκαλει αυτοκτονιες υσχιει;;; ενω το επαιρνα δεν ειδα ποτε κατι τετοιο απλα το διαβασα τωρα και εχω ανησυχησει...
    β) Για μακροχρονια χρηση ενδεικνειτε; Ξερω οτι ειναι εθιστικο απλα δεν θελω να μου γινει κατι λογο του οτι το παιρνω..δηλαδη απο θεμα τοξικοτητας κτλπ...

    Τι εχετε να πειτε εσεις γιαυτο το φαρμακο;;;;
    Ευχαριστω... Και να θυμαστε οτι γραφουμε απο δω παντα πρεπει να βλεπετε γιατρο και οτι να παιρνετε μονοι σας αποφασεις...
    Θέλω να ζώ!!!

  2. #2
    κανεις δεν παιρνει σεροξατ ;;;
    Θέλω να ζώ!!!

Similar Threads

  1. Λόγια που χάθηκαν κάπου στην πορεία...
    By Aggelika in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 210
    Last Post: 23-06-2009, 05:45
  2. Φαρμακευτηκη αγωγη
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 09-05-2008, 12:42
  3. ΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΑΛΚΟΟΛ...
    By olga_soul in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 15
    Last Post: 27-08-2007, 05:03
  4. Φαρμακευτική αγωγή
    By lab in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 17-09-2006, 21:56
  5. ΜΟΝΑΞΙΑ, ΠΕΝΘΟΣ ΚΑΙ ΠΟΡΕΙΑ ΖΩΗΣ
    By vasoula in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 4
    Last Post: 06-08-2005, 10:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •