δεν αντεχω αλλο να ζω με ζαλη ασταθεια... - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 121 to 135 of 139
  1. #121
    Quote Originally Posted by dream21 View Post
    Κι εγώ έτσι είμαι, όπως εσείς.. αλλά επειδή τώρα πια μου συμβαίνει κ μες στο σπίτι, προσπαθώ να βγαίνω και να φεύγω για να μη το σκέφτομαι..
    Κι εμένα παντού μου συμβαίνει πλέον.
    Προσωπικά είναι το χειρότερο όλων των ενοχλήσεων που δημιουργεί το άγχος.
    Αν και πολλές φορές αμφισβήτηση ότι είναι από το άγχος...

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Angélique View Post
    Κι εμένα παντού μου συμβαίνει πλέον.
    Προσωπικά είναι το χειρότερο όλων των ενοχλήσεων που δημιουργεί το άγχος.
    Αν και πολλές φορές αμφισβήτηση ότι είναι από το άγχος...
    Εγώ δεν το αμφισβητώ και θα σου πω γιατί..
    Γιατί δε γίνεται όταν είμαι σπίτι ή μόνη μου να νιώθω ότι έχω ζάλη ή κουνιεμαι, ή καμιά φορά όταν είμαι έξω και αγχωθώ, αλλά όταν είμαι κάπου όπου δεν το σκεφτώ και περνάω καλά να μην έχω τίποτα. Μιλάω προσωπικά παντα. Προϋπάρχει σκέψη ότι θα το νιωσουμε, και επειδή το σκεφτόμαστε πολυ ασχολούμαστε συνέχεια με αυτό. Επίσης, πολύς κόσμος ζαλίζεται και παλιά ζαλιζομασταν απλά θεωρώ ότι δε δίναμε σημασία. Ζάλη όταν λες εσύ πως τη νιώθεις? Σαν να έχεις κάνει στροφές γύρω από τον εαυτό σου ή απλά βαρύ κεφάλι και σα θολούρα?

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,790
    εγω το ειχα αυτο για 10 χρονια ζαλάδες αστάθεια λογο αυχένα που χα πρόβλημα απο τραυματισμο . πέρασε με φυσιοθεραπείες .

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    εγω το ειχα αυτο για 10 χρονια ζαλάδες αστάθεια λογο αυχένα που χα πρόβλημα απο τραυματισμο . πέρασε με φυσιοθεραπείες .
    Και μένα από τον αυχένα μου λένε είναι , αλλά το πυροδοτεί κ το άγχος.

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,790
    κι εγω αυτα περνούσα πριν λιγα χρονια κι στον υπνο ακομα νιωθα θαρρεις κι ημουν σε φουρτουνιασμενη θαλασσα κι στοφιλιζομε ειν απ τον αυχενα σπασμοι αυτο ειχα εγω .αυτο το έδιωξα που με τυραννουσε μετα απο χρονια με φυσικοθεραπεια απ πρακτικο γιατρο . ειν ενοχλητικο να το νιωθεις αυτο σου τραγανιζει τη ζωη .

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Τι γιατρός σ έγραψε φυσικό θεραπείες??

  7. #127
    Quote Originally Posted by dream21 View Post
    Εγώ δεν το αμφισβητώ και θα σου πω γιατί..
    Γιατί δε γίνεται όταν είμαι σπίτι ή μόνη μου να νιώθω ότι έχω ζάλη ή κουνιεμαι, ή καμιά φορά όταν είμαι έξω και αγχωθώ, αλλά όταν είμαι κάπου όπου δεν το σκεφτώ και περνάω καλά να μην έχω τίποτα. Μιλάω προσωπικά παντα. Προϋπάρχει σκέψη ότι θα το νιωσουμε, και επειδή το σκεφτόμαστε πολυ ασχολούμαστε συνέχεια με αυτό. Επίσης, πολύς κόσμος ζαλίζεται και παλιά ζαλιζομασταν απλά θεωρώ ότι δε δίναμε σημασία. Ζάλη όταν λες εσύ πως τη νιώθεις? Σαν να έχεις κάνει στροφές γύρω από τον εαυτό σου ή απλά βαρύ κεφάλι και σα θολούρα?
    Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ όταν δεν το σκέφτομαι δεν έχω τίποτα απολύτως. Αν όμως αγχωθω παραπάνω απ' ό,τι πρέπει και αρχίσω να το σκέφτομαι με παίρνει η κάτω βόλτα.
    Είναι παράξενη η αίσθηση που έχω. Δεν νιώθω ότι γυρνάνε όλα. Δεν μπορώ να το εξηγήσω καλά. Μοιάζει λίγο σα να έχω κάνει κεφάλι θα έλεγα. Κι έχω και μία παράξενη αίσθηση στα ματια κάποιες φορές που με πιάνει αυτό.

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Marg27 View Post
    Τι γιατρός σ έγραψε φυσικό θεραπείες??
    Ορθοπεδικός τις γράφει

  9. #129
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Angélique View Post
    Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ όταν δεν το σκέφτομαι δεν έχω τίποτα απολύτως. Αν όμως αγχωθω παραπάνω απ' ό,τι πρέπει και αρχίσω να το σκέφτομαι με παίρνει η κάτω βόλτα.
    Είναι παράξενη η αίσθηση που έχω. Δεν νιώθω ότι γυρνάνε όλα. Δεν μπορώ να το εξηγήσω καλά. Μοιάζει λίγο σα να έχω κάνει κεφάλι θα έλεγα. Κι έχω και μία παράξενη αίσθηση στα ματια κάποιες φορές που με πιάνει αυτό.
    Κι εγώ. Δε γυρνάνε ολα να πεις ότι έχω ίλιγγο ούτε τα βλέπω μαύρα να πεις ότι ζαλίστηκα. Σα να ξεκινάει από τα μάτια , σα να νιώθω βαρύ κεφάλι, κάτι τέτοιο. Δε μπορώ ούτε εγώ να το εξηγήσω επακριβω. Πάντως νιώθω περίεργα στα μάτια κ στο κεφάλι, όταν το σκεφτώ ή αγχωθώ.

  10. #130
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Κι εγώ τα ίδια όταν αγχωθω πολύ ξεκινάει το πανηγύρι αλλά το παθαίνω κι έξω κ παντού ίσως υποσυνείδητα το σκέφτομαι κ το δημιουργώ οι εξετάσεις μου είναι όλες καλές!Δεν ξέρω τι να πω!

  11. #131
    Quote Originally Posted by Marg27 View Post
    Κι εγώ τα ίδια όταν αγχωθω πολύ ξεκινάει το πανηγύρι αλλά το παθαίνω κι έξω κ παντού ίσως υποσυνείδητα το σκέφτομαι κ το δημιουργώ οι εξετάσεις μου είναι όλες καλές!Δεν ξέρω τι να πω!
    Κι εγώ το παθαίνω πάντα όταν αρχίσω να το σκέφτομαι!
    Είναι αυτό που λένε: Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται!
    Αν ξυπνήσω και η πρώτη σκέψη είναι αυτή, τότε 100% θα το πάθω.
    Απλά εγώ είμαι με τις ημέρες μου. Άλλες το νιωθω και λέω άγχος είναι κι άλλες ημέρες το νιώθω και τρέμω μήπως είναι κάτι παθολογικό.
    Άστα βράστα....

  12. #132
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Angélique View Post
    Κι εγώ το παθαίνω πάντα όταν αρχίσω να το σκέφτομαι!
    Είναι αυτό που λένε: Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται!
    Αν ξυπνήσω και η πρώτη σκέψη είναι αυτή, τότε 100% θα το πάθω.
    Απλά εγώ είμαι με τις ημέρες μου. Άλλες το νιωθω και λέω άγχος είναι κι άλλες ημέρες το νιώθω και τρέμω μήπως είναι κάτι παθολογικό.
    Άστα βράστα....
    Αχ ρε κορίτσια υπομονή.. είμαστε αρκετές όπως βλέπετε.. .
    Τι κάνετε? Είστε καλύτερα αυτές τι μέρες?

  13. #133
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    4
    Με τρομάζει περισσότερο το να είμαι μέσα στο σπίτι να ζαλιστώ και να είμαι μόνη μου.

  14. #134
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Εμένα με τρομάζει γενικώς δεν μπορώ καθόλου!!

  15. #135
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    2
    Εγώ παίρνω το πρωί 0,25 ζαναχ και όπως τα λές ακριβώς.. κατά τις 2το μεσημέρι ξεκινάει πάλι...κάνω υπομονή στην δουλειά για να πάει 5 να φύγω για να πάρω άλλο ένα να μπορέσω να πάω τα μικρά ποδόσφαιρο αγγλικά και γενικά εξωσχολικά μαθήματα...Έχω βαρεθεί αλήθεια....τι θα κάνουμε;

Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast

Similar Threads

  1. βοηθεια δεν αντεχω αλλο!!!
    By ferro in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 39
    Last Post: 05-07-2009, 00:09
  2. Δεν το αντεχω αλλο πια.
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 18-05-2009, 13:14
  3. Δεν αντέχω άλλο...
    By helplease in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 19-12-2008, 13:51
  4. Δεν αντέχω άλλο
    By La_ViTa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 22-10-2008, 17:30
  5. Δεν αντεχω αλλο
    By Sofia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 11-02-2008, 16:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •