δεν αντεχω αλλο να ζω με ζαλη ασταθεια... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 139
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    6
    και εγω αρχισα ομοιοπαθητικη.....ειμαι στην αρχη, ομως ειμαι πολυ αισιοδοξη....και μονο που δεν εχουν παρενεργειες τα φαρμακα με ανακουφιζει παρα πολυ....αναμενω τα αποτελεσματα...αν κ ειμαι πολυ καλυτερα ....πριν παω ημουνα χαλια ....

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    φαρμακα γιατι δε θελεις να παρεις??
    ξερωντας οτι θα σε βοηθησουν κατα πολυ?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    184
    παιδια αν εχετε φτασει να μην ζητε την ζωη σας γιατι φοβαστε η δεν θελετε να παρετε φαρμακα τι να σας πω.πατε καλα μωρε?ο ενας 5 χρονια ζαλαδες,η αλλη 10 χρονια ζαλαδες.ενα καρο εξετασεις εχετε κανει ολοι και ειστε περδικια.ξεχασατε ομως να πατε και σε εναν γιατρο που λεγεται ψυχιατρος.γιατι τοσο ταμπου πια?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    Quote Originally Posted by pngts View Post
    παιδια αν εχετε φτασει να μην ζητε την ζωη σας γιατι φοβαστε η δεν θελετε να παρετε φαρμακα τι να σας πω.πατε καλα μωρε?ο ενας 5 χρονια ζαλαδες,η αλλη 10 χρονια ζαλαδες.ενα καρο εξετασεις εχετε κανει ολοι και ειστε περδικια.ξεχασατε ομως να πατε και σε εναν γιατρο που λεγεται ψυχιατρος.γιατι τοσο ταμπου πια?
    νομιζω θα ταν προτιμοτερο να εισαι πιο ηρεμος-η κ οχι τοσο επιθετικος-η.
    ο καθενας κανει τις επιλογες του

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    184
    ηρεμος ειμαι απλα τα λεω λιγο εντονα για να τους παρακινησω.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    Quote Originally Posted by pngts View Post
    ηρεμος ειμαι απλα τα λεω λιγο εντονα για να τους παρακινησω.
    Οποιος θελει να αλλαξει βρισκει τροπους
    so cool;)

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    6
    Αγαπητε μου,σευχαριστουμε για την προτροπη,προφανως εχουμε καταφυγει σε ψυχιατρους κ ψυχολογους κ κατι δεν μας ικανοποιησε .....το α π ο τ ε λ ε σ μ α!!!Μιλωντας καθαρα απο προσωπικη αποψη εχω να να πω πως η βοηθεια του ψυχιατρου κ του ψυχολογου ειναι φοβερα χρησιμη κ το πρωτο βημα που θα πρεπει να κανει καποιος οταν του παρουσιαστουν ψυχοσωματικα προβληματα....Παρολαυτα σε εμενα μολις εκανε το κυκλο της η εκαστοτε ψυχοθεραπεια τα συμπτωματα επανερχοντουσαν οποτε το να ξαναπαρω φαρμακα δεν ειναι πια στις επιλογες μου!!!

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    6
    εχω παρει φαρμακα....μετα απο καιρο τα συπτωματα επανηλθαν....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    184
    ελενακι δεν εισαι μονο εσυ με αυτα τα συμπτωματα.μιλαω για τα αλλα παιδια που δεν εχουν παει σε ψυχιατρο οπως εσυ.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    κι εγω πιστευω οτι λεει η ελενη οτι μετα ολα επανερχονται..πιδια εγω παντως ειμαι λιγο χαλια τελευταια επανηλθαν οι ζαλαδες και το αγχος .θα παρω τηλ τον ομοιοπαθητικο να του το πω

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    312
    Αφου δε σας βοηθησε τιποτα για τσεκαρετε το "συνδρομο χρονιας κοπωσης",μπορει να εχετε αυτο... Να ξαναπατε σε γιατρο. Υποφερει πολυς κοσμος...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    ΖΑΛΙΖΕΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ???ΕΓΩ ΨΙΛΟΧΑΛΙΑ ΝΙΩΘΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΑΣΗ ΛΙΠΟΘΥΜΙΑΣ..ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ ...:(

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Athens
    Posts
    6
    Κωνστ@ντίνα ακριβως τα ιδια εχω παθει κι εγω! Νιωθω αστάθει και μου κόβονται τα πόδια. Φοβαμαι να περπατήσω, και όταν πρεπει να γίνει αυτό θέλω οπωσδήποτε να έχω κάποιον μαζί μου! Τα συμπτώματα χειροτερεύουν το μεσημέρι συνήθως. Το θέμα είναι πως επειδή βάζουμε στο μυαλό μας ότι τώρα πρέπει να περπατήσουμε, εμένα τουλάχιστον η καρδιά μου πάει να σπάσει απ'το αγχος. Αν έχετε αποκλείσει παθολογικά αίτια τότε όλα είναι στο μυαλό μας. Εύχομαι σύντομα να το ξεπεράσουμε!

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Athens
    Posts
    6
    Ζώζα έχεις κοιτάξει το σίδηρό σου? Εμένα μου εμφανίστηκαν πρώτη φορα αυτά τα συμπτώματα επειδή είχα χαμηλή φερριτίνη, την αποθήκη του σιδήρου. Πήσα κάψουλες. Αμέσως πήγα κ σ'εναν ωριλα κ ανακαλύψαμε πως αυτό δημιούργησε ένα προβληματάκι στον λαβύρινθο, χωρις όμως να έιναι παθολογικό, απλά χτύπησε εκεί η έλειψη. Μου έδωσε μια αγωγή κ έγιναν λίγο καλύτερα τα πραγματα. Απο κει κ πέρα με πιάνει όταν ειμαι πολύ στρεσαρισμένη κι επειδή δεν το βγάζω απ'το μυαλό μου! Εύχομαι τα καλύτερα για την οικογένειά σου και να ανέβει σύντομα η ψυχολογία σου!!

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Athens
    Posts
    6
    Έχω διαβάσει σχετικά άρθρα αλλά όλοι λένε πως οι έρευνες είναι ακόμα σε πρώιμο στάδιο. Εκτός αυτού δεν έχουν βρεί να σχετίζεται κάτι παθολογικό με αυτό. Μήπως βρήκαν καινούρια ονομασία για το συνεχές στρες?? Τι να πω, και μη χειρότερα!!

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. βοηθεια δεν αντεχω αλλο!!!
    By ferro in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 39
    Last Post: 05-07-2009, 01:09
  2. Δεν το αντεχω αλλο πια.
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 18-05-2009, 14:14
  3. Δεν αντέχω άλλο...
    By helplease in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 19-12-2008, 14:51
  4. Δεν αντέχω άλλο
    By La_ViTa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 22-10-2008, 18:30
  5. Δεν αντεχω αλλο
    By Sofia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 11-02-2008, 17:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •