γονεις και προβληματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    γονεις και προβληματα

    γιατι οι γονεις μου παντα μου δημιουργουν προβλημα?σημερα εχω γενεθλια και αν εξαιρεσω το γεγονος οτι δεν ηρθε καποιος φετος γιατι ειχαν δουλειες η μανα μου δεν ηρθε γιαιτ την πειραζει το ενα το ενα το αλλο με τον πατερα μου σφαζομαστε ενω προσπαθω να μαι ηρεμη και εκεινος ουρλιαζει γιαιτ δεν βρισκω δουλεια ενω καθε μερα ειμαι εξω με τον φιλο μου και εχουν βαρεθει να βλεπουν εμενα και τα βιογραφικα μου.
    γιατι μας βοηθανε πληρωνουν το σπιτι και τους εχω αναγκη ελεος γιαυτο τα τραβαω .αυτα για να μην πω και αλλα και γινω πολυ γκρινιαρα μερα που ναι..

  2. #2
    Ξεκίνα από κάπου, βρες που οφείλονται οι γκρίνιες, οι καυγάδες, ψάξε το πρόβλημα στην πηγή του και από εκεί ξεκίνα να το ξετυλίγεις και να το λύσεις. Μάθε από την άλλη να παίρνεις πρωτοβουλίες από μόνη και να μη στηρίζεσαι πάντα στους άλλους. Μάθε να χειρίζεσαι έξυπνα τους άλλους και να τους αποκρούεις όταν πρέπει.
    Σαν γονείς είναι φυσικό να δείχνουν ενδιαφέρον για την προσωπική σου ζωή και επαγγελματική σταδιοδρομία, αλλά ο διαφορετικός τους τρόπος σκέψης σε σχέση με το δικό σου είναι αυτό που δημιουργεί την προστριβή.
    γιάννης

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Καλημέρα sunset και χρόνια πολλά!
    Κι εγώ εκεί πιστεύω πως οφείλεται, σε αυτό που αναφέρεις, πως λόγω της οικονομικής σας εξάρτησης απ' αυτούς, χορεύουνε με διάφορες φιγούρες στη ζωή σας. Κακώς που δεν τους τα χώνεις. Το ότι βοηθάνε το παιδί τους σε μία κρίσιμη περίοδο δεν τους δίνει το δικαίωμα να το πατάνε κάτω με επικρίσεις και ουρλιαχτά που του γ@ την ψυχολογία. Να τους τα πεις ένα χεράκι. Νομίζω πως είσαι πολύ καλό παιδί για το καλό σου. Το συνηθίζεις να καταπίνεις αμάσητα?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    δεν ειμαι καλο παιδι ακριβως ειμαι τιμια!και αυτο ειναι το χειροτερο! γαιτι τους τα εχω χωσει πολλες φορες μου εχουν ξεκινησει οι κρισεις πανικου απο αυτους δηλ ουρλιαζω και εγω βριζω τους τα χωνω και μετα με πιανει ταχυκαρδια για κανα 3 μερο τωρα απλα τις τελ.μερες επα να ηρεμησω λιγο και λογω των ημερων ε που και που απλα βλεπω και τα λαθη μου και μπορει να τα συζηταμε πιο ηρεμα μετα..τα οποια λαθη ελεος δνε ειναι και τοσο τραγιικα οσο λενε..πχ οτι στην δουλεια για ενα περιστατικο που μαθευτηκε λογω οτι ειναι νησι οτι ειμαι αντιδραστικη και αντικοινωνικη στην δουλεια και απροσεχτη..και ευτυχως και που μενω και σε αλλο σπιτι και το σωζω λιγο..και ξερω ακουγινται σαν να μαι μαμοθρευτο αυτα αλλα πιστεψτε με ειναι 50 50 η φαση..ειναι πολυ μυστηριοι ανθρωποι βαρεθηκα να ψαχνω εγω το δικο τους κουμπι να ψαχνου εκεινοι το δικο μου πως σητν δουλεια η με αλλους ειμαι πιο αναισητη μακαρι να μουν και εκει.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    εκανα και κατι καλο ξεκινησα συστηματικα γυμναστικη εδω κια μια βδομαδα χωρις να με νοιαζει ιδιαιτερα η καρδια ειχα απο παλια οργανα σπιτι μ δηλ ..χμ μεχρι να με πιασουν ισως ταχυκαριδιες παλι μονο κατι αρρυθμιες εχω τις τελ 3 μερες αλλα εχω εκνευριστει και με τα πιο πανω λιγο..

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    τωρα που ειμαι ψυχραιμη μετα απο 3 μερες του πα οτι δεν εχει δικαιωμα να κρινει και να προσβαλλει γιαιτ κανενας δεν ειναι θεος και να κοιταει τα δικα του χαλια και πως τα εχει κανει αμα το παει ετσι..και αμα θελει να φωναζιε και να το παιζει οτι κατι ξερει να το κανει μονος του.

Similar Threads

  1. ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ?
    By velout in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 90
    Last Post: 03-07-2012, 09:35
  2. προβληματα με γονεις
    By d_o in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 16
    Last Post: 13-02-2011, 18:05
  3. Γονεις!!!!!
    By fallen in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 02-12-2008, 15:13
  4. Γονείς
    By frouto in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 01-12-2008, 22:39
  5. Γονείς-απειλή
    By igeorgak in forum Κακοποίηση
    Replies: 5
    Last Post: 08-05-2008, 20:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •