κρισεις πανικου..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    19

    κρισεις πανικου..

    καλημερα και καλως σας βρηκα,με λενε ελενα ειμαι24 και πασχω απο κρισεις πανικου,καταθλιψη,εδω και 6 χρονια..δεν καταλαβα ποτε μου τι συντελεσε σαυτο το απτελεσμα αν και εκανα 1 χρονο θεραπεια με zanax kai seropram και ψυχοθεραπεια.ειδα μεγαλη διαφορα και οι κρισεις μειωθηκαν μα ενιωθα εξαρτηση απτα χαπια κι αυτο με εκανε να νιωθω ακομα χειροτερα.δεν μπαινω σε τρενα,λεωφορεια,ταξι,μετρο κλπ,ταξιδευω με πολυ κοντινους ανθρωπους 2-3 δηλαδη,αρνουμαι να κανω το οτιδηποτε φοβουμενη...επισης εχω μονιμα την αισθηση πως θα ρεζιλευτω αφου με την κριση με πιανει εντονη αναγκη για τουαλετα (συγνωμμη)..εχω την αναγκη να ζησω περα απο αυτο...

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    12
    ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ, ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΝΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΙΣ , ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΑΝΗΛΛΕΙΜΕΝΗ ΤΙΜΩΡΙΑ , ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΙΤΙΚΑ ΘΕΡΑΠΕΥΣΙΜΑ , ΕΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΕΦΕΣΗ ..
    ΣΟΥ ΣΥΝΙΣΤΩ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΤΗς ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΤΗΝ ΚΑΛΠΑΖΟΥΣΑ ΑΟΡΑΦΟΒΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ.

    una salus victis nullam sperare salutem

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    20
    Εφόσον αισθάνθηκες καλύτερα με τα φάρμακα και τη ψυχοθεραπεία γιατί τα έκοψες και πισωγύρισες? Τα αντικαταθλιπτικά απ\'οσο ξέρω δεν προκαλούν καμία εξάρτηση ενώ τα zanax αν κάνουμε \"υπερκατανάλωση\" προκαλούν. Ο πιο κατάλληλος άνθρωπος είναι ο γιατρός σου, για να σου τα αρχίσει και να σου τα κόψει όπως και όποτε νομίζει εκείνος. Έχω ακούσει ανθρώπους να παίρνουν φάρμακα για πάρα πολά χρόνια. Ε! Και? Οκ άφησες τον εαυτό σου να ξάναπάρει τη κάτω βόλτα... και? Ξανα πήγαινε στο γιατρό και ξαναξεκίνα. Μόνο έτσι θα αισθανθείς καλύτερα (εσύ το είπες). Δεν εξαρτάσαι από κανένα φάρμακο. Τα φάρμακα απλά είναι τα μαξιλαράκια μας! Να μη φοβάσαι να τα πάρεις. Πάντα υπό τη καθοδήγηση του γιατρού. Πάσχω ακριβώς από τα ίδια! Το παλεύω κάθε μέρα με όποιο τρόπο. Με βοηθά ο γιατρός, τα φάρμακα, ο συζηγός μου... και πάνω απ\'όλα ΕΓΩ ΕΜΕΝΑ! Είμαι εδώ για ότι χρειαστείς!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    19
    σας ευχαριστω πολυ ολους..δεν αυτοτιμωρουμαι σεβρονια ειχα πολλα προβληματ και οικονομικα αλλα και στηριξης γενικοτερα,δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα..προσπαθω,δεν θελω να ζησω με αυτο..σε ευαριστω,σου ευχομαι τα καλυτερα..ngourgou οπως προειπα ειχα διαφορα προβληματα το παλευω μονη μου μεχρι να μπορεσω να απευθυνθω παλι σε ειδικο,στοιχημα με τον εαυτο μου..παντα νασαι γεματη αγαπη και σε ευχαριστω πολυ..εκτιμω πολυ την τελευταια σου κουβεντα,ειμαι και εγω εδω....παντα..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •