Φλερτ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Φλερτ

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    187

    Φλερτ

    Αγαπητο Forum
    εδω και πολλες μερες τριγυρνανε στο μυαλο μου τα παραπονα των φιλεναδων μου -των αδεσμευτων κυριως- οτι οι αντρες πια δεν φλερταρουν και δισταζουν να κανουν το πρωτο βημα. Οι προσωπικη μου πειρα μου απεδειξε το ιδιο ακριβως. Οτι πλεον οι γυναικες εχουν την πρωτοβουλια σ αυτο το θεμα κι αν δεν την παρουν χανεται πολλες φορες το παιχνιδι.Μην πολυλογω ομως....
    Περιμενω τις αποψεις ολων και κυριως των ανδρων

    φιλια
    τεσσα

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    12
    Αγαπητή μου Tessa,

    Νομίζω ότι είναι φαινόμενο των καιρών...
    Οι άντρες, σε μεγάλο ποσοστό, δεν φλερτάρουν πια, περιμένουν από τις γυναίκες να κάνουν το πρώτο βήμα και γενικά διακρίνω ένα απίστευτο μπέρδεμα.
    Σαν να μας φοβούνται, σαν να έχουν απογοητευτεί όπως και εμείς...

    Πραγματικά θα ήθελα να δω και εγώ την άποψη των αντρών επί του θέματος...

    Φιλιά
    Λένα

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    xanthi
    Posts
    6
    to provlima einai oti emeis oi antres skeutomaste h malon krinoume oti eseis oi ginekes pleon exete ginei polu apetitikes kinos (pslomites) dld o ka8e antras skeutete oti 8a aporif8ei kai etsi den kanei to proto vima gia na mhn ekte8ei.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    4
    Συμφωνω με ολα τα παραπανω και να προσθεσω οτι πολλοι αντρες πιστευουν πως αν μια γυναικα θελει ενεαν αντρα μπορει να τον διεκδικησει.Πραγμα που δεν συμβαινει και 10 φορες περισοτερο να σε θελει μια γυναικα απο οτι εσυ εκεινη παλι εσυ πρεπει να κανεις το πρωτο βημα.Σε μια κοινωνια ομως που ολα ειναι 50 - 50 θα επρεπε και οι γυναικες να διεκδικουν τους αντρες.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    xanthi
    Posts
    6
    harris sosta to e8eses kanonika ola prepei na einai 50-50 alla ayto den isxei epidi to 50-50 xrisimopiite ekei pou voleuei ekei pou den voleuei den eiparxei....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    187
    wraia polu wraia ola auta pou lete. alla ti ginetai otan i kopela fovatai mipws faei xulopitta apo ton tupo giati o tupos den deixnei polu fanera oti goustarei logw oti fovatai ki autos mi faei xulopitta?

    tessa

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    xanthi
    Posts
    6
    se aythn thn erotisi prospa8oume na vroume apantisi :) ayto pou 3erw egw einai oti an den riskareis den kerdizeis tipota! to mono pou xriazete einai na skeutomaste 8etika

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    4
    tessa Θα σου κανω μια αλλη ερωτηση τι γινεται οταν ο τυπος φοβαται μηπως φαει χυλοπιτα απο την κοπελα γιατι η κοπελα δεν δειχνει φανερα οτι γουσταρει λογο του οτι φοβαται και αυτη μηπως φαει χυλοπιτα.;)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    187
    ωχ αυτο αρχισε να εχει πολλη πλακα τελικα. μηπως τελικα καποιος επιτελους πρεπει να κανει το πρωτο βημα?????? δε διαφωνω στο οτι και οι κοπελες πρεπει να αρχιζουν καμια φορα απλα ειναι λιγο ταμπου ακομα για μια γυναικα να φαει χυλοπιττα. ενας αντρας λενε το ξεπερναει πιο ευκολα τι να πω εγω στα mental disorder κανω διδακτορικο σε ζητηματα σχεσεων ειμαι σκραπα :P

    τεσσα

  10. #10
    Member
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    ATH
    Posts
    97
    Δυστυχώς είναι σημάδι των καιρών. Έχει χαθεί η επικοινωνία, η απλή έστω. Υπάρχει ο φόβος της απόρριψης όσον αφορά τους άντρες. Από την άλλη, έχει αλλάξει αισθητά η γυναίκα. Και δεν θεωρώ ότι έχει αλλάξει απαραίτητα προς το καλύτερο.

    Σ\' αυτό φταίει ίσως η καριέρα, η δουλειά. Πλέον η γυναίκα μπορεί (τουλάχιστον μεγάλος αριθμός γυναικών) να σταθεί μόνη της στα πόδια της. Δουλεύει, άρα μπορεί να κάνει διάφορα, δεν περιμένει πλέον από έναν άντρα και σαφώς αυτόματα απαιτεί κάτι ίσο ή ανώτερο. Έχει γίνει πιο επιλεκτική.
    Αυτό το θεωρώ θετικό...

    Αρνητικό θεωρώ ότι το έχει πάρει τελείως επάνω της (να μην πω καβαλήσει το καλάμι, γιατί μπορεί και να παρεξηγηθώ ως γυναίκα), ότι όλα μπορεί να τα κάνει μόνη της, δεν έχει ανάγκη τον εκάστοτε άντρα και καλύτερα να διεκδικεί εκείνη, παρά να την διαλέγουμε ως σκλάβα στο παζάρι...

    Μιλάμε βέβαια για δύο εκ διαμέτρου αντίθετες καταστάσεις, στα άκρα τελείως.

    Θεωρώ επίσης λάθος ότι έχουν αλλάξει οι ρόλοι... Δεν μου αρέσει όταν βλέπω γυναίκα να κυνηγάει άντρα και ο άντρας να κάθεται ως θύμα και να περιμένει να του την πέσουν. Κάτι δεν μου πάει καλά σ\' αυτή τη περίπτωση.

    Προτιμώ το old fashion φλερτ, το ωραίο, αυτό που σε ανεβάζει... δυστυχώς το φλέρτ των σημερινών αντρών είναι τις περισσότερες φορές χυδαίο ή περιμένουν πως με την πρώτη κουβέντα, η γυναίκα θα πέσει, θα γίνει χαλί...

    Λάθος αντιμετώπιση σε μία κρίσιμη εποχή όπου όλα είναι... ανάποδα !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    187
    Αρα τελικα η εποχη τι προσταζει? Να δουλευει η γυναικα γιατι εχει απελευθερωθει πληρως και ειναι ανεξαρτητη και ο αντρας να βαλει ποδια και να μαγειρευει στο σπιτι? Να κυνηγαει η γυναικα τον αντρα και μηπως να του κανει και προταση γαμου στο τελος? Γιατι καπως ετσι το αντιλαμβανομαι εγω πλεον. Συμφωνω με την nefertari -sorry αν το εγραψα λαθος- οτι οι γυναικες εχουν καβαλησει το καλαμι αλλα και οι αντρες εχουν χασει οχι μονο το ρολο τους αλλα αρχισαν και να τον παραμελουν.
    Αν ζητας πολλα πρεπει και να δινεις πολλα. Αρα υπαρχει μια απιστευτη ανισορροπια στις σχεσεις πλεον. Γιατι ναι μεν οι γυναικα εχει αλλαξει αλλα και οι αντρες εχουν αλλαξει με αποτελεσμα αυτες οι αλλαγες να ειναι παραλληλες και να μην τεμνονται πουθενα.
    Αν και ακομα σχετικα μικρη θυμαμαι πως τα αγορια στο λυκειο φλερταρανε πιο normal.... τι μπορει να αλλαξε μεσα σε 5 μονο χρονια????????
    Στη δικη μου δουλεια ολοι και ολες δουλευουν απο το πρωι μεχρι το βραδυ, δε φλερταρουν και κοιτουν την καριερα τους μονο. εκει εχουμε φτασει πια.
    τεσσα

  12. #12
    Member
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    ATH
    Posts
    97
    Τελικά είναι οι σχέσεις δύσκολες στην εποχή μας ? Και είναι τόσο δύσκολο να βρεθεί ένας άνθρωπος για να επικοινωνήσουμε?

    Πάρα πολύ δύσκολο έως σχεδόν αδύνατο δυστυχώς.... ζούμε σε μία εποχή που σχεδόν τα πάντα έχουν ισοπεδωθεί, όπου κυριαρχεί το \"ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε\" και που οι παράλληλες σχέσεις κάνουν πραγματικά θραύση.... οπότε στις σπάνιες περιπτώσεις όπου θα έχουμε την τύχη να βρεθούμε με έναν πραγματικό άνθρωπο (και όχι ζώο ανεξαρτήτου φύλου).... θα πρέπει να κάνουμε όχι μόνο το σταυρό μας αλλά και κανένα ξόρκι για το κακό μάτι ! :D



    Φλερτ? Πως είπατε? :o

    Δεν υπάρχει πλέον... δυστυχώς!

    Υπάρχει μόνο το ωράριο 9 π.μ. - 9 μ.μ. ... που καιρός για φλερτ!!! :(

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    4
    Nefertari οταν λες old fashion φλερτ τι εννοεις?Πως δηλαδη θελεις να σε φλερταρουν η ιδια ερωτηση ισχυει και για σενα tessa

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    187
    Μα εγω harri δεν εχω προβλημα με το πως φλερταρουν. Εχω προβλημα οτι δεν φλερταρουν. Καποιοι εχουν πολλη δουλεια, αλλοι δεν εχουν λεφτα, αλλοι ειχαν 50 ερωτικες απογοητευσεις. αλλοι φοβουνται να δεσμευτουν και αλλοι απλα βαριουνται που ζουνε. Και οταν λεω οτι φοβουνται τη δεσμευση δεν εννοω το γαμο να κανεις μια νορμαλ σχεση ρε παιδι μου... αντε και εγω σου λεω να μην την κανεις τη σχεση τελικα λιγο παιχνιδι δε βλαπτει ουτε αυτο ειναι διατεθειμενοι να το κανουν.

    τεσσα

  15. #15
    Member
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    ATH
    Posts
    97
    Originally posted by harris
    Nefertari οταν λες old fashion φλερτ τι εννοεις?Πως δηλαδη θελεις να σε φλερταρουν η ιδια ερωτηση ισχυει και για σενα tessa
    Τι εννοώ?
    ... το Old fashion φλερτ είχε λίγο απ\' όλα. Λίγο καρδιοχτύπι βρε παιδιά, λίγη αγωνία, λίγη ανασφάλεια, ο τρόπος που σε πλησίαζε, ακόμα και ο ανασφαλής, \"γκαφατζίδικος\" καμιά φορά τρόπος να ανοίξει συζήτηση για να γνωριστούνε λίγο καλύτερα, είχε τη χάρη του... κολακευόσουν κάπως, μπορεί και να κοκκίνιζες λιγάκι...

    ... καμία σχέση με όλες τις ερωτήσεις του Ε9 που πέφτει τώρα, τι δουλειά κάνεις, τι αυτοκίνητο οδηγείς (αμφότεροι), σε ποιά περιοχή μένεις (αχ δεν μένεις Κηφισιά? Ήθελα Γλυφάδα αυτή τη φορά...) ή \"τι μου....ρα είσαι εσύ, πάμε να σου πετάξω τα μάτια έξω\"... :mad:

    Ναι, ναι... το ακούσαμε και αυτό στα \"νιάτα\" μας... και δεν μπορώ να σας πω πως νιώθει μία γυναίκα ακούγοντας αυτό το πράγμα, ή πόσο κολακευμένη αισθάνεται... γιατί ως άντρες μπορεί και να μην με πιστέψετε... αλλά η αλήθεια είναι, ότι αν δεν είναι μητρομανής, θέλει να ανοίξει εκείνη τη στιγμή η γη και να την καταπιεί, ειδικά σε περίπτωση που κανένας παραδίπλα άκουσε την περιβόητη ατάκα!!!

    Έπειτα όπως λέει και η Τέσσα, πλέον δεν υπάρχει χρόνος για φλερτ. Οι ρυθμοί της ζωής δυστυχώς, η καριέρα κλπ. (ξέρω cheap δικαιολογίες) έχουν εξορίσει το φλέρτ και οι σχέσεις πάνε κατευθείαν στο πως σε λένε, σπίτι μου ή σπίτι σου!!

    Ε ρε παιδιά... δεν είναι φλερτ αυτό... και όσοι κάνουν τέτοιο \"φλερτ\", ας μην παραπονιέστε γιατί οι γυναίκες την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια προς την πλησιέστερη έξοδο αν ακούσουν τέτοιες... εξυπνάδες !


    Αναθεωρήστε... όσο είναι καιρός !! ;)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •