Για να αδυνατίσουμε χρειαζόμαστε αγάπη και αυτοπεποίθηση - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 149 of 149
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Γειά σας,

    Είπα να γράψω αυτό το θέμα για όλες τις επόμενες που θα πάνε να γράψουν εδώ, σήμερα ανακάλυψα κάτι. Ότι τρώμε γιατί μας λείπει η αγάπη, (όπως και η αυτοπεποίθηση). Σε μένα θα έλεγα ότι είναι από το άλλο φύλο, σε άλλες μπορεί να είναι από τους γονείς τους, από τους συγγενείς τους, από τους φίλους τους. Ίσως είναι θέμα απόρριψης τελικά. Ζητήστε λοιπόν την αγάπη, δείτε και κανα next top model να επηρεαστείτε θετικά, και πιστεύω θα δουλέψει.
    Το next top model τελείως άκυρο όμως!
    Στα υπόλοιπα συμφωνώ και εγω, αλλά αυτό που λές καλύπτει το συναισθηματικό κομμάτι, δεν αρκεί μόνο αυτό.
    Είναι όμως μεγάλο στήριγμα να έχεις ανθρώπους που σε αγαπάνε και σε στηρίζουν σε περιόδους που θέλεις να χάσεις κάποια κιλά.

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    oxi περυσι βασικα ειχα μεχρι πριν 4 χρονια....απο τοτε περασα βουλιμοανορεξιες, μετα πηρα μερικα παλι, μετα εχασα. τωρα λενε ειμαι σταθερη, δεν ζυγιζομαι πια! με μισω! με βλεπω παχουλη! κανεις δν θα μ λεγε στα ισα αν πηρα η οχι πιστευω ποτε

    στηριγμα εχεις οταν ξεκινας διαιτα, μετα κουραζονται ολοι κ σε θεωρουν εμμονη
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #138
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    Αλλος ενας λογος που δε χανεις κιλα!
    Σωστά μου το λένε κι άλλοι αυτό αλλά εγώ δεν το πολυπιστεύω. :P

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Εγω εχω να πω οτι ,κανω αυστηρη διαιτα σημαινεi ,οτι στερω απο μενα ,και πιεζω τον εαυτο μου, να ακολουθησει ενα προγραμμα διατροφης Με λιγα λογια απαγορευω Δεν μ αρεσει η λεξη απαγορευω χεχεχε!!
    Προτιμω ,να το δω χωρις το απαγορευεται ποιο φυσικα και απλα για μενα ,χωρις να θετω στοχο οτι ,σε ενα μηνα θα χασω καποια κιλα ,ας γινει και σε 2 μηνες ,δεν χαλασε και ο κοσμος .
    Αλλα χωρις πιεση Και ενδιαμεσα να επιτρεπω στον εαυτο μου να φαει και το απαγορευμενο ,χωρις τυψεις ,και ενοχες .Συν ασκηση φυσικα ,περπατημα δεν χρειαζεται να κανεις ανωμαλο δρομο.

    H διαιτα δεν ειναι μονο κολοκυθια και χορτα νεροβραστα
    Αλλα και ολα αυτα που ανεφερε η carrie. (και μου ανοιξε την ορεξη ) χεχεχε!!!
    Και ποιος ειπε οτι το σουβλακι ειναι δεν ειναι μια ισορροπημενη διατροφη


    δεν τα διαβασα ολα ,μπορει να τα ειπατε παραπανω
    αλλα ειπα να πω πως δουλευει με μενα
    εχει και πολυ ομορφη μερα για περπατημα :)
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  5. #140
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    Το next top model τελείως άκυρο όμως!
    Στα υπόλοιπα συμφωνώ και εγω, αλλά αυτό που λές καλύπτει το συναισθηματικό κομμάτι, δεν αρκεί μόνο αυτό.
    Είναι όμως μεγάλο στήριγμα να έχεις ανθρώπους που σε αγαπάνε και σε στηρίζουν σε περιόδους που θέλεις να χάσεις κάποια κιλά.
    To next top model το είπα γιατί με επηρέασε θετικά ως προς το ότι πρέπει να χάσω βάρος.

  6. #141
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by BrokeN_DoLL View Post
    oxi περυσι βασικα ειχα μεχρι πριν 4 χρονια....απο τοτε περασα βουλιμοανορεξιες, μετα πηρα μερικα παλι, μετα εχασα. τωρα λενε ειμαι σταθερη, δεν ζυγιζομαι πια! με μισω! με βλεπω παχουλη! κανεις δν θα μ λεγε στα ισα αν πηρα η οχι πιστευω ποτε

    στηριγμα εχεις οταν ξεκινας διαιτα, μετα κουραζονται ολοι κ σε θεωρουν εμμονη
    Εγώ νομίζω ότι είσαι τέλεια στα κιλά, μακάρι να ήμουν τόσα. Πρέπει να χαλαρώσεις. Τώρα στήριγμα εγώ δεν έχω καθόλου, ίσα ίσα που μου λένε ότι τρώω κιόλας. :S

  7. #142
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Ναι συμφωνώ με σοφτ. (Αν και δεν τα πάμε και πολύ καλά εμείς χεχε)

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    εσύ τώρα λόγω φαρμάκων έχεις πάρει κάποια κιλάκια. εντάξει δεν χάλασε και ο κόσμος. βάλε έναν πιο εφικτό στόχο, πχ να χάσω 4-5 κιλά μέχρι το καλοκαίρι και όχι θέλω να αποκτήσω σώμα σας αυτές στο νεξτ τοπ μόντελ. κατά τη γνώμη μου όμως πρέπει να ξεκουνηθείς, να βγεις έξω να περπατήσεις, να τρέξεις, να κάνεις ποδήλατο. θα σε βοηθήσει πολύ.

  9. #144
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Όχι γυμναστική δεν κάνω δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Έκανα εξάλλου και δεν έχασα. Αυτά μωρέ, κουράστηκα να απαντάω, να πω ότι υπήρχε και λύση τα κωλοφάρμακα φταίνε. :@

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Ναι συμφωνώ με σοφτ. (Αν και δεν τα πάμε και πολύ καλά εμείς χεχε)
    xexexe!! Σε καποια θα συμφωνουμε ,και σε καποια θα διαφωνουμε ,φαντασου να μη υπηρχε αυτο ?? :)
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  11. #146
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Αααααα οκ. :)

  12. #147
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    15
    με εχουν κουρασει τα κιλα μου. εχω βαρεθει τον εαυτο μου ετσι. επιτελους θελω να αδυνατισω, δεν με θελω αλλο πια ετσι. αισιοδοξο το μηνυμα σου παντως. (ειπα να πω και εγω τον πονο μου)

  13. #148
    ε? δηλαδη εγω τρωω γιατι μου λειπει η αγαπη? (Λεει με απορρημενο βλεμμα ο Συνεσταλμενος με τα δαχτυλα στο στομα και τα χειλη του γεματα απο σοκολατα) loool

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ASSY View Post
    με εχουν κουρασει τα κιλα μου. εχω βαρεθει τον εαυτο μου ετσι. επιτελους θελω να αδυνατισω, δεν με θελω αλλο πια ετσι. αισιοδοξο το μηνυμα σου παντως. (ειπα να πω και εγω τον πονο μου)
    εμενα με εχει κουρασει ολη αυτη η εμμονη με τα κιλα κ οι διατροφικες διαταραχες που εχω περασει (ανορεξια κ βουλιμια που συνεχιζεται μεχρι κ σημερα..) μ εχει εξαντλησει αφανταστα ολο αυτο πιστευω πως ποτε δεν θα ησυχασω παντα θα ταλαιπωρουμε με το τι εφαγα κ με οτιδηποτε εχει να κανει με βαρος, φαγητα, κιλα, θερμιδες κτλ...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Similar Threads

  1. αγαπη
    By tomasliak in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 17-05-2009, 00:57
  2. Αγάπη
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 91
    Last Post: 30-04-2009, 20:41
  3. \'Ερωτας ή αγάπη ?
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-05-2008, 02:01
  4. Αγάπη μου....
    By heaven in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 13-10-2006, 02:44
  5. Αγάπη
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 17-02-2006, 21:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •