δεν αντεχω αλλο να ζω με ζαλη ασταθεια... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 139
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    156
    Βρε Θανάση θα μας τρελάνεις εσύ! Τη μία μας λες ότι σε πειράζουν τα φάρμακα και σου προκαλούν διάφορες παρενέργειες και αρρώστιες και την άλλη τα προτείνεις κιόλας ως τα καλύτερα που σε βοηθούν και πάρα πολύ. Τι απ'όλα ισχύει τελικά? Μήπως φταίει ότι είσαι λίγο ανυπόμονος και περιμένεις να έχουν αποτέλεσμα από την αρχή και επειδή στην αρχή φέρνουν περισσότερα συμπτώματα σε φοβίζουν και φέρνουν τα αντίθετα αποτελέσματα στην ψυχολογία σου?

  2. #17
    thanasisGR
    Guest
    Quote Originally Posted by m.monkey View Post
    Βρε Θανάση θα μας τρελάνεις εσύ! Τη μία μας λες ότι σε πειράζουν τα φάρμακα και σου προκαλούν διάφορες παρενέργειες και αρρώστιες και την άλλη τα προτείνεις κιόλας ως τα καλύτερα που σε βοηθούν και πάρα πολύ. Τι απ'όλα ισχύει τελικά? Μήπως φταίει ότι είσαι λίγο ανυπόμονος και περιμένεις να έχουν αποτέλεσμα από την αρχή και επειδή στην αρχή φέρνουν περισσότερα συμπτώματα σε φοβίζουν και φέρνουν τα αντίθετα αποτελέσματα στην ψυχολογία σου?
    και βεβαια τα προτείνω γιατί είναι τα καλύτερα χωρίς παρενέργειες και μάλιστα ακίνδυνα..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    παιδακια ευχαριστω για τις απαντησεις.εκλερισα μηνα με την ομιοπαθητικη ..ενα δερματικο που ειχα βγαλει απο το αγχος σχεδον εξαφανιστηκε και απο τα ψυχολογικα ειμαι κατα 20 τοις εκατο καλυτερα..αλλα οχι καλα..κωνσταντινα μου εγω εκανα πολιτικο γαμο που κραταει λιγο για μην ζαλιστω ορθια.εγκυμοσυνη ειχα καλη..γεννα ευκολη και τωρα ευτυζως με το παιδι εχω βοηθεια και απο πεθερα και μαμα..κατα τα αλλα η κατασταση μου ειναι ψιλοχαλια και εγω οπου και να παω με πιανει..πλεον προσπαθω να το παλευω..δηλαδη με τον αντρα μου μαζι παντα να πηγαινω για ψωνια κτλ..εχουμε καταντησει σαν αναπηροι ρε παιδια..και δεν μπορει οποιος δεν το εχει περασει να καταλαβει...θαναση τι ειναι αυτες οι σταγονες που λες?

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    22
    εγω μετα απο 5 χρονια ψυχοθεραπεια και διαφορα(εχω 25 χ. ζαλαδες) ειδα οτι μονο τα xanax με βοηθανε αλλα δυστυχως ειναι εθιστικα......Εχω κ εγω ενα παιδακι και με βλεπει ολο ξαπλα ! θελω να παω ομοιοπαθητικη αλλα δεν πιστευω οτι θα γινει κατι!γραψε μου σε παρακαλω (σε προσωπικο μην. για να το δω) αν σου περναει η ζαλη και σε ποιον πας?
    Last edited by Venus; 12-10-2011 at 21:51.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    22

    περι ζαλης

    Quote Originally Posted by thanasisGR View Post
    ζωζα, egw sou protino na pareis kapio hpio antikata8liptiko opos to Seropram se stagones 40mg/15ml einai apo ta kalitera pisteuo kai xwris kamia parenergeia.. isa isa den tha zalizese meta.. kai egw pou enio8a mia zalada mesa sta matia mou.. ena xasimo.. molis ipia 2 stagones apo auto meta apo 1 wra eimouna olo energeia... kai na fantasths den ekana kai kanonikh 8erapia... apo tin 1th mera me epiase.. an kai stin arxh fernei ta sumtomata sou pio entona.. alla me ena xanax to ru8mizeis ;)

    γεια σε ολους!! Δεν το πιστευω ποσοι εχουν αυτο το θεμα(ζαλη-χασιμο-θολουρα στα ματια)το εχω τοσα χρονια(25) που εχω ξεχασει πως ειναι χωρις ζαλη!!!Παντα εβ ρισκα τροπους να προσαρμοζω τη μερα μου αναλογα την ενταση τις ζαλης! Περπαταγα κρατωντας ποδηλατο, παντρευτηκα σε παρκο, δουλευα στο σπιτι κ.τ.λ Ειχα πει δεν θα το βαλω κατω αλλα κουραστικα πια!!!! Το παιδι μου δεν το εχω παει ποτε σε κουνιες και γενικα ειναι δυσκολο να προσεχεις ενα παιδι οταν θελεις προσοχη ο ιδιος!!Με νευριαζει πολυ οταν ενω εχουμε τοση δυναμη(οση εχουν το ιδιο προβλημα το ξερουν καλα) μας θεορουν αδυναμους!!Γινομαι κακια και λεω ας το ειχαν για μια μερα να δω τι θα εκαναν!!
    Συγνωμη για την λογοδιαρια αλλα ηθελα καπου να τα πω!!!Ελπιζω περαστiκα μας!!!!























    0

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306

    Cool

    venus τι να πω..απλα σαν να βλεπω τον εαυτο μου μεσα απο αυτα που λες..ειναι πολλα τα χρονια που ταλαιπωρουμαστε και οντως κανεις δεν μπορει να μας καταλαβει..εγω αλλο παιδι δεν προκεριται να κανω κι ευτυχως που εχω πολλους να με βοηθανε απο δουλεια εγω δουλευω στην εταιρια του αντρα μου και με τα χιλια ζορια..οταν λετε ζαλαδα δηλαδη γυριζουν ολα?εγω ασταθεια εχω τρομερη ζαλαδα οχι..αλλα μερικες φορες που ζαλιστηκα περισσοτερο χεστηκα πανω μου..venus σου στελνω και π.μ

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Aθήνα
    Posts
    143
    ζωζα, συγγνώμη αλλά τι πάει να πει δεν θέλω να πάρω χάπια?
    Αν χρειάζεσαι πρέπει να πάρεις. Αυτό θα το κρίνει ο ψυχίατρος αφού παθολόγος και λοιποί δεν βρίσκουν κάτι.
    Είναι κρίμα να βασανίζεσαι. Και εγώ αυτό έλεγα για χρόνια και μια έπαιρνα την άλλη όχι.
    Αποτέλεσμα ήταν ταλαιπωρία για τον εαυτό μου και την οικογένεια.
    Εισαι νεα γυναίκα, πρέπει να μπεις στη ζωή, έχεις και μωρό.
    Μην φοβάσαι μια θεραπεία εφόσον είναι απαραίτητη.
    Μην απογοητεύεσαι, Καλό κουράγιο

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    6
    Καλημερα...ειμαι 29 ετων κ πασχω απο κρισεις αγχους τα τελευταια 7 χρονια!!Εχω ζαλαδες,τασεις λιποθυμιας,πονοκεφαλους,κα ι πολλα αλλα...Οταν μου πρωτοεμφανιστηκαν ολα αυτα φυσικα πιστευα πως εχω κατι πολυ σοβαρο παθολογικα...Εκανα εξετασεις κ αφου βγηκαν φυσιολογικες ανακουφιστηκα κ τα συμπτωματα υποχωρησαν...επειτα εμφανιστηκαν παλι....ζωντας με ολα αυτα τα ψυχοσωματικα μοιραια ακολουθησε κ η αγοραφοβια...Αφου ξεκοψα απο οτι μου προκαλουσε ευχαριστηση ,απεριψα σημαντικες δουλειες διοτι φοβομουν πως δεν θα ανταπεξελθω Ακολουθησε και μια καταθλιψουλα...Ετσι μετα απο εναν απαισιο χρονο επισκεφτηκα ψυχολογο η οποια μου διεγνωσε αγχος....Εκανα τις συνεδριες μου ,ενιωσα καλυτερα ομως δεν μπορω να πω πως θεραπευτηκα ή ανακαλυψα τι τα προκαλει ολα αυτα!!!!Επειτα μετακομισα Επαρχια ,ερωτευτηκα,παντρευτηκα...Υ� �οθετω λογω μικροτερου περιβαλλοντος ολα ηταν πιο ελεγχομενα κ πιο ηρεμα κ σε γενικες γραμμες ημουνα καλα...οχι παντα ,αλλα ημουνα πιο ηρεμη...επισης εργαζομουν...Πριν το γαμο μας ομως απεθυνθηκα σε ψυχιατρο εκει γιατι μου εμφανιστηκαν παλι ζαλαδες κ φοβιες...Μου χορηγησε ζολοφτ κ ζαναξ κ ο γαμος περασε ανωδυνα....Μετακομισαμε παλι Αθηνα κ ολα γυρισαν παλι πιο βιαια κ πιο εντονα απεκτησα κ κριση δυσπνοιας...Πραγματικα εχω κουραστει πολυ ,δεν θελω να παιρνω μια ζωη αγωγη...σκεφτομαι να αρχισω ομοιοπαθητικη...αραγε θα με βοηθησει λιγο΄?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Καλησπέρα
    Νομιζω ότι πρέπει να ζυγισεις τα πραγματα…
    Εάν νομιζεις ότι δεν το πολεμας από μονη σου μη κάθεσαι και τυραννιέσαι αδίκως…
    Τα φαρμακα οντως εχουνε παρενεργειες αλλα σκεψου και την ποιοτητα της ζωης σου. Δεν μπορεις να συνεχισεις να ζεις ετσι και αυτό τουλαχιστον πιστευω να το εχεις συνειδητοποησει

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    6
    Σιγουρα τυραννιεμαι παρα πολυ...εχω στερηθει πολυ ομορφες στιγμες της ζωης μου...απο την αποφοιτηση μου μεχρι μια απλη βολτα...τα φαρμακα κανουνε δουλεια, ομως οταν διακοπουν ,καποια στιγμη ολα επιστρεφουν...τουλαχιστον ετσι συνεβη με εμενα...και ειναι στεναχωρο να επανερχονται ,εμπλουτισμενα με καινουρια ψυχοσωματικα ποσο μαλλον οταν εχεις υπομεινει τις αρχικες παρενεργειες των φαρμακων ...Οπως και να εχει το θεωρω φαυλο κυκλο...Γιαυτο κ αναζητω λυση στην ομοιοπαθητικη...εχω διαβασει πως τα ομοιοπαθητικα φαρμακα δεν εχουν παρενεργειες..

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    4
    Παιδια , νομιζα οτι μονο εγω υποφερω. Εδω και 20 μερες ζαλη, σφιξιμο σε αυχενα , ειμαι χαλια και οι εξετασεις ειναι τελειες.

    θυρεοειδης,σιδηρο,αξονικη,� �ρλ , ολα καλα , τι αλλο να κανω ; δεν ειναι ψυχολογικο, αλλα κοντευω να παθω καταθλιψη

    αν διαβασει καποιος γιατρος ας μας βοηθησει

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    4
    Παιδια υπαρχει καποιος που να υπεφερε απο ζαλαδες,σφιξιμο αυχενα,ασταθειες και το ξεπερασε,να μας πει πως;;;

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    6

    Red face

    Ειμαστε πολλοι τελικα!!!!!!!!βεβαια αυτοι που εχουν βρει λυση ,αυτη τη στιγμη μαλλον ειναι καπου εκει εξω κ ζουνε μια ομορφη ζωη....τι να πω ?μακαρι και εμεις να αποδεσμευτουμε απο ολα αυτα κ να επιστρεψουμε στις προσωπικοτητες μας που ειμαι σιγουρη ολων μας ειναι ξεχωριστες κ ενδιαφερουσες....ισως λιγο πιο ευαισθητες αλλα τι να κανουμε???

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by ΕΛΕΝΑΚΙ View Post
    Ειμαστε πολλοι τελικα!!!!!!!!βεβαια αυτοι που εχουν βρει λυση ,αυτη τη στιγμη μαλλον ειναι καπου εκει εξω κ ζουνε μια ομορφη ζωη....τι να πω ?μακαρι και εμεις να αποδεσμευτουμε απο ολα αυτα κ να επιστρεψουμε στις προσωπικοτητες μας που ειμαι σιγουρη ολων μας ειναι ξεχωριστες κ ενδιαφερουσες....ισως λιγο πιο ευαισθητες αλλα τι να κανουμε???

    Όλα μπορούν να γίνουν φυσιολογικά. Σίγουρα!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    ειμαι σταθερα καλυτερα απο πριν 2,μηνες ομοιοπαθητικη.το παλευω...και περιμενω..παντως πριν ξεκινησω ημουν πολυ χαλια ειχα μεγαλη εξαρση

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. βοηθεια δεν αντεχω αλλο!!!
    By ferro in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 39
    Last Post: 05-07-2009, 01:09
  2. Δεν το αντεχω αλλο πια.
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 18-05-2009, 14:14
  3. Δεν αντέχω άλλο...
    By helplease in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 19-12-2008, 14:51
  4. Δεν αντέχω άλλο
    By La_ViTa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 22-10-2008, 18:30
  5. Δεν αντεχω αλλο
    By Sofia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 11-02-2008, 17:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •