Πιστεύετε ότι οι φίλοι κρίνουν από την εμφάνιση; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 115
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Nefel View Post
    τα "αγαπημένη" ειρωνικά το είπα!!! :-D
    ..ναι έχεις δίκιο είναι άκομα χειρότερο να σε κρίνει κάποιος από την εμφάνιση!!! αλλά δεν είναι όλοι έτσι!! μην ξαναασχοληθείς με αυτό το άτομο!
    όσο αφορά την εμπιστοσύνη, τα άτομα που μπορύμε να εμπιστευτουμε είναι μετρημένα στα δάχτυλα και πάλι ποτέ δεν μπορούμε να ήμαστε σίγουροι ουτε για αυτούς!!! δυστυχώς!
    Ναι Νεφέλ μου, δυστυχώς έτσι είναι...Έγραψα πιο πάνω ότι και οι μισοί να είναι έτσι, είναι κωμικοτραγικό και τους έβριζα όλους όσους είναι έτσι. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω για να ξεσπάσω, πάντως κάθε φορά όλο και κάτι εμφανίζεται στη ζωή μου και με πληγώνει και τα χάνω όλα! Και στο τέλος δεν έχω τίποτα! Ούτε εμπιστοσύνη, ούτε φίλους, ούτε σχέση!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ ίνσεκτ για την ενθάρρυνση. Πραγματικά έχω σοκαριστεί (δεν του αρέσει και το πρόσωπό μου) και καταλαβαίνεις πως αισθάνομαι. Και δεν είναι ότι ψάχνει για γκόμενα, έτσι στα κουτουρού. Και μου λέει και ότι όλοι έτσι είναι και αρχίζει και σκέφτεται το μυαλό μου ποιοί μου φέρθηκαν έτσι.
    όλοι οι άλλοι έτσι είναι, γιατί με τέτοιους κάνει παρέα.
    φυσικά κ δν παίζει κάτι τέτοιο.

    από πρόσωπο πάντως είσαι κούκλα κ έχεις ωραίο χαμόγελο!
    αν δν του αρέσει το κουβαδάκι του κ σε άλλη παραλία...
    ξέρεις τα γνωστά...

    αναρωτιέμαι όμως τί του απάντησες πάνω σε αυτό.
    αν θέλεις μας λες.
    http://www.mazi.org.gr/

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Άρκτος σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Είναι αλήθεια ότι όλοι με θεωρούν από κούκλα μέχρι μπάζο, δεν μπορώ να καταλάβω τα γούστα τους των τελευταίων ειλικρινά. By the way, κι εσύ είσαι πολύ ωραία.
    Τώρα το τι του είπα, του έκανα ολόκληρο κήρυγμα ότι κρίνει από την εμφάνιση και ότι είναι μαλάκας. Τον έβριζα άνετα, δεν είχαμε πρόβλημα σε αυτό. Δεν θυμάμαι τι άλλο του είπα, και ούτε νομίζω του είπα τίποτα άλλο, απλά τον ξέκοψα.
    Last edited by whitecandle; 14-02-2011 at 10:59.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    whitecandle μου,
    οι φιλοι σιγουρα δεν κρινουν απο την εμφανιση.
    ειναι ποτε δυνατον να συμβαινει κατι τετοιο?
    εκει που μετραει o παραγοντας εμφανιση ειναι η σχεση.
    αλλα και παλι ειναι πολυ υποκειμενικα τα κριτηρια της ομορφιας.
    μονη σου λες οτι αλλοι σε θεωρουν κουκλα και αλλοι μπαζο.(αν και δεν μου αρεσει καθολου αυτη η εκφραση).
    οσο για τα παραπανισια κιλα και γω εχω σχετικο θεματακι και επειδη παλιοτερα ειχα πολυ ωραιο σωμα(για πολλα χρονια ημουν γυρω στα 50 κιλα) μου χτυπαει πολυ ασχημα το γεγονος οτι τωρα ειμαι υπερβαρη

    υ.γ.μαλλον θα επρεπε να ζουμε στην εποχη της αναγεννησης που τα προτυπα ομορφιας ηταν σαν και μας:)
    Last edited by amelie74; 14-02-2011 at 12:55.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Αχ αμελί μου σ'ευχαριστώ για την απάντηση, όντως τελικά είναι πολύ υποκειμενικά τα κριτήρια. Απλά πίστευα ότι αν κάποιος είναι πολύ όμορφος θα τον λένε όλοι όμορφο, και άμα είναι κάποιος πολύ άσχημος θα τον λένε όλοι άσχημο. (Ή τουλάχιστον κάποιος που είναι όμορφος, δεν μπορούν να τον λένε μπάζό. :S) Αλλά αυτός πλάκα πλάκα και για μία που θεωρείται θεά πιστεύω είπε ότι δεν έχει ωραίο πρόσωπο. Οπότε καταλαβαίνεις. Όντως θα έπρεπε να ζούμε στην εποχή της Αναγέννησης τότε ήταν; :)

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    κοιτα τα κριτηρια ομορφιας ειναι και υποκειμενικα και αντικειμενικα.
    π.χ. υπαρχουν κοπελες-αντρες που αρεσουν σε ενα τεραστιο ποσοστο.
    οποτε εδω υπεισερχεται ο παραγοντας αντικειμενικοτητα.
    παντως περα απο ολα αυτα,στο να αρεσεις παιζει μεγαλο ρολο και το να εχεις αυτοπεποιθηση.
    τεραστιο ρολο.
    προσωπικα οταν περπαταω στο δρομο με αυτοπεποιθηση βλεπω αντρικα βλεμματα πανω μου και ας εχω τα παραπανισια κιλα.
    οταν περπαταω σαν φοβισμενο ανθρωπακι κανεις μα κανεις δεν με κοιταει.
    Last edited by amelie74; 14-02-2011 at 11:20.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Οι κρίσεις από το περιβάλλον επηρεάζουν το πώς νιώθεις για τον εαυτό σου, οπότε έχουν ένα μερτικό επιρροής στο τι άποψη έχεις συνολικά για την εμφάνισή σου. Πώς σε βλέπεις. Όταν έρχονται να "συνεργαστούν" (έτσι θα το περιέγραφα) με δικές σου εσωτερικές κρίσεις, τότε φτιάχνουν τις ρίζες της αρνητικής ιδέας για την εικόνα σου. Δηλαδή πατάνε τα λόγια τους πάνω σε δικές σου αυτοεπιτημιτικές σκέψεις, δικούς σου διαλογισμούς για το σχήμα και το μέγεθος του σώματός σου. Μπορείς να απομακρυνθείς από όσα άτομα κάνουν επιλογές πάνω σε τέτοιες βάσεις. Όσο για τις δικές σου εσωτερικές διεργασίες, τις νοητικές σου αυτοεπιτιμήσεις, θέλει περισσότερη δουλειά.
    Έχει άμεση σχέση και με τη σύχρονη κουλτούρα που προωθεί την εικόνα ως μέσο αυξημένου στάτους σε συγκεκριμένες κοινωνίες σαν τις δικές μας επίσης.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Αμελί κατάλαβα. Αλλά διάβασε παρακάτω.
    Rainandwind, σ'ευχαριστώ για την απάντηση, η αλήθεια είναι ότι εμένα μου αρέσει ο εαυτός μου όπως είναι, στους άλλους δεν αρέσει. Όχι σε όλους βέβαια. Εκτός κιλά που θέλω να τα αλλάξω. Αλλά η αυτοπεποίθησή μου σίγουρα επηρεάζεται από αυτά, και εκεί που ήταν υψηλή, πέφτει κατακόρυφα. Οπότε πως να βγάζω αυτοπεποίθηση δεν ξέρω, όλα αυτά αφορούν την εξωτερική εμφάνιση και όχι το μέσα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αυτος ηταν φιλος η υποψηφιος γκομενος?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Φίλος..........
    Last edited by whitecandle; 14-02-2011 at 12:02.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ένας φοβερός όρος είναι το frenemies (friends plus enemies). Εχθρόφιλοι.:P
    Μακριά κι αλάργα...
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Σωστά Rain. :)

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ???? δεν εχω κανενα πμ.........white σε περιπτωση που δεν το καταλαβες η me_vs_myself ειμαι αλλαξα νικ!!!ωραιο?!!!λολ

    φιλος που βλεπει και κρινει με ποιον θα κανει παρεα εξωτερικα και μονο ειναι ενας πεζος ανθρωπος και κομπλεξικος με τον δικο τ εαυτο και μαλιστα δυσκολια να κοιταχτει στον καθρευτη! μονο στις γυναικες γινεται αυτο. να τις μειωνουν επειδη εχουν κιλα η ειναι χοντρες η ειναι τι σκατα ειναι! οι αντρες ομως ειναι οκ!!!!! τι κι αν εχουν κιλα......βρισκουν ανετα ωραιες γκομενες!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Ωραίο το νικ σου πολύ, το χα καταλάβει me ότι είσαι εσύ. Βέβαια εγώ θα προτιμούσα να μην είναι broken η doll, αλλά ακούγεται πολύ ωραίο!
    Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες και να προσθέσω ότι είναι και πολύ κακός αυτός ο άνθρωπος τουλάχιστον σε αυτόν τον τομέα, κάνει κακό γιατί μπορεί να πληγώσει κάποιον όπως πληγώθηκα κι εγώ! Βέβαια στη σχέση είναι διαφορετικά! Θες να έχεις κάτι ωραίο να το θαυμάζεις!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    θα πρεπει πιστευω να το συζητησεις παλι μαζι του γιατι ισως να περναγε μια ασχημη μερα.....ποσο καιρο ειστε φιλοι
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. εξωτερικη εμφανιση και ψυχολογικα..
    By melene in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 14-01-2010, 16:21
  2. σας λυπει ποτε η παλιοτερη εμφανιση σασ?
    By Adzik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 17-12-2009, 11:05
  3. Φίλοι φίλοι...καρδιοφίλοι...
    By Dexter in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 06-03-2009, 15:38
  4. Φίλοι
    By someone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 03-04-2008, 23:20
  5. ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ
    By tolis1976 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 13-02-2007, 14:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •