άγχος πανελληνίων.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1

    Exclamation άγχος πανελληνίων.

    Η μεγάλη ημέρα πλησιάζει. Ήδη ακούγονται ποικίλες απόψεις για το πότε θα γράψουμε το πρώτο μάθημα...Ήμουν ανέκαθεν αγχώδης μα φέτος είμαι στα όρια της τρέλας! Πλεόν τα βράδια δεν μπορώ να κοιμηθώ.Αισθάνομαι διαρκώς δυσφορία και κατάπτωση. Tρέμω και κλαίω διαρκώς άνευ λόγου και αιτίας.Χάνω την αναπνοή μου ώρες ώρες.
    Σκέφτηκα να επισκευτώ ειδικό αλλά δεν με βοήθησε. Και όμως το άγχος μου είναι ο μεγαλύτερος εχθρός μου σε αυτή τη μάχη..Υπάρχουν άλλοι πάσχοντες ή γνώστες της κατάστασης που να μπορούν να προτίνουν κάποια λύση; Όλα είναι αποδεκτά

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    43
    ηρεμησε...κατσε διαβασε και θα δεις δεν ειναι τιποτα...απλα μια ιδεα ειναι οι πανελλαδικες...οσο εχεις διαβασει και τα εχεις κατανοησει τοσο θα γραψεις...στοχερι σου ειναι

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    γεια σου, βροχή του φθινοπώρου

    αχ, αυτές οι πανελλήνιες και όλο αυτό το σύστημα που κουτσαίνει σε αυτόν τον τόπο..

    Είναι και δικός μου πιστός σύντροφος το άγχος και καταλαβαίνω πως συχνά οι λέξεις δε βοηθάνε και τόσο πολύ. Θέλω όμως να σου πω κάτι που ίσως και να ξεχνάς μέσα στον ανεμοστρόβιλο της προετοιμασίας σου για τις εξετάσεις..
    Δεν είναι η μία και μοναδική σου ευκαιρία. Δεν είναι το τέλος των πάντων.

    Ναι, το άγχος μπορεί να σου βάλει τρικλοποδιά, όμως ανέλαβε δράση για να νιώσεις σιγουριά με τον εαυτό σου και ότι κάνεις ό,τι μπορείς και αντέχεις στη φάση αυτή. Θα μπορούσες να οργανώσεις την ύλη σου, να προγραμματίσεις τις ώρες μελέτης, να κάνεις συχνά επαναλήψεις.
    Έχω δώσει πολλές εξετάσεις και το άγχος ήταν πάντα εκεί, ιδίως παλαιότερα, με ακινητοποιούσε. Ένα μικρό όμως πρόγραμμα, μη φανταστείς ότι το ακολοθούσα πάντα κατα γράμμα, κατάφερνε ωστόσο να με ''συμμαζέψει'', να παραμερίσει το άγχος αρκετά, καθώς μάλιστα καταλάβαινα ότι προσπαθούσα και πως αυτή η επένδυση θα είχε έστω και κάποιο αντίκρυσμα. Δοκίμασε αν θέλεις.

    Εύχομαι να ηρεμήσεις rain_of_autumn και καλή επιτυχία!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    43
    πραγματικα οι πανελληνιες δεν ειναι τιποτα...στο μυαλο ειναι ολα

Similar Threads

  1. ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
    By SILIA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 19-02-2009, 22:32

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •