Για να αδυνατίσουμε χρειαζόμαστε αγάπη και αυτοπεποίθηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 149
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512

    Για να αδυνατίσουμε χρειαζόμαστε αγάπη και αυτοπεποίθηση

    Γειά σας,

    Είπα να γράψω αυτό το θέμα για όλες τις επόμενες που θα πάνε να γράψουν εδώ, σήμερα ανακάλυψα κάτι. Ότι τρώμε γιατί μας λείπει η αγάπη, (όπως και η αυτοπεποίθηση). Σε μένα θα έλεγα ότι είναι από το άλλο φύλο, σε άλλες μπορεί να είναι από τους γονείς τους, από τους συγγενείς τους, από τους φίλους τους. Ίσως είναι θέμα απόρριψης τελικά. Ζητήστε λοιπόν την αγάπη, δείτε και κανα next top model να επηρεαστείτε θετικά, και πιστεύω θα δουλέψει.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    πολυ ωραιο αυτο που λες. το βρισκω πολυ σωστο.
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Thanks. Επίσης θα προσθέσω ότι χρειαζόμαστε αυτοπεποίθηση ξανά για όσους την είχαν χάσει, ή αυτοπεποίθηση από την αρχή γι'αυτούς που δεν την είχαν ποτέ. :) Το αλλάζω. :)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Εμεις χρειαζεται πρωτα να αγαπαμε τον εαυτο μας...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Ναι αλλά αυτό πως γίνεται; Είχα ανοίξει και θέμα, αλλά απάντηση δεν πήρα. Επίσης σε συμπλήρωση πρέπει να μας αγαπάνε και οι άλλοι, καθώς και να έχουμε αυτοπεποίθηση....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Αμα καταλαβεις πως εισαι τελειος οπως εισαι και αμα συνειδητοποιησεις ότι εχεις τη δυνατοτητα να κυνηγησεις τους στοχους σου και να πραγματοποιησεις τα ονειρα σου, να απολαυσεις τη ζωη σου, θα αγαπησεις τον εαυτο σου.....

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Εγώ για παράδειγμα έχω φάει πολλές απορρίψεις ίσως να άρεσα αλλά δεν μου το λέγανε, και επειδή ήθελα πάντα τους καλύτερους με προσωπικότητα και εμφάνιση, από αυτούς έτρωγα απόρριψη... Όσο για το να απολαύσω τη ζωή μου, αυτό δεν παίζει λόγω της αρρώστιας. Οπότε κάτι άλλο; :P

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    http://www.youtube.com/watch?v=ciYk-UwqFKA

    αυτο το δανειζομαι απο την ρισερτσερ ως απαντηση στο "Όσο για το να απολαύσω τη ζωή μου, αυτό δεν παίζει λόγω της αρρώστιας"

    Οσο για το πρωτο μερος δε μου κανει εντυπωση. Γιατι ηθελες παντα τετοιους? Εσυ εισαι η Μονικα Μπελλουτσι με μυαλο Αινσταιν? Και παλι θα μπορουσες να εχεις οποιον θες, αρκει να εισαι εσυ σωστη και να φροντιζεις την προσωπικοτητα σου και τονε αυτο σου, και οχι μονο να ασχολεισαι με την προσωπικοτητα και την εμφανιση των αλλων, γιατι μαλλον καπου θα το εχανες..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    Εσυ εισαι η Μονικα Μπελλουτσι με μυαλο Αινσταιν?
    Μλκ φανταζεσαι τη Μονικα να κυκλοφορει καβαλα σε ποδηλατο παναρχαιο με αφηρημενο spaced-out βλεμμα και αταιριαστα παπουτσια??

    σορρυ για το οφφ-τοπικ αλλα μου ηρθε φλας η εικονα :P οχι και ασχημη εν τω μεταξυ, εγω θα ειχα εντυπωσιαστει με το αχανες look λολ - αρκει να ειχε αυτοπεποιθηση! Και ο Αϊνσταιν ειχε, μπορουσε να τον διαβαλλει κανεις??
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Κοίτα, δεν αντιλέγω ότι αυτός ο άνθρωπος έχει σοβαρό πρόβλημα, αλλά όταν δεν μπορείς να χαρείς όπως εγώ ακόμα και να γεννήσεις, να κερδίσεις το λόττο ή να ταξιδέψεις σε όλον τον κόσμο, σίγουρα είμαστε τελείως διαφορετικοί και εγώ δεν μπορώ να απολαύσω τη ζωή όπως αυτός.
    Δεν είπα ότι είμαι η Μόνικα Μπελούτσι, άλλωστε δεν έψαχνα τον Μπραντ Πιτ, παιδιά της διπλανής πόρτας έψαχνα όπως κι εγώ απλά ήταν λίγο ξεχωριστοί όπως νομίζω κι εγώ. Αλλά επειδή ήταν άντρες, ήταν πιο δύσκολοι από εμένα που είμαι γυναίκα, αυτοί έψαχναν τη Μόνικα Μπελούτσι όπως λες. Όσο για το να φρόντιζα την προσωπικότητά μου, αν εννοείς τον εαυτό μου, ίσως δεν το έκανα τώρα αν εννοείς κάτι άλλο δηλαδή να φρόντιζα να έχω προσωπικότητα, νομίζω την είχα. Νομίζω όμως ότι είναι έμφυτο αυτό είναι θέμα εξυπνάδας και όχι κάτι που μπορείς να καλλιεργήσεις. Anyway, με όλες αυτές τις απορρίψεις άντε να πιστέψεις στον εαυτό σου...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Οboro εγω πιστευω οτι τα παντα μπορει να βρει κανεις στη ζωη του, ακομα και τη Μονικα Αινσταιν, και περισσοτερα απο οσα φανταζοταν, αρκει να εχει αγαπη για τη ζωη, τον εαυτο του και τους αλλους... Γιατι αυτο ειναι ο,τι χρειαζεται....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Κοίτα, δεν αντιλέγω ότι αυτός ο άνθρωπος έχει σοβαρό πρόβλημα, αλλά όταν δεν μπορείς να χαρείς όπως εγώ ακόμα και να γεννήσεις, να κερδίσεις το λόττο ή να ταξιδέψεις σε όλον τον κόσμο, σίγουρα είμαστε τελείως διαφορετικοί και εγώ δεν μπορώ να απολαύσω τη ζωή όπως αυτός.
    Δεν είπα ότι είμαι η Μόνικα Μπελούτσι, άλλωστε δεν έψαχνα τον Μπραντ Πιτ, παιδιά της διπλανής πόρτας έψαχνα όπως κι εγώ απλά ήταν λίγο ξεχωριστοί όπως νομίζω κι εγώ. Αλλά επειδή ήταν άντρες, ήταν πιο δύσκολοι από εμένα που είμαι γυναίκα, αυτοί έψαχναν τη Μόνικα Μπελούτσι όπως λες. Όσο για το να φρόντιζα την προσωπικότητά μου, αν εννοείς τον εαυτό μου, ίσως δεν το έκανα τώρα αν εννοείς κάτι άλλο δηλαδή να φρόντιζα να έχω προσωπικότητα, νομίζω την είχα. Νομίζω όμως ότι είναι έμφυτο αυτό είναι θέμα εξυπνάδας και όχι κάτι που μπορείς να καλλιεργήσεις. Anyway, με όλες αυτές τις απορρίψεις άντε να πιστέψεις στον εαυτό σου...
    βρε συ ασπρο κερι, αν σου πει ο αλλος οτι εισαι αγελαδα θα τον πιστεψεις? Οποτε γιατι να τον πιστεψεις αν σου πει οτι δεν εισαι αρκετα καλη?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Έχεις δίκιο σωστό. Οι περισσότεροι όμως υποστηρίζουν ότι ότι λένε οι πολλοί είναι το σωστό, και αυτό εγώ ενστικτωδώς πιστεύω ότι είναι τελείως λάθος. Μπορεί η μάζα να είναι χαζή, ή να μην έχει γούστο, ή να πάνε όλοι μαζί στην ίδια κατεύθυνση, χωρίς να σημαίνει ότι είναι και η σωστή. Απλά επειδή είναι πολλοί δηλαδή έχουν και δίκιο. Λάθος. Απλά πρέπει να το πιστέψω.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Βασικά δεν είναι μόνο αυτό. Πιστεύω ότι τα συγκεκριμένα άτομα, έψαχναν μόνο το σεξ και εγώ δεν τους το έβγαζα αυτό, πχ ο ένας είχε πει βγάλε λίγο βυζί έξω να δούμε οπότε μάλλον τον χάλαγε που δεν έβγαζα, αλλά κατα τ'άλλα ήταν ένας δυναμικός χαρακτήρας, έξυπνος, όμορφος και ετοιμόλογος. Οπότε η απόρριψη ήταν περισσότερο θέμα γούστων.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Oριστε, μια χαρα απαντας στον εαυτο σου! Πολλες γυναικες ελκυονται απο αντρες που το μονο που θελουν ειναι ξεπετες.. Και σε αυτο δεν εχει σημασια ποσο μορφωμενοι και εξυπνοι και ομορφοι ειναι.....

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. αγαπη
    By tomasliak in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 16-05-2009, 23:57
  2. Αγάπη
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 91
    Last Post: 30-04-2009, 19:41
  3. \'Ερωτας ή αγάπη ?
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-05-2008, 01:01
  4. Αγάπη μου....
    By heaven in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 13-10-2006, 01:44
  5. Αγάπη
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 17-02-2006, 20:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •