ανεκπληρωτη αγαπη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    3

    ανεκπληρωτη αγαπη

    Καλησπερα σας...ειμαι 17 χρονων και τ μεγαλο προβλημα μου εδω και καιρο ειναι η ψηχολογια μου...σε ολα τα παω μια χαρα στους φιλους εχω σταθερα "αδερφια" στα χομπυ και στις ασχολιες κανω βαρη και κικ μποξ πολυ καιρο, με τους γονεις μου τα παω καλα, στ σχολειο ετσ κ ετσ, που και που ελκυω και καμια κοπελα κ γενικα ειμαι ευχαριστημενος με τη παρτυ μου ,αυτο που μ καταστρεφει τ ψηχολογια ομως ειναι μια ανεκπληρωτη αγαπη π ξεκινησε απο περσι τετοιο μηνα ζω μ ενα πονο στο στηθος παρα πολλες στιγμες και που και που ξεσπαω σε δακρυα πιστευω πως εχω χονεψει μεσα μου οτι ποτε δν θα ειμαι μαζι με αυτη τ κοπελα κ σκεφτομαι τα πραμματα που θα κανω και τη ψηχολογια που θα εχω οταν τν βγαλω απ μεσα μου αλλα γυρναει η ιδια και μ τραβαει τ προσοχη(η ιστορια ειναι τρομερα περιπλοκη)...δν μπορω να κανω μια σχεση ολο το καταστρεφω γτ απλα δν μπορω να προσφερω τπτ γιατι ενο ειμαι με μια αλλη τν σκεφτομαι συνεχεια...σκεφτομαι οτι δν αξιζει να μ χαλιεται η ψυχολογια και οτι παει περασε αλλα δν μπορω, την σκεφτομαι σχεδον συναχεια , σκεφτομαι οτι αλλοι ανδρες ειχαν παθει κτ πολυ χειροτερο στ ζωη τους κ μπορεσαν να πατησουν στα ποδια τους ξανα και πολλα αλλα τετοια για να πω "τελος ρε γαμωτο αρκετα κρατησε αυτη η ιστορια" και οντως καποιες στιγμες δν μ καιγεται καρφι για παρτυ της αλλα κτ αλλες....ειναι στιγμες που τν θελω τρομερα στν αγκαλια μου και αλλες που τν συχονομαι οσο κανεναν γιαυτο που μ εκανε (οπως σας ειπα η ιστορια ειναι περιπλοκη και παιχτικαν παρα πολλα πραματα)

    ηρθα σ αυτο τ φορυμ γτ θελω καποια ψηχολογικη βοηθεια καμια υποστιριξη οτι διποτε μ φτιαξει τ ψυχολογια η μαθω κτ για αυτα τα θεματα που δν τα φανταζομουν καν.

    ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γιατί να σιχαίνομαι κάποιον που αγαπώ?
    Δεν τα βλέπεις λίγο αντιφατικά αυτά τα δύο?
    Μήπως τη σιχαίνεσαι γιατί την έχεις ανάγκη?
    Μήπως σιχαίνεσαι εσένα που έχεις ανάγκη κάποιον που σιχαίνεσαι?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Γιατί να σιχαίνομαι κάποιον που αγαπώ?
    Δεν τα βλέπεις λίγο αντιφατικά αυτά τα δύο?
    Μήπως τη σιχαίνεσαι γιατί την έχεις ανάγκη?
    Μήπως σιχαίνεσαι εσένα που έχεις ανάγκη κάποιον που σιχαίνεσαι?
    Την σιχαινομαι γιατι εκμεταλευτηκε κατι για δικο της οφελος και δεν υπολογισε πως θα νιωσω εγω,ενο και η ιδια της εχει παραδεχτει οτι τς εχω φερθει καλυτερα απ ολους και αυτο ειναι που μ κανει να την συχαινομε καποιες στιγμες οταν σκεφτομαι αυτο τ πραμα,δεν τ βλεπω καθολου αντιφατικα αυτα τα 2 δν ειμαι ουτε ο πρωτος ουτε ο τελευταιος που νιωθει κτ τετοιο,(δηλαδη τι οταν μας πλυγωνει πολυ ασχημα ενα προσωπο π αγαπαμε τ σημαινει οτι σβηνουν ολα τα συναισθηματα μας ξαφνικα ???)

    να την σιχαινομαι γιατι την εχω αναγκη δν νομιζω.ο λογος ειναι το σκαρτο φερσιμο της απεναντι μου με παρα πολλα ψευτικα λογια.
    να συχενομαι τν εαυτο μου δν υπαρχει περιπτωση τα παω πολυ καλα με τ παρτυ μ τ ειπα ποιο πανω,ισα ισα εγω λεω μεσα μου οτι εκανα τα παντα οτι μπορουσα για αυτην και της φερθηκα τελεια, ειμαι μεσα μου καθαρος και αυτο με νοιαζει παντα στη ζωη μου να εχω τ συνηδιση μου καθαρη, ολο τ κριμα στ λαιμο της που δν εκτιμησε και μ βυθισε στ ψεμα αρκαιτο καιρο και δικαιος καθετε και στεναχωριετε που δν εχει καποιον να την νοιαζεται τωρα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Tο οτι σου φερθηκε ασχημα δεν πηγαζει απο σενα. Δεν ειναι οτι εσυ της εφταιξες κ σου φερθηκε ασχημα. Αυτο πηγαζει απο την ιδια. Εχει προβληματα, ψυχολογικα, οικογενειακα, δεν ξερω κ εγω τι, και για αυτο δεν φερεται "σωστα". Αυτο πρεπει να καταλαβεις. Επιπλεον, αυτος ο ανθρωπος μπορει να ηθελε αλλα πραγματα απο σενα, εσυ άλλα από αυτην, εχει και τα προβληματα της, εχεις και εσυ τα δικα σου, ειστε και οι δυο μικροι και ολα αυτα σου φαινονται βουνο. Προφανως παιρνεις ικανοποιηση απο το να βοηθας αυτη την κοπελα και να της φερεσαι ωραια, γεγονος που σημαινει ότι εχεις αναγκη Εσυ πανω απο ολα να σε προσεξουν και να σου φερθουν ωραια. Οποτε θα προτεινα να ασχοληθεις εσυ με τον εαυτο σου κ αυτη με τα δικα της θεματα, γιατι ο στραβος αν οδηγησει το στραβο σε λακκουβα θα πεσουνε, οπου και πεφτετε ηδη! Δεν μπορεις να πεισεις κανεναν να φερθει ωραια ή οπως εσυ θες, δε μπορεις να βοηθησεις κανεναν αν δεν το θελει. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να βοηθησεις τον εαυτο σου, γιατι απο αυτη την ιστορια που μας περιγραφεις μυριζομαι διαφορα οικογενειακα προβληματα!!!! Κοιτα εσενα να περνας καλα, και θα κοιταξει αυτη τον εαυτο της! Καθε ανθρωπος το καλυτερο θα κανει για τον εαυτο του, ακρει να του εχουμε εμπιστοσυνη.

Similar Threads

  1. τι ειναι η αγαπη?
    By seleios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 15-01-2011, 22:59
  2. αγαπη
    By tomasliak in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 16-05-2009, 23:57
  3. Αγάπη
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 91
    Last Post: 30-04-2009, 19:41
  4. Αγάπη μου....
    By heaven in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 13-10-2006, 01:44
  5. Αγάπη
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 17-02-2006, 20:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •