γιατί εδώ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    5

    γιατί εδώ;

    γιατί είναι τόσο δύσκολο να βρεις κάποιον που να θέλει να σου μιλήσει;που να θέλει να του μιλήσεις;γιατί να ανοιγόμαστε τόσο ελευθερα με ένα άψυχο πληκτρολόγιο και να περιμένουμε απάντηση από αγνώστους; γιατί να κρυβόμαστε; γιατί να φοβόμαστε; γιατί τόσος πόνος και γιατί μια μορφή λύτρωσης ΕΔΩ; πότε πέθανε η ανθρωπιά, η άμεση επαφή; υπήρξε ποτέ η αληθινή επικοινωνία;

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    19
    ειμαι εδω και οπου χρειαστει,αγαπω την ζωη,τους ανθρωπους...εδω λυτρωνεσαι
    ανοιγεις τα ματια σου στο προβλημα,συνειδητοποιεις πως δεν εισαι μονος
    στον αγωνα σου..υπαρχει αληθινη επικοινωνια σε τοσο λεπτα θεματα ομως δεν θα
    μιλουσες ανετα με ολους,δυστυχως υπαρχουν ακομα ταμπου....
    μην απογοητευεσαι...ολοι εδω ειμαστε,ζωντανοι,πισω απο μια μασκα
    προσπαθουμε να επιβιωσουμε..:)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Γιατί εκεί ίσως να μην είναι κανένας που να μπορεί να ακούσει...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Οι άγνωστοι όταν ταυτίζονται άμεσα με το ιδιαίτερο πρόβλημά σου εξαιτίας ομοιοπαθολογίας, πολύ πιο εύκολα μπορείς να τους προσαρτίσεις στον ήδη ευάλωτο ψυχισμό σου ώς οικείους και γνωστούς.... ενώ αντίθετα πολύ γνωστοί σου και φιλικοί άνθρωποι μπορεί αυτόματα στην μεταξύ σας ανοιχτή επικοινωνία για τα ψυχολογικά σου προβλήματα, εξαιτίας πολλών αιτιών να μεταλάσσονται σε ΑΠΟΛΥΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ!!!!!!!

    just think about it!!!!;)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Συνήθως στα δύσκολα αυτοί που περιμένεις να είναι δίπλα σου ..δεν είναι..και είναι κάποιοι άλλοι...
    Καλό είναι να αναθεωρούμε καμιά φορά και τους φίλους μας και τις σχέσεις μας με τους δικούς μας...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    5
    όσο γι\'αυτό ερωτόκριτε έχεις απόλυτο δικιο και είναι κάτι που συνειδητοποίησα πρόσφατα..
    :(

    σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!!
    ;)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    139
    Γιατι ο καθενας εξω κοιτα την παρτη του το συμφερον και θα σε κανει παρεα οσο σε εχει αναγκη. Οταν δε θα σε εχει θα παει αλλου. Βαλε και που με τη δουελια μετα κουρασμενος μενεις στο σπιτι βγηκε και το ιντερνετ και ηρθε και εδεσε.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Δ.Κ μου μείνε στην παρέα μας και περιμένουμε να διαβάσουμε τις δικές σου ανησυχίες.......
    Όλοι εδώ έχουμε την ανάγκη της παρουσίας όλων , ακόμα και αν κατά καιρούς δημιουργούνται προσωρινές εντάσεις λόγο διαφορετικής ταυτότητας χαρακτήρων......
    Ίσως σε κάποια δυσκολία σου όπως χαρακτηριστικά σου ανέφερε ο Γιάννης.......μια νότα παρηγοριάς μπορεί να γίνουμε εμείς.....οι γνωστοί - άγνωστοι του forum που έτυχε να κάνεις ξαφνικά γνωρημία από το πουθενά και να σε ακούσουν χωρίς προκαταλήψεις!!!

    ;);)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Γιατί εδώ?

    Επειδή:
    1. δε μπορώ να σε κρίνω από την εμφάνισή σου
    2. δεν χρειάζεται να κυκλοφορούμε στα ίδια μέρη για να γνωριστούμε
    3. τη στιγμή της αδυναμίας μου δεν φοβάμαι πως θα την χρησιμοποιήσεις προς συμφέρον σου
    4. δε σκέφτομαι την εντύπωση που σου δίνω.

    Όσο για έξω...
    η ανθρωπιά, η επαφή, η ανθρώπινη επικοινωνία υπάρχουν πάντα σα ζητούμενα, αλλά κι οι ίδιοι ακόμα πολύ δύσκολα τα προσφέρουμε.

    (Κι εκεί έξω, εγώ που τώρα είμαι εδώ, θα κάνω πως δε σε ξέρω...)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....εδω η εξω δεν διαφερει & πολυ.....απλα εδω εκφραζεσαι πιο ελευθερα ισως!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •