..εμεις.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: ..εμεις..

  1. #16
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    somewhere over the rainbow
    Posts
    39
    ωχ..χίλια συγνώμη για το 'φίλε μου'..

    υπαρχει ποτέ σημείο που να ξέρεις ότι μέχρι εκεί ήταν οι δυναμεις σου?
    γιατί καθημερινά το νοιώθω ότι είμαι εκει..
    θέλω να πω..υπάρχει το τέλος..?εκεί που δεν μπορεις να προσπαθήσεις αλλο..
    λάθος!! το τέλος δεν υπάρχει..απλά..
    εγώ αισθάνομαι ότι και μόνο που σηκώνομαι καθε μερα απο το κρεβατι, είναι αθλος..
    πολυ προσπαθεια για να ισορροπησω τις εξαρσεις του λυκου(το αυτοανοσο που λεγαμε)
    για να φτάσω που...στη μοναξια που με σκοτωνει σιγα σιγα κι αυτη με τη σειρα της

  2. #17
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    somewhere over the rainbow
    Posts
    39
    το είδα το βιντεακι σε κάποιο άλλο post..μου εχουν πει πολλες φορες ότι υπάρχουν και χειρότερα..ότι υπαρχουν
    ανθρωποι με πολυ χειροτερα προβληματα που εχουν τεραστια δύναμη..
    αλλά μπορει όλοι να μην ειμαστε τοσο δυνατοι..
    θελω να πω...για τον καθενα το προβλημα του ειναι το χειροτερο δεν συμφωνεις?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Μargarita γεια σου και απο μενα

    Εγω θα συμφωνησω μαζι σου ,οτι το προβλημα του καθενος φανταζει στα ματια του ,σαν το μεγαλυτερο Αλλα αυτη η ματια σου τωρα ειναι μπερδεμενη ,δεν ειναι καθαρη ,και πως θα μπορουσε αλλωστε .

    Αλλα την ωθηση για να βγουμε απο καπου , τη δινουμε εμεις στον εαυτο μας Αν δεν μπορουμε μονοι μας ,μια μικρη βοηθεια απο καποιον ειδικο μπορει να βοηθουσε λιγο πιστευω .Η αδρανεια και η στασιμοτητα φερνει περισσοτερη παραλυση Νομιζω οτι τωρα θελεις να αλλαξεις τα πραγματα για σενα ,και αυτο ειναι πολυ θετικο.,βλεπω σπιθα ,και η σπιθα γινεται φλογα Ξερω οτι απο τη θεληση μεχρι την πραξη υπαρχει μια αποσταση ,και θελουν κουραγιο και δυναμη ,αυτα τα καινουρια βηματα ,που ομως ειναι παλια μην το ξεχνας αυτο
    Τα εχεις ξανακανει ,τα γνωριζεις .,και τα θελεις πισω Αυτη και μονο η επιθυμια σου οτι τα θελεις ,θα σε σηκωσει .
    Το πως ?? Ξεκινωντας απο τα πραγματα που σου αρεσαν και παλια να κανεις σιγα σιγα απο το ποιο απλο
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    μαργαριτα μου καλησπερα!με συγκινησε πολυ το ποστ σου,ειλικρινα..οσο για το προβλημα σου πρεπει να μαθεις να ζεις με αυτο δεν ειναι ευκολο τοξερω..μην αφηνεσαι κουκλα μου αλλο,μην βυθιζεσαι στην μοναξια!οκ 2 χρονια εμεινες μονη σου,αφησε τα πισω και ξεκινα!ειπες θες να τρεξεις,να διασκεδασεις κτλ,ξεκινα εσυ μαργαριτα μου και θα δεις ποσοι θα ερθουν διπλα σου να τρεξετε μαζι!μην σε αφηνεις!!θα σε μαλωσω!



    ειπες μπυριτσα!κερναω εγω μια διαδικτυακη και θελω απο αυριο κιολας να πας την πιεις!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    αχ με εκανες και διψασα και πρεπει τωρα να διανυσω μια σκαλα και λιγο σκοταδι για να πιω νερο!!!

    αχ τι θα σε κανω!!!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  6. #21
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    somewhere over the rainbow
    Posts
    39
    το ξέρω κι εγώ η ίδια ότι η ματιά μου όπως λες είναι μπερδεμένη..ακόμα κι όταν τα σκεφτομαι όλαυτα και με πιάνουν τα αυτοκαταστροφικά μου
    ξερω ότι είμαι λαθος..αλλά ακομα και ο Nick στ βιντεακι(σε καποια αλλη συνεντευξη) λεει ότι τον βοηθησαν να τα καταφέρει και η οικογενεια και οι φιλοι του..
    το ξερω το ξερω τη νοιωθω τη σπιθα απλα δεν μπορω να την κανω φλογα..εχω απολυτη αυτογνωσια του τι γίνεται μέσα μου..
    δεν έχω τους ανθρώπους όμως για να μου δώσουν τη φωτια..
    και ναι οκ να τα κανω αυτα που εκανα παλια..αλλα με ποιον..μόνη μου και αυτα??..
    προτιμησα να μην κανω τίποτα γιατί βαρέθηκα να κάνω τα παντα μόνη μου.

  7. #22
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    somewhere over the rainbow
    Posts
    39
    σε ευχαριστω δωρακι για την μπυριτσα!!!
    και γενικώς σας ευχαριστω πααααρα πολυ όλους που καθεστε βραδιατικα και διαβάζετε τις απαισιοδοξιες μου και επιμένετε..
    μόνο αυτό δεν εχω κανει ακομα μονη μου..
    να παω για ποτακι..αλλα ρε γαμωτο..δεν μπορω..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Quote Originally Posted by margarita9 View Post
    το ξέρω κι εγώ η ίδια ότι η ματιά μου όπως λες είναι μπερδεμένη..ακόμα κι όταν τα σκεφτομαι όλαυτα και με πιάνουν τα αυτοκαταστροφικά μου
    ξερω ότι είμαι λαθος..αλλά ακομα και ο Nick στ βιντεακι(σε καποια αλλη συνεντευξη) λεει ότι τον βοηθησαν να τα καταφέρει και η οικογενεια και οι φιλοι του..
    το ξερω το ξερω τη νοιωθω τη σπιθα απλα δεν μπορω να την κανω φλογα..εχω απολυτη αυτογνωσια του τι γίνεται μέσα μου..
    δεν έχω τους ανθρώπους όμως για να μου δώσουν τη φωτια..
    και ναι οκ να τα κανω αυτα που εκανα παλια..αλλα με ποιον..μόνη μου και αυτα??..
    προτιμησα να μην κανω τίποτα γιατί βαρέθηκα να κάνω τα παντα μόνη μου.
    Magrarita ,μπορεις να ξεκινησεις ,με απλα πραγματακια ,οπως να γραφτεις σε ενα γυμναστηριο ,σε ενα ορειβατικο συλλογο ,αφου σου αρεσουν και τα βουνα ,Το να καθεσαι μεσα στο σπιτι ,δεν βοηθαει σε τιποτα ,και δεν προχωραει τιποτα ,εκτος απο τις σκεψεις ,που ειναι οι ιδιες γιατι ειναι και αυτες εκει κλεισμενες μαζι σου ,και δεν παιρνουν αερα ,και φως απο πουθενα .
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  9. #24
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    somewhere over the rainbow
    Posts
    39
    είχα γραφτεί στο ωδείο κα ξεκίνησα να μαθαίνω κιθάρα πριν κανα χρόνο αλλά ήταν ακριβά και το σταμάτησα..τη γρατζουνάω τώρα απλά..
    τον ορειβατικό τον έχω σκεφτεί κι εγω..απο Σεπτέμβριο ξεκινάνε τα μαθήματα αναρριχησης..χεχε..
    εχω απογοητευτει με όλο το κόσμο..είμαστε πολυ περίεργη ράτσα εμείς οι άνθρωποι!!!!!!!!

    αυτό που είπες για τις σκέψεις soft..πόσο δίκιο έχεις.....πόσο ζω ακριβώς αυτό που γράφεις...

  10. #25
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    somewhere over the rainbow
    Posts
    39
    την προηγούμενη βδομάδα με θυμήθηκε ενας φίλος απο τα παλια..και είχαμε παεί μαζί με κάτι δικούς του στο βουνό στα χιόνια βόλτα..
    ξέρετε πόσο δύσκολο ήταν να ενταχθώ σε μία παρέα που..είναι φυσιολογικοί νέοι άνθρωποι με τις παρεές τους..δεν είχα τι να πω με τη μοναχική ζωή
    που κάνω..σε τέτοιο σημείο που κατάντησα ξενέρωτη..γιατι??γιατί δεν είχα κάτι να πω..δεν εχω εμπειρίες και ιστορίες να διηγηθω..
    ξενέρωτη...πφφ...εγω..εμείς... αυτοί....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    ε ας λεγαν οι αλλοι

    παντα χρειαζεται καποιος που να ακουει

    παντα ειναι ωραιο να εκφραζεις την χαρα σου και τον ενθουσιασμο σου για το τωρα!!!!!


    καμεις εδω δεν σου λεμε ....για πες τι εμπειριες εχεις!

    δεν ειανι ιεροεξεταστες! ανθρωποι που χρεαζονται παρεουλα ειναι οπως και εσυ!


    και αν δεν εχεις τιποτα να δωσεις ...

    δωσε το βλεμμα σου

    το χαμογελο σου...

    το χερι σου...

    τη φωνη σου !!!!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Quote Originally Posted by margarita9 View Post
    είχα γραφτεί στο ωδείο κα ξεκίνησα να μαθαίνω κιθάρα πριν κανα χρόνο αλλά ήταν ακριβά και το σταμάτησα..τη γρατζουνάω τώρα απλά..
    τον ορειβατικό τον έχω σκεφτεί κι εγω..απο Σεπτέμβριο ξεκινάνε τα μαθήματα αναρριχησης..χεχε..
    εχω απογοητευτει με όλο το κόσμο..είμαστε πολυ περίεργη ράτσα εμείς οι άνθρωποι!!!!!!!!

    αυτό που είπες για τις σκέψεις soft..πόσο δίκιο έχεις.....πόσο ζω ακριβώς αυτό που γράφεις...
    στην ανακυκλωση της σκεψης υπηρξα πρωταθλητρια Δεν θα ερθεις εσυ τωρα να μου παρεις τον τιτλο!!

    Να και κατι ομορφο ,μπορεις να συνεχισεις τα μαθηματα της κιθαρας,μεσα εκει θα γνωρισεις ανθρωπους ,που θα εχετε και κοινη αγαπη για τη μουσικη χεχεχεχε!!! Εκτος απο τους συλλογους τους ορειβατικους ,υπαρχουν και παρα πολλοι αλλοι ,αναλογα τι σε ενδιαφερει .
    Last edited by soft; 06-02-2011 at 01:20.
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  13. #28
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    somewhere over the rainbow
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by researcher View Post
    ε ας λεγαν οι αλλοι

    παντα χρειαζεται καποιος που να ακουει

    παντα ειναι ωραιο να εκφραζεις την χαρα σου και τον ενθουσιασμο σου για το τωρα!!!!!


    καμεις εδω δεν σου λεμε ....για πες τι εμπειριες εχεις!

    δεν ειανι ιεροεξεταστες! ανθρωποι που χρεαζονται παρεουλα ειναι οπως και εσυ!


    και αν δεν εχεις τιποτα να δωσεις ...

    δωσε το βλεμμα σου

    το χαμογελο σου...

    το χερι σου...

    τη φωνη σου !!!!
    έχεις απόλυτο δίκιο...είναι το μυαλό που μου παίζει ύπουλα παιχνίδια και δεν με αφήνει να σκεφτώ και να δράσω...

  14. #29
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    somewhere over the rainbow
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by soft View Post
    στην ανακυκλωση της σκεψης υπηρξα πρωταθλητρια Δεν θα ερθεις εσυ τωρα να μου παρεις τον τιτλο!!

    Να και κατι ομορφο ,μπορεις να συνεχισεις τα μαθηματα της κιθαρας,μεσα εκει θα γνωρισεις ανθρωπους ,που θα εχετε και κοινη αγαπη για τη μουσικη χεχεχεχε!!! Εκτος απο τους συλλογους τους ορειβατικους ,υπαρχουν και παρα πολλοι αλλοι ,αναλογα τι σε ενδιαφερη .
    χαχα..όχι όχι δεν διεκδικώ κανέναν τίτλο soft..χεχε
    τα μαθηματα κιθαρας δεν με παιρνει να τα συνεχισω γιατί τα οικονομικα έχουν στενεψει και προσπαθω να μην επιβαρυνω τη μανα μου(είμαι φοιτητρια σε αλλη πολη)..
    αλλα για αναρρίχηση θα παω..απο Σεπτέμβριο..
    μωρε το ξέρω ότι υπάρχουν διαφοροι συλλογοι ακομα και ο δήμος έχει διάφορες ενδιαφέρουσες δραστηριοτητες...αλλα δεν μου τρεχουν και απο τα μπατζακια..
    και πιο παλια που ημουν καλα για να καταλαβεις, δεν τη βγάζαμε σε μαγαζια και πολυ..πλατείες, πάρκα, βουνα, παραλιες..τσάμπα πράγματα..και τους έχασα όλους..
    γαμώ τις αρρώστιες μου και τα ψυχολογικα μου λεμεεεεεεεεεεεεεεεε

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Οι περισσοτεροι δημοι εχουν δημοτικα ωδεια ,και το κοστος δεν ειναι μεγαλο Απλα το αναφερω αν δεν το γνωριζεις ,και θελεις να το ψαξεις λιγο.
    Και αν ο δημος εχει δραστηριοτητες που σε ενδιαφερουν ,δεν χρειαζονται και μεγαλες τσεπες ,γ αυτα !!
    Απο προσωπικη εμπειρια !! χε χε!!
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Μαλλόν το πρόβλημα δεν το έχουμε εμείς τελικά!
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 08-05-2008, 23:51
  2. ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΕΓΩ ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΕΜΕΙΣ
    By La_ViTa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 21-09-2007, 15:58
  3. Οι γονείς μας κι εμείς...
    By BALANCE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-11-2006, 13:47
  4. Εμείς και οι επιλογές μας...
    By Ωκυρόη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 03-09-2006, 23:09
  5. Replies: 17
    Last Post: 04-04-2006, 15:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •