γιατι δεν τους αντεχω ζευγαρωμενους και εγω να μην εχω.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 121
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    43

    γιατι δεν τους αντεχω ζευγαρωμενους και εγω να μην εχω.....

    γιατι δεν τους αντεχω ζευγαρωμενους και εγω να μην εχω.....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    τα χερια σου να γειρω..τι θελω εγω με τοση αγααααπη γυρω!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    43
    αυτο ακριβως

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    το αισθημα του να νιωθεις παρεισακτος εγω το νιωθω παντου τριγυρω. κι αυτος ειναι κι ενας απ'τους λογους που δε γουσταρω να κυκλοφορω τοσο πολυ πλεον, οταν ολοι ειναι με παρεα και ειδικα ζευγαρια αγκαλιαζονται φιλιουνται μπροστα μου, νιωθω σαν να θελω να ανοιξει η γη να με καταπιει (ειδικα τωρα την ανοιξη δεν αντεχετε απλα). αν το δουμε απ'την αντιθετη πλευρα παντως, εμεις που παραμενουμε μονοι, συμβαινει γιατι μπορει να ειμαστε τοσο ξεχωριστοι, που δεν υπαρχει απλα ατομο ανταξιο μας...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    το αισθημα του να νιωθεις παρεισακτος εγω το νιωθω παντου τριγυρω. κι αυτος ειναι κι ενας απ'τους λογους που δε γουσταρω να κυκλοφορω τοσο πολυ πλεον, οταν ολοι ειναι με παρεα και ειδικα ζευγαρια αγκαλιαζονται φιλιουνται μπροστα μου, νιωθω σαν να θελω να ανοιξει η γη να με καταπιει (ειδικα τωρα την ανοιξη δεν αντεχετε απλα). αν το δουμε απ'την αντιθετη πλευρα παντως, εμεις που παραμενουμε μονοι, συμβαινει γιατι μπορει να ειμαστε τοσο ξεχωριστοι, που δεν υπαρχει απλα ατομο ανταξιο μας...
    ναι καλες ειναι οι φαντασιωσεις δεν λεω,αλλα καμια φορα ειμαστε μονοι ειτε επειδη το επιλεγουμε,ειτε επειδη δεν μας αντεχουν οι αλλοι!εισαι τοσο ξεχωριστος βρε κενο?εχει μοναξια η κορυφη ε?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μαλλον δε καταλαβες, δε το εγραψα μονο για μενα, προσπαθω να μη μιλαω μονο για μενα στα φορουμς. μιλησα γενικα, και ναι οταν ενας ανθρωπος δε βρισκει ευκολα συντροφο, ειναι επειδη δεν μπορει να ταιριαξει και να αφομοιωθει απο το συνολο, αρα ειναι ξεχωριστος. ακομα κι αν πεις ειναι επειδη δεν αντεχεται, παλι ξεχωριζει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    το αισθημα του να νιωθεις παρεισακτος εγω το νιωθω παντου τριγυρω. κι αυτος ειναι κι ενας απ'τους λογους που δε γουσταρω να κυκλοφορω τοσο πολυ πλεον, οταν ολοι ειναι με παρεα και ειδικα ζευγαρια αγκαλιαζονται φιλιουνται μπροστα μου, νιωθω σαν να θελω να ανοιξει η γη να με καταπιει (ειδικα τωρα την ανοιξη δεν αντεχετε απλα). αν το δουμε απ'την αντιθετη πλευρα παντως, εμεις που παραμενουμε μονοι, συμβαινει γιατι μπορει να ειμαστε τοσο ξεχωριστοι, που δεν υπαρχει απλα ατομο ανταξιο μας...
    τι παει να πει ''ανταξιο μασ'' ωπα ωπα.. γιατι δεν ειναι θεμα του οτι ειναι ανωτεροσ απο τουσ αλλουσ οοοσο ξεχωριστοσ η διαφορετικοσ και αν εισαι.. εισαι διαφορετικοσ.. τιποτα δεν σε κανει ανωτερο.. και ειδικα οταν ενα ατομο εχει καποιεσ φρικιαστικεσ ιδεεσ ε λογικο δεν ειναι βρε συ να μην συναντασ ευκολα ατομο να ταιριαζουν τα χνοτα σασ??/...ακομη και το κινκι η το ακραιο εχει να ''νορμαλ''ορια του''..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    να ξαναπουμε λοιπον, εκει που γραψα οτι μπορει να ειμαστε τοσο ξεχωριστοι κλπ, ΔΕΝ το λεω μονο για μενα, χρησιμοποιησα επιτηδες πληθυντικο γιατι απευθυνομουν γενικα σε ολους! η λεξη ανωτερος δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ σ'αυτα που εγραψα. τα περι κορυφης τα ειπε η dora-agxos, εγω δεν ειμαι ψωνιο να το παιζω υπερανω, οσο κι αν κατα καιρους σνομπαρω καποια πραγματα ή δε με εκφραζουν / με αφηνουν αδιαφορο. το οτι ξεχωριζει καποιος δε σημαινει οτι ειναι ανωτερος ή κατωτερος, απλα διαφορετικος. ετσι λεγωντας το να ειναι καποιος ανταξιος μου, εννοω διαφορετικος, να μου ταιριαζει απλα, να ξεχωριζει για μενα.
    τωρα τα περι φριακιαστικων ιδεων κλπ που γραψες Adzik, ειναι απλα μια εικονα που χετε σχηματισει για το ατομο μου μεσα στο φορουμ. φυσικα ειναι κι αυτος ενας λογος, αλλα οχι ο μονος. ειναι πολυ ευκολο να κατηγοριοποιησουμε και να κατηγορησουμε καποιον μεσω φορουμ για κατι, διαβαζουμε οσα γραφει και λεμε "αυτο ειναι και τπτ παραπανω". ελα ομως που ολοι μας αναγκαστικα ειμαστε πολλα παραπανω!
    κι αυτο το λαθος κανετε εδω περα μεσα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    αν δεν θεωρουσαμε καλε μου ΚΕΝΟ πωσ εισαι κατι παραπανω απο ενα ατομο με καποιεσ ιδiαιτερεσ ιδεεσ (με τισ οποιεσ συμφωνουμε η διαφωνουμε).. δεν νομιζω πωσ θα σου μιλουσαμε σωστα?

    η λεξη ανταξιος σημαινει να βρεθει καποιοσ που να ειναι αξιοσ να ειναι μαζι μασ.. ταιριαστοσ ισωσ ηθελεσ να πεισ

    επισεισ αν πιστευες πραγματικα πωσ ημαστε τοσο κλειστοι οσο η κοινωνια εκει εξω.. εσυ δεν θα μασ μιλαγες ..οποτε οπωσ ειδεσ δεν υσχιει κανενα απο αυτα τα δυο..

    ολοι ημαστε περιπλοκα οντα.και ταμπελεσ δεν βαζουμε.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    αν δεν θεωρουσαμε καλε μου ΚΕΝΟ πωσ εισαι κατι παραπανω απο ενα ατομο με καποιεσ ιδiαιτερεσ ιδεεσ (με τισ οποιεσ συμφωνουμε η διαφωνουμε).. δεν νομιζω πωσ θα σου μιλουσαμε σωστα?
    κι ομως, νομιζω υπαρχουν πολλα μελοι για τα οποια δεν αξιζω να μου μιλανε, και πιστευουν ειμαι αλλο ενα troll που μπορει να κανει πλακα. για καποιους εδω περα μεσα ο ΚΕΝΟ πχ ειναι ενας μαλακας που γουσταρει επιτηδες τα ακρα, να σκεφτεται και να υποστηριζει αρνητικα, ασχημα και φρικιαστικα πραγματα, απλα για να σοκαρει ισως και τπτ παραπανω. δεν ισχυει ομως, δε γραφω συνεχως με το ιδιο συναισθημα, ουτε εχω στο μυαλο μου πως να τραβηξω τα βλεμματα ολων. ολοι οι ανθρωποι ειμαστε πολυπλευρα οντα θα μπορουσαμε να πουμε, ετσι κι εγω που για καποιους γουσταρω τα ακρα λοιπον, μπορω να γινω το ιδιο καλος/γλυκος/τρυφερος κλπ οπως και οποιοσδηποτε αλλος, αρκει να βρεθει μια κοπελα να μου τα βγαλει ολα αυτα...

    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    η λεξη ανταξιος σημαινει να βρεθει καποιοσ που να ειναι αξιοσ να ειναι μαζι μασ.. ταιριαστοσ ισωσ ηθελεσ να πεισ
    ανταξιος-ισαξιος-ταιριαστος, ολα αυτα μαζι για μενα ειναι συνωνυμα. το να δω οτι ξεχωριζει καποια απ'το συνολο, ειτε γιατι εχει παρομοιο τροπο σκεψης, ειτε οτι αλλο, κι αξιζει για μενα προσωπικα. το ιδιο κανουμε ολοι, ξεχωριζουμε τον συντροφο μας μεσα απ'τους πολλους (τις περισσοτερες φορες δυστυχως γινεται ΜΟΝΟ με βαση την εξωτερικη εμφανιση). τι κριμα ομως που συνηθως οταν επιλεξουμε καποιο ατομο, δε μας επιλεγει κι εκεινο. κι ετσι καταληγουμε να παραμενουμε μονοι, ειτε το θελουμε, ειτε οχι...

    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    επισεισ αν πιστευες πραγματικα πωσ ημαστε τοσο κλειστοι οσο η κοινωνια εκει εξω.. εσυ δεν θα μασ μιλαγες ..οποτε οπωσ ειδεσ δεν υσχιει κανενα απο αυτα τα δυο..
    η κοινωνια βρισκω πως ειναι κλειστη, λογικα και εδω κατα καποιο τροπο συμβαινει το ιδιο (αφου το φορουμ ειναι μικρογραφια της κοινωνιας και τα μελοι ανηκουν εκει), η λογοκρισια που ελεγα στο τελευταιο μου θεμα. απλα εδω δεν χρειαζεται να ξερεις τον αλλον για να διαβασεις την αποψη του, να δεις κατευθειαν τη σκεψη του. εκει εξω πρεπει να τον γνωρισεις, και σιγα σιγα μαθαινεις ακουγωντας τον πως και τι σκεφτεται. τεσπα η πολλη λογοκρισια και καταπιεση εμενα μου προκαλει απαθεια, λες και δε χρειαζεται να εκφραστω και να πω αυτο που σκεφτομαι, γιατι κανεις δε προκειται να καταλαβει. και δυστυχως ετσι νιωθω για τη ζωη μου ολη...

    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    ολοι ημαστε περιπλοκα οντα.και ταμπελεσ δεν βαζουμε.
    συμφωνω με το πρωτο, με τις ταμπελες ομως οχι. ολοι εχουμε αναγκη να ξερουμε οτι ανηκει καπου ο αλλος, να τον ενταξουμε καπου μεσα στο μυαλο μας, ωστε να σχηματισουμε και μια αποψη τελικα. απλα συνηθως κολλαμε πολλες ταμπελες γιατι δε μας καλυπτει μονο μια...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    αμαν μια κουβεντα εγραψε και τον φαγατε.ελεος παιδια.τον στησατε στα 5 μετρα.ποιος εχει ορεξη να γραψει εδω οταν του κανεται σαν λυκος στο προβατο επιθεση?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by mateo View Post
    γιατι δεν τους αντεχω ζευγαρωμενους και εγω να μην εχω.....
    Όταν θα έχεις όμως δεν τους προσέχεις καν αυτούς που δεν θα έχουν! Generally speaking.

    Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπε η δώρα ότι όποιος είναι μόνος θα είναι βασικά κατώτερος στα μάτια των άλλων και να μην τον αντέχουν. Not sure καλή δώρα. Σκέψου ας πούμε ο πιο κατώτερος, αγνοημένος, παραγκωνισμένος της παρέας να έχει μυστικές ικανότητες/ ταλέντα τόσο που δεν έχουν όλοι οι άλλοι μαζί. Μερικοί μάλιστα επιβιώνουν μια χαρά μόνοι τους. Αλλά και πάλι κανένας δεν αξίζει τόσο όσο η αξία που μπορεί να δώσει σε άλλους. Θυμήσου το.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Όταν θα έχεις όμως δεν τους προσέχεις καν αυτούς που δεν θα έχουν! Generally speaking.

    Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπε η δώρα ότι όποιος είναι μόνος θα είναι βασικά κατώτερος στα μάτια των άλλων και να μην τον αντέχουν. Not sure καλή δώρα. Σκέψου ας πούμε ο πιο κατώτερος, αγνοημένος, παραγκωνισμένος της παρέας να έχει μυστικές ικανότητες/ ταλέντα τόσο που δεν έχουν όλοι οι άλλοι μαζί. Μερικοί μάλιστα επιβιώνουν μια χαρά μόνοι τους. Αλλά και πάλι κανένας δεν αξίζει τόσο όσο η αξία που μπορεί να δώσει σε άλλους. Θυμήσου το.
    καλε μου ινσεκτ ποτε τα ειπα εγω ολα αυτα??να διαβαζεις πιο προσεκτικα,δεν μιλησα ουτε για κατωτερους,ουτε για παραγκωνισμενους!ειπα απλα οτι η μοναξια ειναι και επιλογη μας,αλλα και οταν δεν μας αντεχουν..πχ λεμε τωρα πινω εγω 15 μπυρες και βριζω ολο τον κοσμο,μονη δεν θα ειμαι?
    αλλο παραδειγμα..σε γνωριζω απο κοντα και σου λεω ποσο μου αρεσει να δολοφονω ανθρωπους,θα κατσεις πολυ μαζι μου?αυτα!και σε παρακαλω μην παρερμηνευεις τα λεγομενα μου..αλλωστε δεν ειμαι εγω αυτη που μιλησε για "ανταξιους"(παραληρημα μεγαλειου μιλαμε)

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    αμαν μια κουβεντα εγραψε και τον φαγατε.ελεος παιδια.τον στησατε στα 5 μετρα.ποιος εχει ορεξη να γραψει εδω οταν του κανεται σαν λυκος στο προβατο επιθεση?
    μην ανησυχεις γλυκια μου, εχω συνηθισει πια σ'αυτο το φορουμ. ειναι τα κοριτσακια που βγαζουν τα απωθημενα τους και θελουν να κανουν τις γιατρινες, λεγωντας στα αγορακια ποιο ειναι το σωστο και το λαθος, τα πρεπει και τα μη...

    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    αλλωστε δεν ειμαι εγω αυτη που μιλησε για "ανταξιους"(παραληρημα μεγαλειου μιλαμε)
    dora-agxos αν εχεις κατι εναντιον μου, στειλε μου message και πεσμου τι ειναι ακριβως να το λυσουμε. εγω δεν εχω τιποτα απολυτως εναντιον σου, ουτε που θυμαμαι να υπηρξε ποτε αντιπαραθεση μεταξυ μας για να μου λες για παραληρηματα και λοιπα, οκ ? προσεξε λιγο πως μιλας εδω περα μεσα, δε σου εφταιξα σε τιποτα αν τσακωνεσαι με αλλα μελοι για να με προσβαλλεις μ'αυτο το τροπο...
    το ανταξιος το εγραψα σαν συνωνυμο του ταιριαζει, αν τωρα εσεις το πηρατε σαν κατι παραπανω λες και το παιζω ανωτερος, ειναι καθαρα δικο σας προβλημα.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    μην ανησυχεις γλυκια μου, εχω συνηθισει πια σ'αυτο το φορουμ. ειναι τα κοριτσακια που βγαζουν τα απωθημενα τους και θελουν να κανουν τις γιατρινες, λεγωντας στα αγορακια ποιο ειναι το σωστο και το λαθος, τα πρεπει και τα μη...

    dora-agxos αν εχεις κατι εναντιον μου, στειλε μου message και πεσμου τι ειναι ακριβως να το λυσουμε. εγω δεν εχω τιποτα απολυτως εναντιον σου, ουτε που θυμαμαι να υπηρξε ποτε αντιπαραθεση μεταξυ μας για να μου λες για παραληρηματα και λοιπα, οκ ? προσεξε λιγο πως μιλας εδω περα μεσα, δε σου εφταιξα εγω σε τιποτα αν τσακωνεσαι με αλλα μελοι για να με προσβαλλεις μ'αυτο το τροπο...
    το ανταξιος το εγραψα σαν συνωνυμο του ταιριαζει, αν τωρα εσεις το πηρατε σαν κατι παραπανω λες και το παιζω ανωτερος, ειναι καθαρα δικο σας προβλημα.
    μην αρπαζεσαι τζακ!

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γιατι περιθωριοποιουν τους σχιζοφρενεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 04-10-2010, 18:14
  2. Ποσο ακομα θα αντεχω να αντεχω?
    By silveroula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 158
    Last Post: 04-10-2010, 10:52
  3. δεν αντεχω την κριτικη ,γιατι?
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 20-03-2009, 05:24
  4. δεν αντεχω αλλο τους γονεις μου
    By πολυμνια in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 24-10-2008, 13:29
  5. Replies: 34
    Last Post: 05-01-2008, 18:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •